Strona główna serwisu
Zabrze: 3,5-​miesięczne bliźnięta trafiły do szpitali. Prawdopodobnie znęcano się nad nimi

Zabrze: 3,5-​miesięczne bliźnięta trafiły do szpitali. Prawdopodobnie znęcano się nad nimi

3,5-miesięczne bliźnięta z Zabrza trafiły do szpitali, prawdopodobnie padły ofiarą przemocy. Chłopiec i dziewczynka przebywali pod opieką ojca, matka trzy tygodnie temu wyjechała do pracy do Niemiec.
- Sprawa jest na bardzo wczesnym etapie, prowadzimy ją w kierunku znęcania się nad dziećmi. Trwają przesłuchania, w tym matki, która już wróciła - powiedziała prokurator rejonowy w Zabrzu Joanna Kosińska.

Jak poinformował rzecznik zabrzańskiej policji asp. szt. Marek Wypych, niepokojące objawy miała zauważyć u chłopczyka jego babcia, która przyszła w odwiedziny. - Dziecko miało drgawki. Zostało zawiezione do przychodni, skąd trafiło najpierw do szpitala w Zabrzu, a potem - ze względu na poważne obrażenia - do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach - relacjonował Wypych. Stan chłopca określono jako ciężki.

Dziewczynkę również zdecydowano się przebadać. Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego (WPR) stwierdzili u niej zespół dziecka potrząsanego oraz siniaki. Dziewczynka trafiła do szpitala w Zabrzu, gdzie pozostaje na obserwacji.

Zespół dziecka potrząsanego to termin używany do opisania symptomów powstałych w wyniku gwałtownego potrząsania lub uderzania niemowlęcia lub małego dziecka w głowę.

Jak wyjaśnił dyrektor WPR w Katowicach Artur Borowicz, symptomy te wahają się od niewielkich, takich jak drażliwość, ospałość, drżenie, wymioty, do bardzo poważnych, jak napady padaczkowe, śpiączka, a nawet śmierć.

- Potrząsanie lub bicie dziecka prowadzi do trwałego uszkodzenia komórek mózgowych. Jest dramatycznie niebezpieczne dla małego człowieka. W ok. 20-30 proc. kończy się śmiercią dziecka, w pozostałych przypadkach może prowadzić do zaburzeń w rozwoju, upośledzenia czy nieodwracalnego kalectwa - powiedział Artur Borowicz.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (357)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
22
qajko 2014-03-20 (09:55) 4 godziny i 37 minut temu

Trzeba nie mieć jaj, by robić coś takiego własnym dzieciom ! Na dodatek takim malutkim, które nie mają jak uciec i się ukryć ! Mam nadzieję, że facet nie dostanie zawiasów i w więzieniu poczuje jak to jest być na miejscu swoich dzieci- kiedy silniejszy znęca się nad słabszym ! Może i jest ojcem, bo je spłodził, ale na miano taty nie zasługuje, bo to byłaby jawna obraza dla mężczyzn naprawdę kochających swoje dzieci !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
29
~Gosc 2014-03-19 (22:53) 15 godzin i 39 minut temu

Ludzie co wy piszecie jak mozna bic tak malenkie dzieciaczki co za matka ze zostawila malenstwa i wyjechala a ojciec dzieci to co tylko je umial zrobic i tyle co boi sie pracy powinien dostac taka kare na jaka zasluzyl

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
21
~ósmy cud świata- dziecko 2014-03-19 (17:59) 20 godzin i 33 minut temu

nie wiem co powiedzieć nie wiem po prostu w głowie się nie mieści co się dzieje z ludzmi...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
20
~erg 2014-03-19 (18:21) 20 godzin i 11 minut temu

to teraz "potrząsnąć' tatusiem,ale tak,by łeb mu spadł.Taki człowieczek nie ma prawa być na tym świecie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
45
~johan 2014-03-19 (17:58) 20 godzin i 34 minut temu

Jak mozna zostawic tyranowi 3,5 miesieczne dzieci ? matke tez powinni ukarac.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
22
~y 2014-03-20 (07:30) 7 godzin i 2 minuty temu

rozkradziona Polska nie da pracy Polakom ,nie każdy chce się wieszać z biedy.Do tego doprowadziła rządząca mafia i krasnoarmiejcy sędziowie .patrz Sawicka PO.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
20
~ona 2014-03-19 (20:42) 17 godzin i 50 minut temu

Ojciec katował dzieci, a internauci opluwaj a matkę. Chory kraj, gdzie dla faceta zwyrodnialca zawsze jest usprawiedliwienie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
18
~matka 2014-03-19 (20:40) 17 godzin i 52 minut temu

czy to się nigdy nie zmieni?? Ciągle tylko kolejne informacje o katowaniu dzieci. Biedne maleństwa. ja je chętnie wychowam i zapewnię im i miłość i czułość. A jak nie ja to moja siostra która od lat bezskutecznie stara się o dziecko... i pewnie setki innych kobiet dały by wiele, żeby móc kochać takie maleństwa a rodzic -kat myśli, że dziecko to rzecz. Szkoda, ze w Polsce nie ma kary publicznej chłosty

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
18
~hatton 2014-03-19 (20:33) 17 godzin i 59 minut temu

zacznijcie w koncu wieszac tych oprawcow to sie inni zastanowia!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
23
~gość 2014-03-19 (22:13) 16 godzin i 19 minut temu

Czy Śląsk to patologia ????? Dlaczego tam katuje się dzieci i wogóle dlaczego tak się dzieje ??? Jak można pastwić się nad bezbronną istotką ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
19
~zocha 2014-03-19 (20:27) 18 godzin i 5 minut temu

typowa śląska rodzina, mąż kazał, to pojechała

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
19
~mag 2014-03-19 (20:15) 18 godzin i 17 minut temu

jak dla mnie to przymusowa sterylizacja takich ludzkich bestii. Biedne maluszki. Większość ludzi rozum ma w dupie albo wcale.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~adik 2014-03-19 (20:05) 18 godzin i 27 minut temu

jak by to było u mnie w mieście to bym zatukłtego taulka!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~ulka 2014-03-19 (19:33) 18 godzin i 59 minut temu

Rozumiem ze mogla nie miec pieniedzy itd,ale zostawic 3 mies dzieci i nie widziec ich nie widomo jak dlugo? Sorry,ja bym nie potrafila,bym chyba z tesknoty umarla.Sama mam synka 8 mies,jak ide do pracy na te kilka godzin to juz tesknie a co dopiero zostawic na kilka tygodni badz miesiecy.Ale to moje zdanie.To ojciec powinien zarobic na rodzine a mama cieszyc sie macierzynstwem na macierzynskim,nie wiem co to za balwan z tego ojca,nie dosyc ze nie potrafi zapewnic rodzinie bytu to jeszcze leje dzieci,koszmar nie facet

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
23
~Angie 2014-03-19 (18:21) 20 godzin i 11 minut temu

Jakie to straszne, że we własnym kraju rodzina nie może funkcjonować a matka jest zmuszona zostawić maleńkie dzieci, żeby zasuwać do roboty. Podobno nasz kraj jest PRORODZINNY!!! Masakra, masakra!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~dona 2014-03-20 (09:28) 5 godzin i 4 minuty temu

taki los zgotowaly nam kolejne rzady-poczawszy od walesy,ze musimy zostawiac swoje rodziny i szukac pracy za granica.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
20
~też mama dwójki dzieci 2014-03-19 (23:47) 14 godzin i 45 minut temu

Dla mnie nie ma tłumaczenia i usprawiedliwiania,że bieda,że musiała wyjechać do pracy tak jest jak się nie myśli wcześniej zanim pocznie się dziecko,trzeba myśleć głową a nie..........pą to jest normalne okrucieństwo,rozpaczamy na fb,że ludzie pastwią się nad zwierzętami,rozczulamy się,a tu co ,biedne dzieciaki takich rodziców karać,karać i jeszcze raz karać dla mnie to chorzy ludzie;

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
18
~leon zawodowiec 2014-03-19 (21:06) 17 godzin i 26 minut temu

Na Śląsku jest jak w trzecim świecie, tylko, że gorzej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
15
~pati 2014-03-20 (20:47) 17 godzin i 45 minut temu

Kto krzywdzi dzieci to nie czlowiek to bydle

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
16
~opoka 2014-03-19 (22:21) 16 godzin i 11 minut temu

Żeby wysłać dzieci na kolonie - sama sprzedawała swój urlop, brałam godz. nadliczbowe, a w nocy prałam i gotowałam. Ale pracę miałam i nie musiałam wyjeżdżać za granicę. Tylko, że historia się powtarza, w latach 70 całe tysiące młodych , wykształconych ludzi wyjeżdżało, weszliśmy do UE i mamy powtórkę z rozrywki. Co u nas jest nie tak?

odpowiedz