Strona główna serwisu
Policja interweniowała wobec zakłócających konferencję Janusza Palikota

Policja interweniowała wobec zakłócających konferencję Janusza Palikota

Kilkudziesięciu młodych ludzi wznoszących skrajnie prawicowe hasła zakłóciło konferencję prasową Janusza Palikota zorganizowaną na Placu Artystów w Kielcach. Palikot określił ich jako "neofaszystowską bojówkę". Interweniowała policja.
Janusz Palikot w Kielcach Janusz Palikot w Kielcach ()
Kilkudziesięciu młodych mężczyzn, którzy zakłócili konferencję Palikota, nie miało ze sobą żadnych transparentów, ani emblematów, które mogłyby pozwolić na określenie ich przynależności politycznej lub organizacyjnej.

Krótko po rozpoczęciu konferencji przeciwnicy Ruchu Palikota otoczyli grupę polityków i dziennikarzy wznosząc hasła np.: "To jest Polska nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera", "Palikot nikt cię tu nie chce", "Bóg, Honor i Ojczyzna", "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści", czy "Tylko idiota głosuje na Palikota".

Kilka minut później konferencję przerwał sam Palikot. Polityk podszedł do swoich przeciwników i poprosił ich o umożliwienie mu przeprowadzenia spotkania z dziennikarzami. W odpowiedzi został obrzucony wulgaryzmami. Potem przeszedł przez środek grupy protestujących do policjantów zabezpieczających Plac Artystów. - Nie mam możliwości prowadzenia spotkania. Uniemożliwiają powiedzenie jednego nawet zdania, nie mają zgody na manifestację. To jest nielegalne - powiedział do funkcjonariuszy. W tym momencie przeciwnicy Palikota zaintonowali "Mazurek Dąbrowskiego".

Chwilę później polityków i dziennikarzy odgrodził od protestujących kordon policji. Doszło do przepychanek. - Ja bardzo współczuję tym ludziom, że są w tak trudnej sytuacji, że nie mogą sobie z nią inaczej poradzić jak przez atak na innych - komentował Palikot. Jego zdaniem nie można jednak pozwolić na taką eskalację agresji "bo doprowadzimy do sytuacji, w której normalni ludzie zaczną bać się rozmawiać, bo te 'bojówki neofaszystowskie' zaczną wypychać nas z przestrzeni".

Wcześniej Palikot mówił o narastającym kryzysie, który najbardziej uderza w osoby wchodzące w dorosłe życie. - To bezrobocie wśród młodych ludzi sięga 27 proc. - powiedział. Jego zdaniem trzeba podjąć działania, "żeby młodzi ludzie nie czuli się, że zostali ze swoimi problemami sami".

Przypomniał, że Ruch Palikota zbiera podpisy pod projektami pięciu ustaw. Pierwszy z nich dotyczy głosowania przez internet, co miałoby ułatwić udział w wyborach ponad 2 mln Polaków mieszkających za granicą, drugi - obniżenia wieku uprawnionych do udziału w wyborach do 16. roku życia, trzeci - ciepłego posiłku dla każdego dziecka w szkole, czwarty - wprowadzenia wychowania seksualnego do szkół zamiast lekcji religii i piąty ograniczenia penalizacji marihuany.

- Te pięć projektów złożyliśmy jako Ruch Palikota i nie potrzebujemy podpisów, ale zbieramy je, by ciężar tych projektów był większy - wyjaśnił. Zaznaczył, że to pierwszy etap. Zapowiedział, że jesienią przedstawiony zostanie kolejny projekt związany z budową mieszkań do wynajęcia, który ma ułatwić start w dorosłe życie wielu młodym Polakom.

Po zakończeniu konferencji Palikot przeszedł głównym deptakiem Kielc - ulicą Sienkiewicza wśród straganów rozstawionych z okazji rozpoczynającego się w weekend "Święta Kielc". Rozmawiał z kupcami, robił zakupy. Również wtedy "towarzyszyła" mu grupa kilkudziesięciu przeciwników, którzy nadal wykrzykiwali pod jego adresem. Trasę przemarszu zabezpieczała policja, która wylegitymowała co najmniej kilkunastu protestujących.

Następnie Palikot udał się na spotkanie z członkami Ruchu Palikota z regionu świętokrzyskiego.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (894)
Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
371
~bebe 2013-06-26 (21:36) 8 godzin i 49 minut temu

Skrajnie prawicowe hasła to np.: "Bądźmy kapitalistami, płaćmy robotnikom grosze!". Tutaj było hasło patriotyczne "Bóg Honor Ojczyzna" i antypalikotowe "Tylko idiota głosuje na palikota". Po czym pismaki rozpoznaliście te skrajnie prawicowe środowisko? Tak to jest, jak się w mediach tnie koszty i zatrudnia ćwierćinteligentów po licencjacie na Białorusi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
56
Zgadzam się z opinią
378
~ŁYSY 2013-06-26 (21:01) 9 godzin i 24 minut temu

Brawo chłopaki Ole To My Kibole ! Zawsze po prawej stronie !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
52
Zgadzam się z opinią
354
~obywatel 2013-06-26 (21:03) 9 godzin i 22 minut temu

Dlaczego propagandowe media nazywają patriotów nacjonalistami? Polecam obejrzenie filmu na You Tube - BUNT STADIONÓW aby zobaczyć jak propaganda niszczy odradzająca się świadomość narodową i patriotyzm wśród polskiej normalnej młodzieży !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
296
~loki 2013-06-26 (21:38) 8 godzin i 47 minut temu

januszku jako antyfaszyści głosowaliście za pracą do 67 . PAMIĘTAMY !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
269
~asdf 2013-06-26 (21:36) 8 godzin i 49 minut temu

Polacy są bardzo cierpliwym narodem, ale do czasu panie Palikot! Brawo Kielce!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
260
~x23 2013-06-26 (23:18) 7 godzin i 7 minut temu

Czy Palikmiot to ten cham który atakował s.p. prezydenta Kaczyńskiego? On mógł po chamsku obrażać jego nie wolno?! Przecież on to lubi!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
245
~m 2013-06-26 (22:22) 8 godzin i 3 minuty temu

Stare przysłowie się sprawdza-" Kto mieczem wojuje od miecza ginie".....Pajac Palikot do niedawna bezpardonowo atakował prezydenta RP.........A Jego pięć projektów ustaw,to cały poziom Palikota i Jego partii.....wstyd !!!!!!!! Według Palikota-16-tka naćpana z dzieckiem na ręku,ma ma oddać głos wyborczy przez internet i wtedy Polska będzie krajem -mlekiem i miodem płynąca.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
202
~Jan 2013-06-26 (21:15) 9 godzin i 10 minut temu

Palikot zapomniał jak ze swoimi bojowkami uniemozliwial spotkania PiSu? Wznosili wtedy podonbe hasła!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
197
~precz z lewactwem 2013-06-26 (23:12) 7 godzin i 13 minut temu

Brawo,są jeszcze Polacy...gen.Petelicki mówił ,że jedynie ci tzw.kibole zdolni są walczyć o Polskę,walczyć z bronią ,na śmierć...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
187
~Polack 2013-06-26 (20:59) 9 godzin i 26 minut temu

+++CZYSTY NEOFASZYZM: "TU JEST POLSKA", "BOG, HONOR, OJCZYZNA".... W takim razie od dziecka rodzina i otoczenie wpajano mi ideologie neofaszystowska. W swietle tego 90% Polakow to neofaszysci. Czy ww wspolczesnej Polsca kazdy kto nie jest pedalem, nie jara bluntow i chodzi do Kosciola jest faszysta?? W takim razie jestem faszysta i jestem z tego dumny!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
48
Zgadzam się z opinią
206
~rozsądny wyborca 2013-06-26 (21:01) 9 godzin i 24 minut temu

Jestem suwerenem (obywatelem), a politycy mają mi służyć i chronić moje niezbywalne prawa (art. 30 Konstytucji RP). Na razie nie mam zbyt dużego wyboru, ale biorąc pod uwagę zasady "marketingu relacji" (zob. "Prakseologia" 2008, nr 148) - Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną partią, która gwarantuje "kompozycję marketingową 7P" na przyzwoitym poziomie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
156
~easy rider 2013-06-26 (23:11) 7 godzin i 14 minut temu

palikota powinni podać do sądu za słowa o neofaszystowskiej bojówce, niech s...syn udowodni, że to byli faszyści, a jak nie to do klopa

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
156
~wprost 2013-06-26 (22:37) 7 godzin i 48 minut temu

jeśli narodowcy utworzą swoją partię (a takie są w każdym demokratycznym kraju), to mają moje całkowite poparcie i mojej rodziny

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
158
~Zolnierze wykleci 2013-06-26 (21:00) 9 godzin i 25 minut temu

Poznali sie na palikmiocie w koncu. Brawo !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
161
hansik 2013-06-26 (21:03) 9 godzin i 22 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
163
~Super 2013-06-26 (21:05) 9 godzin i 20 minut temu

Bardzo podoba mi się - 'Tylko idiota głosuje na ...kota". Super obśmiałem sie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
151
~gnls 2013-06-26 (20:57) 9 godzin i 28 minut temu

Bog Honor Ojczyzna to skrajnie prawicowe hasła??!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
146
~paul 2013-06-26 (23:17) 7 godzin i 8 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
139
~uk 2013-06-26 (23:12) 7 godzin i 13 minut temu

Ruch Penisa w kosmos bedzie wy....y

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
144
~Pantrykot 2013-06-26 (21:35) 8 godzin i 50 minut temu

Świńskiego ryja zapomniał zabrać?

odpowiedz