Strona główna serwisu
Złoty pociąg. Wałbrzych daje zielone światło ws. poszukiwań. Ekipa Piotra Kopra i Andreasa Richtera będzie kopać przy 65. km trasy Wrocław -​ Wałbrzych

Złoty pociąg. Wałbrzych daje zielone światło ws. poszukiwań. Ekipa Piotra Kopra i Andreasa Richtera będzie kopać przy 65. km trasy Wrocław -​ Wałbrzych

• Wałbrzych zezwolił na rozpoczęcie prac przy 65. km trasy Wrocław - Wałbrzych
• Potrzebna jest jeszcze zgoda kolei, do której należy działka - podało Radio Wrocław
• Ekipa Piotra Kopra i Andreasa Richtera sama sfinansuje trzy wykopy kontrolne
• Prace mają ruszyć na przełomie lutego i marca 2016 roku
• Poszukiwacze: w okolicach Wałbrzycha ukryty jest pociąg z II wojny światowej
Badania na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych Badania na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych ()
Gmina Wałbrzych pozytywnie opiniuje prośbę odkrywców złotego pociągu o rozpoczęcie prac ziemnych przy 65. km trasy Wrocław - Wałbrzych. - Jeżeli będzie bezpiecznie, nie widzimy żadnego problemu - powiedział rzecznik ratusza Arkadiusz Grudzień. Zgoda na rozpoczęcie prac będzie należała jednak do polskich kolei, ale jak ustaliło Radio Wrocław, pozytywna opinia gminy przesądza sprawę.

Ekipa Piotra Kopra i Andreasa Richtera zamierzy wykonać trzy wykopy przy 65. km trasy Wrocław - Wałbrzych. Prace mogą ruszyć na przełomie lutego i marca. Ekipa, która twierdzi, że złoty pociąg jest tam ukryty sama sfinansuje cała operację

Poszukiwacze złotego pociągu składają się ze specjalistów, m.in. z zakresu prac budowlanych oraz infrastruktury kolejowej. Na działce przy 65. kilometrze będą chcieli wykonać trzy wykopy kontrolne, także przy użyciu ciężkiego sprzętu. Prace sfinansują ze środków własnych oraz od sponsorów.


Złoty pociąg istnieje czy to tylko mit?

Według mediów w okolicach Wałbrzycha miałby się znajdować ukryty pociąg z II wojny światowej. Pojawiły się spekulacje, że może chodzić o celowo zasypany tam pociąg ze złotem i innymi kosztownościami wywiezionymi pod koniec wojny z Wrocławia. Nigdy nie odnaleziono zawartości ani samego pociągu.

Generalny konserwator zabytków, wiceminister kultury Piotr Żuchowski wyrażał w sierpniu przekonanie, że "złoty pociąg" istnieje "na ponad 99 procent". Jednak zdaniem niektórych znawców tematu "złoty pociąg" - a przynajmniej z takim ładunkiem - to tylko legenda.


Wobec zainteresowania poszukiwaniami wojewoda dolnośląski zwołał zespół zarządzania kryzysowego. Władze nie ujawniły dokładnej lokalizacji miejsca, w którym dokonywano wstępnego rekonesansu, ale teren nadzorowały Służba Ochrony Kolei i Straż Leśna.

Radio Wrocław

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (70)
Nie zgadzam się z opinią
49
Zgadzam się z opinią
389
~nie zapraszać Petru 2016-01-15 (17:16) 14 godzin temu

W końcu dobra wiadomość. Już mnie znudził TK i łamanie prawa. Tylko jak przy odkrywkach zobaczę Petru to już w nic nie uwierzę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
273
~młotkowy 2016-01-15 (15:33) 15 godzin i 43 minut temu

Brawo odkrywcy jeśli tylko PKP nie będzie chciała blokować tak jak 13 lat temu to skład wytaczamy już w marcu!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
223
~na 1 m 2016-01-15 (17:24) 13 godzin i 52 minut temu

powinni zatrudnic kopare z szydlowca ona jest najlepsza w przkopywaniu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
99
~ja 2016-01-15 (19:43) 11 godzin i 33 minut temu

tylko żydków trzymajcie z daleka od tego miejsca.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
73
~Picius 2016-01-15 (21:36) 9 godzin i 40 minut temu

Brawo chłopaki...dzięki wam o pięknym Wałbrzychu głośno będzie na całym świecie !! Nie mogę się już doczekać efektów tych badań odkrywkowych. Żyje w przekonaniu ze ten pociąg naprawdę kilkadziesiąt lat czekał na takich gości jak wy !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
58
piter204k 2016-01-15 (21:30) 9 godzin i 46 minut temu

NIECH KOPIA I TO NIECH KOPIA DNIEM I NOCA BO POLSKA POTRZEBUJE ZLOTA NA MODERNIZACJE POLSKIEJ ARMI I ODZIALOW OBRONY TERYTORIALNEJ .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
41
~nowas 2016-01-15 (20:55) 10 godzin i 21 minut temu

Powielacie te same informacje od miesiecy. A tak na serio, obym sie mylil - pkp np. ze" wzgledow bezpieczenstwa" nie zezwoli. Ale nie dajmy sie nabrac - wszyscy wysoko postawieni urzednicy juz od dawna wiedza ze nie mozna pozwolic na kopanie. To byla celowa zwloka, oni wiedzieli i nadal nie wiedza co zrobic. Urzednik musi miec spokoj, ich przeraza mysl ze tam cos moze byc.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
31
~jaro 2016-01-15 (20:36) 10 godzin i 40 minut temu

Brawo panowie. Trzymam za was kciuki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
40
~Tomi 2016-01-15 (18:17) 12 godzin i 59 minut temu

"Prawowici właściciele" czekają i zacierają ręce. Czy nie lepiej poczekać z tymi wykopkami ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
25
~... 2016-01-16 (00:11) 7 godzin i 5 minut temu

.... nie wyobrażam sobie jakie "straty" poniosą gdy okaże sie ze składu niema ... ale gdy okaże sie ze jest co wytoczyć jajogłowy od "magnesów" powinien stracić tytuły naukowe zakaz nauczania.... kilka razy dziennie ktoś powinien mu przypomnieć ... ? Madej: - Mylić się jest rzeczą ludzką, ale tkwienie w błędzie to głupota. A nasze doświadczenia to bagaż, a nie balast. ...ciekawie będzie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
28
~kaka 2016-01-15 (21:38) 9 godzin i 38 minut temu

Ale tumany Niemcy dawno zabrali złoto a pociąg polacy pocieli na złom.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~dd 2016-02-03 (21:02) 10 godzin i 14 minut temu

ale będą jaja jak znajdą pociąg, ciekawe czy do dymisji poda sie ten madrala z krakowskiej akademii jakiejs tam...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
17
~Pixel 2016-01-17 (12:47) 18 godzin i 29 minut temu

Pochwalam działania władz Wałbrzycha.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
17
~ciekawski 2016-01-16 (11:35) 19 godzin i 41 minut temu

Ciekawe czy jak by hitler z jego ideologia byl "inny" czytaj innej religi , koloru skory to medrcy europejscy by go nie tkneli ze wzgledu na rasizm zakladajac, ze glosil by tylko nienawisc do innej religi czy rasy i ja eliminowal zgodnie z Mein Kampf? Koran glosi takie same hasla jak hitlerowski main kampf - ninawisc to ludzi innej religi oraz cel usunienia innych religi i zdomonowania swiata przez islam a niewiernych zlikwidowania. Czy ktos z medrcow eurpojskiego parlamentu czy poszczegolnych krajow zechce mi wytlumaczyc roznice gloszenia nienawisci w tych dwoch przypadkach?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~Oby tak dalej 2016-01-16 (23:14) 8 godzin i 2 minuty temu

Świetnie :) brawo za wytrwałość.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
13
~rysiek swetru 2016-01-17 (10:33) 20 godzin i 43 minut temu

Jest pociąg, ja jestem jego maszynistą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~vv 2016-01-20 (13:06) 18 godzin i 10 minut temu

miesiac czekania na 3 wykopy, sam juz dzis zrobilbym tunel do tego pociagu...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
piter204k 2016-01-15 (21:31) 9 godzin i 45 minut temu

JAK JUZ ODKOPIECIE TO JA DAM SWEGO KONIA ABY WYCIAGAL SKLADY ALBO ABY WYCIAGAL SAME SKRZYNIE ZE ZLOTEM .

odpowiedz