Strona główna serwisu
Papież: wolę rodzinę poranioną i zmęczoną od narcyzów z obsesją luksusu

Papież: wolę rodzinę poranioną i zmęczoną od narcyzów z obsesją luksusu

Franciszek spotkał się z meksykańskimi rodzinami w stanie Chiapas
• Jak powiedział, woli "rodzinę poranioną niż zamknięte i pozbawione uczuć społeczeństwo"
Papież Franciszek Papież Franciszek ()
W czasie spotkania na stadionie w mieście Tuxtla Gutierez z udziałem ponad 50 tys. osób papież powiedział: - Oczywiście życie w rodzinie nie zawsze jest łatwe, często przynosi ból i zmęczenie, ale - jak kilka razy stwierdziłem, mając na myśli Kościół, i myślę, że można odnieść to do rodziny - wolę rodzinę poranioną, która każdego dnia stara się żyć miłością, od społeczeństwa chorego z powodu zamknięcia i wygody strachu przed tym, by kochać.

- Wolę rodzinę, która raz za razem stara się zacząć wszystko od nowa, od społeczeństwa narcystycznego i mającego obsesję na punkcie luksusu i wygody - wyznał Franciszek.

- Wolę rodzinę o obliczu zmęczonym wyrzeczeniami niż wypacykowane twarze, które nie znają czułości ani współczucia - dodał.


Papież w swym wystąpieniu zwrócił uwagę na to, że obecnie "na wielu frontach" rodzina jest "osłabiana i kwestionowana"; to tak - ocenił - "jakby uważano, że jest to model przestarzały i niezdolny do znalezienia miejsca w naszych społeczeństwach, które pod pretekstem nowoczesności coraz bardziej preferują system oparty na izolacji".

To jest "kolonizacja ideologiczna, która niszczy rodzinę, będącą jądrem naszego społeczeństwa"- uważa papież.

W czasie spotkania Franciszek wysłuchał świadectwa małżeństwa rozwodników, którzy od 16 lat są w nowym, cywilnym związku. Mówili, że choć nie mogą przystępować do komunii, mają swoje miejsce w Kościele, działają, niosąc pomoc potrzebującym i chorym.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (11)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
_xyz-xyz_xy 2016-02-16 (10:40) 8 godzin i 16 minut temu

A ja wolę rodzinę szczęśliwą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~luk258 2016-02-16 (10:51) 8 godzin i 5 minut temu

HIPOKRYZJA!!!!!!!!!!!!! A księży jakich woli i czemu tacy nie są??????????????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~luk258 2016-02-16 (10:50) 8 godzin i 6 minut temu

Powiedział szef najbogatszej instytucji "charytatywnej" na świecie...

odpowiedz

zgłoś do moderacji