Strona główna serwisu
Szpital w Padwie we Włoszech zagrożony paraliżem z powodu ciąż pielęgniarek

Szpital w Padwie we Włoszech zagrożony paraliżem z powodu ciąż pielęgniarek

• Szpital we Włoszech zagrożony paraliżem z powodu ciąż personelu
• W ciążę zaszło 130 pracujących tam pielęgniarek i 16 położnych
• Brakuje personelu na oddziałach i w salach operacyjnych
Wielki szpital w Padwie na północy Włoch pogrążył się w chaosie i zagrożony jest paraliżem, ponieważ w ciążę zaszło 130 pracujących tam pielęgniarek i 16 położnych. Brakuje personelu na oddziałach i w salach operacyjnych.

Lokalny dziennik "Corriere del Veneto" podał w sobotę, że w placówce, w której łącznie zatrudnionych jest 2100 pielęgniarek i pielęgniarzy, rąk do pracy brakuje między innymi na kluczowym oddziale intensywnej terapii oraz na gastrologii.

Z tego samego powodu problemy występują też na oddziale położniczym.


Konieczne jest wydłużenie dyżurów i zwiększenie ich liczby w tygodniu, czym zaniepokojeni są związkowcy, którzy ogłosili pogotowie strajkowe.

Przedstawiciel centrali związkowej Uil Luigi Zuin podał przykład kardiochirurgii, wyjaśniając gazecie: "W ciągu 10 dni tamtejszy personel medyczny zmniejszył się o trzy pielęgniarki, które zaszły w ciążę. Na ich miejsce w salach operacyjnych pracują pozostałe osoby, i to w dłuższym wymiarze godzin".

Związkowcy ze szpitala zapowiedzieli, że jeśli dyrekcja placówki nie znajdzie rozwiązania dla tej kryzysowej sytuacji, ogłoszą strajk.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (147)
Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
585
~margola 2016-01-23 (18:05) 12 godzin i 42 minut temu

"Na szczęście" w Polsce ten problem szpitalom nie zagraża, bo wiekszość pracujących w nich pielęgniarek przeszło już menopauzę :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
264
~Makaroniarz 2016-01-23 (17:58) 12 godzin i 49 minut temu

Co za kataklizm ? Pielęgniarze też zaszli w ciążę ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
240
~max 2016-01-23 (17:58) 12 godzin i 49 minut temu

130 z 2100 to nawet nie 5 % ale sensacja!!! NORMALKA _

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4