więcej

USA: mamy nowe informacje ws. zaginionego malezyjskiego samolotu.

PAP, IAR, ABC News |  aktualizacja 2014-03-14 (05:45) 9 miesięcy 3 dni 21 godzin i 49 minut temu
drukuj


Samolot Malaysia Airlines opinie video
Poszukiwania malezyjskiego samolotu mogą zostać rozszerzone na Ocean Indyjski. Zapowiedział to rzecznik Białego Domu Jay Carney. Jedncześnie informator Associated Press zapewnia: po zniknięciu z cywilnych radarów, należący do Malaysia Airlines, Boeing 777 wysyłał słabe sygnały, które przez kilka godzin odbierały satelity komunikacyjne.

Zdaniem rzecznika Białego Domu, poszukiwania mogą zostać rozszerzone dzięki "nowym informacjom". Stany Zjednoczone konsultują się w tej sprawie z zagranicznymi partnerami.

Wysoki rangą urzędnik Pentagonu w rozmowie z ABC News powiedział, że w rejon, w którym mógł się rozbić samolot, został wysłany niszczyciel USS Kidd. Ma on dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin.

Boeing 777 linii Malaysian Airlines, lecący ze stolicy Malezji Kuala Lumpur do Pekinu, zniknął z ekranów radarów w nocy z piątku na sobotę naszego czasu. Na pokładzie było 239 osób. Do tej pory nie natrafiono na żaden ślad samolotu.

"WSJ" napisał wcześniej, że według amerykańskich śledczych lotniczych i agentów bezpieczeństwa maszyna mogła lecieć łącznie przez pięć godzin. Powodem tych podejrzeń są dane pobierane automatycznie i wysłane na ziemię z silników Boeinga 777 w ramach rutynowego programu monitorowania. Gazeta powołuje się na dwie osoby zaznajomione z tą sprawą.

Oznacza to, że samolot mógł przelecieć dodatkowo 3,5 tys. km, potencjalnie docierając do Pakistanu czy miejsc na Oceanie Indyjskim - podaje "WSJ".

Według gazety amerykańscy agenci antyterrorystyczni badają trop, mówiący o tym, że pilot lub inna osoba znajdująca się na pokładzie zmieniła kurs samolotu i celowo wyłączyła transpondery, by Boeing 777 nie został wykryty przez radary.

Jednak wysoki rangą przedstawiciel Malaysia Airlines powiedział agencji Reutera, że dane takie nie istnieją, a inny przedstawiciel dodał, że nic o nich nie wie. Rzeczniczka firmy Rolls-Royce, która produkuje silniki, nie skomentowała na razie doniesień amerykańskiej gazety.

Satelity odbierały sygnał

Z kolei z relacji informatora AP wynika, że samolot wysyłał słabe sygnały. Nie były to szczegółowe dane. System, w który wyposażone są te samoloty może w ten sposób przesyłać dane o aktualnym stanie technicznym maszyny.

Jednak, jak zaznacza anonimy informator AP, Malaysia Airlines nie wykupiły takiej usługi. I podkreśla: ich samolot nadal był zdolny do nawiązywania łączności z satelitami i wysyłał regularne sygnały w odstępie około godziny.

Źródła: PAP, IAR, ABC News


(ib, bart, ks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 162 87.1%
nie 24 12.9%

Przeczytaj też

Ekspert dla WP.PL: wszystko wskazuje na celowe działanie pilota Boeinga 777

aktualizacja 2014-03-14 (13:51) 9 miesięcy 3 dni 13 godzin i 43 minuty temu

System chińskich satelitów będzie szukał Boeinga 777

aktualizacja 2014-03-12 (09:06) 9 miesięcy 5 dni 18 godzin i 28 minut temu

Ojciec Chińczyka z zaginionego boeinga słyszał sygnał w jego komórce

dodane 2014-03-11 (21:26) 9 miesięcy 6 dni 6 godzin i 8 minut temu

Interpol: zniknięcie boeinga - nie wskutek aktu terroru; CIA tego nie wyklucza

dodane 2014-03-11 (20:46) 9 miesięcy 6 dni 6 godzin i 48 minut temu

Zaginiony malezyjski Boeing 777. Służby mają coraz więcej wątpliwości

dodane 2014-03-10 (17:58) 9 miesięcy 7 dni 9 godzin i 36 minut temu

W innych serwisach


Opinie (307)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

8
14
~MAX 2014-03-14 (07:33) 9 miesięcy 3 dni 20 godzin i 1 minutę temu

STAWIAM TEZĘ.USA ROZWALIŁO SAMOLOT LASEREM MONTOWANYM NA STATKACJ O CZYM PISAŁY GAZETY I SĄ ZDIĘCIA.MUSIELI WYPRUBOWAĆ W ,,REALUU,,JAK ZADZIAŁA DZIAŁO LASEROWE NAGRZEWAJĄC SAMOLOT I ROBIĄC DZIURĘ 2000 STPNI K

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
11
~hehehe 2014-03-13 (23:03) 9 miesięcy 4 dni 4 godziny i 31 minut temu

amerykance musza zrobic halo, bo potrzebuja zwiadow co i gdzie sie dzieje, szmatlawce . w du..ie maja samolot im chodzi o wywiad

odpowiedz

8
14
~karollo 2014-03-13 (22:33) 9 miesięcy 4 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Polski kontrwywiad wysłała swoich fachowców, szefem został Antoni Macierewicz wraz z zespołem. W

odpowiedz

7
14
~rafi-kadafi 2014-03-13 (23:17) 9 miesięcy 4 dni 4 godziny i 17 minut temu

Wspolczuje rodzinom ofiar, to straszne. Swoja droga jezeli to mistyfikacja i samolot zostal rzeczywiscie uprowadzony, to porywacze slabo sie przygotowali, bo jesli planowany jest jakis zamach, to czas dziala na niekorzysc zamachowcow (moze ktos go w koncu zauwazy). Dla mnie gruby Kim maczal w tym grabie. Puscil w powietrze cos, co nidlugo wyprobuje na USA-owskich f15. Jestesmy zagrozeni, bo u nas jest ich 14, z czego 13 nad Afganistanem, a dwunasty leci im na pomoc znad Ukrainy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
12
~poloczek 2014-03-13 (22:41) 9 miesięcy 4 dni 4 godziny i 53 minuty temu

Mysle ze amerykance go zestrzelily i teraz glupa wala, samolot to nie igła w stogu siana

odpowiedz

9
17
Zulejda 2014-03-13 (21:40) 9 miesięcy 4 dni 5 godzin i 54 minuty temu

Antoś jeszcze nie w akcji ??? Aż dziw bierze !!!

odpowiedz

38
48
~alex 2014-03-13 (20:53) 9 miesięcy 4 dni 6 godzin i 41 minut temu

tylko Macierewicz zna prawdę...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
11
~Ewa 2014-03-13 (23:06) 9 miesięcy 4 dni 4 godziny i 28 minut temu

Samolot został znaleziony w trójkącie bermudzkim ,pasażerowie żyją !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
36
~ja 2014-03-14 (03:34) 9 miesięcy 4 dni i 1 minutę temu

nie wiem czemu nie ma tam jeszcze Macierewicza ze swoimi specjalistami przeciez to "wybitni naukowcy amerykanscy ",Macierewicz ma jeszcze kilku z PiSu I z Polski .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
19
~Wredniak Paskudny 2014-03-13 (23:13) 9 miesięcy 4 dni 4 godziny i 21 minut temu

Ja bym sprawdził na lotnisku w Smoleńsku - może tam wylądował? :P

odpowiedz

8
24
~EWa 2014-03-13 (23:01) 9 miesięcy 4 dni 4 godziny i 33 minuty temu

Na CNN juz podali ,ze znależli samolot w trójkącie bermudzkim ,PAsażrowie żyją !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
22
~marsz 2014-03-13 (22:43) 9 miesięcy 4 dni 4 godziny i 51 minut temu

AMERYKANIE! WON DO SWOJEGO DOMU. Co was to obchodzi?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
48
~Jan 2014-03-13 (20:27) 9 miesięcy 4 dni 7 godzin i 7 minut temu

bandyci z usa zestrzelili i teraz szukają żeby zatrzeć ślady

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

22
50
~Macior 2014-03-13 (21:33) 9 miesięcy 4 dni 6 godzin i 1 minutę temu

A co na to Pan Antoni?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

25
60
ala22 2014-03-13 (20:37) 9 miesięcy 4 dni 6 godzin i 57 minut temu

to już nie jest samolot, on tera robi za łódź podwodną. A upadek na wodę przecie nie może rozbić samolotu bo po pierwsze woda jest miękka i mokra po drugie ten samolot był na bazie bombowca, mógłby las brzozowy skosić jakby trza było...

odpowiedz

0
0
~rabin 2014-03-17 (16:10) 9 miesięcy 11 godzin i 24 minuty temu

a ja wiem gdzie jest ten samolocik w dup......ie

odpowiedz

0
0
~nuny 2014-03-16 (09:56) 9 miesięcy 1 dzień 17 godzin i 38 minut temu

ja tylko nie chcialabym byc w sytuacji pasazerow

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~pilot 2014-03-15 (19:45) 9 miesięcy 2 dni 7 godzin i 49 minut temu

A co pokazuja satelity.

odpowiedz

0
0
~LOLO 2014-03-14 (08:29) 9 miesięcy 3 dni 19 godzin i 5 minut temu

Jeszcze raz. SZYSZYNKI
Jeszcze raz. SZYSZYNKI DZIAŁAJĄ !!!! SZUKAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

0
0
~rak 2014-03-14 (00:46) 9 miesięcy 4 dni 2 godziny i 48 minut temu

Gosc w walizce wiozl rombanke, wszystkie radary skupily sie tej walizce, samolot byl niewidzilny dla wszystkich radarow, wojskowi ten wynalazek zastosuja w woskowych samolotach.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 15 godzin i 34 minuty temu

materiał wideo
materiał wideo

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 15 godzin i 4 minuty temu

UE zaostrzy sankcje wobec Krymu
dodane 2014-12-17 (11:00) 16 godzin i 34 minuty temu

Zarzut zabójstwa dla mężczyzny, który podpalił pracownice GOPS
dodane 2014-12-17 (10:50) 16 godzin i 44 minuty temu

W autobusach i tramwajach pojawią się "tajemniczy klienci"
dodane 2014-12-17 (12:27) 15 godzin i 7 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 26957