Strona główna serwisu
Arkadiusz Jastrzębski

oprac.Arkadiusz Jastrzębski

Śledczy na S8. Eksperyment procesowy ws. wypadku posła Rafała Wójcikowskiego

Śledczy na S8. Eksperyment procesowy ws. wypadku posła Rafała Wójcikowskiego

Niemal trzy godziny pracowali na trasie S8 koło Skierniewic prokuratorzy zajmujący się sprawą styczniowego wypadku posła Rafała Wójcikowskiego z Kukiz'15. Eksperyment procesowy trwał od godz. 4 i przez ten czas zamknięta była część jezdni ekspresówki w stronę Warszawy między węzłami Babsk i Kowiesy.
Rafał Wójcikowski Rafał Wójcikowski ()
W eksperymencie uczestniczyły trzy samochody najbardziej zbliżone wyglądem i gabarytami do pojazdów z wypadku. Prokuratura Okręgowa w Łodzi poinformowała, że badania były prowadzone pod kątem dynamicznym i statycznym.

Śledczy sprawdzali - w warunkach drogowych i atmosferycznych najbardziej zbliżonych do tego zdarzenia - z jakiej odległości kierowca transportera, który uderzył w samochód posła mógł go zauważyć. Chodziło o stwierdzenie, czy mógł zachować się inaczej i uniknąć uderzenia.

Dodatkowo sprawdzano, czy pierwszy samochód, który wyminął auto Rafała Wójcikowskiego i zatrzymał się w pobliżu, mógł w jakimś stopniu rozproszyć uwagę kierowcy nadjeżdżającego transportera.


Ustalenie ws. wypadku Rafała Wójcikowskiego

Rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania mówił wcześniej, że prowadzone do tej pory śledztwo wykazało m.in., iż samochody biorące udział w wypadku przed jego zaistnieniem były sprawne pod względem technicznym.

- Czekamy na końcowy protokół sekcji zwłok, który ma do nas wpłynąć niebawem. Od biegłego wiemy jednak, że poseł zmarł w wyniku wielonarządowych obrażenia wewnętrznych. Były one rozległe i między ich powstaniem a śmiercią minął bardzo krótki czas. Są to obrażenia charakterystyczne dla wypadków, w których osoba podczas zderzenia znajduje się wewnątrz samochodu - tłumaczył rzecznik.

Przyznał także, że - prawdopodobnie w wyniku uderzenia - akumulator pojazdu parlamentarzysty znajdował się na zewnątrz samochodu.


Poranek 19 stycznia

Rankiem 19 stycznia poseł Rafał Wójcikowski jechał w kierunku Warszawy. Jego auto uderzyło w barierę energochłonną z lewej strony i obróciło się około 90 stopni w prawo, ustawiając się na prawym pasie prostopadle do innych samochodów, jadących w tym samym kierunku.

Nadjeżdżający van zdołał ominąć lewym pasem auto posła, zatrzymując się w niedużej odległości. Następnie w auto Wójcikowskiego uderzył inny van. Parlamentarzysta zmarł mimo reanimacji. Cztery inne osoby zostały ranne.
RMF FM, TVN24, PAP, IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (52)
Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
91
~Pol Czech Rus 2017-02-17 (07:47) 7 godzin i 46 minut temu

Czyżby seryjny samobójca??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
73
~kumaty 2017-02-17 (08:29) 7 godzin i 4 minuty temu

Ale bzdury !!!!! Przecież jeden będzie reagował wcześniej drugi może przecież spóźnić się z reakcją !!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
41
Zgadzam się z opinią
88
~Kiki 2017-02-17 (08:01) 7 godzin i 32 minut temu

Wypadek, śmierć i tragedia dla rodziny. Takie rzeczy się zdarzają ale nie szukajmy wszędzie spisków i zamachów, bo popadniemy w paranoję. Będziemy posmiewiskiem dla innych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3