Strona główna serwisu
Rosja: siedem osób zginęło w następstwie wybuchu gazu w Jarosławiu

Rosja: siedem osób zginęło w następstwie wybuchu gazu w Jarosławiu

• Tragiczny wybuch gazu w Jarosławiu nad górną Wołgą
• Zawaliła się cała klatka pięciokondygnacyjnego budynku
• Siedem osó zginęło, a dziewięć zostało rannych
• Prawdopodobną przyczyną była nieszczelna instalacja gazowa
Straż pożarna w Rosji Straż pożarna w Rosji ()
Siedem osób zginęło w następstwie wybuchu gazu w Jarosławiu nad górną Wołgą; wybuch spowodował zawalenie się całej klatki pięciokondygnacyjnego budynku. Dziewięć osób rannych trafiło do szpitala - informują miejscowe władze.

Do wybuchu gazu doszło we wtorek po godzinie 4 rano czasu lokalnego. Według wstępnych danych wybuch zniszczył całkowicie pięć mieszkań, a 10 - częściowo.

Agencja RIA Nowosti podała powołując się na źródło w organach ścigania, że prawdopodobną przyczyną wybuchu była nieszczelna instalacja; gaz miał się ulatniać w mieszkaniu na piętrze, gdzie mieszkała leciwa kobieta.


W klatce domu, gdzie doszło do wybuchu, było zameldowanych 29 ludzi, w tym 13 dzieci. W całym domu mieszka 171 osób, z których część ewakuowano - piszą rosyjskie media. Na razie nie jest jasne, czy potężny wybuch nie zagroził sąsiednim klatkom i czy ludzie będą mogli wrócić do swych mieszkań.

Gubernator obwodu jarosławskiego Siergiej Jastriebow zapewnił, że władze pomogą wszystkim, którzy "ucierpieli bezpośrednio lub pośrednio na skutek tej tragedii".

Stan trzech z dziewięciu hospitalizowanych osób oceniono jako ciężki.


W związku z zajściem Komitet Śledczy wszczął dochodzenie z artykułu kk mówiącego o pracach i usługach niespełniających wymogów bezpieczeństwa.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (3)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~rosjanin polak dwa bratanki 2016-02-16 (12:39) 12 godzin i 18 minut temu

współczuję tym ludziom

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~nik 2016-02-16 (12:47) 12 godzin i 10 minut temu

starsi ludzie nie powinni mieć butli gazowej w domu a i młodzi nie umieją sie z nią obchodzić jak trzeba szkoda niewinnych ludzi co poginęli przez niezaradnych

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
~annopol 2016-02-16 (12:59) 11 godzin i 58 minut temu

rosjanin u Putina to niewolnik, który chce zabijać innych ludzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji