więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1096477solidarnych Solidarni z Ukrainą

Bartłomiej Bonk: ludzie ze szpitala nie mają odwagi spojrzeć nam w oczy .

Dzień Dobry TVN/x-news |  dodane 2012-12-05 (15:01) 1 rok 4 miesiące 19 dni 13 godzin i 28 minut temu
drukuj

Bartłomiej Bonk, brązowy medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów, opowiedział przed kamerami "Dzień Dobry TVN" o sytuacji swojej nowo narodzonej córki Julii, która w wyniku błędnej decyzji lekarzy w trakcie porodu, przyszła na świat z niedotlenieniem mózgu. Sportowiec wyraził przekonanie, że jego córka mimo wszystko będzie zdrowa i już niedługo dołączy do rodziny. Bonk skrytykował też pracowników szpitala i dodał, że nie tylko podjęli niewłaściwą decyzję podczas porodu, ale także nie mieli odwagi przyznać się do błędu.








oceń
tak 124 93.23%
nie 9 6.77%

Przeczytaj też

Córka olimpijczyka Bartłomieja Bonka walczy o życie. Lekarze odbierający poród popełnili błędy

aktualizacja 2012-11-28 (19:13) 1 rok 4 miesiące 27 dni 9 godzin i 16 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Poród naturalny czy cesarskie cięcie?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (279)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
10
~olo 2013-06-07 (21:25) 10 miesięcy 17 dni 7 godzin i 4 minuty temu

Tak się zastanawiam czemu tak plujecie na lekarzy? Czyżby im zazdrościcie?.Droga wolna ,studia 6 latek jak piszecie dla nieuków na amfetaminie ,a pozniej kupę kasy z kopert.Problem w tym że 95% z piszacych nie przeczytało w życiu jednej ksiązki niemowiąc już o zapamietaniu co w niej było

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
2
~nol 2013-06-04 (16:02) 10 miesięcy 20 dni 12 godzin i 27 minut temu

No to są te lekarzyki teraz , wyuczeni na anfetaminie , debile po szkołach , bez pasji pacha się tam tylko dla kasy , wiem bo znam sporo studentów z medycyny :/ , i tak potem jest , a będzie coraz gorzej , bo ludzie są coraz głupsi tylko im się wmawia że są mądrzejsi , zresztą widać to potem w praniu ,

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
0
~ełk 2013-05-10 (02:35) 11 miesięcy 15 dni 1 godzinę i 54 minuty temu

Też miałam taką sytuacje podczas porodu ale tylko jedna lekarka podczas konsultacji upierała sie że mam rodzic normalnie, 4 lekarzy zdecydowanie nie ryzykowało i szybko zdecydowano o cearce, dzieki czemu mam zdrowego 5 kg synka. Po porodzie tez pani doktor nie potrafiła spojrzec w oczy, zwł. kiedy pozostali lekarze powiedzieli wprost ze dziecko by sie udusiło, i tak jyz było niedotlenienie na szczescie bez zmian w mózgu - oraz ze prawdpodpodobnie i tak by była cesarka bo bym nie urodziła małego wielkoluda, jesli jakims cudem przeszła by głowa to musieliby i tak połamać mu bark, ręke, biodra/żebra zeby wyciagnąć maluszka i to nie wiadomo na jak długo by utknął i czy by sie nie udusił, przezył :( Trzeba wiec nam wszystkim zyczyc dobrych lekarzy, dobrych decyzji, a z tym bywa różnie. Ja za to skłądałam sie uszkodzona po porodzie kilak miesiecy, uszkodzono mi kregosłup, etc. ale na szczescie mam żyjące i zdrowe dziecko, to dla mnie ogromna pociecha i najwazniejsze. Zycze takim rodzicom, wszystkim - samych pozytywnych i dobrych rozwiązan i decyzji lekarskich!

odpowiedz

4
20
~tkjm 2012-12-06 (00:34) 1 rok 4 miesiące 19 dni 3 godziny i 55 minut temu

Mój syn ma 20 lat. Od początku ciążę prowadziła prywatnie pani ginekolog ,która była lekarzem na porodówce w naszym mieście. Było ułożenie pośladkowe. Pani lekarz na telefon, tak jak umawialiśmy się gdy przyjdzie czas , przyjechała pomimo,że nie miała dyżuru, zrobiła cesarskie cięcie. Wszystko pomyślnie. Przy drugim dziecku po kilku latach gdzie ułożenie było prawidłowe obyło się bez cesarki. Pani ginekolog też była cały czas obecna. Wszystko pomyślnie.Oczywiście co miesiąc płatne wizyty w prywatnym gabinecie. Trzecie dziecko już w innych warunkach , bo inne czasy, pełen komfort,oddzielny pokój,poród rodzinny. Też co miesiąc w czasie ciąży wizyty w prywatnym gabinecie.Pani ginekolog była akurat na wakacjach więc podesłała koleżankę z tego samego oddziału.Poród naturalny.Bez niespodzianek. Wszystko miło. Wystarczy tylko chodzić na prywatne wizyty do lekarza ,który pracuje na porodówce. Co pół roku ,a w czasie ciąży co miesiąc. Kosztuje ale na pewnych rzeczach się nie wolno oszczędzać.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
1
~blźxniaczka 2013-02-20 (20:52) 1 rok 2 miesiące 4 dni 7 godzin i 37 minut temu

Nie wiem sama ile jeszcze zostało procent ludzi w tym kraju 10%?..15% ..reszta to bestie..

odpowiedz

32
10
~darek65 2012-12-05 (16:58) 1 rok 4 miesiące 19 dni 11 godzin i 31 minut temu

NIE PISZCIE TAKICH BLEBLOTÓW O ŻYCIE WALCZĄ TEŻ DZIESIĄTKI DZIECI NIE OLIMPIJCZYKÓW ,PRZECIEŻ

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

14
5
~kalafior 2012-12-05 (16:39) 1 rok 4 miesiące 19 dni 11 godzin i 50 minut temu

Jak zdjęli skorumpowanego konowała G. to Szechter pisał, że upadła transplantologia polska. Mam nadzieję, że nagonka Bonka na ginekologów nie doprowadzi do upadku polskiego położnictwa ani polskiego programu bezzałogowej sondy na Saturna jeżeli takowy mamy...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

6
0
~sady49 2012-12-05 (18:42) 1 rok 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 47 minut temu

ddd dlaczego mamy placić za coś co nam się należy w końcu składali przysięge że ratują życie jak ktoś ma kasę to nie znaczy że ma dawać w łape a biedni to co mają zrobić umierać pod płotem albo czekać czy łaskawie lekarz podejmie dobrą decyzje. jaki kraj take leczenie jaki Tusk taka bieda

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
0
~sp4wners 2012-12-05 (19:57) 1 rok 4 miesiące 19 dni 8 godzin i 32 minuty temu

Dlaczego nie pisali o moim bracie(wcześniak), jak lekarz powiedział "do inkubatora nie trzeba" a po trzech dniach zmarł? Szacunek dla Pana Bartłomieja, ale normalni ludzie oczywiście są olewani :/ A wracając do tematu, to do sądu skur*****ów, bo to takie same żłoby jak politycy, nauczyciele i księża!! I wydusić od nich wszystko aż do suchej nitki, bo zaczynają sobie za dużo pozwalać igrając z ludzkim życiem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
0
~lion 2012-12-05 (23:32) 1 rok 4 miesiące 19 dni 4 godziny i 57 minut temu

niestety w Polsce lekarze biorą grube koperty, jak im nie dasz to czekają i czekają i czekają ......................aż dasz chyba że nie dasz no to żle, bardzo żle, obrażasz jegomościa który już zaplanował wydatek z tytułu tego że dasz ale nie dałeś i chłop stratny jest, liczy .......straty. może nawet do sądu podać że wszyscy dają a ty nie dałeś. a gdzie jest CBA? 99% lekarzy bierze łapówki i nikomu w org. ścigania to nie przeszkadza ale jak babka nie wybiła paragonu na 15 groszy za ksero to dostała 300zł mandatu albo odsiadka równowartości tejże, a zarabia 800zł na miesiąc a lekarz! kilkanaście tysiaków + prywatne przyjmowanie oczywiście w gabinetach państwowych i na urządzeniach kupionych za nasze pieniądze za których urzywanie nie płaci bo to klika. najwięksi złodzieje to polityk ksiądz i lekarz.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
0
~niestety 2012-12-12 (00:36) 1 rok 4 miesiące 13 dni 3 godziny i 53 minuty temu

A mnie jedno zastanawia, czy on nie mógł wymusić cesarki? Z lekarzami trzeba ostro jak wykłócisz, zagrozisz sądem, telewizją, dasz kopertę od razu wszystko jest możliwe. Cesarka, chociaż przed chwilą się nie dało.. przecież lekarz znał tego olimpijczyka więc straszenie mediami było jak najbardziej na miejscu. A umówić wcześniej cesarki, może w innym szpitalu, też się nie dało? Gdyby moi rodzice nie byli stanowczy i nie potrafili się kłócić to ja bym raczej nie żyła, tylko to trzeba umieć, bo nie zawsze trafisz na odpowiedzialnych, dobrych lekarzy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

52
3
~PL 2012-12-06 (09:07) 1 rok 4 miesiące 18 dni 19 godzin i 22 minuty temu

PANIE BARTŁOMIEJU! NIE DARUJ TYM KONOWAŁOM! ŻĄDAJ ODSZKODOWANIA, RENTY I ZAKAZU PRACY W SŁUŻBIE ZDROWIA !!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
35
~ddd 2012-12-05 (20:00) 1 rok 4 miesiące 19 dni 8 godzin i 29 minut temu

Niestety lekarze tez ludzie...myla sie rzadziej niz politycy chociaz cichych ofiar polityki znacznie wiecej. Wspolczuje serdecznie a wy przestancie jak stalin leciec po lekarzach bo az mdlo. Jak kto popracuje 24/ h i to nie tlukac mlotkiem- zobaczy sam

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

29
2
~RUBIO90 2012-12-05 (18:47) 1 rok 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 42 minuty temu

JA EMIGRANT MIESZKAJACY W HISZPANII WZYWAM WSZYSTKICH POLAKOW MIESZKAJACYCH NA OBCZYZNIE ABY POD ZADNYMI WZGLEDAMI NIE WRACALI DO POLSKI PONIEWAZ NIE MA DO CZEGO .JAK BYLO TAK JEST I JESZCZE GORZEJ BEDZIE !!!.Z WIELKIM SZACUNKIEM POZDRAWIAM BIEDNYCH RODAKOW W POLSCE.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

20
1
~Noe 2012-12-07 (11:43) 1 rok 4 miesiące 17 dni 16 godzin i 46 minut temu

Mówcie co chcecie, ale to jest wina lekarza prowadzącego. Cieć nie lekarz.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

14
1
~NoVa22 2012-12-12 (14:18) 1 rok 4 miesiące 12 dni 14 godzin i 11 minut temu

odpowiednia suma dla lekarza i położnej ... i cesarka jest bez problemu - dzisiejsze realia.

odpowiedz

19
0
~phi 2012-12-11 (22:11) 1 rok 4 miesiące 13 dni 6 godzin i 18 minut temu

Pozno zdecydowalam sie na dziecko ale pragnienie psiadania dziecka zwyciezylo strach. Strach nie opuszczal mimo radosci z powodu ciazy. Przygotowywalam sie na przyjscie corki i myslalam jak i zrobic zeby bylo dla nas obu bezpiecznie. W ostatniej chwili bo 3 miesiace przed terminem porodu zmienilam lekarza prowadzacego. Byly to prywatne wizyty co miesiac a pozniej co dwa tygodnie. Opowiedzialam o swoim strachu o zycie i zdrowie dziecka jak tez o strachu przed bolem. Mialam na tym punkcie fobie..za sprawa wsluchiwania sie przez cale zycie w opowiadania o bolesnych i strasznych porodach...do tego stopnia ze ociagalam sie z posiadaniem potomka. Czas ktory uplywal zmienil moje podejscie. Musialam. Postanowilam zapozyczyc sie na te prywatne wizyty..oddalam za becikowe. Ale mialam CC na zyczenie. Gdy sie obudzilam z narkozy przyniesli mi moje zdrowe wyczekiwane dziecko. I uczucie troche..ze mi z nieba spadlo. Zero bolu...tylko radosc.Gdybym miala podjac druga decyzje bylaby taka sama. CC to komfort. Mozecie mnie oceniac ze nie jestem prawdziwa kobieta itd...mam to gdzies. Taki komfort powinien nalezec sie kazdej ktora go potrzebuje..ze wzgledu na wiek,na wygode,na zdrowie i inne przypadki. Powinnysmy miec wybor w tym WIEKU.Jestem wdzieczna losowi za trafilam na ludzkiego lekarza...dlugi tez splacilam. Jestem szczesliwa matka.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
8
~matka 2012-12-12 (10:53) 1 rok 4 miesiące 12 dni 17 godzin i 36 minut temu

problemem w Polsce jest to że " panienki" które mogą urodzić normalnie robią wszystko żeby mieć cesarkę potem nie starcza kasy na te dziewczyny które muszą mieć wykonaną tę operację - bo CC to nic innego jak operacja. Uprzedzam krytykantów- wiem co mówię:mam 2 synów, jeden rodzony naturalnie w Polsce, drugi przez cesarkę za granicą. Naoglądałam się dosyć w szpitalu w Polsce i powiem tak:zdrowe baby tną za kasę daną pod stołem a tym którym powinni zrobić cesarkę - odmawiają jej. Za granicą po 2 (słownie dwóch) godzinach prowokacji podjęto decyzję o cesarce(cały czas byłam podpięta do KTG), dostałam znieczulenie i "wyjęto" dzieciaka. Nie bronię lekarzy w Polsce, bo to idioci lecący tylko na kasę, ale wina jest też po stronie tych rozwydrzonych laluń którym nic nie jest ale się drą wniebogłosy o cesarkę bo"je boli". Otóż uświadamiam:wszystkie boli, a skoro tak się boicie bólu to po jasną .... robicie sobie dzieci????Pomijam fakt że cesarka jest przereklamowana - po naturalnym 3 tygodnie i byłam w pełni sił,szczuplutka i zadowolona. Po cesarce - odchudzam się drugi rok, czułam się jakby mnie walec rozjechał(bo wszystko to co nie boli podczas porodu, boli potem i to nie godzinę lub dwie ale z miesiąc) no i zapomnijcie o spaniu. Bardzo współczuję bohaterce artykułu i gratuluję odwagi że w tak krótkim czasie zdecydowała się na kolejne dziecko. pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
0
~aaasia 2012-12-12 (11:55) 1 rok 4 miesiące 12 dni 16 godzin i 34 minuty temu

jestem mamą 2 dzieciaczków, oboje z cc, za I razem szlo ok naturalnie, ale tuz przed wyjsciem maly nie dal rady i ja chyba tez po godzinach meczarni, byly polozne i lekarz zagladal, w koncu ina lekarka stwierdzila ze nic z tego nie bedzie i zrobili ciecie, synio byl caly i zdrowy, a lekarz prowadzacy odwiedzal nas podczas pobytu w szpit, przy drugiej ciazy bylo troche inaczj, w terminie poszlam do szpit, ale nic nie dzialo sie,wieczorem polozna zrobila kontrolne ktg, co chwile przychodzila i patrzyla, widzialam niepokoj, zawolala rezydentke a ta pobiegla do ginekologa, ten po kolejnego i kazali pojsc z nimi, a na pietrze czekal juz zespol lekarzy i zgoda na cesarke do podpisu, dzieciatko sie niepokoi i trrzeba szybko wyjac, okazalo sie ze maluszek mial tachykardie i zagrazajaca zamartwice wewnatrzmaciczna, nikt nie czekal ze sie uspokoji tylko byla szybka decyzja, chodzilam oczywiscie prywatnie za pierrwszym i drugim razem do tego samego lekarza, ktory dbal o nas caly czas i zlecal ciagle nowe badania, malutka lezala na materracyku i od razu mi jej nie dano, balam sie ze cos jest zle ale bylo ok dostala 10p tylko na wszelki wypadek ja monitorowali, wydaje mi sie ze nie tylko od dyzurnego zalezy decyzja chodzi o tendencje w ogole na oddziale, bo jak ordynator zaluje cesarek to i lekarze boja sie wychylac, zeby nie zrobic naduzyc finansowych a wszystko finansuje nfz a tym z kolei przydzial daje rzad wiec podziekujmy tym ktorych wybieramy mowia ze u nas za duzo cesarek bo baby nie chca rodzic,wiec trzeba robic ciecia a na zachodzie dziewczyny maja wybor i jest ich mniej,szkoda tylko ze w tym wszystkim cierpia dzieci i rodzice dziewczynki podobno sa silniejsze ale to juz mniej wazne, modle sie za pana malenstwo

odpowiedz

7
0
~zocha 2012-12-12 (00:56) 1 rok 4 miesiące 13 dni 3 godziny i 33 minuty temu

ja też miałąm takąsamą sytuacje ale walczyłam o cesarkę i mi zrobili byłam 15dni po terminie

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tusk: Europa powinna być przygotowana na czarny scenariusz na Ukrainie
dodane 2014-04-24 (19:13) 9 godzin i 16 minut temu

Papież Franciszek: Jan Paweł II nadal inspiruje Kościół
dodane 2014-04-24 (20:20) 8 godzin i 9 minut temu

materiał wideo

Wychowanek siostry Bernadetty: biła nas za to, że się śmialiśmy
dodane 2014-04-24 (19:34) 8 godzin i 55 minut temu

Adam Bielan: nie wracam do PiS, ale go nie krytykuję
dodane 2014-04-24 (18:24) 10 godzin i 5 minut temu

Papieski śmigłowiec
dodane 2014-04-24 (18:46) 9 godzin i 43 minuty temu

Największe od ponad 40 lat ćwiczenia antykryzysowe - film
dodane 2014-04-24 (18:41) 9 godzin i 48 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz śledzić wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II?

liczba oddanych głosów: 5224