Strona główna serwisu
Utrudnienia w ruchu pociągów między Poznaniem a Piłą

Utrudnienia w ruchu pociągów między Poznaniem a Piłą

Po zderzeniu ciężarówki z pociągiem nieprzejezdna jest linia kolejowa między Poznaniem a Piłą - poinformował Mirosław Siemieniec z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. Utrudnienia w ruchu potrwają do czwartku wieczorem.
Zdarzenie miało miejsce w okolicy Milcza (Wielkopolskie) na skrzyżowaniu linii kolejowej z drogą gruntową. W wyniku wypadku uszkodzona została sieć trakcyjna i konstrukcja sieci, a także lokomotywa i auto. Ranny kierowca trafił do szpitala w Pile.

Utrudnienia w ruchu pociągów na tej trasie potrwają do czwartkowego wieczoru.

- Wypadek spowodował większe utrudnienia, niż wstępnie szacowano. Prace będą trwały noc i cały czwartek. Zerwane około 1000 m sieci spadło między innymi na skład towarowy. Służby techniczne po usunięciu przewodów będą wkolejały lokomotywę. Po zwolnieniu toru musi być wymieniona uszkodzona konstrukcja i ponownie zamontowana sieć trakcyjna - poinformował Siemieniec.


W czasie prac naprawczych pociągi dalekobieżne jadące z Poznania przez Pilę na północ będą kierowane zmienioną trasą przez Krzyż. Przejazd będzie dłuższy około 180 min. W ruchu regionalnym komunikacja autobusowa jest planowana na odcinku Chodzież - Dziębówko. Czas przejazdu może być dłuższy o 60 minut.

Obsługa pociągów będzie informowała o zmianach. Dodatkowe komunikaty będą również na stacjach kursowania pociągów dalekobieżnych.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (59)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
35
~konduktorek 2013-07-24 (22:22) 8 godzin i 52 minut temu

FAJNE ZDJĘCIE. Pociąg tak spóźniony, że pasażer ma na sobie jeszcze zimowe ubranko.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
25
~sch60 2013-07-24 (19:58) 11 godzin i 16 minut temu

Więcej prywatyzacji i na wszystkim oszczędności - ludziom dać prace za drogo . W końcu unia .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
21
~Rafal 2013-07-24 (19:31) 11 godzin i 43 minut temu

Główne zdjęcie, to zdjęcie z wnętrza pociągu towarowego? Nie dość, że musi być tam zimno, to jeszcze są przedziały, spoko! :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji