Strona główna serwisu
Łódź: samochód na przejściu na pieszych wjechał w matkę z trójką dzieci

Łódź: samochód na przejściu na pieszych wjechał w matkę z trójką dzieci

• Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Gnieźnieńskiej i Lutomierskiej
• Samochód kierowany przez 33-latkę wpadł w poślizg
• Jedno z dzieci zostało uwięzione pod autem
• Chłopiec jest w ciężkim stanie
Do dramatycznego wypadku doszło w Łodzi na ulicy Lutomierskiej. Na przejściu dla pieszych kierowca potrącił matkę z trójką dzieci w wieku 2 i pół roku, 7 i 9 lat. Najmłodsze dziecko było w wózku.

Do zdarzenia doszło przed godz. 8 na skrzyżowaniu ul. Gnieźnieńskiej i Lutomierskiej. 33-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym, wpadła w poślizg i uderzyła w czteroosobową rodzinę, przechodzącą przez ulicę.

Jedno z dzieci zostało uwięzione pod samochodem. Pomogli je wyciągnąć świadkowie wypadku, jeszcze przed przyjazdem służb.

Okoliczności wypadku bada policja. Od rana w Łodzi padał śnieg - panują ciężkie warunki na drogach, jest ślisko.

Wszyscy poszkodowani są szpitalach. Najstarszy chłopiec jest w ciężkim stanie.

RMF FM, TVN24

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (218)
Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
144
~ask 2016-01-15 (09:59) 11 godzin temu

Tragedia, ale i piesi i kierowcy nie uważają odpowiednio przy pasach. Więcej rozwagi!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
73
~Pilot Mig 23 2016-01-15 (09:57) 11 godzin i 2 minuty temu

Stara szkoła była dobra, najpierw spójrz w lewo- prawo -lewo i dopiero przechodź.Nawet na światłach stosuję tą zasadę obecnie i czuję się wówczas bezpiecznie.Życzmy poszkodowanym, aby wszystko dobrze się skończyło.Jak się pomyśli,że kochane maleństwo ucierpiało to łza sama leci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
44
~gosia 2016-01-15 (10:01) 10 godzin i 58 minut temu

Boże miej ich w opiece... Współczucie dla rodziny

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
62
Zgadzam się z opinią
92
~Tak 2016-01-15 (09:57) 11 godzin i 2 minuty temu

Zabrać prawo do jazdy samochodem.zamknąć za kratami przynajmniej na kilka tygodni ku przestrodze dla innych kierowcow. By w końcu zlikwidować te spojrzenia pogardy kierujących na pieszych ,że są gorsi bo nie siedzą w samochodzie a samym kierującym więcej wolno, dziki zachód .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
28
~kierowca 2016-01-15 (10:43) 10 godzin i 16 minut temu

Przyszła do pracy laska, która "świeżo" z trudem zdobyła prawo jazdy i wysłali ją służbową Octavią w trasę ok 300 km. Nawet z parkingu nie umiała wyjechać i prosiła o pomoc. A jak wracała to leciała 170 km/h, bo miała kosmetyczkę umówioną. Czy to myśli głową?, nie to tępa dzida!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
45
~dorota 2016-01-15 (10:04) 10 godzin i 55 minut temu

Strasznie żal mi, że dziecko musi cierpieć, ale patrząc jak piesi jak te święte krowy wchodzą na jezdnię bo pasy niby. Auto MUSI się zatrzymać, bo ja to pierwszeństwo mam.A to, że ciemno, że ślisko to co ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
38
~henryk 2016-01-15 (09:54) 11 godzin i 5 minut temu

Taka jest prawda o naszych kierowcach,85% cwaniaki na drogach. A mowia, ze my to najlepsi kierowcy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
26
~Ja 2016-01-15 (10:10) 10 godzin i 49 minut temu

Straszne ale czy kobieta upewniila się, że auto zwalnia przed przejściem? Czy widziała, że w razie czego zdążą ? Nie, po prostu wyszła,bo ma takie prawo.ale to ona ma teraz tragedię. Szkoda, że pieszy i e dba o własne zycie. Przecież szła z dziećmi, nie powinna wychodzić dopóki się nie upewni. Kierowca mógł zawsze zasłabnac, cokolwiek. Pieszy zrzuca z siebie odpowiedzialność na kierowce. (Nie neguje tu winy kierowcy ale chce zauważyć problem pieszych)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
23
~robert 2016-01-15 (10:14) 10 godzin i 45 minut temu

wydarzenie z wczoraj: stoję sobie na czerwonym, obok stoi babka taka "w miarę sobie" no i zobaczyła iż tramwaj jej ucieknie; to zryw prosto pod samochód a ślizgawka taka że choć jechał ze 20 to go zarzuciło. Ludzie jeżdżąc czy chodząc widzę często to samo nie rozglądających się pieszych myślących iż są nieśmiertelni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
12
~55555ttt 2016-01-15 (10:00) 10 godzin i 59 minut temu

Szerloki dziennikarstwa "jedno było w wozku" no ciekawe które

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
12
~Anka 2016-01-15 (10:36) 10 godzin i 23 minut temu

Sama jestem kierowcą, ale też często korzystam z komunikacji miejskiej. Moje spostrzeżenia są takie: piesi to często święte krowy, wchodzą na przejście bez rozglądania się. Nie wiem jak było w tym przypadku ale ja sama przechodząc przez przejście, zwłaszcza, gdy jest taka pogoda upewniam się czy jadący samochód zwalnia i czy jest sporo miejsca aby mógł zahamować. Mam więcej do stracenia niż jadący samochód! Fakt - kierowcy też nie pomagają i często nie przepuszczają pieszych, ale w takiej sytuacji nie pcham się pod koła.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
10
~gin 2016-01-15 (11:24) 9 godzin i 35 minut temu

Ile jeszcze ludzi musi zginąć żeby zmienili ten duracki przepis, wczoraj w tv pokazali jak pusty łeb w kapturze lezie przez przejście i nie patrzy czy coś nie jedzie tylko cudem unika śmierci. W autach też siedzą tylko ludzie i też mogą się zagapić i wjechać na pasy, zdarza się że na czerwonym świetle też wjedzie i co z tego że pieszy ma pierwszeństwo jak trafi do piachu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~Marek 2016-01-15 (10:56) 10 godzin i 3 minuty temu

Piesi łażą jak chcą fakt że kierowca powninien uważać na pieszego przy przejściu ale nie zwalnia go to z samodzielnego myślenia.Sam miałem wczoraj sytuację koło godziny 20 skręcam w boczną ulicę ciemno jak cholera i byłbym święcie przekonany że nikogo przy przejściu nie było a tu nagle baba mi się pojawia na pasach....noż do choroby widziała że jadę, nie pomyślą że miejsce ciemnie nie widoczne idzie na pałę a potem tragedia i winny kierowca

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
12
~koSSa 2016-01-15 (10:07) 10 godzin i 52 minut temu

wszystkiego winne są służby drogowe bo to one swoim zaniechanie, działań doprowadzają do tragedii. Durne przepisy czy też zasady że piaskarki wyjeżdżają jak przestanie padać śnieg!!!! a wtedy nie mają jak działać bo w korkach stoją już pojazdy które nie mogą ruszyć z miejsca. Po prostu durnota !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
8
reddragon909 2016-01-15 (11:33) 9 godzin i 26 minut temu

Dokładnie. Kiedy pieszy wchodzi na pasy powinien pomyśleć, że jest ślisko i auto może nie wyhamować. Tak to jest kiedy nagonka medialna mówi o bezwzględnym pierwszeństwie pieszych, prawa fizyki jednak pozostają takie same...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
8
~halszka 2016-01-15 (10:57) 10 godzin i 2 minuty temu

po ostatnich zmianach , pieszy to swieta krowa--- macie skutki!!!Gdyby jechal duzy ciezarowy co byloby??? samochod 0,5-1m przed przejsciem ale pieszy wlazi i mysli ,. ze samochod stanie w miejscu! ten kto wprowadzil przepis ZEBY Z PIEKLA NIE WYJRZAL!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
8
~maniek 2016-01-15 (10:56) 10 godzin i 3 minuty temu

czy piesza na pewno upewniła się, że nic nie jedzie? i nie pomniejszam tutaj winy kierowcy, która jest ewidentna. ale piesi wchodząc na pasy myślą, że chroni ich pole siłowe. dlaczego piesi nie są uczeni do stosowania zasady ograniczonego zaufania tak jak kierowcy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~KIEROWCA 2016-01-15 (12:09) 8 godzin i 50 minut temu

Łódź: samochód na przejściu na pieszych wjechał w matkę z trójką dzieci = USIŁOWANIE MORDERSTWA. = DOPASOWANIE PRĘDKOŚCI,DO WARUNKÓW PANUJĄCYCH NA DRODZE ! = PEWNIE ROZMAWIAŁA,TRZYMAJĄC TELEFON W RĘKU.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
8
~waldi 2016-01-15 (11:42) 9 godzin i 17 minut temu

Nadaj przekonujcie pieszych, że są najważniejsi na drodze, a ci z kolei myślą , że auto się "wgryzie" oponami w lód , żeby tylko się przed nimi zatrzymać

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~Kolo z Pikolo 2016-01-15 (14:21) 6 godzin i 38 minut temu

Przecież samo jeżdżące samochody będą na rynku dopiero za kilka lat !

odpowiedz