więcej

Rekordowe opady śniegu na Słowacji. Wprowadzono stan klęski żywiołowej.

IAR |  dodane 2013-02-07 (11:16) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 21 godzin i 5 minut temu
drukuj


opinie
Ciągłe opady śniegu komplikują życie Słowakom. W ostatnich kilkunastu godzinach miejscami spadło go ponad 30 centymetrów. Władze wielu miast wprowadziły stan klęski żywiołowej.

TIR-y blokują drogi w kilkudziesięciu miejscach w całym kraju. Uniemożliwiają w ten sposób przejazd ciężkich pługów wirnikowych. Śnieg na pewno padać będzie przez cały dzień, co najmniej do jutrzejszego popołudnia.

Na autostradach leży ponad 5-centymetrowa warstwa mokrego śniegu. Najwięcej problemów mają kierowcy okolicach Dolnego Kubina, Liptovskiego Mikulasza, Prievidzy i Partizanskiego. Zamknięto dla TIR-ów przejścia górskie graniczne w Donovalach, Czertovicy i Besniku.

Widoczność na niektórych drogach nie przekracza 50 metrów. W Tatrach, Niskich i Wysokich ogłoszono zagrożenie lawinowe.

Więcej w serwisie pogoda.wp.pl


(evak, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Przeczytaj też

Rośnie zagrożenie lawinowe w Tatrach, na Słowacji sytuacja krytyczna

dodane 2013-02-07 (10:26) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 21 godzin i 55 minut temu

Obfite opady śniegu utrudniają ruch na drogach krajowych

dodane 2013-02-07 (09:47) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 22 godziny i 34 minuty temu

Synoptycy: w najbliższych dniach przybędzie śniegu

aktualizacja 2013-02-07 (07:32) 1 rok 10 miesięcy 13 dni i 49 minut temu

Zima na Słowacji znów atakuje, stan wyjątkowy na Orawie

dodane 2013-02-06 (20:35) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 11 godzin i 46 minut temu

materiał foto

Dokarmianie ptaków zimą

dodane 2013-01-28 (11:12) 1 rok 10 miesięcy 21 dni 21 godzin i 9 minut temu
materiał foto

Zima sparaliżowała Japonię

dodane 2013-01-14 (13:14) 1 rok 11 miesięcy 5 dni 19 godzin i 7 minut temu

W innych serwisach

Będzie pogodnie, czy lepiej zostać w domu?

Wszystko o co możesz zapytać w związku z pogodą znajdziesz w serwisie Pogoda.wp.pl


Opinie (19)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

9
2
~mcr 2013-02-07 (12:44) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 19 godzin i 37 minut temu

przesadzili z tą walką z globalnym ociepleniem.

odpowiedz

6
0
~ja 2013-02-07 (12:06) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 20 godzin i 15 minut temu

Jak u nas- wielka klęska bo w zimie pada śnieg!!! No kto by pomyślał. I w dodatku na drodze jest całe 5 cm. Pewnie, że to utrudnia jazdę ale bez przesady

odpowiedz

5
0
~Thobi 2013-02-07 (13:19) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 19 godzin i 2 minuty temu

"Zamknięto dla TIR-ów przejścia górskie graniczne w Donovalach, Czertovicy i Besniku" O ile mi wiadomo, w Donovalach nie ma granicy - chyba że Słowację nagle coś rozcięło w pół i jedną połowę zabrało (Ukraina może ?). To samo ma się do Certovicy i Besnika. To się nazywa "Horsky Prechod", czyli po naszemu dosłownie przełęcz, technicznie - droga tranzytowa przez góry, nie ma nic wspólnego z granicami Słowacji. Drodzy redaktorzy - popatrzcie czasem na mapie, jeśli już piszecie o miejscach, o których nie macie zielonego pojęcia.

odpowiedz

5
0
~wer 2013-02-07 (12:56) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 19 godzin i 25 minut temu

pismaki z WP - porąbało was kompletnie . 30 cm śniegu to stan klęski żywiołowej . no ,no, po ile wy macie latek że nie pamiętacie metrowych zasp i mrozu 25 czy 30 stopni .

odpowiedz

4
0
~rubby 2013-02-07 (14:15) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 18 godzin i 6 minut temu

-50 lat w tyl to byly zimy--i nie bylo lamentu a teraz same kleski--malolaty

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
2
~igor 2013-02-07 (14:02) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 18 godzin i 19 minut temu

dziś właśnie jeden z polskich bezimiennych bohaterów Tomek Mackiewicz przeprowadza atak szczytowy na Nanga Parbat (jeden z ostatnich trzech ośmiotysięczników niezdobytych zimą), jeśli się uda i przeżyje będzie to pierwsze wejście zimowe w historii w Himalajach na tej górze po wcześniejszych 12tu próbach zdobycia tej góry zimą. źródło strona nangadream

odpowiedz

2
1
~jaki tam gość... 2013-02-07 (14:07) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 18 godzin i 14 minut temu

czeski film aż strach pomyśleć co się stanie jak u nas spadnie 30 cm, narazie jest jakieś 15 ale w sumie rzad powinien sie cieszyć, na wałach juz byli przy powodzi sie promować to teraz czas się wypromować na zaspach

odpowiedz

1
0
~ja 2013-02-07 (12:02) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 20 godzin i 19 minut temu

W Donovalach nie ma przejścia granicznego...

odpowiedz

2
2
~jp 2013-02-07 (13:03) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 19 godzin i 18 minut temu

jak im to przeszkadza to niech sie przeprowadza

odpowiedz

1
1
~gdzie ten snieg 2013-02-07 (12:08) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 20 godzin i 13 minut temu

To jakaś totalna ściema, mam do Słowacji 70 km i zero śniegu. Chyba w weekend pojadę tam na sanki.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
4
~okika 2013-02-07 (13:52) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 18 godzin i 29 minut temu

Z racji tego że jestem ateistą to mam ich w du*pie i to głęboko

odpowiedz

3
15
~luk1407 2013-02-07 (12:03) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 20 godzin i 18 minut temu

orędzie z serii Ostrzeżenie -----KLIMATYCZNY chaos doświadczy teraz wiele KRAJÓW. Mój Ojciec jest ROZGNIEWANY----------Orędzie nr 176 z serii Ostrzeżenie-----------Otrzymano czwartek, 25 sierpień 2011, godz.20.00----Moja Najmilsza, ZAAPELUJ do wszystkich Moich wojowników modlitwy, aby MODLILI się za innych, w tym NIEWIERZĄCYCH oraz tych uwikłanych w przemoc i nienawiść. Wędrują, starając desperacko się znaleźć MIŁOŚĆ i pokój w swym życiu, i uważają to za niemożliwe. Musicie modlić się za nich mocno, ponieważ bez waszych MODLITW zanurzą się w ognie PIEKIELNE. Nie wolno do tego dopuścić. Jeśli tylko będą mogli być zachęceni do uczynienia kroku w Moim kierunku i będą gotowi, aby wysłuchać Mojego Słowa, dane im będą ŁASKI tak, że będę mógł wziąć ich w Moje ramiona.Moja Córko, świat musi teraz poświęcić Mi swoją uwagę. Wkrótce będziecie świadkami serii TRZĘSIEŃ ziemi i POWODZI. Poprzez KLIMATYCZNE katastrofy chaos doświadczy wiele KRAJÓW. Są to KARY zrzucone na ludzkość przez Mojego OJCA. Moja Córko, grzech będzie UKARANY i te kraje, które są winne propagowania ABORCJI, nie unikną ręki Mojego Ojca, gdy ona opadnie. Modlitwa zapobiegła wielu takim aktom KARY, jednak ludzie kontynuują GRZESZENIE i obrażają Mojego Ojca podłymi i oburzającymi działaniami człowieka przeciwko człowiekowi, w tym przeciwko NIEWINNYM DZIECIĄ w łonach matek. Wzywam was teraz do modlitwy za Moje dzieci w krajach, które NIE unikną kary. Mój Ojciec jest ROZGNIEWANY. Nie będzie już dłużej bezczynnie patrzył, jak człowiek niszczy ludzkość. Ziemia zapadłaby się, jeśli człowiek nie zostałby powstrzymany. On, Mój Umiłowany Ojciec, aż do OSTRZEŻENIA powstrzyma wiele z tej KARY. Później, pomimo nawróceń ludzi, które nastąpią, człowiek ciągle będzie kontynuował powracanie do GRZECHU. Wymierzone KARY są po to, aby pokazać człowiekowi jak SUROWY może być Mój Ojciec. On KOCHA wszystkie Swoje dzieci, ale On STWORZYŁ ten świat i człowiekowi po prostu nie zostanie dozwolone, aby go ZNISZCZYŁ. Moje dzieci, módlcie się teraz za wszystkich waszych braci i siostry. Jezus Chrystus

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~nie dla idiotow 2013-02-07 (14:43) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 17 godzin i 38 minut temu

jaka granica w Donovalach ? - Wegrzy cos znowu Slowakom zabrali ????? - tam jest tylko droga przez przelecz na wysokosci ponad 1000 m - zadne przejcie graniczne !

odpowiedz

0
0
~szok 2013-02-07 (14:36) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 17 godzin i 45 minut temu

w BRNNEJ tez pada na maxa super widok przez okno:)

odpowiedz

0
0
~BB 2013-02-07 (13:23) 1 rok 10 miesięcy 12 dni 18 godzin i 58 minut temu

zima zimę zaskoczyła.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 21 godzin i 21 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 21 godzin i 16 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 22 godziny i 6 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 21 godzin i 57 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 22 godziny i 16 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29660