więcej

małopolskie

Morderstwo w autobusie 610: kierowca zabił studentkę.

RMF FM, WP.PL, PAP |  dodane 2011-08-03 (17:02) 3 lata 4 miesiące 15 dni 15 godzin i 57 minut temu
drukuj

Policja odnalazła zabójcę 21-letniej studentki z Anglii. Jej ciało znaleziono w sobotę niedaleko nasypu kolejowego przy ul. Siewnej w Krakowie. Zabójcą okazał się 44-letni kierowca autobusu MPK - informuje RMF FM. Zatrzymany przyznał się do winy.

21-letnią, martwą studentkę znaleziono w sobotę nad ranem na jednym z krakowskich osiedli. Dziewczyna miała podwójne polsko-brytyjskie obywatelstwo. W Anglii studiowała historię sztuki, do Polski przyjechała na praktykę. Ostatni raz widziano ją w piątek w nocy.

Policjanci ustalili, że w nocy z piątku na sobotę, tuż po tym jak dziewczyna pożegnała się ze znajomymi, poszła na przystanek autobusowy przy ulicy Czystej w pobliżu miasteczka studenckiego. Po godz. 3 studentka wsiadła do autobusu linii nocnej numer 610, która jechała na jedno z krakowskich osiedli, gdzie mieszkała.

Na końcowym odcinku trasy była już jedyną pasażerką. Wtedy doszło do sprzeczki z kierowcą autobusu. Kierowca w pewnym momencie wyciągnął pręt i kilka razy uderzył studentkę w głowę. Dziewczyna straciła przytomność, kierowca wyniósł ją z autobusu i wrzucił do przydrożnego rowu. Mężczyzna odjechał autobusem i następnego dnia wziął trzydniowy urlop.

W sobotę nad ranem ciało studentki znalazł przypadkowy przechodzień.

Kierowca wyjechał na urlop do Skarżyska. Tam zatrzymali go policjanci ze specjalnej grupy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak, mężczyzna mieszkający w Krakowie, pracujący jako kierowca od 2005 roku, w czwartek zostanie przesłuchany.

Śledztwo w sprawie zabójstwa studentki powierzone zostało policjantom ze specjalnej grupy dochodzeniowo-śledczej, w skład której weszli funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej oraz miejskiej policji w Krakowie.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 39 39%
nie 61 61%

Przeczytaj też

18-latek ostrzelał z wiatrówki autobus miejski

dodane 2011-10-28 (15:10) 3 lata 1 miesiąc 20 dni 17 godzin i 49 minut temu

Policja znalazła w domu zwłoki czworga rodzeństwa

dodane 2011-09-02 (17:50) 3 lata 3 miesiące 16 dni 15 godzin i 9 minut temu

Zabił 80-latkę i jej 44-letnią córkę - wpadł w ręce policji

dodane 2011-08-09 (11:45) 3 lata 4 miesiące 9 dni 21 godzin i 14 minut temu

Nowe fakty: zabójca 21-latki miał mroczną przeszłość

dodane 2011-08-05 (13:26) 3 lata 4 miesiące 13 dni 19 godzin i 33 minuty temu

Kierowca krakowskiego MPK z zarzutem zabójstwa

aktualizacja 2011-08-04 (15:36) 3 lata 4 miesiące 14 dni 17 godzin i 23 minuty temu

Pseudokibic kopnął prezydenta w plecy, szuka go policja

aktualizacja 2011-08-01 (16:07) 3 lata 4 miesiące 17 dni 16 godzin i 52 minuty temu

Lep na szczury - nowy patent złodziei bankomatowych

dodane 2011-08-01 (14:03) 3 lata 4 miesiące 17 dni 18 godzin i 56 minut temu

Policja poszukuje zabójcy 21-letniej studentki

dodane 2011-07-31 (14:15) 3 lata 4 miesiące 17 dni 18 godzin i 44 minuty temu

W godzinę zabił tyle osób, ile ginie w ciągu dwóch lat

dodane 2011-07-27 (15:49) 3 lata 4 miesiące 21 dni 17 godzin i 10 minut temu
materiał foto

Wagony wjechały w dom

dodane 2011-07-27 (08:36) 3 lata 4 miesiące 22 dni i 23 minuty temu

Szokujące zeznania terrorysty z Krakowa

dodane 2011-07-26 (07:30) 3 lata 4 miesiące 23 dni 1 godzinę i 29 minut temu

W innych serwisach


Opinie (275)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

117
13
~Henio 2011-08-03 (18:03) 3 lata 4 miesiące 15 dni 14 godzin i 56 minut temu

zabiłbym tego kierowcę gdyby to była moja córka

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

45
8
~mmmm 2011-08-03 (18:32) 3 lata 4 miesiące 15 dni 14 godzin i 27 minut temu

Co go tak wyprowadziło z równowagi,że zdolny był zabić człowieka?

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

34
2
~lysy 2011-08-03 (20:04) 3 lata 4 miesiące 15 dni 12 godzin i 55 minut temu

Do dziewczyny z pretem a jak sa huligani w autobusie to udaje ze nie widzi , damski bokser !!!!!!

odpowiedz

30
2
~! 2011-08-03 (17:35) 3 lata 4 miesiące 15 dni 15 godzin i 24 minuty temu

Prawdopodobnie zarzut zabójstwa?... To bandyta w całej okazałości i należy kroić go i solić rany...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

41
15
~Stom.Bo 2011-08-03 (18:28) 3 lata 4 miesiące 15 dni 14 godzin i 31 minut temu

zawsze ostrzegam: rejony krakowski, katowicki, tzw. heimat katowice ma najwyższy w Polsce wsaźnik chorych umysłowo i alkocholików, morderców, zboczeńców i innych roszczeniowych, ohydnych typów!!!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

22
1
~Genek 2011-08-03 (19:37) 3 lata 4 miesiące 15 dni 13 godzin i 22 minuty temu

Sło wa uznania dla Policji za tak szybo znalezienie sprawcy!!!!!!!!!!!! Brawo Policja.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
2
~Kujawiak 2011-08-03 (18:40) 3 lata 4 miesiące 15 dni 14 godzin i 19 minut temu

Co za bestia ! Zamiast dbać o pasażerów, pomagać im gdy zajdzie potrzeba , okazał się bandytą. Dziewczyny nie włóczcie się w nocy same, bo w Polsce barbarzyństwo kwitnie.

odpowiedz

19
1
~xxx 2011-08-03 (18:25) 3 lata 4 miesiące 15 dni 14 godzin i 34 minuty temu

ciąć , wieszać , sypać solą i CZEKAĆ , aż zdechnie...

odpowiedz

18
0
~DR 2011-08-03 (17:40) 3 lata 4 miesiące 15 dni 15 godzin i 19 minut temu

Panie Prezydencie, Panie Ministrze Sprawiedliwości, karę śmierci wykonuję NA TAKICH BESTIACH nieodpłatnie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
7
~ja123 2011-08-03 (18:26) 3 lata 4 miesiące 15 dni 14 godzin i 33 minuty temu

....dajcie tego kierowco Ludziom z forum czyli nam, zrobimy porzadek w koncu z chwastami.....pozdrawiam czytajacych

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

22
6
~Irma 2011-08-03 (21:45) 3 lata 4 miesiące 15 dni 11 godzin i 14 minut temu

Szczerze mówiąc nie sądziłam , że wśród kierowców można spotkac takiego prymitywa . Kilka lat tmu , owszem , normalne było , że jak zamknął drzwi na przystanku , to ich drugi raz nie otworzy , ani dla staruszka z laską , ani dla matki, która musi podnieść kocyk wykopany z wózka . Za trudne, nawet jak jezdnia pusta .(No ewentualnie dla dwudziestolatki w mini ). Ale zdawało się , że przez parę lat bezrobocia wylecieli tacy z MPK , a tu proszę ! jeden się uchował !

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

20
5
~Kurtz 2011-08-03 (22:47) 3 lata 4 miesiące 15 dni 10 godzin i 12 minut temu

Akurat to, że miał przy boku metalowy pręt, specjalnie mnie nie dziwi - standardowe wyposażenie każdego Ikarusa;)... Co za bezsensowna śmierć.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
4
~SZUBIENICA 2011-08-03 (22:21) 3 lata 4 miesiące 15 dni 10 godzin i 38 minut temu

JA BYM CHCIAŁA OSOBISCIE POWIESIĆ DRANIA LECZ CZY TO MOŻLIWE ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
7
~pioter 2011-08-03 (22:22) 3 lata 4 miesiące 15 dni 10 godzin i 37 minut temu

Żal dziewczyny; 21 lat i taka brutalna śmierć. Niech gnojowi dopieprzą jak najwięcej, choć to Jej życia już nie zwróci. Przykre.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
0
~ada 2011-08-03 (20:42) 3 lata 4 miesiące 15 dni 12 godzin i 17 minut temu

Kompletne-zbydlęcenie-tego-narodu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
0
~uwaga 2011-08-03 (17:54) 3 lata 4 miesiące 15 dni 15 godzin i 5 minut temu

Kierowca psychopata! Kogo oni zatrudniaja do chol?

odpowiedz

12
0
pauli91sia 2011-08-03 (18:40) 3 lata 4 miesiące 15 dni 14 godzin i 19 minut temu

Od jutra jeżdże tramwajem i kasuje bilet a panu kierowcy życze po wyjściu żeby napotkał kogoś podobnego do siebie w ciemnym parku.

odpowiedz

15
3
~kasia 2011-08-03 (17:53) 3 lata 4 miesiące 15 dni 15 godzin i 6 minut temu

Polska kraj morderców, juz nigdzie nie można czuc sie bezpiecznie.

odpowiedz

12
1
~EDI 2011-08-03 (21:08) 3 lata 4 miesiące 15 dni 11 godzin i 51 minut temu

Matko Boska ! Co to za facet , który bije przypadkowo spotkaną dziewczynę łomem ! Taż to zabójca i to wcale nie przypadkowy !

odpowiedz

16
5
~karol 2011-08-03 (20:01) 3 lata 4 miesiące 15 dni 12 godzin i 58 minut temu

Nadziac zywcem na pal takiego potwora a nie utrzymywac w kiciu w cieplarnianych warunkach w krajach muzulmanskich jest pod tym katem porzadek i sprawiedliwosc u nas gnoj

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 22 godziny i 35 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 22 godziny i 54 minuty temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 23 godziny i 4 minuty temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 20 godzin i 59 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 20 godzin i 29 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28601