więcej

Z głodu zjadają własne dzieci - te więzienia to horror.

Logo dostawcy  wp.pl |  dodane 2012-01-23 (08:00) 2 lata 10 miesięcy 25 dni 14 godzin i 43 minuty temu
drukuj


Kim Hye-sook spędziła w obozie koncentracyjnym 28 lat
Kim Hye-sook spędziła w obozie koncentracyjnym 28 lat opinie
Głód tak potworny, że szczury stają się przysmakiem. Matki zjadające własne dzieci. Niewolnicza praca. Przypalanie, obcinanie palców, makabryczne tortury. I brak nadziei, że kiedykolwiek będzie się wolnym. Historię północnokoreańskich uchodźców, którzy uciekli z tamtejszych obozów koncentracyjnych, mrożą krew w żyłach. Niektórzy z nich nawet nie wiedzieli, za co spotkał ich taki los - bo urodzili się już w więzieniu.

Kim Ir Sen, wieczny prezydent Korei Północnej, gdyby żył, kończyłby w tym roku 100 lat. Rocznica jego narodzin przypada 15 kwietnia i tradycyjnie jest świętowana z wielką pompą. Okrągłą rocznicę narodzin ojca północnokoreańskiego państwa w wyjątkowy sposób chciał uczcić Kim Dzong Il. Jeszcze za swego życia planował amnestię więźniów, którą uczciłby pamięć po swoim ojcu, przy okazji podkreślając swoje własne, 70. urodziny, przypadające 16 lutego.

Zobacz jak świętowano urodziny Kim Dzong Ila: Urodziny Wodza

Przedwczesne odejście "Ukochanego Przywódcy" nie zmieniło planów. Wraz z odziedziczeniem władzy Kim Dzong Un przejął pomysł ojca. Tym niecodziennym gestem planuje zaskarbić sympatię ludu i wzmocnić pozycję lidera. Tegoroczna amnestia będzie pierwszym takim aktem od prawie siedmiu lat. Poprzednią przeprowadzono w sierpniu 2005 roku, w celu uczczenia 60. rocznicy zakończenia panowania japońskiego imperium na Półwyspie Koreańskim. Reżim nie podał do publicznej wiadomości ilu więźniów odzyskało wolność z tej okazji.

Więzienie w więzieniu

Począwszy od listopada 2011 roku Ministerstwo Ludowego Bezpieczeństwa rozpoczęło gromadzenie informacji na temat skazańców typowanych do wyjścia na wolność. Część więźniów, która nie zazna łaski reżimu, ma szanse na zmniejszenie wyroku. Tajemnicą poliszynela jest, że wolność w dużej mierze zależy od widzimisię oficerów jednostek penitencjarnych - to oni wystawiają opinie swoim podopiecznym. Jak dowiedział się portal Daily NK, kierownicy jednostek reedukacyjnych za wystawienie laurki żądają kwot rzędu 20 tysięcy chińskich juanów (ponad 10 tys. złotych - przyp.). Partyjni urzędnicy z rzadka weryfikują przesłane opinie, toteż ocena stopnia "reedukacji" i tym samym szansa na odzyskanie wolności, są zależne od wysokości wręczonej łapówki.

Wywiad z uciekinierem z Korei Płn.: Raj zamienił się w koszmar - musiał uciec z tego kraju

W styczniu 2010 roku Narodowa Komisja Praw Człowieka Korei Południowej oszacowała, że na terenie Północy przebywa około 200 tysięcy politycznych więźniów. Dane rządu w Seulu mówią o 154 tysiącach. Satelitarne zdjęcia pozwoliły ustalić, że w kraju funkcjonuje sześć więziennych kompleksów, w których przetrzymywani są więźniowie polityczni. Obozy dzielą się na dwie kategorie: pierwszą są strefy ścisłej kontroli, drugą - strefy rewolucyjne. Ten, kto trafi do strefy ścisłej kontroli, nigdy już jej nie opuści. Jeśli chodzi o placówki "rewolucyjne", to istnieje niewielkie prawdopodobieństwo odzyskania wolności. To jedyna różnica, między typami jednostek, bo warunki osadzenia są równie ciężkie

Więźniowie przymierają głodem, dziennie otrzymują około 300 gram pożywienia pochodzenia roślinnego. Jedynym mięsem w jadłospisie są szczury, których z uwagi na szalejący głód nie ma zbyt wiele. Prócz tego więźniowie zjadają rośliny i podjadają paszę dla świń - w tajemnicy, bo można zostać za to rozstrzelanym. Wielu z osadzonych choruje na pelagrę.

W obrębie obozów istnieją specjalne areszty. Według broszury Network for North Korean Democracy and Human Rights, osadzeni klęczą w nich od piątej rano do północy. Mogą wstać tylko podczas wyjścia do toalety i posiłku. A racje żywnościowe w miejscach odosobnienia są jeszcze skromniejsze - 100 gram żywności dziennie. Jakby tego było mało, strażnicy odcinają osadzonych od światła słonecznego. Do więzienia w więzieniu osadzeni mogą trafić za kradzież żywności lub niewykonywanie poleceń strażników. Powody równie kuriozalne, jak te, za które trafili do obozu koncentracyjnego.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1 33.33%
nie 2 66.67%

Przeczytaj też

14-latka utonęła, ratując portrety przywódców Korei Północnej

dodane 2012-06-28 (17:12) 2 lata 5 miesięcy 20 dni 5 godzin i 31 minut temu

Libia dementuje doniesienia o stosowaniu tortur

dodane 2012-01-31 (04:12) 2 lata 10 miesięcy 17 dni 18 godzin i 31 minut temu

Na Kubie zmarł więzień polityczny prowadzący głodówkę

dodane 2012-01-20 (05:51) 2 lata 10 miesięcy 28 dni 16 godzin i 52 minuty temu

Ukrywają prawdę o Kim Dzong Unie? Rewelacje brata

dodane 2012-01-18 (19:30) 2 lata 11 miesięcy 3 godziny i 13 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (681)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

24
1
~Niki 2012-01-22 (10:33) 2 lata 10 miesięcy 26 dni 12 godzin i 10 minut temu

A świat znowu tylko patrzy, tylko ludzie są tak okrutni. Zwierząta tego sobie nie robią

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

47
25
~klodi 2012-01-22 (12:02) 2 lata 10 miesięcy 26 dni 10 godzin i 41 minut temu

A u nas, politycznych przeciwników nie wsadza się do obozów, tylko się ich morduje. O, pardon: popełniają samobójstwa (np. p.Lepper), albo giną w wypadkach, np. lotniczych.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

22
0
~Gomiś 2012-01-20 (19:24) 2 lata 10 miesięcy 28 dni 3 godziny i 19 minut temu

27 i 28 styczeń od godziny 12.00 Bedziemy blokowac autostrady i obwodnice w całej polsce wszyscy kierowcy Małych jak i duzych aut za zbyt wysokie ceny paliwa i za płatne autostrady obwodnice za te glodowe pensje wszystkich Polaków oraz za wiek emerytalny i przekrety z lekami i aptekami dołańczamy sie do strajku .... Przyłaczcie sie wszyscy kierowcy i polacy do tej akcji .. w całej polsce.. Przekazcie to dalej do wszystkich!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

27
6
~dom 2012-01-22 (10:36) 2 lata 10 miesięcy 26 dni 12 godzin i 7 minut temu

Rządy wielu krajów wiedza o tym co się tam dzieje z ludźmi i pozwalają na to!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zróbcie coś żeby im pomóc!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

29
9
~nation 2012-01-23 (12:13) 2 lata 10 miesięcy 25 dni 10 godzin i 30 minut temu

Kimowie to ideologiczni towarzysze Millera, Kwaśniewskiego, Kalisza, Siwca i reszty miejscowych komuchów.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

20
0
~turysta 2012-01-22 (20:59) 2 lata 10 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 44 minuty temu

W warunkach ekstremalnych człowiek doświadcza samego siebie najbardziej, swoje człowieczeństwo i bestialstwo.W naszej godnej codzienności nie jesteśmy w stanie przewidzieć zachowań w tak skrajnej rzeczywistości, jaką tworzy więzienie Yodok w Korei Północnej.Te obozy koncentracyjne są ohydnym wrzodem totalitarnej Korei. Cały świat powinien nieustannie domagać się ich likwidacji.

odpowiedz

19
0
~soon... 2012-01-22 (23:43) 2 lata 10 miesięcy 25 dni 23 godziny i 1 minutę temu

teraz ACTA jutro OBOZY

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
5
~adulkaa 2012-01-22 (13:27) 2 lata 10 miesięcy 26 dni 9 godzin i 16 minut temu

To nie Bóg pozwala na takie zwyrodnialstwo tylko kraje zachodnie dla których Korea Północna nie przedstawia żadnej wartości materialnej ponieważ nie posiada bogactw naturalnych którymi kraje takie jak np.USA mogły by być zainteresowane...nie ma tam ropy tak jak w Iranie czy innych krajach bliskiego wschodu...po prostu nie widzą dla siebie korzyści więc nic nie robią...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
0
~OLA 2012-01-23 (17:24) 2 lata 10 miesięcy 25 dni 5 godzin i 19 minut temu

DLACZEGO SWIAT NA TO POZWALA?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

32
14
metro66 2012-01-23 (09:41) 2 lata 10 miesięcy 25 dni 13 godzin i 2 minuty temu

Te więzienia mają podobno wielkość Warszawy. Dlaczego nie mamy jeszcze zdjęć z satelity jako dowodów tylko opowieści? Jeżeli od 50 lat tam ludzie umierają z głodu to już nikogo nie powinno tam być. Chcę znać prawdę ,te opowieści mnie nie przekonują. Dziwne , bo kraj z tak rozległymi obszarami rolniczymi nie powinien głodować, naród wyjątkowo zdyscyplinowany i pracowity więc nie powinien głodować.Taki terror na wsi i głód wielomilionowy nie utrzymałby stolicy i wielkiej armii przez tyle lat. żeby się nie okazało tak jak z Irakiem-same pomówienia.Co jest pewne- pewne jest 200 tysięcy żebraków na ulicach Japońskich miast,którzy zbierają butelki ,puszki i kartony. Pewne jest ,że ludzie umierali z glodu w Nowym Orleanie i zabijali się o jedzenie w kraju potęgi gospodarczej! Pewne Jest ,że Europejskie miasto Neapol n zasypane jest śmieciami. Pewne jest ,że całą zachodnią cywilizację zabije nadwaga i sztuczne żarcie.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

18
0
~Dahek 2012-01-22 (10:36) 2 lata 10 miesięcy 26 dni 12 godzin i 7 minut temu

Nawiązując do naszej polityki w kontekście koreańskiego bestialstwa trzeba być wyjątkowym....Autorytety na które się powołujecie .....zapewne same skorzystały by z okazji bestialstwa przy waszej asyście.Historia nie jednokrotnie weryfikowała takich "sprawiedliwych" z potwornym skutkiem dla innych Namawiam do takiej refleksji. Szacunek okaż ofiarom i pokorę wobec makabry psychopatów.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

33
15
~Iceman 2012-01-21 (03:23) 2 lata 10 miesięcy 27 dni 19 godzin i 20 minut temu

Na waszym miejscu nie martwil bym sie o inne kraje, za 20 lat Polski nie bedzie na mapie bo was wszystkich ruski powoli pozabijaja z tego co widze. kgb ma sie swietnie w Polsce i waszym rzadzie. powodzenia.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

18
0
~luksja 2012-01-20 (22:01) 2 lata 10 miesięcy 28 dni i 42 minuty temu

Przyjaciele wolności i demokracji,oraz praw Człowieka nie widzą tam swojego interesu? Cały Świat spokojnie patrzy i czeka na co?Przecież tam jest broń atomowa!Jeżeli byli kolonizatorzy chcą karać Iran za posiadanie atomu,to dlaczego nie robią nic w kwestii Korei? Totalna obrzydliwa interesowność!

odpowiedz

17
0
~medykydem 2012-01-22 (23:00) 2 lata 10 miesięcy 25 dni 23 godziny i 43 minuty temu

Właśnie tak! Właśnie tak wyglądała rzeczywistość, kiedy były obozy niemieckie w Polsce i przeprowadzany był Holokaust. Tak samo bierne były pozostałe państwa wobec ludobójstwa. To samo dzieje się teraz. Powtórka historii?

odpowiedz

17
0
~gość 2012-01-22 (13:46) 2 lata 10 miesięcy 26 dni 8 godzin i 57 minut temu

dlaczego mój komentarz nie ukazał się? cenzura?

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

18
2
~bruk 2012-01-23 (11:04) 2 lata 10 miesięcy 25 dni 11 godzin i 39 minut temu

Cudze chwalicie swojego nie znacie, a pętelka powoli się zaciska.

odpowiedz

16
0
~on 2012-01-22 (12:48) 2 lata 10 miesięcy 26 dni 9 godzin i 55 minut temu

polowe baranow z wiejskiej tam wyslac na pare lat .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
2
bakiro 2012-01-22 (11:43) 2 lata 10 miesięcy 26 dni 11 godzin i 1 minutę temu

a gdyby znaleźć ram ropę?USA zaraz by ich wyzwoliły

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
2
~rewww 2012-02-15 (14:23) 2 lata 10 miesięcy 3 dni 8 godzin i 20 minut temu

I to jest prawdziwa twarz (odmienia się na morda) USA. Tam nie ma ropy więc mogą się zabijać i zjadać. To jest sumienie USA i EU. To znaczy że oni są tacy sami i zrobią to samo jak będzie to na rękę rządzącym lewakom.

odpowiedz

17
2
~rock 2012-01-22 (13:39) 2 lata 10 miesięcy 26 dni 9 godzin i 4 minuty temu

Ani pepek swiata United States ,ani wielka Rosja ,czy Chiny nie kiwna palcem ,by obalic rezim w Korei po prostu brak interesow ,ale ludzi tych szkoda

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 12 godzin i 19 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 12 godzin i 38 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 12 godzin i 48 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 10 godzin i 43 minuty temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 10 godzin i 13 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28395