Strona główna serwisu
Brakuje inkretyn, leków koniecznych w leczeniu cukrzycy

Brakuje inkretyn, leków koniecznych w leczeniu cukrzycy

Na nowej liście refundacyjnej Ministerstwa Zdrowia brakuje Onglyzy (saksagliptyny), najczęściej stosowanego leku na cukrzycę z grupy inkretyn, niezbędnego dla chorych na cukrzycę typu 2 - alarmuje "Nasz Dziennik".
Rozporządzenie ma zacząć obowiązywać od 1 lipca.

Lek ten hamuje rozwój choroby i opóźnia konieczność stosowania insulin. Resort zdrowia uwzględnił tylko potrzeby chorych na cukrzyce 1. stopnia, a zupełnie pominął tych, którzy chorują na cukrzycę typu 2.

Sprawa dotyczy ponad tysiąca chorych, którzy będą musieli płacić za lek z własnych środków. Jedno jego opakowanie kosztuje od 200 do 500 zł miesięcznie, w zależności od tego, czy lek jest dostępny w tabletkach czy zastrzykach.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków wysłało do resortu list z pytaniem o powody pominięcia specyfiku na liście - czytamy w "Naszym Dzienniku".
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (231)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~w 2012-06-25 (07:19) 2 godziny i 53 minut temu

WSZYSTKO PRZECIWKO POLAKOM PO ŻYCZY

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
3
~maria 2012-06-25 (07:17) 2 godziny i 55 minut temu

Kasa idzie na kościól, a nie na leczenie. A klechom ciągle mało. Sama katecheza w szkołach miliard złotych, a salki katechetyczne wynajęte.Głosujcie na Palikota, tylko Jego się boją

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
6
~ph 2012-06-25 (06:44) 3 godziny i 28 minut temu

Ludzie nie czytajcie tych bzdur. Lek w POlsce od roku i tylko w politerapi, nigdy nie refundowany. Koszt ok 200pln/miesiąc więc mało kto go stosował. Autor zmanipulowany przez promocję firmy BMS.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~dodo 2012-06-25 (06:39) 3 godziny i 33 minut temu

Alez owa onglyza nie jest lekiem niezbednym i najczesciej stosowanym. Mega bzdury . Owszem ulatwia leczenie ale akurat onglyza jest najdrozsza- sa inne , tansze , podobnie skuteczne !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
3
S.a.r.n.a. 2012-06-25 (06:27) 3 godziny i 45 minut temu

Tak istotny lek, a tylko 1000 osób z niego korzysta przy tak ogromnej rzeczy chorych na cukrzycę typu 2? Moja mama od lat choruje na cukrzycę 2 ale o tym leku nie miałam pojęcia. Również odnoszę wrażenie, że to prasowa maniplacja

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
~Mario 2012-06-25 (08:48) 1 godzinę i 24 minut temu

NA STWARDNIENIE ROZSIANE TEŻ NIE MA I MUSZĘ ŻYĆ TO CO MNIE OBCHODZĄ CUKRZYCY "A życzę Ci żebyś i Ty zachorował.... ciekawy jestem wtedy Twojej wypowiedzi cywilizowany człowieku !!!!!" ADA MA RACJĘ NIE CHLAJ TYLE I JUŻ. DLACZEGO TY MASZ MIEĆ ZAWSZE A JA NIGDY. W CALE MI CIĘ NIE ŻAL!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
~CCCCC 2012-06-25 (08:15) 1 godzinę i 57 minut temu

Cukrzyca typu II to choroba na życzenie a typu I nie !!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
2
~gość 2012-06-25 (07:57) 2 godziny i 15 minut temu

Na mnie Onglyza zupełnie nie działa. Placebo? Jedynie dużo kosztowała.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
2
~Gosc12 2012-06-25 (07:48) 2 godziny i 24 minut temu

Bardzo elokwentne wypowiedzi na forum. Teoretycznie wszyscy macie racje. Niestety zasada jest taka, jesli sam sobie nie pomozesz to nikt Ci nie pomoze. Jest tylko jeden czlowiek, ktory Wam tez nie pomoze ale wskaze konkretna droge. Jest nim dr. Kwaśniewski. Poczytajcie sobie a w szczególności ludzie chorzy na cukrzyce. Wieloletnie zaniedbania żywieniowe naszech rodaków prowadzą najkrotsza droga do wszelkich chorob wlasnie takich jak cukrzyca, miazdzyca, itp...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~moh99 2012-06-25 (05:35) 4 godziny i 37 minut temu

bełłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłlooooooooooooooooooooskie preca wona nu toto na łumkem do nos do storsy na scioranie ostamy pokszyfamy pogunic nagusym toto nu i nu won prec toto bełłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłoooooooooooooooskie nu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
0
~radikk 2012-06-25 (09:42) 30 minut temu

Dlaczego nie piszecie o rzeczywistych efektach działania tego leku ? Wg niektórych specjalistów diabetologów lek ten wcale nie jest taki dobry i skuteczny. Wiele osób w końcu przechodzi i tak na insulinę, gdyż ONGLYZA za słabo obniża poziom glukozy. A NFZ nie będzie refundował leku " o wątpliwej, lub niedostatecznej skuteczności".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
0
~Olga 2012-06-25 (08:54) 1 godzinę i 18 minut temu

"Nasz Dziennik" i wszystko jasne. Ha ha ha ha.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
2
~ojoj 2012-06-25 (06:52) 3 godziny i 20 minut temu

Artykulik jest dowodem, że dealer ma dojścia do mediów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
0
~Marcelina 2012-06-25 (06:38) 3 godziny i 34 minut temu

"Po prostu na surowo-cofanie cukrzycy w 30 dni" na youtube.com - obejrzyjcie i przestańcie się szprycować lekami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
2
~farmaceuta 2012-06-25 (06:17) 3 godziny i 55 minut temu

Totalna bzdura,ten lek nigdy nie był na liście leków refundowanych,a w aptece w której pracuję/duża apteka w dużym mieście/od stycznia nie było sprzedaży ani jednego opakowania tego leku-więc nie jestto taki popularny lek.Kto wypisuje takie farmazony i nakręca złą atmosferę?pozdrawiam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
0
~maha77 2012-06-25 (05:38) 4 godziny i 34 minut temu

o take polskie walcylim s niem toto grubasa nu a co ni mose un toto fystumpic i potympic bełłłłłłłłłłłłłłłłłlooooooooooooskie nu dafajta toto fiepsza do storsy na łumkem pogunic nagusym toto jak sfynie do szyki nu prec won nu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
1
~no nie 2012-06-25 (09:01) 1 godzinę i 11 minut temu

posłuchajcie nieuki przestańcie lobbować,tego leku praktycznie się nie stosuje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
0
~chemist 2012-06-25 (06:38) 3 godziny i 34 minut temu

Onglyza nigdy nie była refundowana, nigdy nie była popularna. Artykuł sugeruje, że to najczęściej stosowany lek. No, może z tej grupy leków. Prawda jest taka, że to lek stosowany baaaaaardzo rzadko. Proszę się douczyć, a nie siać paniki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
3
~reel 2012-06-25 (07:59) 2 godziny i 13 minut temu

"Jedno jego opakowanie kosztuje od 200 do 500 zł miesięcznie" ????????? Piszcie wy po polsku, ni ch nie wiadomo, czy tyle kosztuje opakowanie, czy tyle trzeba wydać miesięcznie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
0
~jabol 2012-06-25 (09:58) 14 minut temu

Oj tam. oj tam!!!!!!Najważniejsze że nie rządzi pis!!!!!!!!!!!

odpowiedz