Strona główna serwisu
Proces w sprawie szat liturgicznych dla papieża Franciszka

Proces w sprawie szat liturgicznych dla papieża Franciszka

• Firma kurierska zapłaci wysokie odszkodowanie pracowni krawieckiej
• Przyczyną jest niedostarczenie na czas uszytych szat do Watykanu
• Z dostawą sutann dla papieża Franciszka spóźniono się 12 dni
Pracownia krawiecka z Włoch specjalizująca się w szyciu szat liturgicznych otrzyma na mocy wyroku sądu wysokie odszkodowanie od firmy kurierskiej za to, że nie dostarczyła na czas do Watykanu jej sutann dla papieża Franciszka. Dostawa spóźniła się 12 dni.

Sprawa była nadzwyczajna ze względu na odbiorcę i zarazem pilna, bo znany zakład z miejscowości Santarcangelo di Romagna na północy kraju otrzymał w 2013 roku zadanie uszycia strojów, w których wybrany 13 marca tego roku papież miał wkrótce potem przewodniczyć uroczystościom Wielkiego Tygodnia.

Paczkę z kompletem sutann i pozostałych elementów ubioru wysłano z miasteczka w regionie Emilia-Romania do Watykanu.


Lokalna prasa podała, że z powodu zaniedbań międzynarodowej firmy kurierskiej wyjątkowa przesyłka nie dotarła jednak na czas. Dostarczono ją dopiero po Wielkanocy.

W rezultacie na kilka dni przed inauguracją uroczystości Wielkiego Tygodnia współpracownicy nowego papieża byli zmuszeni znaleźć w pośpiechu inny komplet szat w odpowiednim dla niego rozmiarze.

Sprawa niedostarczonej przesyłki wywołała napięcia w relacjach między Watykanem a pracownią krawiecką, która uszyła niektóre szaty dla Benedykta XVI, a także dla Franciszka na mszę z okazji inauguracji jego pontyfikatu 19 marca 2013 r.


Zakład, którego wizerunek ucierpiał z powodu niewywiązania się z tak zaszczytnego zadania, postanowił bronić swego dobrego imienia. Papiescy krawcy skierowali sprawę do sądu w Turynie, gdzie znajduje się siedziba spółki transportowej.

Sąd nakazał firmie wypłacić odszkodowanie pracowni. Jego wysokość, nie została ujawniona, ale nieoficjalnie media informują o setkach tysięcy euro.

Zobacz także: Rekordowa Szlachetna Paczka. Przyłączył się do niej papież Franciszek

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (25)
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
50
~zazaaaz 2016-01-15 (08:26) 3 godziny i 25 minut temu

Moją walkę ze sklepem, o rower, tez możecie opisać?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
28
~Zybi 2016-01-15 (10:09) 1 godzinę i 42 minut temu

Widocznie to jakaś lipna firma, przy takim dużym zleceniu to profesjonalna firma sama by dostarczyła takie zamówienie!!! Po za tym co nas interesują problemy włoskich firm.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
25
~asd 2016-01-15 (08:02) 3 godziny i 49 minut temu

Po co o tym piszecie? Ważne jest, co mówi Papież, a nie to, że jakaś firma szyje sutannę i że opóźniają się z dostawą kurierzy... Może jeszcze będziecie pisać ile długości ma dłoń papieża i ile wynosi szerokość ucha!

odpowiedz

zgłoś do moderacji