więcej

śląskie

Zabrze: 3,5-miesięczne bliźnięta trafiły do szpitali. Prawdopodobnie znęcano się nad nimi.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2014-03-19 (17:49) 6 miesięcy 11 dni i 1 minutę temu
drukuj


3,5-miesięczne bliźnięta z Zabrza trafiły do szpitali, prawdopodobnie padły ofiarą przemocy. Chłopiec i dziewczynka przebywali pod opieką ojca, matka trzy tygodnie temu wyjechała do pracy do Niemiec.

- Sprawa jest na bardzo wczesnym etapie, prowadzimy ją w kierunku znęcania się nad dziećmi. Trwają przesłuchania, w tym matki, która już wróciła - powiedziała prokurator rejonowy w Zabrzu Joanna Kosińska.

Jak poinformował rzecznik zabrzańskiej policji asp. szt. Marek Wypych, niepokojące objawy miała zauważyć u chłopczyka jego babcia, która przyszła w odwiedziny. - Dziecko miało drgawki. Zostało zawiezione do przychodni, skąd trafiło najpierw do szpitala w Zabrzu, a potem - ze względu na poważne obrażenia - do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach - relacjonował Wypych. Stan chłopca określono jako ciężki.

Dziewczynkę również zdecydowano się przebadać. Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego (WPR) stwierdzili u niej zespół dziecka potrząsanego oraz siniaki. Dziewczynka trafiła do szpitala w Zabrzu, gdzie pozostaje na obserwacji.

Zespół dziecka potrząsanego to termin używany do opisania symptomów powstałych w wyniku gwałtownego potrząsania lub uderzania niemowlęcia lub małego dziecka w głowę.

Jak wyjaśnił dyrektor WPR w Katowicach Artur Borowicz, symptomy te wahają się od niewielkich, takich jak drażliwość, ospałość, drżenie, wymioty, do bardzo poważnych, jak napady padaczkowe, śpiączka, a nawet śmierć.

- Potrząsanie lub bicie dziecka prowadzi do trwałego uszkodzenia komórek mózgowych. Jest dramatycznie niebezpieczne dla małego człowieka. W ok. 20-30 proc. kończy się śmiercią dziecka, w pozostałych przypadkach może prowadzić do zaburzeń w rozwoju, upośledzenia czy nieodwracalnego kalectwa - powiedział Artur Borowicz.

(meg, db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 5 2.3%
nie 212 97.7%

Przeczytaj też

Pobity przez ojca 3,5-miesięczny chłopiec w stanie krytycznym

dodane 2014-04-01 (07:39) 5 miesięcy 29 dni 10 godzin i 11 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (357)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

57
4
~WIKTOR 2014-03-20 (06:59) 6 miesięcy 10 dni 10 godzin i 51 minut temu

Ja potrząsne tatusiem odpowiednio,potrząsne nim takm mocno,że zwieracze przestaną trzymać.Niech tylko trafi do mojego zakładu karnego

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

37
0
~Kasia 2014-03-20 (07:41) 6 miesięcy 10 dni 10 godzin i 9 minut temu

Nie ma żadnego wytłumaczenia. Żadnego.

odpowiedz

6
1
~anja39 2014-03-20 (07:17) 6 miesięcy 10 dni 10 godzin i 33 minuty temu

kazdy jeden artykul to podpogowe podburzanie do nienawisci, wyimaginowane tematy z kosmosu, patologia, rzad jaki sobie nie daje rady i te pijarowskie nagłowki a pod spodem podtekst: nienawidzmy na tyle aby chwycic za bron.,,..tak sie odbywa wojna XXI wieku.....

odpowiedz

4
4
~ole... 2014-03-20 (03:47) 6 miesięcy 10 dni 14 godzin i 3 minuty temu

Podobno śląsk taki zorganizowany a takie historie jak ta czy z Szymonkiem w Cieszynie i wcale nie muszą być to rodzice tylko właśnie ci zorganizowani jak postkomuna od bolszewizmu na dzieciach i młodzieży orgie i krzyk nie słyszy ani cham ani pleban tylko winni prawi na których chłopska inteligencja się "wozi" którzy. jak faszyści szczują warjatami i kryminalistami.

odpowiedz

10
1
~eye 2014-03-20 (03:31) 6 miesięcy 10 dni 14 godzin i 19 minut temu

Ja bym dla takiego ojca uciął ręce za karę albo kazałbym lać na śmierć.

odpowiedz

2
2
~ole... 2014-03-20 (03:21) 6 miesięcy 10 dni 14 godzin i 29 minut temu

Podobno śląsk taki zorganizowany a takie historie jak ta czy z Szymonkiem w Cieszynie i wcale nie muszą być to rodzice tylko właśnie ci zorganizowani jak postkomuna od bolszewizmu na dzieciach i młodzieży orgie i krzyk nie słyszy ani cham ani pleban tylko winni prawi na których chłopska inteligencja się "wozi" którzy. jak faszyści szczują warjatami i kryminalistami.

odpowiedz

8
0
~brayan 2014-03-20 (02:36) 6 miesięcy 10 dni 15 godzin i 14 minut temu

Co biedne dzieci winne ,nie prosiły się na świat..

odpowiedz

10
0
~żyleta 2014-03-20 (02:34) 6 miesięcy 10 dni 15 godzin i 16 minut temu

-dajcie tego gościa do nas do celi, zrobimy z nim porządek...

odpowiedz

20
4
~też mama dwójki dzieci 2014-03-19 (23:47) 6 miesięcy 10 dni 18 godzin i 3 minuty temu

Dla mnie nie ma tłumaczenia i usprawiedliwiania,że bieda,że musiała wyjechać do pracy tak jest jak się nie myśli wcześniej zanim pocznie się dziecko,trzeba myśleć głową a nie..........pą to jest normalne okrucieństwo,rozpaczamy na fb,że ludzie pastwią się nad zwierzętami,rozczulamy się,a tu co ,biedne dzieciaki takich rodziców karać,karać i jeszcze raz karać dla mnie to chorzy ludzie;

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
4
~czytam 2014-03-20 (02:24) 6 miesięcy 10 dni 15 godzin i 26 minut temu

patologiczny Ślask - najwiecej statystycznie zamordowanych, porzuconych i bitych dzieci...

odpowiedz

28
1
~mirek 2014-03-20 (00:10) 6 miesięcy 10 dni 17 godzin i 40 minut temu

Odpowiedzcie politycy: Którzy to obywatele europejskiego panstwa musza zostawiac swoje 3-miesieczne malenstwa i wyjeżdzac za chlebem? Co nam z waszych rzadów, jestescie tylko po to aby sobie i swoim robic dobrze!!! Dla wyborców macie tylko kilkudniowa kampanie wyborcza!!! Jeżeli nic z was nie ma, dla nas społeczenstwa, to wstydzcie sie i nie wystawiajcie swoich mord do kamer, bo mamy telewizory ciagle oplute!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

65
5
~prawda 2014-03-19 (19:09) 6 miesięcy 10 dni 22 godziny i 41 minut temu

Rząd III RP jest winien, że Polacy nie mają pracy, nie mają za co wychować dzieci i musza wyjeżdżać jak Ukraińcy do Niemiec. do pracy. Przecież z czegoś trzeba żyć i trzeba utrzymać 600.000 tyś. armię urzędników w III RP.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

9
0
~a 2014-03-20 (02:14) 6 miesięcy 10 dni 15 godzin i 36 minut temu

podziekujcie politykom ze mamy takie warunki gospodarcze ze mama musiala do niemiec a ojciec pewnie nie ma pracy biedne malenstwa :-(

odpowiedz

31
38
~mama 2014-03-19 (22:58) 6 miesięcy 10 dni 18 godzin i 52 minuty temu

Jaka musi być bieda, że matka wyjeżdża do Niemiec zostawiając 3,5 miesięczne blizniaki. Facet jak to facet 1 na 100 może poradzi sobie z niemowlakiem a co dopiero z z 2-jką. Wiem co piszę, ja z mężem mogę zostawić małą (10 m-cy) na 2-3 godz.Jest dobrym ojcem i się stara ale wolę zajmować się sama lub poprosić babcię, wtedy jestem spokojniejsza. Może Mu te dzieciaki pospadały z przewijaków lub kanapy.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

52
6
~gorad 2014-03-19 (22:17) 6 miesięcy 10 dni 19 godzin i 33 minuty temu

Wlasnie taki mamy dobrobyt w Polsce ze za chlebem trzeba wyjezdzac zeby rodzine utrzymac tylko nie rozumie dlaczego to matka wyjechala a nie tatus od siedmiu bolesci. Wstyd!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~terranova68 2014-03-20 (01:12) 6 miesięcy 10 dni 16 godzin i 38 minut temu

Po raz pierwszy nie wiem co powiedziec... brak mi slow...

odpowiedz

96
0
~nnn 2014-03-19 (22:32) 6 miesięcy 10 dni 19 godzin i 18 minut temu

Każdy może zostać "ojcem" ale tylko ktoś wyjątkowy zostaje Tatą...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
1
~fw 2014-03-20 (00:35) 6 miesięcy 10 dni 17 godzin i 15 minut temu

dziwny ten świat oby się skończył jak najszybciej

odpowiedz

10
2
~marek 2014-03-20 (00:22) 6 miesięcy 10 dni 17 godzin i 28 minut temu

dziękujemy ci święta solidarności pod wodzą zdrajców narodowych z kościoła katolskiego za zmuszenie nas do emigracji za chlebem to tylko i wyłącznie wasza wina te tysiące samobójstw , maltretowane dzieci, głód smród i ubóstwo

odpowiedz

5
1
~rainbow 2014-03-20 (00:19) 6 miesięcy 10 dni 17 godzin i 31 minut temu

zabrze biskupice to patologia do kwadratu

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Telewizja Trwam ukarana karą 50 tys. zł za nawoływanie do niszczenia Tęczy
dodane 2014-09-30 (15:21) 2 godziny i 29 minut temu

UE nie złagodzi sankcji wobec Rosji
dodane 2014-09-30 (14:20) 3 godziny i 30 minut temu

Znany ksiądz "wyprał" 67 mln zł. Zapadły wyroki ws. afery Stella Maris
dodane 2014-09-30 (13:28) 4 godziny i 22 minuty temu

Zmarł mężczyzna pobity przez ochroniarza w nocnym klubie
dodane 2014-09-30 (13:41) 4 godziny i 9 minut temu

9 lat dla ojca za wyrzucenie syna przez balkon
dodane 2014-09-30 (13:25) 4 godziny i 25 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz zapoznać się z treścią expose Ewy Kopacz?

liczba oddanych głosów: 1093