Strona główna serwisu
Jak i gdzie wyrobić kartę miejską w Warszawie

Jak i gdzie wyrobić kartę miejską w Warszawie

Kto jeszcze nie zdążył wyrobić spersonalizowanej karty miejskiej, nie powinien mieć powodu do obaw. Według wstępnych ustaleń na starych kartach bilety 30- i 90-dniowe można kodować do końca stycznia. Kto przed końcem roku zakodował bilety na niespersonalizowanych kartach, będzie mógł z nich korzystać aż do wyczerpania terminu. Po 30 czerwca 2010 r. będą obowiązywały już tylko karty ze zdjęciem.
Nie oznacza to, że nie należy się spieszyć z wyrobieniem nowej karty. Kontrolerzy mogą bowiem karać tych, którzy po 1 stycznia zakodują bilet na starej karcie, choć biletomaty będą akceptować je jeszcze do końca czerwca.

Co zrobić, aby otrzymać spersonalizowaną kartę miejską? Najprostszym sposobem jest wypełnienie wniosku na stronie: personalizacja.ztm.waw.pl. Należy dołączyć zdjęcie legitymacyjne o rozdzielczości min. 99 x 128 pikseli, a także wybrać jeden z siedmiu punktów odbioru karty. Gdy będzie gotowa, poinformuje nas o tym e-mail. Dodatkowy plus to możliwość samodzielnego zaprojektowania wzoru karty. Dzięki temu będzie charakterystyczna. Na wyrobienie karty tą drogą trzeba czekać około 3-4 tygodni.

Z tej samej strony można pobrać wniosek w formacie pdf, wydrukować, wypełnić i wraz z dołączonym zdjęciem legitymacyjnym (wymiary 5 cm x 4,5 cm) przesłać pocztą.


Wniosek można też wypełnić i złożyć osobiście w następujących punktach ZTM: ul. Senatorska 37, na Dworcu Wschodnim, na stacjach metra Centrum (pawilon 2010B), Świętokrzyska (pawilon 1000G), Ratusz Arsenał (pawilon 09), Plac Wilsona (pawilon 1002). Marymont (pawilon 1012), Młociny (w łączniku do parkingu przesiadkowego). Należy przynieść aktualne zdjęcie legitymacyjne. Karta wyrabiana jest na miejscu, ale trzeba się liczyć z długim postojem w kolejce. Pierwsza karta wyrabiana jest bezpłatnie.

Z kart na okaziciela będzie można korzystać tak jak do tej pory.

Zobacz więcej w wydaniu internetowym: Ostre dyżury teraz już w dwóch szpitalach
Polska Metropolia Warszawska

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (9)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~latwowierny 2010-01-04 (15:06) 16 godzin i 4 minuty temu

a nie lepiej zamontowac kazdemu chipa i bedzie wiadomo wszystko ;obywatelstwo ,pracuje czy nie ,wyplacalny czy nie ,karany czy nie katolik czy nie ,do urobienia czy nie ,ITP

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~ivanezzz 2010-01-05 (16:21) 14 godzin i 49 minut temu

prawidlowe wymiary to zdaje sie 3,5 x 4,5 cm. a nie 5 x 4,5

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~Ted 2010-01-04 (15:28) 15 godzin i 42 minut temu

jak czytam jakie bzdury wymyslaja polaczki . Brak tylko opinii Parafii i oswiadczenia ze bilet bedzie wykorzystywany w zboznych celach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji