Strona główna serwisu
Jarocin: zniszczył plastikowego loda i teraz grozi mu 5 lat więzienia

Jarocin: zniszczył plastikowego loda i teraz grozi mu 5 lat więzienia

22-latek zniszczył plastikowego loda służącego za reklamę baru znajdującego się przy rynku w Jarocinie. Za zniszczenie mienia o wartości 600 zł mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.
We wtorek, 9 września, policjanci z jarocińskiej komendy przyjęli zgłoszenie o uszkodzeniu mienia od właścicielki baru znajdującego się na rynku. Nieznani sprawcy rzucili o ziemię 150-centymetrowym lodem wykonanym z plastiku i ustawionym przy barze w celu reklamowania sprzedawanych tu lodów. Swoje straty właścicielka wyceniła na 600 zł. Jak udało się ustalić policjantom, do zniszczenia loda musiało dość w nocy z soboty na niedzielę.

Wszczęte śledztwo w ciągu kilkunastu godzin przyniosło wytypowanie i zatrzymanie sprawcy, którym okazał się 22-letni mieszkaniec Jarocina.

- Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa, nie potrafił jednak powiedzieć, dlaczego to zrobił - wyjaśnia Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy jarocińskiej policji. - Za uszkodzenie cudzej własności grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 - dodaje.


Policjanci przypominają, że niszczenie zarówno prywatnej jak i publicznej własności jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Skazując za występek o charakterze chuligańskim, sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, czyli od 4 miesięcy i 2 tygodni.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (7)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~Zenon Zabawny 2014-09-11 (12:36) 40 minut temu

Już widzę te rozmowy w celi: - A ty za co siedzisz? - Za loda.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~nol 2014-09-11 (13:15) 1 minutę temu

ile kosztował lód ? a ile teraz miesięcznie wydacie na niego ? gdzie tu logika ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~tak sobie myślę 2014-09-11 (14:16) 23 godzin temu

Sąd Okręgowy w Kielcach skazał na pięć lat więzienia Renatę A. za zabójstwo nowo narodzonego syna

odpowiedz

zgłoś do moderacji