Strona główna serwisu
Ciężko ranna kobieta po ataku w domu modlitwy w Poznaniu

Ciężko ranna kobieta po ataku w domu modlitwy w Poznaniu

W ciężkim stanie trafiła do szpitala kobieta zraniona ostrym narzędziem podczas spotkania w Sali Królestwa Świadków Jehowy w Poznaniu. Sprawca ataku został zatrzymany. - Wydarzenia były bardzo dramatyczne - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskich policjantów.
Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, do zdarzenia doszło wieczorem na poznańskich Jeżycach. W trakcie spotkania świadków Jehowy uczestniczący w nim mężczyzna miał zranić ostrym narzędziem dwudziestokilkuletnią kobietę.

- Mężczyzna został przytrzymany przez dwie inne osoby do momentu przybycia policji. Funkcjonariusze udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Pogotowie ratunkowe zabrało ją w ciężkim stanie do szpitala - powiedział Borowiak.

Jak dodał, pomocy lekarskiej wymagali też mężczyźni, którzy pochwycili napastnika.

W chwili zdarzenia w obiekcie przebywało kilkadziesiąt osób. Policja nie podaje na razie bliższych szczegółów sprawy, nie informuje też, kim jest napastnik.

Mężczyzna który zaatakował młodą kobietę został zatrzymany. Obecnie nie są znane powody jego zachowania. Na miejscu zdarzenia policja zabezpieczyła ślady i przesłuchała świadków.
PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (406)
Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
100
~MonkeyMama 2014-03-13 (22:01) 13 godzin i 44 minut temu

Jesteście nieludzcy! Jak można tak nienawidzić ludzi, których się nie zna! To kobieta, jak każda inna. Jest czyjąś córką, żoną, może matką. To mogła być moja siostra, ona też tam chodzi. Teraz roztrzesiona siedzi w domu i się modli, a jej mąż pojechał do szpitala. Nikt nie ma prawa odebrać innej osobie życia. Módlcie się za nią, a nie obrzucajcie jej jeszcze kamieniami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
91
~jahwe 2014-03-13 (21:06) 14 godzin i 39 minut temu

krwi jej podać nie mogą bo to niezgodne z ich zasadami wiec dziewczyna ma ciężką sytuacje ale życzę jej zdrowia

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
76
~olga 2014-03-13 (21:04) 14 godzin i 41 minut temu

miejmy nadzieję, że poszkodowana kobieta wyjdzie z tego cała. Życzymy zdrowia!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
67
~tchórz 2014-03-13 (21:06) 14 godzin i 39 minut temu

odważni ci co go złapali

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
50
Zgadzam się z opinią
103
~Ola 2014-03-13 (21:06) 14 godzin i 39 minut temu

Wykrwawi się, a Oni nie uznają transfuzji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
45
~teox 2014-03-13 (22:59) 12 godzin i 46 minut temu

trzymajmy się razem,w takich chwilach bólu,to mogło spotkać każdego z nas.Ludzie wiadomo jacy są i głupoty piszą nie znając faktów.Mam nadzieję że sprawca zostanie ukarany.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
51
~Viking 2014-03-13 (21:05) 14 godzin i 40 minut temu

ludziom odwala! wiara nie ma z tym nic wspolnego. psychika Polakow siada. nic dobrego z tego nie bedzie...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
43
~człowiek3824 2014-03-13 (21:27) 14 godzin i 18 minut temu

Wyrazy współczucia dla ofiary nożownika. Współwyznawcy na pewno otocza ją doskonałą opieką i udostępnią lekarzom najnowocześniejsze preparaty do uzupełnienia niedoboru krwi. To taka pokojowa organizacja, ale widać ma też wrogów. Może nie powinni być tak ufni i wpuszczać każdego zainteresowanego biblią do domu modlitwy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
53
ireckii 2014-03-13 (22:25) 13 godzin i 20 minut temu

Jasne! Świadkowie Jehowy najgorsi. Ale, o ile dobrze pamiętam to w Polsce jest prawie 100% Katolików tych Watykańskich. I jak to wygląda? Gwałty, napady, morderstwa, rabunki. Matki zabijają własne dzieci! Pedofile (prym wiodą panowie w czarnych sukienkach) Pijani kierowcy zabijają i ociekają z miejsc wypadków. To chleb powszedni w naszym kraju. Ale nikt nie podaje ze, zrobił to Katolik! Ale jak się raz zdarzyło w innym wyznaniu to zaraz opinie ze to sekta ze najgorsi... Coś tu chyba nie halo jest?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
46
~gosc 2014-03-14 (05:39) 6 godzin i 6 minut temu

IDIOCI czy wy wiecie co to w ogóle jest sekta? Świadkowie to ZAREJESTROWANY Związek wyznaniowy, tak samo jak katolicy czy inni. Poczytajcie trochę a potem te bzdury piszcie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
44
~Qkacz 2014-03-13 (22:41) 13 godzin i 4 minuty temu

Admin nie śpij tylko poczytaj regulamin WP. Dlaczego puszczasz wpisy nawołujące do przemocy i popierające przestępcę?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
37
~Obserwer 2014-03-14 (11:28) 17 minut temu

Brawo św Jehowy - nikt nawet w obronie go nie skrzywdził ani w odwecie nie zranił. Swoje nauki z Biblii potwierdziliście uczynkami!!!!!!!!!!!!! Jestem pod wrażeniem Waszego pokoju w tym złym świecie !!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
34
~JA 2014-03-13 (21:24) 14 godzin i 21 minut temu

BRAWO DLA FACETOW KTORZY POWSTRZYMALI PSYCHOLA !!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
34
~Biblista 2014-03-14 (05:45) 6 godzin temu

Wstęp na ich sale jest wolny i pewnie przyszedł jakiś z ulicy. Oni uczą dobrych rzeczy, tak jak Jezus. Każą miłować nawet nieprzyjaciół, tak jak Jezus. Chodzą od domu do domu, od wioski do wioski tak jak Jezus i jego uczniowie. Z Biblii mają swoich uczynków i teorii prawie 100%

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
30
~Sylwia 2014-03-13 (21:51) 13 godzin i 54 minut temu

Mądrzy ludzie milczą i okazują współczucie... Czy są tu tacy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
39
~anka 2014-03-13 (21:29) 14 godzin i 16 minut temu

swiadkowie Jehowy to porzadni, uczciwi i odwazni ludzie (jestem wyznania katolickiego, ale mam z nimi kontakt), przestancie wypisywac brednie na ich temat

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
28
~Messenger 2014-03-14 (03:30) 8 godzin i 15 minut temu

Nie rozumiem dlaczego tyle ostrych slow pod adresem Jehowych , mniej krytycznie ludzie odnosza sie do roznej masci zboczkow, osobiscie uwazam ze niekradna niepija niepala wolni od nalogow wzbraniaja sie przed sluzba wojskowa staraja sie zyc godnie wedlug przykazan Bozych sa nieszkodliwi maja w swej religi nakaz gloszenia slowa Bozego w innej interpretacji moim zdaniem stanowia ta lepsza czesc spoleczenstwa i sa solidarni co wyraznie ukazuje atak nozownika na jednego z nich . Brawo slowa uznania

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
31
~bez komentarza 2014-03-13 (22:44) 13 godzin i 1 minutę temu

GŁOS WIELKOPOLSKI podaje: Ze wstępnych informacji wynika, że nożownik nie był członkiem wspólnoty. Jak znalazł się w sali, gdzie modlili się Świadkowie Jehowy? - Nasze obiekty są otwarte dla wszystkich. Nigdy nie zamykamy drzwi - wyjaśnia Mariusz Kościelniak, rzecznik poznańskich Świadków Jehowy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
33
~fsdfdsfsd 2014-03-13 (21:34) 14 godzin i 11 minut temu

100% jakies lewicowy ekstrymista ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
34
~etc 2014-03-13 (21:11) 14 godzin i 34 minut temu

dopóki w szkołach nie będzie się nauczać tolerancji, szacunku, miłości i współczucia do drugiego człowieka, bez względu na jego narodowość - człowiek będzie nadal nienawidził, prześladował i zabijał drugiego człowieka.

odpowiedz