Strona główna serwisu
Szef MSZ: szczyt NATO podniesie bezpieczeństwo Polski

Szef MSZ: szczyt NATO podniesie bezpieczeństwo Polski

• Witold Waszczykowski spotkał się z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym
• Tematem spotkania w Waszyngtonie było bezpieczeństwo we wschodniej Europie
• "Problem wewnętrznych wyzwań Polski Kerry poruszył w sposób marginalny"
Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski i sekretarz stanu USA John Kerry. Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski i sekretarz stanu USA John Kerry. ()
Po spotkaniu z sekretarzem stanu USA w Waszyngtonie szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski powiedział, że po lipcowym szczycie NATO w Warszawie bezpieczeństwo Polski i całej wschodniej flanki NATO zostanie podniesione. Dodał, że mówiono głównie o problemach bezpieczeństwa we wschodniej Europie.

Relacjonując dziennikarzom trwającą około pół godziny rozmowę z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym, Waszczykowski powiedział, że Kerry poruszył też - jak sam zapowiedział - temat "wewnętrznych wyzwań" Polski, ale jak zapewnił polski minister, tylko w sposób "marginalny".

Jak mówił szef MSZ, Kerry "przypomniał, że Polska jest obserwowana przez Komisję Wenecką i Komisję Europejską". - Wyraziliśmy wspólną opinię, że należy współpracować z tymi ciałami i rozstrzygnąć tę kwestię w duchu konsensusu. To była marginalna uwaga - powiedział Waszczykowski.


Szef polskiej dyplomacji powiedział, że rozmowa odbyła się "w bardzo miłej, przyjacielskiej atmosferze" w prywatnym gabinecie Kerry'ego przy kominku, a dotyczyła głównie problemów bezpieczeństwa we wschodniej części Europy.

- Nasze obawy o bezpieczeństwo Europy spotykają się z odpowiedzią USA i mam nadzieję, że szczyt natowski, który odbędzie się w Warszawie w lipcu, będzie dla państwa miłą niespodzianką, ponieważ bezpieczeństwo Polski i całej flanki zostanie podniesione - oświadczył Waszczykowski. Jak dodał, ma to się przejawiać poprzez zwiększenie obecności sprzętu i żołnierzy, a Polska jest gotowa "zbudować odpowiednią infrastrukturę, która pozwoli żołnierzom natowskim w Polsce przebywać".
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (28)
Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
50
~rosjanin 2016-02-17 (20:42) 4 godziny i 37 minut temu

Straszna tu cenzura u Was w Polsce, w Rosji na blogach naciskasz "wyślij komentarz" i w tym samym momencie komentarz jest wyświetlany, a tu po 1-2 godz., a 90% komentarzy w ogóle nie jest wyświetlanych!. Ale zauważyłem że pomaga jak zrobisz kilka błędów ortograficznych, wtedy cenzura uważa chyba że się zbłaźnisz i przepuszcza komentarz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
44
~Jurek 2016-02-17 (22:07) 3 godziny i 12 minut temu

Pamietacie jak Bul mial 75% poparcie i mu jeszcze roslo. Do doopy sa te sondazee oj do doopy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
63
~kp 2016-02-17 (20:59) 4 godziny i 20 minut temu

Tak trzymać, a kod niech ujada.

odpowiedz

zgłoś do moderacji