Strona główna serwisu
Kierowca tira zasnął za kierownicą -​ wypadek w okolicach Góry św. Anny

Kierowca tira zasnął za kierownicą -​ wypadek w okolicach Góry św. Anny

Nitka autostrady A4 prowadząca w kierunku Wrocławia jest już przejezdna, chociaż kierowcy muszą jeszcze liczyć się z utrudnieniami. Na 269. kilometrze, w okolicach Góry św. Anny, drogę uprzątnięto, ale lewy pas nadal jest wyłączony z ruchu.
- O godzinie 15.15 służby drogowe zakończyły usuwanie plamy oleju po nocnej kolizji na A4 w rejonie Góry Św. Anny - poinformował Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Lewy pas jezdni pozostał jednak na tym odcinku wyłączony z ruchu do czasu naprawienia uszkodzonych barier energochłonnych. Obowiązuje tam obecnie ograniczenie prędkości do 80 km/godzinę. Prosimy kierowców o ostrożność - dodał.

Do wypadku doszło ok. godz. 2.30. Kierowca ciężarówki renault jadącej z okolic Rzeszowa w kierunku Wrocławia najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. Zjechał na prawo, tam odbił się od barierek energochłonnych, następnie uderzył w barierki po lewej stronie. W skutek uderzenia urwały się dwa koła w ciągniku i rozsypał się ładunek, który przewoził w naczepie. Do wypadku doszło na wiadukcie nad drogą powiatową. Ładunek wypadł zarówno na autostradę, jak i na poniższą "powiatówkę".

Droga była przejezdna, ponieważ tir blokował tylko lewy pas. Jednak na czas usuwania rozbitej ciężarówki trzeba było zamknąć całą nitkę prowadząca w stronę Wrocławia. Kierowcy korzystali z objazdu wytyczonego drogą krajową nr 94, która jest równoległa do autostrady.

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (104)
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
66
~Przemo 2013-03-12 (12:32) 11 godzin i 50 minut temu

Karać pracodawców to oni każą kierowcy po przyjezdzie z trasy gdzie powinien mieć wolne to sadzają ich na inny skład z nową tarczą tacho i dalej jazda w Polske. Bo według prawa i tacho jest wyspany i wypoczęty a w rzeczywistości to jest po paru dobach bez odpoczynku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
64
~Warszawiak 2013-03-12 (12:51) 11 godzin i 31 minut temu

Bandyci pracodawcy,psychicznym terrorem zmuszają kierowców(pracowników)do przekraczania dozwolonych godzin pracy.Jak nie wyjezdzisz,nie zarobisz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
55
~J21 2013-03-12 (12:26) 11 godzin i 56 minut temu

Ja bym nie karał kierowców tylko właścieli firm przewozowych, i to bardzo srogo . Mojego znajomego syn jezdził u takiego psudobiznesmena jako kierowca. Kazał mu jeżdzić bez odpoczynku ,dla niego nieważne jest zdrowie i bezpieczeństwo pracownika liczy się tylko kasa. Doczekaliśmy się wspaniałych czasów gdzie pacownika traktuje się jak niewolnika .Brawo Panie Tusk.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2