więcej

wielkopolskie

Utrudnienia w ruchu pociągów między Poznaniem a Piłą.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2013-07-25 (02:07) 1 rok 4 miesiące 24 dni 14 godzin i 43 minuty temu
drukuj


opinie video
Po zderzeniu ciężarówki z pociągiem nieprzejezdna jest linia kolejowa między Poznaniem a Piłą - poinformował Mirosław Siemieniec z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. Utrudnienia w ruchu potrwają do czwartku wieczorem.

Zdarzenie miało miejsce w okolicy Milcza (Wielkopolskie) na skrzyżowaniu linii kolejowej z drogą gruntową. W wyniku wypadku uszkodzona została sieć trakcyjna i konstrukcja sieci, a także lokomotywa i auto. Ranny kierowca trafił do szpitala w Pile.

Utrudnienia w ruchu pociągów na tej trasie potrwają do czwartkowego wieczoru.

- Wypadek spowodował większe utrudnienia, niż wstępnie szacowano. Prace będą trwały noc i cały czwartek. Zerwane około 1000 m sieci spadło między innymi na skład towarowy. Służby techniczne po usunięciu przewodów będą wkolejały lokomotywę. Po zwolnieniu toru musi być wymieniona uszkodzona konstrukcja i ponownie zamontowana sieć trakcyjna - poinformował Siemieniec.

W czasie prac naprawczych pociągi dalekobieżne jadące z Poznania przez Pilę na północ będą kierowane zmienioną trasą przez Krzyż. Przejazd będzie dłuższy około 180 min. W ruchu regionalnym komunikacja autobusowa jest planowana na odcinku Chodzież - Dziębówko. Czas przejazdu może być dłuższy o 60 minut.

Obsługa pociągów będzie informowała o zmianach. Dodatkowe komunikaty będą również na stacjach kursowania pociągów dalekobieżnych.


(ib, bart, ks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 7 22.58%
nie 24 77.42%

Przeczytaj też

W okolicach Piotrkowa Trybunalskiego pieszy został śmiertelnie potrącony przez kilka samochodów

dodane 2013-07-25 (12:15) 1 rok 4 miesiące 24 dni 4 godziny i 35 minut temu

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką. Zablokowana droga krajowa nr 28

dodane 2013-07-23 (08:45) 1 rok 4 miesiące 26 dni 8 godzin i 5 minut temu

Awaria sieci trakcyjnej w woj. dolnośląskim

aktualizacja 2013-07-21 (19:48) 1 rok 4 miesiące 27 dni 21 godzin i 2 minuty temu

Zatrzymano nietrzeźwego dyżurnego nastawni kolejowej

dodane 2013-07-17 (14:10) 1 rok 5 miesięcy 2 dni 2 godziny i 40 minut temu

Zatrzymano pijanego maszynistę pociągu, który potrącił 28-latka w Koluszkach

dodane 2013-07-17 (10:40) 1 rok 5 miesięcy 2 dni 6 godzin i 10 minut temu
materiał foto

Zderzenie pociągów w Portugalii

dodane 2013-01-22 (03:10) 1 rok 10 miesięcy 27 dni 13 godzin i 40 minut temu

materiał foto

Czołowe zderzenie pociągów w Wiedniu

dodane 2013-01-21 (11:33) 1 rok 10 miesięcy 28 dni 5 godzin i 17 minut temu
materiał foto

Egipt: katastrofa pociągu wojskowego

dodane 2013-01-15 (13:14) 1 rok 11 miesięcy 4 dni 3 godziny i 36 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (59)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

35
0
~konduktorek 2013-07-24 (22:22) 1 rok 4 miesiące 24 dni 18 godzin i 28 minut temu

FAJNE ZDJĘCIE. Pociąg tak spóźniony, że pasażer ma na sobie jeszcze zimowe ubranko.

odpowiedz

25
1
~sch60 2013-07-24 (19:58) 1 rok 4 miesiące 24 dni 20 godzin i 52 minuty temu

Więcej prywatyzacji i na wszystkim oszczędności - ludziom dać prace za drogo . W końcu unia .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

21
0
~Rafal 2013-07-24 (19:31) 1 rok 4 miesiące 24 dni 21 godzin i 19 minut temu

Główne zdjęcie, to zdjęcie z wnętrza pociągu towarowego? Nie dość, że musi być tam zimno, to jeszcze są przedziały, spoko! :)

odpowiedz

22
2
~Tragedia 2013-07-24 (19:24) 1 rok 4 miesiące 24 dni 21 godzin i 26 minut temu

Zdjęcie gościa w pociągu w czapce i zimowej kurtce. WP zróbcie cośz tym, bo wstyd takie babole strzelać.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

27
8
~Tom 2013-07-24 (20:20) 1 rok 4 miesiące 24 dni 20 godzin i 30 minut temu

Z nieznanych przyczyn? Jak to? Ja wiem, że przyczyna jest znana - typowo polskie zachowanie - "na pewno zdążę". Wk..wia mnie to, bo takie buractwo na chama wpiernicza się na tory, na przejścia dla pieszych, bo dwa metry bliżej i on/ona będzie z pewnością szybciej. Tramwaj, pociąg, pieszy - niech czekają, bo pan i władca szos musi być pierwszy.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

19
2
~Inter 2013-07-24 (21:29) 1 rok 4 miesiące 24 dni 19 godzin i 21 minut temu

Kto wpadł na pomysł, ze pociągi mogą bezkarnie jeździć po drogach bez zapor, powinien wisieć. Co za hipokryzja! Panuje bezrobocie a jednocześnie masowo Likwiduje się stanowiska pracy absorbujace etaty 24 godz. Na dobę i tak ważne dla bezpieczeĹ
Kto wpadł na pomysł, ze pociągi mogą bezkarnie jeździć po drogach bez zapor, powinien wisieć. Co za hipokryzja! Panuje bezrobocie a jednocześnie masowo Likwiduje się stanowiska pracy absorbujace etaty 24 godz. Na dobę i tak ważne dla bezpieczeństwa.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

23
7
~nooo ii? 2013-07-24 (19:27) 1 rok 4 miesiące 24 dni 21 godzin i 23 minuty temu

macie te swoje hasla-"tiry" na tory...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

14
2
~milcz 2013-07-24 (23:28) 1 rok 4 miesiące 24 dni 17 godzin i 22 minuty temu

kierowca jest w stanie krytycznym ratowałem go osobiscie nie da się opisać jak to wszystko wyglądało masakra ciężarówka rozsypała się jak karton wyrazy współczucia dla żony i dzieciaków bo to one teraz cierpią najbardziej!!! ludzie niepiszcie bzdur niebyło was tam!!!

odpowiedz

12
2
~e512 2013-07-24 (21:53) 1 rok 4 miesiące 24 dni 18 godzin i 57 minut temu

Kierowca po prostu zrozumiał zbyt dosłownie hasło ''tiry na tory''.

odpowiedz

35
25
~dfg 2013-07-24 (20:44) 1 rok 4 miesiące 24 dni 20 godzin i 6 minut temu

nie dość, że bandyci z TIRów mordują pieszych i jeżdżących osobówkami to teraz wzięli się za pociągi. TIRY NA MADAGASKAR!!!

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

13
3
~Marcin 2013-07-24 (19:28) 1 rok 4 miesiące 24 dni 21 godzin i 22 minuty temu

Moja wioska :) MILCZ albo zginiesz:) nie nawiązując do wypadku

odpowiedz

11
2
~sonia 2013-07-24 (21:42) 1 rok 4 miesiące 24 dni 19 godzin i 8 minut temu

jestem ciekawa ile mu brakowało do 67 lat bo to poważna sprawa

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
1
~lalaz 2013-07-24 (19:29) 1 rok 4 miesiące 24 dni 21 godzin i 21 minut temu

jak zwykle w polskich mediach ani zdjęć ani nic

odpowiedz

9
1
~summ 2013-07-24 (20:38) 1 rok 4 miesiące 24 dni 20 godzin i 12 minut temu

O to ten sam pociąg co parę dni temu zerwał trakcję - jeszcze nie dojechał widać do celu- poznaję po foto :)

odpowiedz

9
1
~fdsfdsf 2013-07-24 (19:53) 1 rok 4 miesiące 24 dni 20 godzin i 57 minut temu

po co ciezarowka wjechala na tory ?

odpowiedz

10
3
~kolejorz 2013-07-24 (22:59) 1 rok 4 miesiące 24 dni 17 godzin i 51 minut temu

....to takie polskie, po co się zatrzymywać, rozglądać, nie będę z siebie wariata robił, tu nic nie jeżdzi. NO i JADĄ PROSTO POD POCIĄGI................

odpowiedz

17
10
~Anka23 2013-07-24 (21:05) 1 rok 4 miesiące 24 dni 19 godzin i 45 minut temu

A szlabanów to tam nie było??? A sygnalizacja działała prawidłowo??? Zamiast obwiniać kierowcę, może poczekajcie na ustalenia tych "speców" z PKP.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
2
~Andzia Ruchała-Gratis 2013-07-25 (01:25) 1 rok 4 miesiące 24 dni 15 godzin i 25 minut temu

no i macie te swoje "tiry na tory"!

odpowiedz

5
0
~ja 2013-07-24 (23:17) 1 rok 4 miesiące 24 dni 17 godzin i 33 minuty temu

pociąg Kraków - Kołobrzeg nie miał 2 godzinnego opóźnienia, tylko 250 min..

odpowiedz

6
1
~ccc 2013-07-24 (19:34) 1 rok 4 miesiące 24 dni 21 godzin i 16 minut temu

najważniejsze, że szkaban cały

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 5 godzin i 45 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 6 godzin i 35 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 6 godzin i 26 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 6 godzin i 45 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29116