Strona główna serwisu
Watykan: wizyta papieża w Auschwitz bardzo prawdopodobna

Watykan: wizyta papieża w Auschwitz bardzo prawdopodobna

• Federico Lombardi: wizyta papieża w Auschwitz bardzo prawdopodobna
• Wizyta miałaby się odbyć w lipcu
Papież Franciszek będzie w tym czasie na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie
Papież Franciszek Papież Franciszek ()
Pragnienie udania się na teren byłego nazistowskiego obozu zagłady papież wyraził podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą w listopadzie.

W Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu zapytano watykańskiego rzecznika w trakcie prezentacji książki na temat Zagłady o to, czy Franciszek odwiedzi teren obozu w czasie swego pobytu w Krakowie w lipcu na Światowych Dniach Młodzieży. Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi odparł, że jest to bardzo prawdopodobne.

Przypomniał następnie wizyty, jakie złożyli w Auschwitz Jan Paweł II i Benedykt XVI. - Myślę, że wkrótce będzie tam także obecny papież - dodał ks. Lombardi.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (23)
Nie zgadzam się z opinią
32
Zgadzam się z opinią
78
~waldi 2016-01-27 (21:08) 4 godziny i 8 minut temu

Papież Franciszek ,to jest wielki autorytet ,wielki skromny kapłan kościoła katolickiego ,wielki szacunek dla tego człowieka mam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
54
~ja 2016-01-27 (22:17) 2 godziny i 59 minut temu

Dzięki Panu Bogu za Papieża Franciszka

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
35
~mops 2016-01-27 (21:46) 3 godziny i 30 minut temu

niemcy chcieli zlikwidować naród który wydał i zabił Jezusa

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3