Strona główna serwisu
Spot TV Trwam. "Raty u Dworaka"?

Spot TV Trwam. "Raty u Dworaka"?

"Nie stać was na całość? Myślicie o kupieniu czegoś na raty? Mamy dla was ciekawą propozycję. Najlepsze raty znajdziecie w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji" - tak zaczyna się animowany spot wyprodukowany przez Telewizję Trwam. Dotyczy procesu przyznawania koncesji na pierwszym multipleksie i informacji o udzieleniu rat na opłaty koncesyjne trzem spółkom.
Kadr ze spotu TV Trwam Kadr ze spotu TV Trwam ()
"Oto historia trzech wybranych klientów. Od razu powiedzmy - to nie jest nasz wybór. Wyboru dokonała Najwyższa Izba Kontroli. Tak się składa, że wszyscy klienci dopiero co otrzymali miejsce na cyfrowym multipleksie pierwszym, bo mieli mieć kasę. Hm... mieli mieć" - odczytuje lektor. Zaraz potem nazywa Jana Dworaka, szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, "szefem sprzedaży ratalnej".

W rytm znanego utworu z filmu "Vabank" ukazuje się animacja, która przedstawia trzy postacie - symbolizujące spółki Eska TV, Lemon Records i Stavkę, które uzyskały koncesje na nadawanie na multipleksie. Postacie te wchodzą do gabinetu Jana Dworaka. W środku wisi portret Bronisława Komorowskiego.

Postacie symbolizujące spółki pukają do gabinetu - i na pytanie "kto tam" odpowiadają "sami swoi".


Jak wynika ze spotu wyprodukowanego przez TV Trwam, te trzy spółki "mają kłopoty z opłatą za koncesję". - Może na raty? - proponują postacie z filmu.

Animowana postać Jana Dworaka odpowiada: - Żaden problem, ja wszystko mogę. Jak wam rozłożyć? Przecież nie wyjdę na durnia przed Rydzykiem. Dałem wam koncesję, a wy nie macie kasy. Oczywiście że wam rozłożę. To ile?

Postaci przedstawiające spółki "niepewnie" proponują po 36 i 10 rat, ale postać Jana Dworaka odpowiada, że kieruje się "polityką miłości" i proponuje 114 i 93 raty. - Zawsze mogę powiedzieć, że kierowałem się interesem koncesjonariusza i interesem publicznym - odpowiada na filmie postać szefa KRRiT. I zastanawia się "jak przekonać ludzi, że piosenki disco i polo, kolejna stacja związana z TVN i jeszcze jedna związana z Polsatem w ich telewizorach leży w ich interesie".


- A, niech się inni martwią - kończy na filmie postać szefa KRRiT. - Może w ogóle nie będziecie musieli tych rat spłacać?

Cały spot kończy stwierdzenie: "stop dyskryminacji" i słowa lektora: "w demokracji potrzebujemy wyboru - realnego".

Na początku lipca "Rzeczpospolita" przedstawiła listę nadawców, którym KRRiT pozwoliła na spłatę opłaty koncesyjnej w ratach. Jak wynika z informacji gazety spółki Stavka i Lemon Records 10,8 mln zł mogą spłacać w 114 ratach, zaś Eska TV opłatę może uiścić w 94 ratach na kwotę 7,3 mln zł.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (508)
Nie zgadzam się z opinią
208
Zgadzam się z opinią
879
~Andrziej 2012-07-31 (21:36) 7 godzin i 21 minut temu

Mam 30 lat, wyzsze wyksztalcenie, nie najgorsza prace...Od niedawna zaczalem w sumie przypadkowo sluchac Radia M wieczorami kiedy wracalem z pracy....Uwazam,ze programy typu ,,rozmowy niedokonczone,, czy podobne programy wieczorne-publicystyka i polityka jest bardzo dobra i ciekawa,zupelnie odmienne punkty widzenia od tych,ktore prezentuja TVN,POLSAT czy TVP....Mysle,ze ciekawe,a czlowiek otwarty powinien siegac do wszsytkich zrodel...co do Ojca Rydzyka to postac kontrowersyjna,ale mimo wszsytko uwazam,ze zrobil wiecej dobrego niz zlego,napewno nie jest gorszy od 90% polskich politykow,w dodatku ma przeciwko sobie mainstreamowe media..Ale to w sumie niewazne...Same programy w Radiu M sa dobre i tyle...Zanim dacie minusy to naprawde przemyslcie i moze sprobujcie sami troche posluchac...Pozdrawiam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 31

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
575
~Waldi 2012-07-31 (22:11) 6 godzin i 46 minut temu

Nie przyznanie koncesji na multiplexie dla mediów Ojca T.Rydzyka była dla tych mediów i nadal jest najlepszą reklamą dla tych mediów. Biorąc pod uwage fakt ,że i tak ta koncesja zostanie przyznana ,to między czasie zwiększyła sie ilość słuchaczy tegoż medium.Myśle ,że po katolicku będzie ze strony o.T.Rydzyka ,że podziękuje KRRiTV za darmowa reklamę dla jego mediów.Spot ,o którym tu mowa jest gwożdżiem do trumny KRRiTV.Całkowita kompromitacja tego ciała politycznego jak i samej władzy. Tusk powinien podac sie do dymisji wraz ze wszystkimi agendami rządowymi ,które powoływał do pracy. To samo prezydent RP powinien uczynic ,gdyż powinien stanąć po stronie osób dopominających sie o wysłuchanie ich postulatu.Jak widać i prezydent jest do wymiany jak i rząd RP.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
205
Zgadzam się z opinią
766
~wawa 2012-07-31 (21:12) 7 godzin i 45 minut temu

Sam, nie raz śmiałem się z Radio Maryja i tv Trwam, ale ostatni oglądałem i słucham uważnie. Wszystko co słyszałem z innych mediów okazało się wielkim kłamstwem. O tym co słyszałem teraz widzę czego boi się Tusk

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4