więcej

wielkopolskie

Utrudnienia w ruchu pociągów między Poznaniem a Piłą.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2013-07-25 (02:07) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 14 godzin i 21 minut temu
drukuj


opinie video
Po zderzeniu ciężarówki z pociągiem nieprzejezdna jest linia kolejowa między Poznaniem a Piłą - poinformował Mirosław Siemieniec z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. Utrudnienia w ruchu potrwają do czwartku wieczorem.

Zdarzenie miało miejsce w okolicy Milcza (Wielkopolskie) na skrzyżowaniu linii kolejowej z drogą gruntową. W wyniku wypadku uszkodzona została sieć trakcyjna i konstrukcja sieci, a także lokomotywa i auto. Ranny kierowca trafił do szpitala w Pile.

Utrudnienia w ruchu pociągów na tej trasie potrwają do czwartkowego wieczoru.

- Wypadek spowodował większe utrudnienia, niż wstępnie szacowano. Prace będą trwały noc i cały czwartek. Zerwane około 1000 m sieci spadło między innymi na skład towarowy. Służby techniczne po usunięciu przewodów będą wkolejały lokomotywę. Po zwolnieniu toru musi być wymieniona uszkodzona konstrukcja i ponownie zamontowana sieć trakcyjna - poinformował Siemieniec.

W czasie prac naprawczych pociągi dalekobieżne jadące z Poznania przez Pilę na północ będą kierowane zmienioną trasą przez Krzyż. Przejazd będzie dłuższy około 180 min. W ruchu regionalnym komunikacja autobusowa jest planowana na odcinku Chodzież - Dziębówko. Czas przejazdu może być dłuższy o 60 minut.

Obsługa pociągów będzie informowała o zmianach. Dodatkowe komunikaty będą również na stacjach kursowania pociągów dalekobieżnych.


(ib, bart, ks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 7 22.58%
nie 24 77.42%

Przeczytaj też

W okolicach Piotrkowa Trybunalskiego pieszy został śmiertelnie potrącony przez kilka samochodów

dodane 2013-07-25 (12:15) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 4 godziny i 13 minut temu

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką. Zablokowana droga krajowa nr 28

dodane 2013-07-23 (08:45) 1 rok 6 miesięcy 7 dni 7 godzin i 43 minuty temu

Awaria sieci trakcyjnej w woj. dolnośląskim

aktualizacja 2013-07-21 (19:48) 1 rok 6 miesięcy 8 dni 20 godzin i 40 minut temu

Zatrzymano nietrzeźwego dyżurnego nastawni kolejowej

dodane 2013-07-17 (14:10) 1 rok 6 miesięcy 13 dni 2 godziny i 18 minut temu

Zatrzymano pijanego maszynistę pociągu, który potrącił 28-latka w Koluszkach

dodane 2013-07-17 (10:40) 1 rok 6 miesięcy 13 dni 5 godzin i 48 minut temu
materiał foto

Zderzenie pociągów w Portugalii

dodane 2013-01-22 (03:10) 2 lata 8 dni 13 godzin i 18 minut temu

materiał foto

Czołowe zderzenie pociągów w Wiedniu

dodane 2013-01-21 (11:33) 2 lata 9 dni 4 godziny i 55 minut temu
materiał foto

Egipt: katastrofa pociągu wojskowego

dodane 2013-01-15 (13:14) 2 lata 15 dni 3 godziny i 14 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (59)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

35
0
~konduktorek 2013-07-24 (22:22) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 18 godzin i 6 minut temu

FAJNE ZDJĘCIE. Pociąg tak spóźniony, że pasażer ma na sobie jeszcze zimowe ubranko.

odpowiedz

25
1
~sch60 2013-07-24 (19:58) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 20 godzin i 30 minut temu

Więcej prywatyzacji i na wszystkim oszczędności - ludziom dać prace za drogo . W końcu unia .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
0
~Rafal 2013-07-24 (19:31) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 20 godzin i 57 minut temu

Główne zdjęcie, to zdjęcie z wnętrza pociągu towarowego? Nie dość, że musi być tam zimno, to jeszcze są przedziały, spoko! :)

odpowiedz

22
2
~Tragedia 2013-07-24 (19:24) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 21 godzin i 4 minuty temu

Zdjęcie gościa w pociągu w czapce i zimowej kurtce. WP zróbcie cośz tym, bo wstyd takie babole strzelać.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

27
8
~Tom 2013-07-24 (20:20) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 20 godzin i 8 minut temu

Z nieznanych przyczyn? Jak to? Ja wiem, że przyczyna jest znana - typowo polskie zachowanie - "na pewno zdążę". Wk..wia mnie to, bo takie buractwo na chama wpiernicza się na tory, na przejścia dla pieszych, bo dwa metry bliżej i on/ona będzie z pewnością szybciej. Tramwaj, pociąg, pieszy - niech czekają, bo pan i władca szos musi być pierwszy.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

19
2
~Inter 2013-07-24 (21:29) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 18 godzin i 59 minut temu

Kto wpadł na pomysł, ze pociągi mogą bezkarnie jeździć po drogach bez zapor, powinien wisieć. Co za hipokryzja! Panuje bezrobocie a jednocześnie masowo Likwiduje się stanowiska pracy absorbujace etaty 24 godz. Na dobę i tak ważne dla bezpieczeĹ
Kto wpadł na pomysł, ze pociągi mogą bezkarnie jeździć po drogach bez zapor, powinien wisieć. Co za hipokryzja! Panuje bezrobocie a jednocześnie masowo Likwiduje się stanowiska pracy absorbujace etaty 24 godz. Na dobę i tak ważne dla bezpieczeństwa.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

23
7
~nooo ii? 2013-07-24 (19:27) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 21 godzin i 1 minutę temu

macie te swoje hasla-"tiry" na tory...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

14
2
~milcz 2013-07-24 (23:28) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 17 godzin i 1 minutę temu

kierowca jest w stanie krytycznym ratowałem go osobiscie nie da się opisać jak to wszystko wyglądało masakra ciężarówka rozsypała się jak karton wyrazy współczucia dla żony i dzieciaków bo to one teraz cierpią najbardziej!!! ludzie niepiszcie bzdur niebyło was tam!!!

odpowiedz

12
2
~e512 2013-07-24 (21:53) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 18 godzin i 35 minut temu

Kierowca po prostu zrozumiał zbyt dosłownie hasło ''tiry na tory''.

odpowiedz

35
25
~dfg 2013-07-24 (20:44) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 19 godzin i 44 minuty temu

nie dość, że bandyci z TIRów mordują pieszych i jeżdżących osobówkami to teraz wzięli się za pociągi. TIRY NA MADAGASKAR!!!

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

13
3
~Marcin 2013-07-24 (19:28) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 21 godzin i 1 minutę temu

Moja wioska :) MILCZ albo zginiesz:) nie nawiązując do wypadku

odpowiedz

11
2
~sonia 2013-07-24 (21:42) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 18 godzin i 46 minut temu

jestem ciekawa ile mu brakowało do 67 lat bo to poważna sprawa

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
1
~lalaz 2013-07-24 (19:29) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 20 godzin i 59 minut temu

jak zwykle w polskich mediach ani zdjęć ani nic

odpowiedz

9
1
~summ 2013-07-24 (20:38) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 19 godzin i 50 minut temu

O to ten sam pociąg co parę dni temu zerwał trakcję - jeszcze nie dojechał widać do celu- poznaję po foto :)

odpowiedz

9
1
~fdsfdsf 2013-07-24 (19:53) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 20 godzin i 35 minut temu

po co ciezarowka wjechala na tory ?

odpowiedz

10
3
~kolejorz 2013-07-24 (22:59) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 17 godzin i 29 minut temu

....to takie polskie, po co się zatrzymywać, rozglądać, nie będę z siebie wariata robił, tu nic nie jeżdzi. NO i JADĄ PROSTO POD POCIĄGI................

odpowiedz

17
10
~Anka23 2013-07-24 (21:05) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 19 godzin i 23 minuty temu

A szlabanów to tam nie było??? A sygnalizacja działała prawidłowo??? Zamiast obwiniać kierowcę, może poczekajcie na ustalenia tych "speców" z PKP.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
2
~Andzia Ruchała-Gratis 2013-07-25 (01:25) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 15 godzin i 3 minuty temu

no i macie te swoje "tiry na tory"!

odpowiedz

5
0
~ja 2013-07-24 (23:17) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 17 godzin i 11 minut temu

pociąg Kraków - Kołobrzeg nie miał 2 godzinnego opóźnienia, tylko 250 min..

odpowiedz

6
1
~ccc 2013-07-24 (19:34) 1 rok 6 miesięcy 5 dni 20 godzin i 54 minuty temu

najważniejsze, że szkaban cały

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Znów ostrzał Doniecka. Co najmniej siedmiu zabitych
dodane 2015-01-30 (13:50) 2 godziny i 38 minut temu

SLD: jesteśmy wkurzeni, PO nas oszukała
dodane 2015-01-30 (13:35) 2 godziny i 53 minuty temu

CBOS: Polacy najbardziej lubią Włochów
dodane 2015-01-30 (12:50) 3 godziny i 38 minut temu

Rolnicy do Ewy Kopacz: rozmowy albo protest
dodane 2015-01-30 (07:03) 9 godzin i 25 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 3197