więcej

śląskie

Pijana kobieta urodziła dziecko; grozi jej 5 lat więzienia.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-01-01 (18:45) 7 miesięcy 18 dni 21 godzin i 50 minut temu
drukuj


_
opinie video
Pięć lat więzienia grozi 33-letniej kobiecie, która urodziła dziecko będąc pod wpływem alkoholu. Miała w krwi 2,9 prom. alkoholu. Zdaniem śledczych naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - podała Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej.

Sprawą zajmie się bielski sąd rejonowy, do którego prokuratorzy przesłali akt oskarżenia.

Kobieta urodziła w lipcu ubiegłego roku, w 38 tygodniu ciąży. W mieszkaniu piła piwo - najpierw sama, a później z partnerem. Wieczorem źle się poczuła i zaczęła rodzić. Zaalarmowani sąsiedzi wezwali lekarzy i pomogli przy porodzie. Pogotowie zabrało matkę z noworodkiem do szpitala.

- W chwili przywiezienia oskarżonej do szpitala kontakt z nią był utrudniony. Na podstawie badań stwierdzono u niej 2,9 promila alkoholu we krwi - poinformowała rzecznik bielskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Borkowska.

Lekarze zbadali dziecko. Było w dobrym stanie, choć pojawiły się zaburzenia oddechowe. Nie zaobserwowali natomiast cech płodowego zespołu alkoholowego FAS. Dziecko spędziło w szpitalu dwa tygodnie.

Według opinii biegłego stan upojenia alkoholowego rodzącej oskarżonej naraził dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Stężenie alkoholu w organizmie noworodka jest takie samo jak w krwi matki. Tak wysoki poziom mógł u dziecka spowodować śmiertelną w skutkach niewydolność oddechową. Skutki picia alkoholu przez ciężarną mogą się ujawnić także w późniejszym okresie w postaci zaburzeń neurologicznych lub rozwoju intelektualnego.

Oskarżona przyznała się do popełnienia czynu. Chce dobrowolnie poddać się karze bez przeprowadzenia rozprawy. Dotychczas nie była karana sądownie.


(fbi)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 50 15.43%
nie 274 84.57%

Przeczytaj też

Pijany lekarz przyjmował poród. Odpowie za narażenie zdrowia i życia matki oraz noworodka

dodane 2014-01-21 (15:05) 6 miesięcy 30 dni 1 godzinę i 30 minut temu

Iwona W. z Tomaszówki (woj. lubelskie) skazana za utopienie noworodka

dodane 2013-11-06 (15:08) 9 miesięcy 14 dni 1 godzinę i 27 minut temu

Skandal w Kościele w Peru. Były biskup wezwany do uznania ojcostwa

dodane 2013-10-11 (08:05) 10 miesięcy 9 dni 8 godzin i 30 minut temu

Sąd okręgowy zajmie się sprawą wypadku, w którym zginęło dwoje dzieci

dodane 2013-08-26 (16:55) 11 miesięcy 24 dni 23 godziny i 40 minut temu

Ponowny proces ginekologów, których pacjentka zmarła

dodane 2013-05-07 (11:25) 1 rok 3 miesiące 13 dni 5 godzin i 10 minut temu

Dochodzenia ws. śmierci kobiety, której szpital odmówił aborcji

dodane 2013-04-10 (12:53) 1 rok 4 miesiące 10 dni 3 godziny i 42 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (940)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
7
~LILI 2014-01-01 (22:02) 7 miesięcy 18 dni 18 godzin i 33 minuty temu

A może zapomniała, że jest w ciąży i ma rodzić? Pewno jak dawała też była pijana!!! Obleśne flądry!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
2
~matel 2014-01-02 (00:28) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 7 minut temu

babę ukarać ciężką pracą w kamieniołomach , dziecko pijaczki urodzi się chore i będzie na garnuszku państwa . A to matka i ojciec powinni utrzymać chore dziecko .Bo to jest z ich winy .

odpowiedz

5
0
~Chwilowo trzeźwy 2014-01-02 (00:28) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 7 minut temu

Wczoraj w nocy pijany facet zabił sześć osób i też dostanie piątkę do odsiadki.

odpowiedz

90
21
~Dolce Vita 2014-01-01 (21:55) 7 miesięcy 18 dni 18 godzin i 40 minut temu

GARDZE PATOLIGICZNYMI PIJACZKAMI I PALACZKAMI Ktore pija i pala w ciazy.KREW MNIE ZALEWA jak widze kobiete z brzuchem i petem w rece. Fujjj

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

3
0
~matilda 2014-01-02 (00:27) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 8 minut temu

Żeby nie wiem jakie przyzwolenie było na demoralizację, jest ciągle jeszcze w Polsce dużo ludzi, którzy nigdy nie ulegną demoralizacji.

odpowiedz

15
4
~Zula 2014-01-01 (21:59) 7 miesięcy 18 dni 18 godzin i 36 minut temu

Piwo oczyszcza nerki! ja też czasem piję.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~michau 2014-01-02 (00:17) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 18 minut temu

hmmm idąc tym torem myślenia, jeżeli ona zostanie skazana to prokuratura powinna stawiać ten sam zarzut, każdej kobiecie w ciąży pijącej alkohol a sąd powinien taką kobietę skazywać... Czyli sądy zostaną "zawalone" takimi sprawami ... A może dla każdej kobiety w ciąży ustalajmy do chwili porodu dozór policyjny???

odpowiedz

7
1
~Z|bynio 2014-01-02 (00:16) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 19 minut temu

Urodziła beż powikłań z powodu zaw. alk. w organizmie ??? Jeżeli nie miało to wpływu na poród, TO O CO TU CHODZI ???? Prawdopodobnie o wielki rozgłos, jak organa dyscyplinujące wzorowo działają. Znam nie jedną sytuację jak akuszerka podawała przed porodem pół szklanki wódy rodzącej, po to by nie odczuwała tak bólów i poród był OK. A może chodzi o zwinięcie dziecka? Taakiiii mały handelek w białych rękawiczkach. PROKURATURA NIECH SIĘ ZABIERZE ZA POWAŻNE SPRAWY, A NIE ZA GŁUPOTY. A mały nie będzie w stresie, bo będzie na cyku, a kiedy wytrzeźwieje to będzie już po wszystkim.

odpowiedz

26
17
~ola 2014-01-01 (22:03) 7 miesięcy 18 dni 18 godzin i 32 minuty temu

zamknac ojaca

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~bimba 2014-01-02 (00:15) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 20 minut temu

Matko ,nie pij za jego zdowie.

odpowiedz

5
0
~Enmerkar 2014-01-02 (00:14) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 21 minut temu

Trochę ta akcja histeryczna. Zachowanie kobiety bez wątpienia jest karygodne, ale nie ma prawnych podstaw, żeby ją karać. Nie ma prawnego zakazu spożywania alkoholu przez ciężarne. Mogła chlać ile wlezie przez całą ciążę i nic by jej ze strony sądów nie groziło. Gdyby u noworodka stwierdzono FAS - nic by jej nie groziło. Więc o co chodzi?

odpowiedz

4
0
~maro 2014-01-02 (00:10) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 25 minut temu

kraj taki,ze na znieczulajace zastrzyki przy porodzie nie maja pieniędzy .co się dziwić

odpowiedz

6
2
~Katolicki raj 2014-01-02 (00:06) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 29 minut temu

Zakazem aborcji kobiety zostały sprowadzone do roli inkubatorów , ta kobieta nie chciała tego dziecka inaczej by nie upijała się.

odpowiedz

11
1
~polska przepisy 2014-01-01 (22:36) 7 miesięcy 18 dni 17 godzin i 59 minut temu

Polskie przepisy to śmiech na sali !! Piszecie że kobieta urodziła po pijaku i może dostać aż 5 lat ! Jakby zabiła dziecko nieumyślnie dostała by 10 lat max Wyrok 5 lat może także dostać matka lub ojciec za pobicie dziecka po pijaku.... Dziś mówili że był wypadek i facet jechał po pijaku samochodem i zabił 6 osób wjechał w tłum ludzi ! I grozi mu tylko max 15 lat ? Co tu ku.. ma znaczyć ? Jakieś śmieszne wyroki w Polsce ? Za zabicie 1 osoby w wypadku samochodowym po pijaku powinno być minimum 10 lat i prawko zabierają dożywotnio ! Lub minimum 10 lat ! Będą mieli nauczkę aby nie pić jak się prowadzi ! W Polsce jest tak że zabójstwa i podobne przypadki dostaje się małe wyroki ? A za jakieś pierdoły max 7 lat lub czasem lepiej....... Czasem wydaje mi się że w Polsce wystarczy kraść i zabijać dla dużej kasy tylko ? Nie jesteś notowany nie znają cie i trudno im złapać ciebie:) Trzeba zrobić tak jak w serialu TULIPAN ? Co ukradniesz to chowasz do słoika i zakopujesz na lepsze czasy:) Wyjdziesz z wiezienia i odkopujesz skarby:)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

28
6
~barbom 2014-01-01 (22:51) 7 miesięcy 18 dni 17 godzin i 44 minuty temu

nie dlugo beda karac jak ktos sobie konia zwali i sie spusci nie do prubowki, przeciez bez plemnika niema plodu...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

5
0
~bas 2014-01-02 (00:03) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 32 minuty temu

Nie pije alkoholu ale uwazam ze jesli zostanie ukarana to tylko jakis nadzor przez jakis czas. Ludzie zaczynamy popadac w paranoje karania. Moglo sie cos stac ale sie nie stalo, narkomanka bierze narkotyki i rodzi zdrowe dziecko- moglo sie cos stac ale sie nie stalo. itd itd itd ....Wychodze z domu mogl mnie uderzyc samochod -ale nie uderzyl. Karaja nas mandatami,.procentami w banku,kamery ,podatki,vat,straz miejska,zabieraja dzieci matkom z powodu brakow warunkow,a wyposazaja i kupuja domy rodzicom zastepczym placac im pensje. Czy to jest w porzadku? Czy ja zle mysle? Ja nie przypominam sobie tez wiadomosci pozytywnych ja od lat czytam horrory czy nic dobrego nie dzieje sie w zyciu ludzi.

odpowiedz

2
0
~Aleksandra C. 2014-01-01 (23:58) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 37 minut temu

Jestem pielęgniarka i błagam o uzupełnienie wiedzy o zespole FAS....

odpowiedz

1
0
~er 2014-01-01 (23:57) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 38 minut temu

"W mieszkaniu piła piwo - najpierw sama, a później z partnerem"... czyżby dobrze zrozumiał, że nie mamy tu do czynienia z anachronicznym, jakimś tam ciemnogrodzkim mężem tylko postępowym partnerem?

odpowiedz

0
2
~do żywocie niek dostanie 2014-01-01 (23:56) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 39 minut temu

na krzesło elektryczne znim bo. dziecku już nikt Nie da życia

odpowiedz

2
0
~alicja 2014-01-01 (23:54) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 41 minut temu

to niech ją wsadzą na te 5 lat co jej grozi- niech się nauczą! W Polsce za poważne przewinienia nie ma odpowiednich kar, tylko tak piszą, straszą a potem śmieszne zawiasy... i te więzienia- ciut jak hotele! Więcej kasy na więźnia niż na dziecko w domu dziecka. Zabrać im telewizorki z kablówką, gry telewizyjne itp. to ma być KARA a nie wczasy!!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Odwołano polsko-rosyjski festiwal piosenki w Mrągowie
dodane 2014-08-20 (13:25) 3 godziny i 10 minut temu

materiał foto

Wojna plakatowa między PO a PiS
dodane 2014-08-20 (09:32) 7 godzin i 3 minuty temu

Magda Goebbels. Pierwsza Dama III Rzeszy
dodane 2014-08-19 (12:17) 1 dzień 4 godziny i 18 minut temu

2,5-letnie dziecko w zamkniętym aucie w Sandomierzu. Policjanci zbili szybę
dodane 2014-08-20 (11:46) 4 godziny i 49 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się, że wirus Ebola dotrze do Polski?

liczba oddanych głosów: 4135