Strona główna serwisu
W USA zatrzymano mężczyznę, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny

W USA zatrzymano mężczyznę, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny

• FBI zatrzymało mieszkańca Milwaukee, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny
• Mężczyzna, zidentyfikowany jako 23-letni Samy Mohamed Hamzeh
• Został aresztowany i oskarżony o posiadanie dwóch karabinów maszynowych i tłumika
Hamzeh miał ujawnić dwóm osobom, które okazały się być informatorami FBI, że zamierza dokonać ataku na jeden z gmachów publicznych w Milwaukee, który "będzie znany na całym świecie". Celem ataku miało być wywołanie "starć na większą skalę" - poinformował federalny Departament Sprawiedliwości. Nie ujawniono czy Hamzeh jest obywatelem amerykańskim.

Według władz, Hamzeh nabył broń od agentów FBI pozujących na handlarzy. W spotkaniu i transakcji uczestniczyły inne osoby współpracujące - jak się okazało - z FBI, które Hamzeh wcześniej nakłonił do pomocy.

Mężczyzna był obserwowany przez FBI od września ub. r. Początkowo miał planować atak na Izraelczyków na Zachodnim Brzegu Jordanu, jednak zmienił zamiar i postanowił dokonać ataku na terenie USA.


"Jesteśmy muzułmanami, bronimy muzułmańskiej religii, jesteśmy u siebie" - miał powiedzieć Hamzeh według oskarżenia przygotowanego przez FBI.

Zobacz także: Zdecydowana akcja przeciwko ISIS

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (17)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
33
~kane 2016-01-27 (07:44) 17 godzin i 39 minut temu

Muslimy coraz bardziej achalni...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
23
~polak 2016-01-27 (08:53) 16 godzin i 30 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
23
~Marika 50 2016-01-27 (07:55) 17 godzin i 28 minut temu

polecam na YouTube ,, Do Socjaldemokraty Martina '' I co Pan Schulz na to ??

odpowiedz

zgłoś do moderacji