więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1089497solidarnych Solidarni z Ukrainą

dolnośląskie

Kłodzko: morderstwo czy pomoc w samobójstwie?.

RMF FM |  dodane 2013-09-25 (17:10) 6 miesięcy 29 dni 17 godzin i 46 minut temu
drukuj

Śledczy z Kłodzka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli związek ze śmiercią sparaliżowanego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna miał prosić o to, żeby go zabito. Wiele wskazuje na to, że niepełnosprawny 38-latek chciał się zabić. Tak przynajmniej wynika z przesłuchań rodziny. O sprawie donosi radio RMF FM.

Z ustaleń śledztwa wynika, że Tomasz K. rok temu przeszedł poważną chorobę neurologiczną, z powodu której był w znacznej mierze sparaliżowany. Ze zgromadzonych dotychczas dowodów, w tym relacji świadków wynika, że miał kłopoty osobiste, był w złej kondycji psychicznej, wyrażał myśli samobójcze - wyjaśnia Ewa Ścieżyńska z prokuratury okręgowej w Świdnicy. O zabicie go miał poprosić zatrzymanego Andrzeja O. Ten poderżnął mu gardło. Wcześniej miał zainkasować za to pięć tysięcy złotych.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa Tomasza K., polegający na tym, że przy użyciu noża spowodował u pokrzywdzonego rozległą ranę ciętą szyi. Podejrzany przyznał się do popełnienia zabójstwa. Wyjaśnił jednak, że czynu tego dopuścił się działając na prośbę pokrzywdzonego, za jego namową i pod wpływem współczucia dla niego. Wyjaśnił także, że przed zabójstwem przyjął od pokrzywdzonego, zgodnie z wcześniejszą umową, pieniądze - wyjaśnia prokurator Ścieżyńska.

Śledczy ustalili, że mężczyźni znali się od kilku lat. Pokrzywdzony zatrudniał w przeszłości Andrzeja O. w swojej firmie. W takich okolicznościach nie może być mowy o zabójstwie eutanazyjnym, traktujemy ten przypadek jak morderstwo - tłumaczą śledczy.

Prokuratura nie ujawnia na razie roli drugiego z zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn. Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa związanego z głównym wątkiem śledztwa, zaś sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Z uwagi na dobro śledztwa i trwające nadal czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności sprawy, na obecnym etapie nie jest możliwe udzielenie bardziej szczegółowych informacji w tym zakresie - dodaje prokurator Scieżyńska.

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 21 15.11%
nie 118 84.89%

Przeczytaj też

Eutanazja - zmuszani do życia kombinują, jak by tu umrzeć

dodane 2013-10-02 (07:01) 6 miesięcy 22 dni 3 godziny i 55 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Śmierć

Opinie (180)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~UHU 2013-11-08 (18:46) 5 miesięcy 15 dni 16 godzin i 10 minut temu

UHU

odpowiedz

0
0
~imka 2013-10-05 (00:25) 6 miesięcy 19 dni 10 godzin i 31 minut temu

spółka z o. o.

odpowiedz

0
0
~Ubić śmieci 2013-09-29 (08:19) 6 miesięcy 26 dni 2 godziny i 37 minut temu

Proponuję dla obu po razie z 7,62 mm w potylice :)

odpowiedz

0
2
~Piotrek 2013-09-27 (07:01) 6 miesięcy 28 dni 3 godziny i 55 minut temu

Możemy się modlić za osoby kuszone do samobójstwa...www.anieleratuj.pl

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
5
~WW 2013-09-25 (21:28) 6 miesięcy 29 dni 13 godzin i 28 minut temu

Miłosierny kolega nie dokonuje eutanazji przez poderżnięcie gardła.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~Fenix 2013-09-26 (00:08) 6 miesięcy 29 dni 10 godzin i 48 minut temu

Jak RP i jego urzędy np. US w Iławie , dokonują eutanazji obywateli RP to wszystko jest cacy i nie ma bezprawia, jak robi to obywatel na prośbę cierpiącej osoby to raptem jest to zabójstwo i bezprawie, co to za kaskie państwo!

odpowiedz

64
8
~Ja, człowiek... 2013-09-25 (21:05) 6 miesięcy 29 dni 13 godzin i 51 minut temu

Oświadczam rządowi polskiemu i mojemu proboszczowi: jak tylko będę wiedzieć że nie ma dla mnie ratunku i jestem śmiertelnie chora nie czekając na łaskę losu wyjeżdżam do Holandii (pomoże mi w tym zaufana osoba - mamy to umówione). Chcę umierać godnie i jest to moje prawo. Kto chce wyć z bólu, łamać paznokcie o ścianę - niech to robi. Oczywiście proszę Pana Boga o godną śmierć, jeżeli tak się nie stanie będę musiała pomóc sobie sama.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

7
0
~Kazimierz 2013-09-25 (23:40) 6 miesięcy 29 dni 11 godzin i 16 minut temu

"Ulżyć" koledze podcinając mu gardło -można i tak, ale czy nie dało się znaleźć mniej drastycznej metody? Ta wydaje mi się dość okrutna.

odpowiedz

0
0
~cenzor okrutny 2013-09-25 (23:37) 6 miesięcy 29 dni 11 godzin i 19 minut temu

Zbrodnia - ubój rytualny zakazuje ustawa - co za nie znajomoś przepisów.

odpowiedz

0
0
~adasiek 2013-09-25 (23:30) 6 miesięcy 29 dni 11 godzin i 26 minut temu

Chcesz wiedziec jak zarabiac na kamerkach kilka tysiecy? Wpisz w googlach pokazy na bogato

odpowiedz

65
5
~eutanazja po polsku 2013-09-25 (21:07) 6 miesięcy 29 dni 13 godzin i 49 minut temu

Parlament skazał kilka milionów Polakow na eutanazję skazując na prace do smierci, bo przeciez żaden człówiek cięzko pracujacy nie dozyje 67 roku zycia. Czy parlamentarzysci zostana skazani na 25 lat więzienia za ludobójstwo? No tak nie...bo przeciez jak mawiał Stalin smierc milionów to tylko statystyka a tragedią jest śmierć jednego człowieka

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
0
~etienie 2013-09-25 (23:14) 6 miesięcy 29 dni 11 godzin i 42 minuty temu

Pozwólmy ludziom samym decydować o swoim zyciu w skrajnych przypadkach,jakimi są nieuleczalne choroby. Kazdy jest kowalem własnego losu. Eutanazja-owszem w skrajnych przypadkach,beznadziejnych,bez szans. Tylko nasz kraj jest nastawiony na nie aborcji---kobiety wyjezdzaja turystycznie za granice gdzie bez problemu wykonuje sie zabiegi. Co sie dzieje--wołam ciagle słyszymy o pobiciach,znecaniu sie nad małym dzieckiem,morderstwie dziecka,katowaniu na smieć.Czyż nie lepiej zatem aby się nie urodziło,niz potem cierpiało,niejednokrotnie odrzucone przez matke,porzucone w szpitalu czy nawet na smietniku bo takie przypadki były i będa.Najpierw należy uświadomic pijaków,ludzi chorych aby nie płodzili przez gwałt kolejnych niechcianych. Eutanazja-kto nie doswiadczył bezsilności wobec cierpiącego,ten nie zrozumie,patrzeć na nieuchronny koniec ale kiedy? Ból cierpienie chorego,któemu nie mozna pomóc.Patrzec jak powoli w bolesciach uchodzi z niego zycie,jak chudnie, BEZSILNOŚĆ TO NAJGORSZE,TRZEBA DAC MU WYBRAC. Wiem to trudne i to bardzo.

odpowiedz

2
0
~Mściciel 2013-09-25 (23:11) 6 miesięcy 29 dni 11 godzin i 45 minut temu

Jak RP i jego urzędy np. US w Iławie , dokonują eutanazji obywateli RP to wszystko jest cacy i nie ma bezprawia, jak robi to obywatel na prośbę cierpiącej osoby to raptem jest to zabójstwo i bezprawie, co to za kskie państwo!

odpowiedz

0
1
~shrek 2013-09-25 (23:04) 6 miesięcy 29 dni 11 godzin i 52 minuty temu

A co na to wasz Bóg katole czemu nie pomógł.

odpowiedz

2
1
~antypopis 2013-09-25 (23:02) 6 miesięcy 29 dni 11 godzin i 54 minuty temu

Polska się rozwija, jeszcze w tym tygodniu spodziewam się artykułu o przypadku kanibalizmu w tym katolandzie

odpowiedz

7
1
~pleśniak 2013-09-25 (22:56) 6 miesięcy 29 dni 12 godzin i 1 minutę temu

Współczucie i poderżnięcie gardła koledze...jakoś mi to nie pasuje do siebie. Na samą myśl podcinania gardła człowiekowi, którego się zna, rozmawia z nim, robi mi się słabo. A gość wział jeszcze za to kasę. Sorki, ale ten gościu chyba nie do końca ma równo pod sufitem...Niemniej jednak sytuacja 38-latka była tragiczna, wiele osób znajduje się dziś w takim położeniu, nie mogąc liczyć na pomoc NFZ , ani na niczyją.I to jest straszne, bo czasem zwierzęta pod tym względem mają lepiej gdy wiedząc, ze nie można im ulżyć w cierpieniu, skraca się im życie. Problem jednak tkwi w tym, że istnieje ryzyko, ze gdyby eutanazja była legalna, byłoby poważne ryzyko nadużyć-za kasę niejeden by wpisał w papiery różne kłamstwa, zeby oficjalnie wszystko grało. Już dziś historie choroby pacjentów nieraz nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, mataczy się fakty, zeby prawda nigdy nie wyszła na jaw.I tak źle i tak niedobrze

odpowiedz

10
27
~go 2013-09-25 (22:16) 6 miesięcy 29 dni 12 godzin i 40 minut temu

stop eutanazji. Życie kończy się śmiercią naturalną

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
0
~Robert 2013-09-25 (22:52) 6 miesięcy 29 dni 12 godzin i 4 minuty temu

Nie daj Boże aby spotkało mnie takie nieszczęście. Ale jestem pewien jednego. Gdybym miał być "warzywem", żyć w ogromnym bólu, bez szans na "poprawę", to chciałbym się poddać eutanazji. Inna sprawa z Najbliższymi. Nie wiem czy byłbym w stanie Im w tym "pomóc".

odpowiedz

45
6
~Jacek 2013-09-25 (20:25) 6 miesięcy 29 dni 14 godzin i 31 minut temu

Jestem za eutanazją i żaden biskupina nie będzie decydować w wolnej Polsce o moim życiu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
0
~filip 2013-09-25 (22:45) 6 miesięcy 29 dni 12 godzin i 11 minut temu

ci ktorzy stanowia prawo zyja sobie jak paczk w masle, nie pojmuja jak mozna nie chciec zyc, a mozna

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Rosja straszy sąsiadów wojskiem
dodane 2014-04-24 (09:32) 1 godzinę i 24 minuty temu

materiał foto

Prognoza pogody na długi weekend majowy
dodane 2014-04-22 (11:44) 1 dzień 23 godziny i 12 minut temu

Dramatyczna rozmowa matki zagłodzonej Magdy z pogotowiem
dodane 2014-04-24 (08:52) 2 godziny i 4 minuty temu

Wypadek w Klamrach. Psychiatrzy nie godzą się na przesłuchanie 16-latka
dodane 2014-04-24 (09:02) 1 godzinę i 54 minuty temu

"Die Welt": Niemcy mają wobec Polaków dług wdzięczności
dodane 2014-04-24 (10:01) 55 minut temu

Rozpoczął się egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej
dodane 2014-04-24 (09:20) 1 godzinę i 36 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz śledzić wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II?

liczba oddanych głosów: 3281