Strona główna serwisu
Utrudnienia w ruchu pociągów między Poznaniem a Piłą

Utrudnienia w ruchu pociągów między Poznaniem a Piłą

Po zderzeniu ciężarówki z pociągiem nieprzejezdna jest linia kolejowa między Poznaniem a Piłą - poinformował Mirosław Siemieniec z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. Utrudnienia w ruchu potrwają do czwartku wieczorem.
Zdarzenie miało miejsce w okolicy Milcza (Wielkopolskie) na skrzyżowaniu linii kolejowej z drogą gruntową. W wyniku wypadku uszkodzona została sieć trakcyjna i konstrukcja sieci, a także lokomotywa i auto. Ranny kierowca trafił do szpitala w Pile.

Utrudnienia w ruchu pociągów na tej trasie potrwają do czwartkowego wieczoru.

- Wypadek spowodował większe utrudnienia, niż wstępnie szacowano. Prace będą trwały noc i cały czwartek. Zerwane około 1000 m sieci spadło między innymi na skład towarowy. Służby techniczne po usunięciu przewodów będą wkolejały lokomotywę. Po zwolnieniu toru musi być wymieniona uszkodzona konstrukcja i ponownie zamontowana sieć trakcyjna - poinformował Siemieniec.

W czasie prac naprawczych pociągi dalekobieżne jadące z Poznania przez Pilę na północ będą kierowane zmienioną trasą przez Krzyż. Przejazd będzie dłuższy około 180 min. W ruchu regionalnym komunikacja autobusowa jest planowana na odcinku Chodzież - Dziębówko. Czas przejazdu może być dłuższy o 60 minut.

Obsługa pociągów będzie informowała o zmianach. Dodatkowe komunikaty będą również na stacjach kursowania pociągów dalekobieżnych.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (59)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
35
~konduktorek 2013-07-24 (22:22) 9 godzin i 43 minut temu

FAJNE ZDJĘCIE. Pociąg tak spóźniony, że pasażer ma na sobie jeszcze zimowe ubranko.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
25
~sch60 2013-07-24 (19:58) 12 godzin i 7 minut temu

Więcej prywatyzacji i na wszystkim oszczędności - ludziom dać prace za drogo . W końcu unia .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
21
~Rafal 2013-07-24 (19:31) 12 godzin i 34 minut temu

Główne zdjęcie, to zdjęcie z wnętrza pociągu towarowego? Nie dość, że musi być tam zimno, to jeszcze są przedziały, spoko! :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
22
~Tragedia 2013-07-24 (19:24) 12 godzin i 41 minut temu

Zdjęcie gościa w pociągu w czapce i zimowej kurtce. WP zróbcie cośz tym, bo wstyd takie babole strzelać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
27
~Tom 2013-07-24 (20:20) 11 godzin i 45 minut temu

Z nieznanych przyczyn? Jak to? Ja wiem, że przyczyna jest znana - typowo polskie zachowanie - "na pewno zdążę". Wk..wia mnie to, bo takie buractwo na chama wpiernicza się na tory, na przejścia dla pieszych, bo dwa metry bliżej i on/ona będzie z pewnością szybciej. Tramwaj, pociąg, pieszy - niech czekają, bo pan i władca szos musi być pierwszy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
19
~Inter 2013-07-24 (21:29) 10 godzin i 36 minut temu

Kto wpadł na pomysł, ze pociągi mogą bezkarnie jeździć po drogach bez zapor, powinien wisieć. Co za hipokryzja! Panuje bezrobocie a jednocześnie masowo Likwiduje się stanowiska pracy absorbujace etaty 24 godz. Na dobę i tak ważne dla bezpieczeństwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
23
~nooo ii? 2013-07-24 (19:27) 12 godzin i 38 minut temu

macie te swoje hasla-"tiry" na tory...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
14
~milcz 2013-07-24 (23:28) 8 godzin i 37 minut temu

kierowca jest w stanie krytycznym ratowałem go osobiscie nie da się opisać jak to wszystko wyglądało masakra ciężarówka rozsypała się jak karton wyrazy współczucia dla żony i dzieciaków bo to one teraz cierpią najbardziej!!! ludzie niepiszcie bzdur niebyło was tam!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~e512 2013-07-24 (21:53) 10 godzin i 12 minut temu

Kierowca po prostu zrozumiał zbyt dosłownie hasło ''tiry na tory''.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
35
~dfg 2013-07-24 (20:44) 11 godzin i 21 minut temu

nie dość, że bandyci z TIRów mordują pieszych i jeżdżących osobówkami to teraz wzięli się za pociągi. TIRY NA MADAGASKAR!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
13
~Marcin 2013-07-24 (19:28) 12 godzin i 37 minut temu

Moja wioska :) MILCZ albo zginiesz:) nie nawiązując do wypadku

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
11
~sonia 2013-07-24 (21:42) 10 godzin i 23 minut temu

jestem ciekawa ile mu brakowało do 67 lat bo to poważna sprawa

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~lalaz 2013-07-24 (19:29) 12 godzin i 36 minut temu

jak zwykle w polskich mediach ani zdjęć ani nic

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
9
~summ 2013-07-24 (20:38) 11 godzin i 27 minut temu

O to ten sam pociąg co parę dni temu zerwał trakcję - jeszcze nie dojechał widać do celu- poznaję po foto :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
9
~fdsfdsf 2013-07-24 (19:53) 12 godzin i 12 minut temu

po co ciezarowka wjechala na tory ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
10
~kolejorz 2013-07-24 (22:59) 9 godzin i 6 minut temu

....to takie polskie, po co się zatrzymywać, rozglądać, nie będę z siebie wariata robił, tu nic nie jeżdzi. NO i JADĄ PROSTO POD POCIĄGI................

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
17
~Anka23 2013-07-24 (21:05) 11 godzin temu

A szlabanów to tam nie było??? A sygnalizacja działała prawidłowo??? Zamiast obwiniać kierowcę, może poczekajcie na ustalenia tych "speców" z PKP.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
7
~Andzia Ruchała-Gratis 2013-07-25 (01:25) 6 godzin i 40 minut temu

no i macie te swoje "tiry na tory"!

odpowiedz