więcej

podkarpackie

Tragedia w Tatrach - nie żyje turysta.

PAP |  aktualizacja 2013-03-03 (11:19) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 14 godzin i 39 minut temu
drukuj

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli rano ciało poszukiwanego od soboty turysty. Mężczyzna prawdopodobnie spadł podczas schodzenia ze Świnicy; zwłoki odnaleziono po słowackiej stronie.

- Nie mamy oficjalnej identyfikacji, ale z opisu wynika, że jest to ciało poszukiwanego od soboty turysty - powiedział ratownik dyżurny TOPR, Piotr Bednarz.

Jak poinformował, w niedzielę rano w rejon Świnicy poleciał śmigłowiec. Zdesantował ratowników w pobliżu znalezionego po słowackiej stronie ciała, ponieważ nie było wiadomo, czy turysta żyje, czy nie. - Obecnie działania przejęły słowackie służby ratownicze - powiedział Bednarz.

Zaginięcie turysty zgłosił TOPR jego kolega, z którym razem weszli na Świnicę, ale mieli wracać osobno. Ratownicy jeszcze w sobotę prowadzili poszukiwania, które nie przyniosły jednak rezultatu. Dlatego w niedzielę rano wyruszyli śmigłowcem na poszukiwania.

Jak podaje TOPR, w Tatrach panują na ogół dogodne warunki dla wędrówek. Szczególną ostrożność należy zachować na stokach ekstremalnych i bardzo stromych. Pokrywa śnieżna jest w większości miejsc dobrze związana i stabilna. Obowiązuje pierwszy - niski - stopień zagrożenia lawinowego.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 5 27.78%
nie 13 72.22%

Przeczytaj też

W górnych partiach Bieszczad cieplej niż w dolinach

dodane 2013-02-28 (09:54) 1 rok 7 miesięcy 23 dni 16 godzin i 4 minuty temu

W innych serwisach


Opinie (99)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

27
6
~As 2013-03-03 (11:34) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 14 godzin i 24 minuty temu

To jest wyłączna sprawa tego człowieka. Zaryzykował i się nie udało. Nikomu nic do tego.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~kliks 2013-03-03 (11:54) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 14 godzin i 4 minuty temu

On zginął schodząc, ale w górach więcej zeszło wchodząc.

odpowiedz

5
8
~miras 2013-03-03 (11:18) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 14 godzin i 40 minut temu

Fajnie tak ZEJŚĆ sobie razem z lawiną.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
5
~KARPIKOWA 2013-03-03 (11:48) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 14 godzin i 10 minut temu

Ktoś w nocy dzwonił do Radia Maryja i mówił o skoku - trzeba to sprawdzić.

odpowiedz

8
1
~niskopienny góral 2013-03-03 (11:45) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 14 godzin i 13 minut temu

NA 100% SAMOBÓJCA!!! kTO ZDROWY PSYCHICZNIE IDZIE W ZIMĘ SAMOTNIE!!! NA ŚWINICE!!

odpowiedz

8
1
~Sofia 2013-03-03 (10:55) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 15 godzin i 3 minuty temu

Wyrazy współczucia. Znów Świnica i pewnie znany działacz polityczny.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
2
~woj 2013-03-03 (10:54) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 15 godzin i 4 minuty temu

to wina Tuska - nie odsnieżył

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

20
3
~pacany 2013-03-03 (11:03) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 14 godzin i 55 minut temu

W takie warunki się nie wyłazi!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

12
3
~jacenty 2013-03-03 (11:11) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 14 godzin i 47 minut temu

śmierć na życzenie.....niestety...

odpowiedz

12
3
~222 2013-03-03 (10:54) 1 rok 7 miesięcy 18 dni 15 godzin i 4 minuty temu

wystarczyło troche wyobraźni , szkoda

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Myśliwce NATO przechwyciły rosyjski samolot wojskowy nad Bałtykiem
dodane 2014-10-21 (18:00) 7 godzin i 58 minut temu

Sikorski o rozmowie z Politico: niektóre moje słowa zostały nadinterpretowane
dodane 2014-10-20 (23:05) 1 dzień 2 godziny i 53 minuty temu

materiał wideo

Oscar de la Renta nie żyje
dodane 2014-10-21 (05:23) 20 godzin i 35 minut temu

Agencja AP: USA wypłaca emerytury wydalonym nazistom
dodane 2014-10-20 (21:38) 1 dzień 4 godziny i 20 minut temu

Polscy lekarze postawili na nogi sparaliżowanego mężczyznę
dodane 2014-10-21 (02:37) 23 godziny i 21 minut temu

Rosyjska prasa: Szwedzi znaleźli powód, żeby się zbroić
dodane 2014-10-20 (09:35) 1 dzień 16 godzin i 23 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy wierzysz w pojednanie Tusk-Kaczyński?

liczba oddanych głosów: 31846