Strona główna serwisu
Zaskakujące wyznanie: bin Laden chciał, by jego dzieci...

Zaskakujące wyznanie: bin Laden chciał, by jego dzieci...

Osama bin Laden, zabity w ubiegłym roku przywódca Al-Kaidy, zachęcał swoje dzieci, by przeniosły się do zachodniego kraju, gdzie będą mogły zdobyć dobre wykształcenie. Nie chciał, by "podążały jego drogą dżihadu" - pisze portal Al-Arabija.
Osama bin Laden Osama bin Laden ()
Arabski serwis internetowy powołuje się na słowa brata piątej żony bin Ladena, 29-letniej Amal. Mężczyzna zdradził, że nieżyjący już Saudyjczyk nie popierał zasady "jaki ojciec - taki syn". Mimo że lider Al-Kaidy krytykował Zachód, miał on - według jego szwagra - zachęcać swoje dzieci i wnuki, by "żyły w pokoju" w Europie lub Ameryce.

Al-Arabija przypomina również publikację kuwejckiego dziennika niedługo po zabiciu bin Ladena. Była to niejako pośmiertna wiadomość dla bliskich. Przywódca Al-Kaidy miał ją przygotować kilka miesięcy po atakach 11 września 2001 roku. Przeprasza w niej swoje dzieci, że nie miał dla nich dość czasu, bo brał udział w "świętej wojnie" i zakazuje im przyłączania się do Al-Kaidy.

Czytaj również: Rząd USA kłamie? Jak naprawdę zginął bin Laden?


Osama bin Laden został zastrzelony podczas akcji amerykańskich komandosów w pakistańskiej miejscowości Abbottabad w maju ubiegłego roku. Amal była obecna przy śmierci męża. Została ranna w kolano, gdy próbowała go chronić. Ciało szefa Al-Kaidy wrzucono potem do morza. Operacja, której nadano kryptonim "Włócznia Neptuna", nadal budzi spore kontrowersje. Zachwiała ona również stosunkami między Waszyngtonem i Islamabadem.
Al-Arabija, wp.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (31)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
26
~nollet 2012-02-15 (14:18) 13 godzin i 44 minut temu

Przecież to Bush dokonał zamachu 11 września, po co to bezustannie klamać! Nie ma takiej mozliwosci, by z rozbitych samolotów nie zachowała się nawet śróbka. Nie zachowało się nic, nie ma trupow, nie ma bagazy, nei ma czarnej skrzynki, nei ma jakiejkolwiek częsci z samolotu. My Polacy nie jesteśmy tak prymitywni jak obywatele USA, po co nas oklamywać!?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~arecki 2012-02-15 (14:44) 13 godzin i 18 minut temu

Za jakiś czas dowiemy się że chciał przeprosić za swoją działalnosć terrorystyczną.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
17
~JOKOMONO 2012-02-15 (14:06) 13 godzin i 56 minut temu

ZAŁÓŻCIE MU KONTO NA NASZEJ KLASIE I FEJSBUKU

odpowiedz

zgłoś do moderacji