więcej

Politycy o decyzji ETPC ws. zbrodni katyńskiej: Rosja ma coś do ukrycia i czegoś się boi.

wp.pl |  dodane 2012-04-16 (15:05) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 2 godziny i 33 minuty temu
drukuj

- Rosja nie tylko kpi sobie z Polaków, ale i z Unii Europejskiej - wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie zbrodni katyńskiej komentuje Beata Kempa (SP). - Rosja ma coś do ukrycia i czegoś się boi - dodaje posłanka. W rozmowie z reporterką Wirtualnej Polski sprawę skomentował także Mariusz Błaszczak (PiS) oraz Andrzej Halicki (PO).
WP.PL


- To dziwne, że Trybunał unika rozstrzygnięcia kwestii odpowiedzialności Rosji za ludobójstwo katyńskie, mówiąc, że nie otrzymał odpowiednich dokumentów, mógł to zrobić innymi drogami. Mam wrażenie, że w ten sposób Trybunał uciekł od orzekania co do istoty tej sprawy - mówi Mariusz Błaszczak (PiS).

- Rosja robi dobrą minę do złej gry, usiłuje odciąć się od bagażu historycznego - uważa Andrzej Halicki (PO). Poseł dodaje, że Rosja musi sobie uświadomić, że rozliczenie się z historycznych zbrodni leży w interesie samej Rosji.

Reporter: Dominika Leonowicz, Zdjęcia: Tomek Górski


(tw, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 283 88.44%
nie 37 11.56%

Przeczytaj też

Internauci o wyroku ws. Katynia: to wyjątkowy skandal

aktualizacja 2012-04-18 (15:32) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 2 godziny i 6 minut temu

Jarosław Kaczyński: orzeczenie ws. skarg katyńskich to krok do przodu

dodane 2012-04-16 (22:35) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 19 godzin i 3 minuty temu

"Ciała ofiar zbrodni w Katyniu trzeba sprowadzić do kraju"

dodane 2012-04-16 (21:45) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 19 godzin i 53 minuty temu

Sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka spierali się w sprawie Katynia

dodane 2012-04-16 (19:10) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 22 godziny i 28 minut temu

"Niewykluczone, że akta katyńskie nigdy nie zostaną odtajnione"

dodane 2012-04-16 (17:15) 2 lata 6 miesięcy 14 dni i 23 minuty temu

Zadziwiające informacje w rosyjskiej prasie ws. Katynia

dodane 2012-04-16 (15:18) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 2 godziny i 20 minut temu

Media: Trybunał w Strasburgu uznał Katyń za zbrodnię wojenną

dodane 2012-04-16 (14:45) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 2 godziny i 53 minuty temu

Artur Tomaszewski: Trybunał w Strasburgu uznał bezczelność Rosji

aktualizacja 2012-04-16 (15:12) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 2 godziny i 26 minut temu

Na to orzeczenie czekali bliscy ofiar z Katynia

dodane 2012-04-16 (11:10) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 6 godzin i 28 minut temu

Ogłoszenie wyroku Trybunału Praw Człowieka ws. Katynia

dodane 2012-04-16 (08:31) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 9 godzin i 7 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (362)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~kuba 2013-01-19 (10:19) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 7 godzin i 19 minut temu

Nie zycze sobie,by na temat zbrodni katynskiej,ktora dotknela moja rodzine,wypowiadai sie ludzie pokroju B.Kepy. Ta prymitywna kobieta,jak zwykle,przez takie gadanie chce sie przypomniec narodowi bo jakos zanikla.Bol z powodu tej tragedii jest jej obcy.Niech wiec lepiej zamilczy!!!

odpowiedz

2
3
~leś 2012-05-16 (08:09) 2 lata 5 miesięcy 14 dni 9 godzin i 29 minut temu

Ta Pani nie powinna komentować niczego . No może barszcz u sąsiadki - po zapachy i współżycie sąsiadów po krzykach !!!!

odpowiedz

2
0
~BOGDAN 2012-05-16 (07:51) 2 lata 5 miesięcy 14 dni 9 godzin i 47 minut temu

Jak ZSRR chciało pomóc w 1938 roku Czechosłowacji to kto im to uniemożliwił ? Polska, nawet pomagała Hitlerowi (Zaolzie).Teraz ta sama Polska ma pretensje do ruskich o jakiś tam pakt, o jakiś tam Katyń. Wypieła się na nich Polska, wypięli się oni na Polskę. Tyle.

odpowiedz

6
3
~polan 2012-04-18 (15:23) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 2 godziny i 15 minut temu

Rosjanie powinni przekazać nazwiska morderców z NKWD tych których po 1944 r przenieśli do Polski. To by się niektórzy zdziwili jakich ojców mieli prominenci z SLD.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

4
6
~jula 2012-04-17 (16:22) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 16 minut temu

jak ja słucham kłamstw tej straganiary, to wstyd mi, że w Polsce mieszkam Straganiary na stragan a nie do sejmu

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
7
~widz 2012-04-18 (12:46) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 4 godziny i 52 minuty temu

Tylko POtwory ,judasze, obłudnicy, cynicy, łgarze, zaprzańcy uważają Panią Kempę za (...), ale to ich zdanie. Pani Kempa jest kobietą bardzo mądrą, a Jej wypowiedzi są wyważone, trafne,zgodne z prawdą i rzeczowe. Tak trzymać Pani Beatko, takich osób więcej nam trzeba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
7
~Wujek Stefan 2012-04-18 (07:38) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 10 godzin i 1 minutę temu

Klempa jak zwykle klepie te swoje dyrdymały :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~majA 2012-04-22 (17:47) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 23 godziny i 51 minut temu

A coś ty zrobiła,żeby ona nie kpiła?Tak samo stchórzyła jak ta elita,która ograbiła naród i uciekła na Zachód, a teraz robi z siebie "bohaterów narodowych".

odpowiedz

1
1
~Polacy 2012-04-19 (12:00) 2 lata 6 miesięcy 11 dni 5 godzin i 38 minut temu

Kolejny cyrk cieniasów - cyrk dla cyrku - bo komu to potrzebne. Dlaczego Kempa zabiera głos - przecież nie została stworzona do myślenia.

odpowiedz

1
2
~Mc Keon 2012-04-19 (11:05) 2 lata 6 miesięcy 11 dni 6 godzin i 33 minuty temu

Rosja nie ma nic do ukkrycia i niczego się nie boi. Ty, możesz się bać że za szkalowanie Rosji bez jej winy możesz się znależć na odpowiedniej liście a póżniej Cię wyłuskają. Na tłumaczenia będzie za póżno. Wcale nie jesteście ponad wszystko. Nie możecie poradzić sobie s sytuacja w swoim Kraju. Najprościej pasztalkać na tematy zastępcze. A najlepiej służyć swoim partyjnym firerom i zasługiwać się dyskusjami na temat winy Rosji i obrzucać Rosję invektywami. Odwróć sytuację.

odpowiedz

0
1
~rexel 2012-04-19 (10:40) 2 lata 6 miesięcy 11 dni 6 godzin i 58 minut temu

Ale oni na prawicy maja maski. Kaczyński to cały TOŁDI, a Kępa to cała klempa.

odpowiedz

5
5
~EWA 2012-04-18 (09:33) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 8 godzin i 5 minut temu

W pr.7 dzień tyg.M. Olejnik,Kempa zwróciła uwagę P.Siwcowi że powinien powiedzieć,prezydent L.Kaczyński,ponieważ P.Siwiec powiedział L.Kaczyński.P.KLĘPO a jeśli pani i reszta PISOWCÓW,mówią na obecnego prezydenta p.KOMOROWSKIEGO wybranego w demokratycznych wyborach KOMOROWSKI,to jest OK???jest pani obłudna,nazwa partii inna ale poglądy i jezyk nienawiści ten sam,nie odcieliście pępowiny od prezesa

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
1
~.,Rex., 2012-04-18 (11:28) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 6 godzin i 10 minut temu

No wlasnie, a skad w Polsce ciekaw jestem biora sie krzykacze i rozne terkotki np. na tej stronie internetowej wolajacy o zlikwidowanie IPN? Czy to nie aby mlodsi kolezkowie(przepraszam towarzysze broni) starszych kolezkow z Rosji?Czegoz Oni sie boja tego IPN?

odpowiedz

4
3
~cynik 2012-04-18 (10:34) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 7 godzin i 4 minuty temu

pani Kempa niech więc pani w końcu wyduka czego sie boi Rosja i co to jest cała prawda w sprawie Katynia.Coś mi się zdaje że: nie o to chodzi by złapać króliczka ale by gonić go!

odpowiedz

2
2
fred.fred7 2012-04-18 (09:58) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 7 godzin i 40 minut temu

Jaka ona piękna i mądra,przedstawicielka kobiet polskich,pies by zobaczył toby o budę siezabił,he,he.

odpowiedz

1
4
~center 2012-04-18 (09:48) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 7 godzin i 50 minut temu

Słodkiej idiotki!!

odpowiedz

4
6
~lejzorek 2012-04-18 (09:38) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 8 godzin i 1 minutę temu

i wiemy czego rosja się boi. kempy.

odpowiedz

3
4
~NIKUŚ 2012-04-18 (09:27) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 8 godzin i 11 minut temu

posłanko Kempo - kuratorko Twoej wywody może sa słuszne ale nie przystaja do realiów. Za co Tuska obwiniać,że nie jesteście przy korycie i przy władzy. A jeśli macie psisiory lepszy sposób na rosję aby wyrwać od nich ten święty wrak i zamiast pałacu prezydenckiego postawicie OBELISK lechowi Prezydentowi. Tylko kobietko spójrz kto do rosjan cokolwiek dostał kiedy ci nie chcieli : ani władze Europy, ani amerykanie nikt. To gdzie wy psisiorki o Polska,ale mieszać i knuć to dobre na dziś.

odpowiedz

1
1
~Ja 2012-04-18 (09:14) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 8 godzin i 24 minuty temu

Kto tych ludzi dopuszcza do głosu i wybiera na swoich przedstawicieli?!!!!

odpowiedz

7
4
~natalka45 2012-04-18 (08:26) 2 lata 6 miesięcy 12 dni 9 godzin i 12 minut temu

Ta baba jest wstrętna! Nie pokazuucie jej więcej na moim monitorze. To nie do zniesienia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Autobus staranował dziewięć aut we Wrocławiu
dodane 2014-10-30 (14:07) 3 godziny i 31 minut temu

materiał wideo

Jakie są szanse na ekstradycję Polańskiego?
dodane 2014-10-30 (04:55) 12 godzin i 43 minuty temu

materiał wideo

Pościg po kradzieży taksówki w Olsztynie. Nie żyje pasażer
dodane 2014-10-30 (06:40) 10 godzin i 58 minut temu

Dron, który ratuje życie
dodane 2014-10-30 (06:53) 10 godzin i 45 minut temu

Polak pobił rekord Guinnessa w graniu w grę komputerową
dodane 2014-10-30 (05:01) 12 godzin i 37 minut temu

Tragedia na Podkarpaciu. Nie żyje 2-tygodniowy noworodek
dodane 2014-10-29 (11:27) 1 dzień 6 godzin i 11 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto nagrał najśmieszniejszy spot wyborczy?

liczba oddanych głosów: 372