Strona główna serwisu
Indie: kara śmierci za gwałt zbiorowy i zabójstwo studentki

Indie: kara śmierci za gwałt zbiorowy i zabójstwo studentki

• Sąd w Indiach skazał trzech mężczyzn na karę śmierci za gwałt i morderstwo
• Trzej kolejnych oskarżonych usłyszało wyroki dożywocia
• Chodzi o sprawę z 2013 r.
• Mężczyźni zaatakowali 20-letnią studentkę na przedmieściach Kalkuty
Indyjskie aktywistki domagają się sprawiedliwości ws. o gwałt i morderstwo Indyjskie aktywistki domagają się sprawiedliwości ws. o gwałt i morderstwo ()
Wyrok wydano w sobotę. Sześciu mężczyzn skazano na dożywotnie więzienie lub karę śmierci, a dwóch zostało uniewinnionych w związku z brakiem dowodów - pisze dziennik "Indian Express".

20-letnia studentka drugiego roku została zaatakowana 7 czerwca 2013 roku w miejscowości Kamduni, ok. 30 km od Kalkuty, gdy wracała z uczelni do domu. Mężczyźni zaciągnęli ją do pobliskiej fabryki, zgwałcili i zamordowali. Ciało młodej kobiety znaleziono następnego dnia na polu obok fabryki.

Brat ofiary zapowiedział w sądzie, że odwoła się od wyroku uniewinniającego dwóch mężczyzn.


Sprawa gwałtu na studentce wywołała oburzenie wśród lokalnej społeczności. Wybuchły protesty, podczas których domagano się zapewnienia bezpieczeństwa kobietom. W sobotę przed sądem w oczekiwaniu na wyrok zebrały się dziesiątki mieszkańców Kamduni i dziennikarzy.

Problem napaści na kobiety na tle seksualnym w Indiach przykuł międzynarodową uwagę po brutalnym gwałcie zbiorowym w Delhi w grudniu 2012 r. Sześciu sprawców zaatakowało 23-letnią indyjską studentkę i jej towarzysza, gdy wracali autobusem z kina. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a następnie dotkliwie pobita i wyrzucona na drogę. Po dwóch tygodniach zmarła w szpitalu w wyniku obrażeń.

Po tej napaści wybuchły protesty uliczne. W odpowiedzi rząd Indii wprowadził surowsze kary za napaści seksualne i inne przestępstwa wobec kobiet, np. handel nimi czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami dotyczącymi przemocy seksualnej. Mimo to wiele podobnych spraw wciąż nie jest zgłaszanych policji.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (29)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
230
~siegi 2016-01-31 (12:40) 15 godzin i 33 minut temu

Tak powinno byc na calym swiecie! Humanizm powinien miec tez granice. A dla tego rodzaju zbrodniarzy nie moze byc zmilowania. Chyba juz w calej Europie (moze sie myle) zniesiono kare smierci, a to jest wielki blad. Gdyby ci zbrodniarze wiedzieli co ich nieuchronnie czeka, nie wazyli by sie na dokonanie takiej zbrodni. A co sie dzieje w Niemczech? Podejrzanych po przesluchaniu wypuszcza sie na wolnosc! Hanba!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
175
~jg 2016-01-31 (12:05) 16 godzin i 8 minut temu

Polskie sądownictwo, brać przykład!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
123
~Bravo indie! 2016-01-31 (15:20) 12 godzin i 53 minut temu

Bravo indie!! Jak widac wszyscy, doslownie wszyscy ida do przodu w ewolucji oprocz islamu naturalnie, ta potworna ideologia nie drgnela ani na jote od czasow kamienia lupanego

odpowiedz

zgłoś do moderacji