Nie przewidywaliśmy w roku 1989 czegoś, co można nazwać "duchowością moherowych beretów" i "duchowością radiomaryjną"prof. Zbigniew Mikołejko
wp.pl | dodane 2009-06-01 (20:34)
Nie przewidywaliśmy w roku 1989 czegoś, co można nazwać "duchowością moherowych beretów" i "duchowością radiomaryjną"prof. Zbigniew Mikołejko
Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!
Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!
Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu
Co to za profesor pozujący do zdjęcia z papierosem.
Widać, że ma kompleksy i brak polotu nadrabia pozerstwem. Niech lepiej zajmuje się politykami bo sądzę, ze tytuł naukowy ma z tej dziedziny, a nie z teologii, w której jest wręcz śmieszny.
inouih
Z papierosem do zdjęcia. Reklamuje palenie! Tutaj to on pięknie wygląda, a w rzeczywistości jest całkiem inaczej. wystarczy włączyć superstacje i obrzydzenje gwarantowane a może i nawet odruchy wymiotne.
Nie chce byc katolikiem!
Przestalem chodzic do kosciola katolickiego i nigdy do niego nie wroce.Tyle nienawisci zaznalem od katolikow od dziecinstwa, ze sie nie utozsamiam z ta formacja.Jestem dzisiaj bardziej wierzacym w Boga ale poszukujacym racjonalnej odpowiedzi na pytanie skad i dokad idziemy.Moje zycie stalo sie bogatsze duchowo.
I to wlasnie jest problem Polski. Niedouczone tluki, ktore wyciagaja, o zgrozo bledne, wnioski.
prof Mikolejko
Mialem przyjemnosc uczeszczac na wyklady profesora w PAN. Byly to chyba najprzyjemniejsze wylady jakie odbylem. Pozdrawiam
możecie mi polecać duchowość dominikańską w Polsce, ja jednak jako protestant widząc skrajne rydzykowne duchowości i pewną fasadowość w całym KRK nie zamierzam odstępować od Biblijności w swoich kierunkach życia. Niekoniecznie znajdziecie to w ładnych stronach www, chociaż przekłady Biblii jak najbardziej. Do tego dochodzi sposób funkcjonowania poszczególnych tłumnych organizacji kościelnych- a to Polska właśnie z częściowo dobrze umotywowanymi zarzutami ateistów co do finansów. Ci ostatni dzielą się na parę opcji, więc niekiedy coś mądrego powiedzą. Autor artykułu zasłużył sobie na link w każdym razie.
Polecam duchowość dominikańską. Jakże odmienna od pafarialno-diecezjalnej przaśności, żywa i przenikająca na wskroś. Wyszukacie w necie,
Polecam duchowość dominikańską. Jakże odmienna od pafarialno-diecezjalnej przaśności, żywa i przenikająca na wskroś. Wyszukacie w necie,
Szczgólnie
Kościół w Polsce dzięki szczególnemu traktowaniu przez instytucje państwowe zachowuje się jak typowe sekty amerykańskie i azjatyckie-tylko dziubać,skubać ,umoralniać ludzi karać a siebie traktować wg. prawa kanonicznego czyli bez odpowiedzialności.
"Prawicowość" Rydzyków i Pisu
Po pierwsze, prawica opowiada sie za wolnością osobistą i wolnym rynkiem. Wy wszystkich byście chcieli nawrócić albo zniszczuć tych co są innowiercami (każdego ateistę nazywacie komuchem), a jeśli idzie o gospodarkę, cóż, nie muszę mówic, z wolnym rynkiem w waszym wydaniu tez nic nie ma wspólnego. Jesteście pobożnymi komunistami, tak to się nazywa, bo jak komuniści nie cierpicie wolności i przejawia się u was silny kult jednostki. Żadna z was prawica.
Garnijcie się dewoty do Rydzyka
A on was wszystkich wybzyka
Z oczu mu patrzy oblednie
Tak sobie pomyslalam, ze taki pozer - z wygladu - nie przezylby posadzenia go o moheryzm. Do tego trzeba miec charakter - jak te wysmiewane przez niego "zepchniete na margines, ubogie duchem i cialem :) i kieszenia" starowinki. Taki gogus z paradna zapalniczka na mohera sie nie zalapie chocby chcial. Ciekawe, ze im bardziej pozuje ktos na intelektualiste, artyste, swiatowca i madrale - tym gorzej wyraza sie o o. Rydzyku i Polakach. Jakies sprzezenie zwrotne wygladu z pogladem najwidoczniej istnieje.
A jesli to Ukrainiec to pewnie nie slyszal o rzeziach Polakow na Ukrainie. Ciekawa jestem dlaczego nie wyjedzie tam gdzie mohery nie maja racji bytu wsrod swiatlych i ogladzonych.
Anna Kozlowska
homo rydzykus
ręce opadają,kościół zbiera co najlepsze kąski ludzie to widzą a jednak...
LEPSZY HOMO-RYDZYKUS NIŻ CANIS-TUSKUS
LUB RATTUS-PALICOTUS!
Polska religijność
Prof. Mikołejko na nowo przybliżył mi katolicym , po wyczynach naszych czarnych czczących
głównie złotego cielca . Słuchałem go dziś 03 06 w Superstacji . Rewelacja ! Szkoda , że wiekszość na forum p.... głupstwa .
te POLGLOWKI Ateistyczne
zrobili prace naukowa z księdza Rydzyka
A co to za profesor?-dziwnie nie naszo bżdzi to nazwisko
Chyba już czas skończyć z+urabianiem ludzi opiniami wyleniałych,dziwnych pseudoautorytetów.Niech sobie ten człowiek pali papieroski dalej,a Kościół i nas wierzących w Pana Boga zostawi w spokoju.
Nadeszła era "homo rydzyka
Nie dodam swojej opinii chociaż mógłbym, bo nie zgadzam się ani z profesorskimi wywodami od religioznactwa ani z opiniami półgłóowków co to za pieniądze na czerwonej zarazie się
dorabiają.
czerwona zaraza się przepoczwarza
kiedy noc się splata z dniem
odżywają upiory w sieci internet
naiwnych nie sieją: wytwór
mediów masowych łatwowierny
*
pamiętaj! służba bezpieczeństwa
to pretorianie polskich sekretarzy
wyszkoleni w moskwie w sobaczeniu
ludzi; feliks krwawy ich patronem
*
ochrana carska, nkwd, kgb, ich pieski
ub i sb ciągle sieć pajęczą snują
w niepodległej: sięgają po rząd dusz
*
bolszewizm znowu w modzie
ubrany w różowe piórka
mąci młodzieży w głowie
*
nie odwracaj się plecami
otumaniony narodzie
gdy szuje plują w twarz
*
czas posprzątać dom!
czerwona zaraza się przepoczwarza
kiedy noc się splata z dniem
odżywają upiory w sieci internet
naiwnych nie sieją: wytwór
mediów masowych łatwowierny
*
pamiętaj! służba bezpieczeństwa
to pretorianie polskich sekretarzy
wyszkoleni w moskwie w sobaczeniu
ludzi; feliks krwawy ich patronem
*
ochrana carska, nkwd, kgb, ich pieski
ub i sb ciągle sieć pajęczą snują
w niepodległej: sięgają po rząd dusz
*
bolszewizm znowu w modzie
ubrany w różowe piórka
mąci młodzieży w głowie
*
nie odwracaj się plecami
otumaniony narodzie
gdy szuje plują w twarz
*
czas posprzątać dom!
chcę wyslać
Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?
Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.
Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.
Prognoza pogody
dodane przez: Internauta WP24
Internauci o Palikocie: zawsze traktował Kościół jak chłopca do bicia
dodane przez: ekb, ap