więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1064903solidarnych Solidarni z Ukrainą

Z głodu zjadają własne dzieci - te więzienia to horror.

Logo dostawcy  wp.pl |  dodane 2012-01-23 (08:00) 2 lata 2 miesiące 27 dni 23 godziny i 44 minuty temu
drukuj


Kim Hye-sook spędziła w obozie koncentracyjnym 28 lat
Kim Hye-sook spędziła w obozie koncentracyjnym 28 lat opinie
Głód tak potworny, że szczury stają się przysmakiem. Matki zjadające własne dzieci. Niewolnicza praca. Przypalanie, obcinanie palców, makabryczne tortury. I brak nadziei, że kiedykolwiek będzie się wolnym. Historię północnokoreańskich uchodźców, którzy uciekli z tamtejszych obozów koncentracyjnych, mrożą krew w żyłach. Niektórzy z nich nawet nie wiedzieli, za co spotkał ich taki los - bo urodzili się już w więzieniu.

Kim Ir Sen, wieczny prezydent Korei Północnej, gdyby żył, kończyłby w tym roku 100 lat. Rocznica jego narodzin przypada 15 kwietnia i tradycyjnie jest świętowana z wielką pompą. Okrągłą rocznicę narodzin ojca północnokoreańskiego państwa w wyjątkowy sposób chciał uczcić Kim Dzong Il. Jeszcze za swego życia planował amnestię więźniów, którą uczciłby pamięć po swoim ojcu, przy okazji podkreślając swoje własne, 70. urodziny, przypadające 16 lutego.

Zobacz jak świętowano urodziny Kim Dzong Ila: Urodziny Wodza

Przedwczesne odejście "Ukochanego Przywódcy" nie zmieniło planów. Wraz z odziedziczeniem władzy Kim Dzong Un przejął pomysł ojca. Tym niecodziennym gestem planuje zaskarbić sympatię ludu i wzmocnić pozycję lidera. Tegoroczna amnestia będzie pierwszym takim aktem od prawie siedmiu lat. Poprzednią przeprowadzono w sierpniu 2005 roku, w celu uczczenia 60. rocznicy zakończenia panowania japońskiego imperium na Półwyspie Koreańskim. Reżim nie podał do publicznej wiadomości ilu więźniów odzyskało wolność z tej okazji.

Więzienie w więzieniu

Począwszy od listopada 2011 roku Ministerstwo Ludowego Bezpieczeństwa rozpoczęło gromadzenie informacji na temat skazańców typowanych do wyjścia na wolność. Część więźniów, która nie zazna łaski reżimu, ma szanse na zmniejszenie wyroku. Tajemnicą poliszynela jest, że wolność w dużej mierze zależy od widzimisię oficerów jednostek penitencjarnych - to oni wystawiają opinie swoim podopiecznym. Jak dowiedział się portal Daily NK, kierownicy jednostek reedukacyjnych za wystawienie laurki żądają kwot rzędu 20 tysięcy chińskich juanów (ponad 10 tys. złotych - przyp.). Partyjni urzędnicy z rzadka weryfikują przesłane opinie, toteż ocena stopnia "reedukacji" i tym samym szansa na odzyskanie wolności, są zależne od wysokości wręczonej łapówki.

Wywiad z uciekinierem z Korei Płn.: Raj zamienił się w koszmar - musiał uciec z tego kraju

W styczniu 2010 roku Narodowa Komisja Praw Człowieka Korei Południowej oszacowała, że na terenie Północy przebywa około 200 tysięcy politycznych więźniów. Dane rządu w Seulu mówią o 154 tysiącach. Satelitarne zdjęcia pozwoliły ustalić, że w kraju funkcjonuje sześć więziennych kompleksów, w których przetrzymywani są więźniowie polityczni. Obozy dzielą się na dwie kategorie: pierwszą są strefy ścisłej kontroli, drugą - strefy rewolucyjne. Ten, kto trafi do strefy ścisłej kontroli, nigdy już jej nie opuści. Jeśli chodzi o placówki "rewolucyjne", to istnieje niewielkie prawdopodobieństwo odzyskania wolności. To jedyna różnica, między typami jednostek, bo warunki osadzenia są równie ciężkie

Więźniowie przymierają głodem, dziennie otrzymują około 300 gram pożywienia pochodzenia roślinnego. Jedynym mięsem w jadłospisie są szczury, których z uwagi na szalejący głód nie ma zbyt wiele. Prócz tego więźniowie zjadają rośliny i podjadają paszę dla świń - w tajemnicy, bo można zostać za to rozstrzelanym. Wielu z osadzonych choruje na pelagrę.

W obrębie obozów istnieją specjalne areszty. Według broszury Network for North Korean Democracy and Human Rights, osadzeni klęczą w nich od piątej rano do północy. Mogą wstać tylko podczas wyjścia do toalety i posiłku. A racje żywnościowe w miejscach odosobnienia są jeszcze skromniejsze - 100 gram żywności dziennie. Jakby tego było mało, strażnicy odcinają osadzonych od światła słonecznego. Do więzienia w więzieniu osadzeni mogą trafić za kradzież żywności lub niewykonywanie poleceń strażników. Powody równie kuriozalne, jak te, za które trafili do obozu koncentracyjnego.

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 1 33.33%
nie 2 66.67%

Przeczytaj też

14-latka utonęła, ratując portrety przywódców Korei Północnej

dodane 2012-06-28 (17:12) 1 rok 9 miesięcy 22 dni 14 godzin i 32 minuty temu

Libia dementuje doniesienia o stosowaniu tortur

dodane 2012-01-31 (04:12) 2 lata 2 miesiące 20 dni 3 godziny i 32 minuty temu

Na Kubie zmarł więzień polityczny prowadzący głodówkę

dodane 2012-01-20 (05:51) 2 lata 3 miesiące 1 godzinę i 53 minuty temu

Ukrywają prawdę o Kim Dzong Unie? Rewelacje brata

dodane 2012-01-18 (19:30) 2 lata 3 miesiące 1 dzień 12 godzin i 14 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (679)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

9
2
~PBH 2012-01-25 (23:01) 2 lata 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 43 minuty temu

Szkoda tylko, że 3/4 artykułu jest zerżnięte przez "autora" artykułu - Adama Parfieniuka - z filmu, którego nazwy nawet nie wspomniał, co uważam za totalnie żenujące; i co działa na niekorzyść portalu. Wstyd. Film nazywa się "Historie z Yodok" - polecam.

odpowiedz

27
6
~dom 2012-01-22 (10:36) 2 lata 2 miesiące 28 dni 21 godzin i 8 minut temu

Rządy wielu krajów wiedza o tym co się tam dzieje z ludźmi i pozwalają na to!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zróbcie coś żeby im pomóc!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

11
2
~jet 2012-01-23 (22:13) 2 lata 2 miesiące 27 dni 9 godzin i 31 minut temu

"świat się dowiedział nic nie powiedział-Janek Kowalski padł"

odpowiedz

10
0
zizik72 2012-01-23 (17:09) 2 lata 2 miesiące 27 dni 14 godzin i 35 minut temu

DZIWNY TEN ŚWIAT

odpowiedz

3
0
~zizik 2012-01-23 (17:00) 2 lata 2 miesiące 27 dni 14 godzin i 44 minuty temu

DZIWNY TEN ŚWIAT...

odpowiedz

6
2
~dziadekdokremacji 2012-01-23 (12:45) 2 lata 2 miesiące 27 dni 18 godzin i 59 minut temu

Można dokonywać ludobójstwa w białych rękawiczkach, zachowując pozory demokracji. Z ostatniej prognozy demograficznej dla krajów UE wynika, że pod względem założonych wskaźników redukcji ludności znajdujemy się w ścisłej czołówce. W roku 2060 przy ludności zredukowanej do około 30 mln będziemy mieli najwyższy wskaźnik ludzi w wieku powyżej 65 lat, bo wyniesie on 36% w stosunku do ogółu ludności. Nie da się wykluczyć, że spadający poziom emerytur zachęci ludzi w podeszłym wieku do szybszego przenoszenia się na łono Abrahama dzięki masowemu korzystaniu z dotowanej przez budżet państwa eutanazji lub kremacji na żywo ze znieczuleniem. Tym samym i liczba ludności będzie mniejsza, co oznaczać będzie wysoki odsetek ludzi bogatych i zdrowe środowisko naturalne. Około połowę kraju zajmować będą lasy, ziemi uprawnej będzie o jakieś 2/3 mniej niż teraz, ale plony wzrosną ogromnie, m.in. dzięki nawozom płynnym z nowocześnie prowadzonej kremacji. Nawóz ten użyty do dolistnego dokarmiania jabłoni sprawi, że z jednego dziadka da się wyprodukować około jednej tony dorodnych owoców! W zakresie eksportu jabłek i innych porzeczek staniemy się europejską potęgą! A przy tym powierzchnia pól golfowych w przeliczeniu na jednego turystę przekroczy hektar! Jestem przekonany, że kolejne wybory zbliżą nas do tego ideału spokojnej, sielskiej przyszłości w zmotoryzowanej Europie. Populacja 27 krajów Unii Europejskiej wzrośnie z 495 milionów w dniu 1 stycznia 2008 r. do 521 milionów w 2035 roku, a następnie stopniowo będzie spadać do 506 milionów w roku 2060. Roczna liczba urodzeń będzie spadać w okresie 2008-2060, podczas gdy w tym samym czasie roczna liczba zgonów będzie rosnąć. Od 2015 r. liczba zgonów przewyższać będzie liczbę urodzeń, a tym samym nie będzie już wzrostu liczby ludności dzięki przyrostowi naturalnemu. Od tego momentu, dodatnie saldo migracji będzie jedynym czynnikiem wzrostu populacji. Jednak od 2035 ten pozytywny efekt migracji netto nie będzie już równoważyć negatywnych zmian naturalnych i liczba ludności Europy zacznie spadać. Wystąpią znaczne różnice pomiędzy poszczególnymi państwami członkowskimi. Pomiędzy rokiem 2008 a 2060, liczba ludności wzrośnie w trzynastu państwach członkowskich i spadnie w czternastu. Najsilniejszy wzrost populacji wystąpi na Cyprze (+66%), w Irlandii (+53%), Luksemburgu (+52%), Wielkiej Brytanii (+25%) i Szwecji (+18%), a najsilniejszy spadek w Bułgarii (-28%), Łotwie (-26%), Litwie (-24%), Rumunii (-21%) i Polsce (-18%).

odpowiedz

10
1
~serowar 2012-01-23 (12:33) 2 lata 2 miesiące 27 dni 19 godzin i 11 minut temu

Nie zgadzam się z tezą o tym naszym rzekomym dobrobycie, który czyni nas łagodnymi i cywilizowanymi. To dobrobyt pozorny osiągany kosztem cierpienia mionów wyzyskiwanych, w tym zwłaszcza młodych, którym za pomocą bezrobocia odbiera się szansę na godne życie. Nadwiślańska demokracja wolnorynkowa jest skutecznym i humanitarnym sposobem degeneracji, sterylizacji i eksterminacji rodzaju ludzkiego. Odrzuciła ona nie tylko rozszerzoną, ale nawet prostą reprodukcję ludności. Ten supernowoczesny ustrój już w niedalekiej przyszłości zastąpi roboli robotami. Nie ma tu miejsca na planowanie gospodarcze, ale jest trwałe strukturalne bezrobocie, które zawdzięczamy okrągłostołowej Balcerowiczowskiej transformacji. Istnienie w Polsce potężnej rezerwowej armii pracy służy depopulacji i zdaniem ojców polskiej demokracji gwarantuje stały wzrost dobrobytu i sprawiedliwości. W rezultacie młodzi ludzie udają się masowo na saksy, ale nie szkodzi to naszemu kapitalizmowi, bo nadal około 40% absolwentów nie ma pracy. Oznacza to dla wielu młodych ludzi niemożność zakładania rodzin, podczas gdy rodziny wielodzietne cierpią dotkliwą nędzę, otaczane są społeczną i medialną pogardą oraz określane jako patologiczne. Starsze pokolenie jest nie tylko wypychane na bezrobocie lub do niedawna na przyśpieszoną emeryturę, ale w coraz większym stopniu pozbawiane opieki lekarskiej, której koszty stale rosną. Po transformacji wzrasta nieustannie śmiertelność powodowana wypadkami drogowymi i samobójstwami. Wszystko to sprawia, że zgony przeważają nad urodzeniami, podczas gdy dane dotyczące emigracji są brane z sufitu i świadomie zaniżane, aby tworzyć pozory, że wyludniane jest powolne i nie szkodzi narodowi. Z tej przyczyny nie należy oczekiwać szybkiego i pełnego zreferowania wyników (nierzetelnie przeprowadzonego) spisu powszechnego z czerwca 2011 roku. Polska wymiera i czas już zmienić tekst polskiego hymnu, aby nie wystawiać na pośmiewisko bezzębnych starców, którzy umierać będą za jakieś 100-150 lat jako ostatni przedstawiciele naszej nacji w euroregionie zwanym Polską. Emigracja wiąże się z wynarodowieniem. W przeszłości Polacy bardzo się martwili germanizacją czy rusyfikacją. Teraz to już nie rajcuje, bo wynarodowienie zachodzi poza granicami kraju, podczas gdy emigracja jest postrzegana przez polską klasę próżniaczą jako zjawisko pozytywne. I tu ciekawostka. W Niemczech kursy języka niemieckiego dla zatrudnianych tam Polaków są dotowane przez państwo i pracodawców. W Anglii naukę angielskiego oferowano dotąd polskim imigrantom aktywnie poszukującym pracy i na zasiłku dla bezrobotnych za darmo, ale dotacje na te kursy mają wkrótce obciąć. Młodzi Polacy, pozbądźcie się więc złudzeń na lepsze życie w kraju, nie czekajcie na kolejne reformy, lecz czym prędzej wyjeżdżajcie do Niemiec, na Wyspy lub do krajów skandynawskich, aby tam się rozmnażać i żyć lepiej, skoro ojczyzna jest dla was macochą i robi z was wykastrowanych niewolników. Życzę Wam hartu ducha na obczyźnie. Pamiętajcie, że w Polsce uważają Was za nierobów i nędzarzy, którzy chcą żyć kosztem zdrowej moralnie, bogatej i pracowitej części społeczeństwa. Choć żal wam ojców i matek, nie oglądajcie się za siebie, jeśli chcecie przetrwać w potomstwie. Nie traćcie czasu, bo rok 2012 nie będzie łaskawy, a następny będzie jeszcze trudniejszy.

odpowiedz

12
6
~donek 2012-01-23 (10:39) 2 lata 2 miesiące 27 dni 21 godzin i 5 minut temu

Więc siedzieć cicho i pracować z 1200 u nas jest zielona wyspa

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
2
~bruk 2012-01-23 (11:04) 2 lata 2 miesiące 27 dni 20 godzin i 40 minut temu

Cudze chwalicie swojego nie znacie, a pętelka powoli się zaciska.

odpowiedz

8
3
~Karol 2012-01-23 (11:15) 2 lata 2 miesiące 27 dni 20 godzin i 29 minut temu

Co na to cywilizowany świat: USA, Unia Europejska? Trzeba położyć kres ludobójstwu, osądzić zbrodniarzy, nawet teraz - zaocznie. Niech drżą ze strachu, że o ich zbrodniach wie cały świat i nie minie ich kara.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

96
11
~sx3 2012-01-22 (14:20) 2 lata 2 miesiące 28 dni 17 godzin i 24 minuty temu

Przestańmy mieszać do tego Boga. Jestem wierzący. Mój ojciec w Oświęcimiu pracował przcież nie na ochotnika przy paleniu złok w kramatoriach. /18 letni chłopak/. Nigdy nie stawiał pytania gdzie był Bóg. Jest coś w człowieczeństwie, że stajemy się bestiami. Wystarczy idea od psychopaty bez względu na kolor polityczny. Tak było podczas krucjat, faszyzmu, komunizmu.Tak bywa w Afryce -lud Hutu, tak było w Serbii, tak jest w Afganistanie itd, itd, itd. Czytając te bezrozumne kometarze jakie są przyczyny w Korei Pln. ze smutkiem stwierdzam, że my sami jesteśmy produktem na powtórzenie Jedwabnego, więzień UB. Co nas powstrzymuje- tylko dobrobyt, który powoduje że idee chorych z niemnawiści obrońców religii, małych polityczków żądnych władzy nie zdobywają więcej niż kilka kilkanaście dzieścia procent poparcia. Wszyscy mamy ręce po łokcie obabrane krwią patrząc i przechodząc obojętnie, lub nie protestując.

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

12
12
~Coś_mi_tu_nie_gra 2012-01-23 (10:35) 2 lata 2 miesiące 27 dni 21 godzin i 9 minut temu

MOŻE ktoś mi wytłumaczy, dlaczego dostając 100gr, lub 300gr pożywienia dziennie kobieta jest w stanie urodzić dziecko? JAK TO MOŻLIWE? Przecież skrajnie wychudzonym anorektyczkom zanika miesiączka i owulacja, wiec jak takie skrajnie wychudzone kobiety w obozach koncentracyjnym rodzą dzieci????!?!!!! Dla mnie to jakaś przesadzona bzdura

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
4
~5-tka 2012-01-23 (12:16) 2 lata 2 miesiące 27 dni 19 godzin i 28 minut temu

A wy narzekacie na reżim Tuska.

odpowiedz

2
1
~Yeti 2012-01-23 (12:12) 2 lata 2 miesiące 27 dni 19 godzin i 32 minuty temu

takie więzienie POwinno czekać naszych zdrajców

odpowiedz

8
7
~antykaczor 2012-01-23 (11:22) 2 lata 2 miesiące 27 dni 20 godzin i 22 minuty temu

Tak będzie w Polsce jak Kaczyński zostanie premierem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
0
~diuk 2012-01-23 (12:08) 2 lata 2 miesiące 27 dni 19 godzin i 36 minut temu

... ale Ameryka im nie pomoże.nie wyśle, "misji pokojowej", Korea nie ma ropy. :(

odpowiedz

4
3
~an 2012-01-23 (11:50) 2 lata 2 miesiące 27 dni 19 godzin i 54 minuty temu

tzn że w to co nie widzidzisz nie wierzysz??? tzn fal radiowych , wiatru też niema tak??? bo nie widać??? człowieku ty i twoje wypowiedzi poświadczają tylko brak inteligencji!!!! bo wystarczy abyś spojrzał na siebie na cud narodzin i na wszystko co nas otacza roślinność zwierzęta ,.. tylko Inteligentny Stwórca mógł uczynić to wszystko!!! współczuje Tobie i innym ateistom...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~DIOS 2012-01-23 (12:03) 2 lata 2 miesiące 27 dni 19 godzin i 41 minut temu

Wszechmogący ,który stworzył cały świat,galaktyki,planety ,ludzi.Ten ,który może wszystko , nie może nic?Więc nie jest wszechmogącym,bo NIE ISTNIEJE !

odpowiedz

1
0
~rik 2012-01-23 (12:02) 2 lata 2 miesiące 27 dni 19 godzin i 42 minuty temu

To prawie tak jak w Polsce. Głosuj na PO.

odpowiedz

22
8
~agnieszka 2012-01-23 (09:06) 2 lata 2 miesiące 27 dni 22 godziny i 38 minut temu

Matko co za bestialstwo..i kto teraz powie ze w Polsce jest zle?:-((((((((((

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Korea Płd.: liczba ofiar śmiertelnych katastrofy promu wzrosła do 46
dodane 2014-04-19 (20:48) 10 godzin i 56 minut temu

Szef MSZ Ukrainy: przystąpiliśmy do realizacji ustaleń z Genewy
dodane 2014-04-19 (20:05) 11 godzin i 39 minut temu

Abp Gądecki: oziębłe serca chrześcijan zagrożeniem dla chrześcijaństwa
dodane 2014-04-20 (00:45) 6 godzin i 59 minut temu

Parafianie z Jasienicy przyszli ze święconkami. Kościół zamknięty
dodane 2014-04-19 (18:15) 13 godzin i 29 minut temu

Groby Pańskie
dodane 2014-04-19 (17:30) 14 godzin i 14 minut temu

Rezurekcją katolicy rozpoczęli obchody świąt wielkanocnych
dodane 2014-04-20 (05:00) 2 godziny i 44 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się wojny na Ukrainie?

liczba oddanych głosów: 7354