Strona główna serwisu
Bartłomiej Bonk: ludzie ze szpitala nie mają odwagi spojrzeć nam w oczy
Bartłomiej Bonk: ludzie ze szpitala nie mają odwagi spojrzeć nam w oczy

Bartłomiej Bonk: ludzie ze szpitala nie mają odwagi spojrzeć nam w oczy

Bartłomiej Bonk, brązowy medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów, opowiedział przed kamerami "Dzień Dobry TVN" o sytuacji swojej nowo narodzonej córki Julii, która w wyniku błędnej decyzji lekarzy w trakcie porodu, przyszła na świat z niedotlenieniem mózgu. Sportowiec wyraził przekonanie, że jego córka mimo wszystko będzie zdrowa i już niedługo dołączy do rodziny. Bonk skrytykował też pracowników szpitala i dodał, że nie tylko podjęli niewłaściwą decyzję podczas porodu, ale także nie mieli odwagi przyznać się do błędu.
Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (279)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
142
xdt 2012-12-05 (15:44) 16 godzin i 10 minut temu

Czas na ubezpieczenia lekarzy i co roczne punktowanie. Dwa obowiązkowe egzaminy sprawdzajcie rocznie plus punktacja za każdy zabieg czy decyzję. Skoro chcecie dużo zarabiać to wymagany jest profesjonalizm. Kurs empatii raz w roku też się przyda.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
56
Zgadzam się z opinią
115
~doctor 2012-12-05 (16:47) 15 godzin i 7 minut temu

tak się kończy ginekologia po katolicku - na siłę drogami natury, zamiast na porę cięcie. W wielu katolickich oddziałach ginekologii w Polsce modne sąkleszcze wysokie i niskie oraz zamartwica. Dopóki decyduje religia, to takie wpadki będą. Trzeba odgonić oszołomów religijnych od medycyny.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
53
~PL 2012-12-06 (09:07) 22 godzin i 47 minut temu

PANIE BARTŁOMIEJU! NIE DARUJ TYM KONOWAŁOM! ŻĄDAJ ODSZKODOWANIA, RENTY I ZAKAZU PRACY W SŁUŻBIE ZDROWIA !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
47
~Sek 2012-12-05 (18:28) 13 godzin i 26 minut temu

Ja pamietam jako dziecko, jak u nas cielily sie krowy. Mama co dwie godziny zagladala do obory, nawet w nocy! I nie wazne czy to byla pierwsza czy trzecia w nocy jak zaczynala sie akcja, szybko bieglo sie po takiego dziadka, ktory potrafil zakladac sznurki i przekrecic ciele w razie potrzeby! Pamietam, ze kiedys czterech gosci wyciagalo ciele i w koncu dali rade! A po co? Zeby krowa sie nie zameczyla i zeby cielak przezyl! A lekarze pozwalaja sobie na takie eksperymenty na kobietach...? Nie rozumiem czemu krowie chce oszczedzic sie cierpienia i zakonczyc akcje porodowa jak najszybciej a dla kobiet nie ma tych samych wzgledow bo komus sie ubzduralo, ze to lepiej DLA KOGO? Ze kobieta cierpi a dziecko urodzi sie uposledzone! Nie ma szacunku dla rodzacych w polsce.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
37
~babcia 2012-12-05 (15:53) 16 godzin i 1 minutę temu

Należy wybrać sobie położnika,który pracuje w określonym szpitalu,i ktory nie tylko poprowadzi ciążę,ale również odbierze poród.Czyli-należy chodzić na wizyty prywatne i być na 100% pewnym,że w określonym dniu ten właśnie lekarz będzie odbierał poród.Bo to on ma wszystkie informacje o ciężarnej i z góry wie,że to będzie cesarka.Sytuacja opisana wyżej jest typowa:lekarze nie pozwolą sobie niczego sugerować,bo uważają,że są panami i władcami,nawet w publicznym szpitalu.Chora ambicja jakiegoś pajaca skończyła się tragicznie. Należy mu życzyć,aby i jego to kiedyś spotkało.Nic już jednak nie naprawi nieszczęścia,które spotkało młodych ludzi. Nie powinni byli ufać lekarzom.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
29
~RUBIO90 2012-12-05 (18:47) 13 godzin i 7 minut temu

JA EMIGRANT MIESZKAJACY W HISZPANII WZYWAM WSZYSTKICH POLAKOW MIESZKAJACYCH NA OBCZYZNIE ABY POD ZADNYMI WZGLEDAMI NIE WRACALI DO POLSKI PONIEWAZ NIE MA DO CZEGO .JAK BYLO TAK JEST I JESZCZE GORZEJ BEDZIE !!!.Z WIELKIM SZACUNKIEM POZDRAWIAM BIEDNYCH RODAKOW W POLSCE.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
27
~tex 2012-12-05 (16:56) 14 godzin i 58 minut temu

Przypuszczam że pan Bonk nie dał w łapę i oni prawdę mówiąc ich olali.Konowały są najbardziej pazerni kasę.Wiem co piszę..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
26
~dominika 2012-12-05 (16:42) 15 godzin i 12 minut temu

ciekawe ile juz takich sytuacji bylo wczesniej,ale z powodu braku wystarczajacej popularnosci rodzicow sprawy nie ujzaly swiatla dziennego...nie mowiac juz od odszkodowaniach ktore za granica kraju siegaja nawet 100 000 euro(Euro!) za tak ewidentny blad!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
27
~j24 2012-12-05 (16:00) 15 godzin i 54 minut temu

Bartek 3maj się. Nie ma nic ważniejszego niż rodzina!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
23
~mk 2012-12-11 (09:00) 22 godzin i 54 minut temu

Bartku, Twoja córeczka będzie zdrowa!!!dzieci są bardzo silne,potrafią wiele przezwyciężyć,musisz w to wierzyć a zobaczysz że będzie dobrze:)))

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
23
~pol 2012-12-05 (19:37) 12 godzin i 17 minut temu

Tacy lekarze ,którzy powołują się na procedury czyli normalnie rzecz ujmując na szmal powinni zostać pozbawieni prawa wykonywania zawodu dożywotni.W gruncie rzeczy to nie są lekarze,człowiek,choroba,czy poród to nie procedura ani przepis.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
32
~darek65 2012-12-05 (16:58) 14 godzin i 56 minut temu

NIE PISZCIE TAKICH BLEBLOTÓW O ŻYCIE WALCZĄ TEŻ DZIESIĄTKI DZIECI NIE OLIMPIJCZYKÓW ,PRZECIEŻ

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~ANET 2012-12-11 (22:24) 9 godzin i 30 minut temu

PANIE BONKU!!! JA RODZIŁAM W TYM SAMYM SZPITALU CO PANA ŻONA,URODZIŁAM SYNA Z NIEDOTLENIENIEM I WYLEWEM II STOPNIA,ZERO REAKCJI A O CESARCE MOGŁAM TYLKO POMARZYĆ,W TYM SZPITALU TO PRAWIE WSZYSTKIE DZIECI Z NIEDOTLENIENIEM!!!!!!!!!!! MÓJ SYNEK MA OBECNIE 4 LATKA I JEST OKAZEM ZDROWIA,PO TYM WSZYSTKIM CO PRZESZEDŁ!!!!!!!! TRZYMAM KCIUKI ZA CÓRECZKE,BEDZIE WSZYSTKO DOBRZE!!!!!! DUZO ZDRÓWKA DLA DZIEWCZYNEK!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
24
~mamuska 2012-12-05 (16:38) 15 godzin i 16 minut temu

Dz, zaniedbaniu lekarzy mam chorego brata, koleżanka ma chore dziecko, 2ga koleżanka dostała dziecko do domu z sepsą , prawie zmarło, przy mnie rodzącej na sali porodowej robili za parawanem ,,czyszczenie,, po utraconej ciaży dziewczynie, nie wiem jakim cudem mi sie udało urodzić zdrowe dziecko chociaż prawie mnie porozrywało do tego stopnia , że kalectwo mi groziło, teraz jestem w ciąży i boje się tego dnia co powinien być ,,niesamowitym, niezapomnianym momentem ,, bo nie wiem czy wróce żywa z dzieckiem :( a też mam wskazania do cesarki - strach tylko czuje :(

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
19
~phi 2012-12-11 (22:11) 9 godzin i 43 minut temu

Pozno zdecydowalam sie na dziecko ale pragnienie psiadania dziecka zwyciezylo strach. Strach nie opuszczal mimo radosci z powodu ciazy. Przygotowywalam sie na przyjscie corki i myslalam jak i zrobic zeby bylo dla nas obu bezpiecznie. W ostatniej chwili bo 3 miesiace przed terminem porodu zmienilam lekarza prowadzacego. Byly to prywatne wizyty co miesiac a pozniej co dwa tygodnie. Opowiedzialam o swoim strachu o zycie i zdrowie dziecka jak tez o strachu przed bolem. Mialam na tym punkcie fobie..za sprawa wsluchiwania sie przez cale zycie w opowiadania o bolesnych i strasznych porodach...do tego stopnia ze ociagalam sie z posiadaniem potomka. Czas ktory uplywal zmienil moje podejscie. Musialam. Postanowilam zapozyczyc sie na te prywatne wizyty..oddalam za becikowe. Ale mialam CC na zyczenie. Gdy sie obudzilam z narkozy przyniesli mi moje zdrowe wyczekiwane dziecko. I uczucie troche..ze mi z nieba spadlo. Zero bolu...tylko radosc.Gdybym miala podjac druga decyzje bylaby taka sama. CC to komfort. Mozecie mnie oceniac ze nie jestem prawdziwa kobieta itd...mam to gdzies. Taki komfort powinien nalezec sie kazdej ktora go potrzebuje..ze wzgledu na wiek,na wygode,na zdrowie i inne przypadki. Powinnysmy miec wybor w tym WIEKU.Jestem wdzieczna losowi za trafilam na ludzkiego lekarza...dlugi tez splacilam. Jestem szczesliwa matka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
20
~Noe 2012-12-07 (11:43) 20 godzin i 11 minut temu

Mówcie co chcecie, ale to jest wina lekarza prowadzącego. Cieć nie lekarz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
21
~Adam 2012-12-05 (17:23) 14 godzin i 31 minut temu

Pan Bartek za dużo jeździ po Europie i pewnie nie wiedział, że w Polsce zalecenie od ginekologa, że ciąża powinna zostać rozwiązana poprzez cesarskie cięcie, nie ma żadnej mocy. Liczy się tylko kasa, podobnie jak ze skierowaniami na badania, do specjalistów, na zabiegi. Czy ktokolwiek słyszał, żeby człowiek majętny czekał na leczenie w państwowym szpitalu? Od razu z gabinetu prywatnego na początek listy w szpitalu. Tak było, jest i będzie, rzadzi kasa

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~Krzysztof 2012-12-05 (16:49) 15 godzin i 5 minut temu

Nie dziwie się :spotkało mnie to samo ale bez powikłań i w dodatku z tym samym lekarzem dwukrotnie w Nysie-lek. LESISZ......1986 rodzi moja żona córkę /druga w nocy on na dyżurze /odchodzą jej wody płodowe -bada i każe iść na sale-dezyzje podejmuje obecny dyrektor szpitala i robi cesarskie cięcie...jest córka . Dwa lata rodzi moja córka i ten sam lekarz "LESISZ" jest na dyżurze -córka od 23.00 do 15.00skacze na piłce ....w wyniku mojej interwencji u Dyr. szpitala rodzi poprzez cesarskie cięcie: co by było gdyby było porażenie -tego nie widać zaraz po urodzeniu.Kto ponosi winę.....Lekarze pomagajcie pacjentkom i nie wysługujcie sie do końca położnymi.. przecież nie macie jeszcze kas fiskalnych........... nie macie biedy......pomyślcie o tym....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
21
~do weterynarza 2012-12-05 (16:47) 15 godzin i 7 minut temu

To nie lekarz tylko nieudacznik.nalezy sie wielomilionowe odszkodowanie i ewentualna dozywotnia renta jak dziecko wyzyje.To skandal.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~IZA 2012-12-11 (18:55) 12 godzin i 59 minut temu

moja córka przyszła na świat z niedotlenieniem, bo konowały nie powstrzymali porodu, nie cięli, mimo dwukrotnego owinięcia pępowiną...4pkt apgar, ale doświadczyliśmy CUDU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PROSZĘ WIERZYC W CUDA!!!!!JEST ZDROWĄ CZTEROLATKĄ, WULKANEM INTELEKTU I SPRAWNOŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!I TEGO PAŃSTWU ŻYCZYMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz