Strona główna serwisu
Pijana kobieta urodziła dziecko; grozi jej 5 lat więzienia

Pijana kobieta urodziła dziecko; grozi jej 5 lat więzienia

Pięć lat więzienia grozi 33-letniej kobiecie, która urodziła dziecko będąc pod wpływem alkoholu. Miała w krwi 2,9 prom. alkoholu. Zdaniem śledczych naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - podała Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej.
Sprawą zajmie się bielski sąd rejonowy, do którego prokuratorzy przesłali akt oskarżenia.

Kobieta urodziła w lipcu ubiegłego roku, w 38 tygodniu ciąży. W mieszkaniu piła piwo - najpierw sama, a później z partnerem. Wieczorem źle się poczuła i zaczęła rodzić. Zaalarmowani sąsiedzi wezwali lekarzy i pomogli przy porodzie. Pogotowie zabrało matkę z noworodkiem do szpitala.

- W chwili przywiezienia oskarżonej do szpitala kontakt z nią był utrudniony. Na podstawie badań stwierdzono u niej 2,9 promila alkoholu we krwi - poinformowała rzecznik bielskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Borkowska.


Lekarze zbadali dziecko. Było w dobrym stanie, choć pojawiły się zaburzenia oddechowe. Nie zaobserwowali natomiast cech płodowego zespołu alkoholowego FAS. Dziecko spędziło w szpitalu dwa tygodnie.

Według opinii biegłego stan upojenia alkoholowego rodzącej oskarżonej naraził dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Stężenie alkoholu w organizmie noworodka jest takie samo jak w krwi matki. Tak wysoki poziom mógł u dziecka spowodować śmiertelną w skutkach niewydolność oddechową. Skutki picia alkoholu przez ciężarną mogą się ujawnić także w późniejszym okresie w postaci zaburzeń neurologicznych lub rozwoju intelektualnego.

Oskarżona przyznała się do popełnienia czynu. Chce dobrowolnie poddać się karze bez przeprowadzenia rozprawy. Dotychczas nie była karana sądownie.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (940)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~BARANIE ŁBY 2014-01-02 (01:45) 17 godzin i 9 minut temu

A dlaczego piła ? Posłowie każdego dnia narażają mnie i tysiące ludzi na utratę życia lub zdrowia , i tak zwani śledczy jakoś dziwnie milczą !!!!!!!!!!!1

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~dziwne 2014-01-02 (01:44) 17 godzin i 10 minut temu

to moze jeszcze troche i męzczyzna bedzie karany za to ze pije i ma pijane plemniki ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Chwilowo trzeźwy 2014-01-02 (00:28) 18 godzin i 26 minut temu

Wczoraj w nocy pijany facet zabił sześć osób i też dostanie piątkę do odsiadki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji