więcej

śląskie

Pobity 4-latek z Bytomia nieprzytomny. "Jego stan nie poprawił się".

TVP Info |  dodane 2013-12-29 (10:06) 11 miesięcy 23 dni 4 godziny i 20 minut temu
drukuj


Zatrzymany konkubent matki 4-latka
Zatrzymany konkubent matki 4-latka opinie
Ciężki i niestabilny jest stan czterolatka z Bytomia, który został pobity przez konkubenta swojej matki. Nieprzytomne dziecko w sobotę trafiło do Centrum Pediatrii i Onkologii w Chorzowie. Chłopiec w szpitalu walczy o życie. Jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej - podaje TVP Info.

Chłopczyk jest w bardzo poważnym stanie, ma liczne obrażenia, także narządów wewnętrznych. Oddycha za pomocą respiratora. Na razie nie wiadomo, kiedy lekarze zdecydują się wybudzić dziecko ze śpiączki farmakologicznej.

- Stan dziecka na razie nie poprawił się. O rokowaniach na razie nie możemy nic powiedzieć. Dziecko nadal jest nieprzytomne, nadal oddycha za pomocą respiratora. Zobaczymy co przyniesie dzień - powiedział Grzegorz Grzegorek z Centrum Pediatrii i Onkologii w Chorzowie.

- Pacjent jest w stanie śpiączki farmakologicznej w celu ustabilizowania funkcji życiowych. Oprócz intensywnego nadzoru, który jest prowadzony, na razie inne działania - poza monitorującymi procesy życiowe - nie są prowadzone - dodał.

- Cieszymy się, że dziecko żyje. Na to jak będzie przebiegał proces dochodzenia do zdrowia musimy poczekać. Obrażenia dziecka były poważne, doprowadziły do takiego stanu, w jakim dziecko teraz się znajduje. Chłopiec miał liczne urazy, powodujące także uszkodzenia organów wewnętrznych - powiedział Grzegorek.

Prokurator skierował do bytomskiego sądu wnioski o aresztowanie matki chłopca i jej partnera. Zgodnie z decyzją sądu, 26-latek spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące, a matka dziecka dwa miesiące.

Mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu do 10 klat więzienia. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Matce dziecka grozi do trzech lat więzienia za nieudzielenie pomocy swojemu dziecku.

Zarzuty usłyszała też matka mężczyzny, u której mieszkali. Jest podejrzana o znęcanie się i - podobnie jak matka chłopca - o nieudzielenie pomocy. 65-letniej kobiecie grozi kara do 10 lat więzienia.

Wszystkie trzy osoby przyznały się do winy. W sobotę zapadły decyzję o tymczasowym areszcie i o tym, że 65-letnia kobieta została zwolniona do domu, ale pozostaje pod policyjnym nadzorem. Sprawa będzie prowadzona w nadchodzącym tygodniu.

Policja dowiedziała się o sprawie od pracowników pogotowia, wezwanych do nieprzytomnego dziecka, wcześniej nie było żadnych sygnałów patologii w rodzinie.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 7 6.31%
nie 104 93.69%

Przeczytaj też

Pobity czterolatek z Bytomia nie mówi, prawdopodobnie nie widzi

aktualizacja 2014-02-20 (15:19) 10 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 7 minut temu

Potrzebna pomoc dla skatowanego 4-letniego Kacperka

aktualizacja 2014-02-18 (12:37) 10 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 49 minut temu

PiS zgłasza projekt zmian w kodeksie rodzinnym dot. odbierania dzieci z ubogich rodzin

dodane 2014-01-17 (14:50) 11 miesięcy 4 dni 23 godziny i 36 minut temu

Stan zdrowia pobitego czterolatka z Bytomia krytyczny

dodane 2013-12-31 (12:30) 11 miesięcy 21 dni 1 godzinę i 56 minut temu

3-miesięczny chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala. Ojciec zatrzymany

aktualizacja 2013-12-31 (15:52) 11 miesięcy 20 dni 22 godziny i 34 minuty temu

Jerzy Owsiak odwiedził w szpitalu pobitego czterolatka

dodane 2013-12-30 (13:20) 11 miesięcy 22 dni 1 godzinę i 6 minut temu

Pobity czterolatek z Bytomia walczy o życie, matka i jej partner aresztowani

aktualizacja 2013-12-28 (17:30) 11 miesięcy 23 dni 20 godzin i 56 minut temu

W innych serwisach


Opinie (459)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

183
3
~kil 2013-12-29 (11:30) 11 miesięcy 23 dni 2 godziny i 56 minut temu

Mam tylko nadzieję, że współwięźniowie dowiedzą się, za co siedzi i z jakim to "bohaterem" przyszło im razem mieszkać.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

127
3
~noone 2013-12-29 (11:18) 11 miesięcy 23 dni 3 godziny i 8 minut temu

"wcześniej nie było żadnych sygnałów patologii w rodzinie" czyli ci sami sąsiedzi, którzy zawsze zobaczą nowy samochód, nowy ciuch, nowy telewizor i zgrzytają zębami z zazdrości jakoś nie słyszeli krzyków katowanego, bezbronnego chłopczyka????

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

119
0
~SZOK 2013-12-29 (10:35) 11 miesięcy 23 dni 3 godziny i 51 minut temu

Brak mi słów aby wyrazić smutek. Jak można taki los zgotować własnemu dziecku?? Przeczytałam i spojrzałam na mojego 4-letniego synka, który właśnie, zaspany jeszcze, wszedł do pokoju i powiedział " CZEŚĆ MAMUŚ, KOCHAM CIE" i rozbeczałam się. Nie rozumiem, nie umiem tego pojąć. JAK TAK MOŻNA!? JAKIM TRZEBA BYĆ " NIE CZŁOWIEKIEM"

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

100
8
~Krzysztof 2013-12-29 (11:47) 11 miesięcy 23 dni 2 godziny i 39 minut temu

Mam 36 lat. Po przeczytaniu tego, nie mogę powstrzymać się od łez. Serce mi ściska. Chce mi się wymiotować. Czy jestem słaby?

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

83
1
~kat 2013-12-29 (10:47) 11 miesięcy 23 dni 3 godziny i 39 minut temu

Oby strażnicy z A.Śl. zapomnieli zamknąć cel od współosadzonych . Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

71
3
~juliet 2013-12-29 (11:16) 11 miesięcy 23 dni 3 godziny i 10 minut temu

A ja bym zrobila z nimi dokladnie to samo co oni zrobili z tym dzieciatkiem.Powoli ,tak zeby odczuli co zrobili wlasnemu dziecku.Dzien w dzien tak robic jak beda w wiezieniu siedziec,bo samo wiezienie to za dobrze(cieplutko,glodni tez nie beda)co to za kara:(

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

63
2
~gosia 2013-12-29 (14:55) 11 miesięcy 22 dni 23 godziny i 31 minut temu

obciążyć całą trójkę kosztami leczenia - jak malec z tego wyjdzie powinni płacić mu dożywotnią rentę i oczywiście alimenty na utrzymanie w rodzinie adopcyjnej/zastępczej - co za śmieci

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

59
1
~myśliwy 2013-12-29 (12:10) 11 miesięcy 23 dni 2 godziny i 16 minut temu

Dziwne, że kobiety nie bronią swojego potomstwa, tylko trzymają stronę oprawcy?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

57
0
~miki 2013-12-29 (10:45) 11 miesięcy 23 dni 3 godziny i 41 minut temu

Jaka mamusia - taki wyrósł synek, a potem dobrał sobie partnerkę, podobną sucz. Możliwe, że w pierdlu dostanę odpowiednie wychowanie, czego im życzę, by było BARDZO dobre i owocne.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

49
1
~kiedyś młoda 2013-12-29 (15:36) 11 miesięcy 22 dni 22 godziny i 50 minut temu

czytam .. do pokoju wbiegły wnuki , które sama wychowuję ich matka a moja była synowa ich nie chciała 17 rozpraw sadowych 30 swiadków .. i terazpatrząc w ich rozesmiane i szczęśliwe buzki pomyslałam jak dobrze ze żyją że już nie są bici ! jak dobrze że wtedy walczyłam o nich .. jak dobrze że trafiłam na surowego ale niezwykle dobrego PANA sędziego .. { kobiety sędzine sa inne - dzieci nie miałby szans .. gdyby sprawę prowadziła kobieta } .. Teraz chłopcy mają po 11 lat sa ze mną od 8 lat .. wcześniej tylko widziałam ich siniaki i smutek , patrzyłam na zapłakane buzki .Jak to zgłaszałam to mnie wysmiewano i pielęgniarka srodowiskowa i kuratorka , i MOPS .. nie miałam szans nie wierzyli mi . { ich matka odeszła od mojego syna jak dzieci miały 2 lataka bo poznała innego } .. JAK DOBRZE ŻE MOIM MALUCHOM SIE UDAŁO .. ale wiem że i temu chlopcu mogłabym stworzyć dobry dom .. acha - od państwa nie dostaję ani grosza . nie jestem rodziną zastępczą nie moge dostać od matki dzieci alimentów . ale spokojnie utrzymuje dzieci . mam PRACE !

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

47
0
NIEZNANA. 2013-12-29 (10:45) 11 miesięcy 23 dni 3 godziny i 41 minut temu

Gdyby matka kochala to dziecko to nigdy by do tego nie dopuscila, ale ona wybrala konkubenta dla zaspokojenia wlasnych potrzeb. Powinna poniesc sorowa kare, ale znajac pospiech naszych sadow to bedzie sie ciagnelo latami tak jak sprawa z Sosnowca.

odpowiedz

47
1
~Rejtan 2013-12-29 (10:45) 11 miesięcy 23 dni 3 godziny i 41 minut temu

Na pale z nimi ! a nibijac ich wolno. Jak przezyja to puscic ich wolno

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

41
0
~JB 2013-12-29 (11:48) 11 miesięcy 23 dni 2 godziny i 38 minut temu

Dajcie mi tego śmiecia. Z nieskrywaną przyjemnością doprowadzę go do takiego samego stanu...

odpowiedz

40
1
~rosomak 2013-12-29 (13:22) 11 miesięcy 23 dni 1 godzinę i 4 minuty temu

Matkę wysterelizowć i konkubenta wykastrować, a najlepiej to jedno i drugie wraz z babką skrócić o głowę.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

39
0
~Pytacz 2013-12-29 (10:54) 11 miesięcy 23 dni 3 godziny i 32 minuty temu

Czemu nie pokażą ryjów tych zbirów??? Prawo oprycha jest ważniejsze od praw ofiary???

odpowiedz

41
3
~terek 2013-12-29 (11:31) 11 miesięcy 23 dni 2 godziny i 55 minut temu

Mam DWA pytania: 1. DLACZEGO kary dla dorosłych są tak żenująco niskie (zwłaszcza dla mężczyzn)??? 2. DLACZEGO Kościół Katolicki NIGDY nie wypowiada się w takich sprawach??? (Za to bez przerwy tokuje na tematy, na których kompletnie się nie zna, czyli na przykład na temat gender, którym to tematem jeszcze bardziej się pogrąża.) Dorośli, którzy doprowadzili jakiekolwiek dziecko do takiego stanu, powinni zgnić w cieżkim obozie pracy. AMEN.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

37
0
~NIK 2013-12-29 (11:12) 11 miesięcy 23 dni 3 godziny i 14 minut temu

Wysterylizować sukę! Jemu też jaja wyciąć, posadzić na 10 lat to chłopaki za kratą nauczą go szacunku do dzieci.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

42
7
~widz 2013-12-29 (13:20) 11 miesięcy 23 dni 1 godzinę i 6 minut temu

katolicka Polska to już rekordy bije pod względem przemocy w rodzinach

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

34
0
~em 2013-12-29 (10:42) 11 miesięcy 23 dni 3 godziny i 44 minuty temu

powinna wrócić kara śmierci dla takich sadystów odechciałoby się im krzywdzić niewinne dzieci!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

33
0
~Matka 2013-12-29 (10:55) 11 miesięcy 23 dni 3 godziny i 31 minut temu

nie chcemy utrzymywac z naszych podatków takich bestii. Tylko utylizacja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz