więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1051985solidarnych Solidarni z Ukrainą

Brakuje inkretyn, leków koniecznych w leczeniu cukrzycy.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2012-06-25 (04:05) 1 rok 9 miesięcy 24 dni i 54 minuty temu
drukuj


_
opinie
Na nowej liście refundacyjnej Ministerstwa Zdrowia brakuje Onglyzy (saksagliptyny), najczęściej stosowanego leku na cukrzycę z grupy inkretyn, niezbędnego dla chorych na cukrzycę typu 2 - alarmuje "Nasz Dziennik".

Rozporządzenie ma zacząć obowiązywać od 1 lipca.

Lek ten hamuje rozwój choroby i opóźnia konieczność stosowania insulin. Resort zdrowia uwzględnił tylko potrzeby chorych na cukrzyce 1. stopnia, a zupełnie pominął tych, którzy chorują na cukrzycę typu 2.

Sprawa dotyczy ponad tysiąca chorych, którzy będą musieli płacić za lek z własnych środków. Jedno jego opakowanie kosztuje od 200 do 500 zł miesięcznie, w zależności od tego, czy lek jest dostępny w tabletkach czy zastrzykach.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków wysłało do resortu list z pytaniem o powody pominięcia specyfiku na liście - czytamy w "Naszym Dzienniku".

(oso, kab, db)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 8 4.57%
nie 167 95.43%

Przeczytaj też

Nowa lista leków: zmiany korzystne m.in. dla cukrzyków

aktualizacja 2012-06-20 (17:22) 1 rok 9 miesięcy 28 dni 11 godzin i 37 minut temu

Szokująca decyzja resortu zdrowia dla 70 tys. Polaków

dodane 2012-03-06 (19:44) 2 lata 1 miesiąc 11 dni 9 godzin i 15 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (229)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
2
~13 2012-06-25 (07:06) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 21 godzin i 53 minuty temu

Ale leku "onglyza" nigdy nie było na liście leków refundowanych. To jest artykuł sponsorowany mający na celu zwiększyć sprzedaż tego preparatu, poprzez wpisanie go na listę.

odpowiedz

6
1
~anonimka 2012-06-25 (07:05) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 21 godzin i 54 minuty temu

W zachodniopomorskim zdobycie insuliny Humalog graniczy z cudem. Farmaceuci tłumaczą, że brakuje jej w hurtowniach. Jest to lek niezbędny w leczeniu cukrzycy typu 1, szczególnie u młodych ludzi i kobiet w ciąży stosujących pompy insulinowe. Nie mamy tu żadnej alternatywy, jak w cukrzycy typu 2, gdzie można stosować leki doustne. Skazujecie ludzi na śmierć!!!

odpowiedz

6
2
~Anna 2012-06-25 (07:05) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 21 godzin i 54 minuty temu

Kto wreszcie pomoze Polakom,zwyklym obywatelom i zatrzyma bandyctwo w bialych rekawiczkach?

odpowiedz

15
0
~Grzegorz 2012-06-25 (06:33) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 26 minut temu

By żyło się lepiej !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
1
~całusek 2012-06-25 (06:58) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 1 minutę temu

Z innej działki: w psychiatrii NFZ zabrał refundację większości leków przeciwdepresyjnych - liczba samobójstw wzrośnie. Odebrali prawo leczenia nowymi, bezpiecznymi lekami przeciwpsychotycznymi- młody człowiek ma odbyć dwie kuracje starymi lekami - stać się sztywną, zaślinioną i nic nie kojarzącą rośliną. Jeśli będzie miał "szczęście" i pojawi się u niego złośliwy zespół poneuroleptyczny ( to stan zagrożenia życia) wtedy dopiero można zacząć leczyć go lekiem nowej generacji. Po leku nowej generacji zastosowanym od razu ( obowiązkowe postępowanie wg WHO i wiedzy medycznej) młody człowiek wraca do normalnego życia, pracuje i funkcjonuje. Po starym nadaje się tylko na rentę ( oczywiście głodową). Jeśli lekarz postąpi zgodnie z najlepszą wiedzą i przysięgą lekarską i da od razu nowoczesny lek - dostaje karę!!! TO JEST WŁAŚNIE NFZ !!! Dalej bezmyślnie plujcie na lekarzy!!!

odpowiedz

10
2
~ZZZ 2012-06-25 (06:57) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 2 minuty temu

i oto , cały nasz rząd . wprowadzili cichą eutanazję . po co szarpać się z dyskusjami i głosowaniami w sejmie - jak można inaczej , a ludzie poumierają , bo nie stać ich na lekarstwa . ponadto rząd myśli jak wprowadzić podatek katastralny , a chorych ma głęboko w d.......e

odpowiedz

2
4
~ojoj 2012-06-25 (06:52) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 7 minut temu

Artykulik jest dowodem, że dealer ma dojścia do mediów.

odpowiedz

4
0
~Gienek 2012-06-25 (06:52) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 7 minut temu

GestaPO .

odpowiedz

8
0
~Endru 2012-06-25 (06:50) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 9 minut temu

Przecież ten rząd chce żyby pracować do 67-ciu lat żeby płacić jak najmniej emerytur więc logiczne jest żeby nie leczyć ludzi.

odpowiedz

1
6
~wolny człowiek 2012-06-25 (06:50) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 9 minut temu

nic się nie stało jako naród wybrany jesteśmy w Boskiej opiece .Zostaniemy uzdrowieni nie trzeba żadnych lekarstw wystarczy słuchać radia Maryja albo kazań ks.Natanka.

odpowiedz

14
0
Czarny13 2012-06-25 (06:49) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 10 minut temu

dlaczego mnie to nie dziwi ?!?!?!? PO prostu kolejny dowód na POwolną planową eutanazję sPOłeczeństwa!!!!

odpowiedz

10
0
~jac 2012-06-25 (06:47) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 12 minut temu

ktoś rozliczy tych złodzieji kiedys. Jeśli strace pracę przez ich pier... prywatyzacje przysiegam sam to zróbie. Oni też mają rodziny... . Niech uważaja

odpowiedz

6
6
~ph 2012-06-25 (06:44) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 15 minut temu

Ludzie nie czytajcie tych bzdur. Lek w POlsce od roku i tylko w politerapi, nigdy nie refundowany. Koszt ok 200pln/miesiąc więc mało kto go stosował. Autor zmanipulowany przez promocję firmy BMS.

odpowiedz

9
0
~zeta 2012-06-25 (06:43) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 16 minut temu

wydaje mi sie ze tusk i jego banda ..straciła całkowicie kontakt z rzeczywistosci..

odpowiedz

2
0
~pfm 2012-06-25 (06:41) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 18 minut temu

Po słownictwie, a przede wszystkim błędach merytorycznych widać, że artykuł pisał laik. Warto byłoby to wcześniej skonsultować z diabetologiem. A swoją drogą, brak leków na liście refundacyjnej, to rzeczywiście skandal!

odpowiedz

2
1
~Energetyk 2012-06-25 (06:41) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 18 minut temu

przypomina mi sie dialog z ziemi obiecanej " niech oni wszyscy zdechna,co to mnie obchodzi "Brawo Panstwo Polskie za komuny nie do pomyslenia !!!!!!!

odpowiedz

27
3
~oblew 2012-06-25 (06:05) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 54 minuty temu

TUSK TUSK TUSK do dymisji !!! mamy cię dość !!! mam już dość TUSKA

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
0
~As 2012-06-25 (06:40) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 19 minut temu

Państwo zabiera nam prawie 70% naszych zarobków w podatkach (ZUS, PIT, CIT, VAT), a w zamian daję ułudę bezpieczeństwa. Jak widać to tylko ułuda. Za czasów okupacji podatki wynosiły 33%. Jak widać bliżej nam do niewolnictwa niz do czasów okupacji. Dlatego gospodarka rozwija sie w tak beznadziejnym tempie, dlatego ludzie nie maja pieniedzy żeby się leczyć. Zamiast biadolić o refundacjach powinniśmy zadbać o to żeby zabierano nam mniej. Wtedy możnaby więcej pieniędzy przeznaczać na leczenie. Ale ludzie zdają się tego nie rozumieć i wolą nażekać jak to jest źle, a przy urnach za 3 lata znowu wybiorą kogoś z bandy czworga żeby znowu jęczeć. Powodzenia

odpowiedz

0
0
~Marcelina 2012-06-25 (06:40) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 19 minut temu

"Po prostu na surowo-cofanie cukrzycy w 30 dni" na youtube.com - obejrzyjcie i przestańcie się szprycować lekami.

odpowiedz

1
1
~dodo 2012-06-25 (06:39) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 22 godziny i 20 minut temu

Alez owa onglyza nie jest lekiem niezbednym i najczesciej stosowanym. Mega bzdury . Owszem ulatwia leczenie ale akurat onglyza jest najdrozsza- sa inne , tansze , podobnie skuteczne !

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Janusz Korwin-Mikke: prawdziwe pieniądze kradnie się w Brukseli
dodane 2014-04-18 (02:20) 2 godziny i 39 minut temu

Gabriel Garcia Marquez nie żyje
dodane 2014-04-17 (22:14) 6 godzin i 45 minut temu

Arsenij Jaceniuk: niech Rosja pozostawi nas w spokoju
dodane 2014-04-17 (23:05) 5 godzin i 54 minuty temu

Paweł Kowal: Władimir Putin buduje trzecie imperium
dodane 2014-04-17 (21:39) 7 godzin i 20 minut temu

Matka zagłodzonego dziecka z Brzeznej usłyszała zarzut
dodane 2014-04-17 (21:30) 7 godzin i 29 minut temu

Szef MON Tomasz Siemoniak o postępie ws. zakupu pocisków do F-16
dodane 2014-04-17 (23:55) 5 godzin i 4 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.