więcej

mazowieckie

W Warszawie protest rodziców niepełnosprawnych dzieci.

IAR |  dodane 2014-03-19 (08:37) 9 miesięcy 3 dni 3 godziny i 2 minuty temu
drukuj


W Warszawie protest rodziców niepełnosprawnych dzieci
opinie video
Rodzice niepełnosprawnych dzieci z Pomorza i Kujaw jadą na ogólnopolski protest do Warszawy. Domagają się uznania całodobowej opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny za pracę i podwyższenia świadczenia pielęgnacyjnego do poziomu najniższej krajowej.

Iwona Hartwich, mama niepełnosprawnego Kuby z Torunia, przypomina, że w 2009 roku premier obiecał podwyższenie świadczeń i zmianę systemu w ciągu trzech lat. Podkreśla, że rodzice niepełnosprawnych dzieci co roku słyszą kolejne puste obietnice, a sytuacja się nie zmienia. Zdaniem mamy niepełnosprawnego Kuby, w innych państwach byłoby niedopuszczalne, żeby w tak trudnej sytuacji nie uzyskać pomocy finansowej.

Rodzice dostają na niepełnosprawne dziecko od ośmiu lat 153 złote zasiłku, z którego muszą kupić leki, zapłacić za rehabilitację i sprzęt. Osoby rezygnujące z pracy na rzecz opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem dostają 620 złotych na miesiąc. Tusk obiecywał wprowadzenie od 1 stycznia 2014 ustawy, która systematycznie prowadziłaby do podwyższenia świadczeń aż do poziomu najniższej krajowej. - Mimo że rodzice przez wiele miesięcy brali udział w konsultacjach, te przepisy nadal nie weszły w życie - mówi uczestniczka pikiety.

Rodzice rozpoczną protest o 12:00 przed Kancelarią Premiera, potem przejdą pod sejm. Zapowiadają, że protest może potrwać nawet cztery dni. Podobne akcje będą odbywać się w kilku miastach. W Toruniu rodzice będą protestować w południe przed Urzędem Marszałkowskim.


(asz, mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 187 89.9%
nie 21 10.1%

Przeczytaj też

Protest rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi w sejmie

aktualizacja 2014-03-19 (18:06) 9 miesięcy 2 dni 17 godzin i 33 minuty temu

Dziś ulicami Warszawy przejdzie Manifa

dodane 2014-03-09 (06:05) 9 miesięcy 13 dni 5 godzin i 34 minuty temu

Jest już dostępna lista warszawskich przedszkoli i szkół podstawowych

dodane 2014-03-05 (10:11) 9 miesięcy 17 dni 1 godzinę i 28 minut temu

W Warszawie Protest w Obronie Dzieci

dodane 2014-02-01 (20:09) 10 miesięcy 20 dni 15 godzin i 30 minut temu

Głodówką walczą o szpital onkologiczny w Warszawie

dodane 2014-01-15 (22:58) 11 miesięcy 6 dni 12 godzin i 41 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (389)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

102
14
~Agnieszka 2014-03-19 (09:42) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 57 minut temu

Tak to jest, ze kogo nie boli to temu powoli. Wiejska lekcewazy rodzicow niepelnosprawnych dzieci. A gdyby tak ktorys z politykow wzial na miesiac, chocby tylko na miesiac, moje obowiazki opieki nad corka. Oddam te 620zl i te 153 rowniez. Ciekawe jakby sobie poradzil jeden z drugim z praca 24h, 7 dni w tygodniu i bez prawa do urlopu za pieniadze, dzieki ktorym nie mozna umrzec, ale zyc sie nie da????? Kto chetny na zamiane? 773zl na rehabiltacje, dojazdy, wyzywienie i wszystkie oplaty. Praca bardzo ciezka i niewdzieczna! Jedyna zaplata warta wysilku, to usmiech, usmiech dziecka..... No chetnego prosze, chetnie odpoczne choc kilka dni.

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

97
14
~osoba 2014-03-19 (10:11) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 28 minut temu

Do glupiej osoby ktora napisala ze wiedzieli ze bedzie ciezko. Glupku sa takie przypadki jak u mnie. Mojego brata uszkodzili lekarze przy porodzie.! I co moja mama wiedziala i chciala zeby tak byl? Pomysl glupku co piszesz! Zeby ciebie taki los spotkal

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

60
6
~Martin 2014-03-19 (10:37) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 2 minuty temu

popieram płace podatki i chociaż nie mam żadnej osoby która musze sie opiekować chce zeby rządzący odebrali sobie z koryta i dali tym conpotrzebuja !!!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

50
4
~Sylw 2014-03-19 (09:17) 9 miesięcy 3 dni 2 godziny i 22 minuty temu

W kraju fanatyków katolickich najważniejsze aby wygodnie żyło sie klechom. Piękny zasr... katolicki kraj.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

46
1
~terri 2014-03-19 (09:54) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 45 minut temu

Ukraina może poczekać a na pewno poradzi sobie sama lepiej.Dzieci potrzebują opieki TU i TERAZ a koszty ponoszone przez rodziców czy też opiekunów są tak wysokie że dla większości rodzin stanowią codzienny dramat. Kto takiej sytuacji nie odczuł na własnej skórze ten nigdy nie zrozumie bardzo trudnego położenia wszystkich rodzin którzy opiekują się niepełnosprawnym dzieckiem.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

47
4
~ja 2014-03-19 (09:41) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 58 minut temu

OTAKE POLSKE WALCZYLI -SOLIDARUCHY

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

39
0
~Gery 2014-03-19 (09:30) 9 miesięcy 3 dni 2 godziny i 9 minut temu

Nie dostaną ani grosza.......... !!!!!!!!!Państwo potrzebuje kasę na pensje i premie kilkunastotysięczne dla ''sowich '' urzędniczych nierobów........... !!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

39
2
~etyl 2014-03-19 (09:35) 9 miesięcy 3 dni 2 godziny i 4 minuty temu

Zasiłek na niepełn. dziecko 500 zł, utrzymanie więźnia 2500 zł szkoda słów

odpowiedz

39
4
~zielone bagno 2014-03-19 (09:45) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 54 minuty temu

chory, dziki, przeklety kraj

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

35
2
~didi 2014-03-19 (10:09) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 30 minut temu

przykro mi, ale nic nie wywalczycie, nasz rząd nikogo nie słucha - zmienił tylko urlopy macierzyńskie i to tylko dlatego, że synuś premiera dorobił się dzieciątka, tak więc gratuluję samozaparcia, ale nic niestety tym protestem nie zmienicie.... :(

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

42
11
~ewa 2014-03-19 (09:55) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 44 minuty temu

TERAZ swiadczenie pielęgnacyjne dla rodzicow wynosi tylko 620 zł . TYLKO TYLE i z tej kwoty płacą składke emerytalną tak symboliczną ze zakrawa to na kpinę. 200 zł to dodatek który jest tylko dodatkiem który moga zabrać TRZEBA DONIESC DO BRUKSELI jak wyglada w Polsce POLITYKA RZADU TUSKA WOBEC RODZICOW DZIECI TRWALE NIEPEŁNOSPRAWNYCH ! Pomózcie nam w tym .... DośćTERAZ swiadczenie pielęgnacyjne dla rodzicow wynosi tylko 620 zł . TYLKO TYLE i z tej kwoty płacą składke emerytalną tak symboliczną ze zakrawa to na kpinę. 200 zł to dodatek który jest tylko dodatkiem który moga zabrać TRZEBA DONIESC DO BRUKSELI jak wyglada w Polsce POLITYKA RZADU TUSKA WOBEC RODZICOW DZIECI TRWALE NIEPEŁNOSPRAWNYCH ! Pomózcie nam w tym .... Dosc upokorzenia i dyskryminacji tych rodzin upokorzenia i dyskryminacji tych rodzin

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

37
8
~pola 2014-03-19 (09:46) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 53 minuty temu

kochani, odważni rodzice, nareszcie. wszyscy Polacy powinni już ruszyć i pogonić tych nieudaczników i złodziei! teraz bardziej interesują ich losy Ukrainców a w Polsce polscy obywatele już nagminnie popełniają samobójstwa bo tak im dobrze na tej zielonej wyspie!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
1
~kj 2014-03-19 (09:35) 9 miesięcy 3 dni 2 godziny i 4 minuty temu

Rządzących nie obchodzą niepełnosprawne dzieci, na nich nie zbije się PR-u:( najbardziej obchodzi ich Ukraina,machanie szabelką i pokrzykiwanie o sankcjach...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

27
0
~p 2014-03-19 (09:01) 9 miesięcy 3 dni 2 godziny i 38 minut temu

Oni teraz walczą o wolną ukrainę na dzieci niepełnosprawne nie ma czasu.

odpowiedz

30
4
~uyu 2014-03-19 (10:24) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 15 minut temu

Próżne protesty. kasa poszła na leczenie ukraińców w polskich szpiitalach, na świątynie opatrzności i podobne. Tusk ma was wiadomo gdzie. Obiecywanie to jedyna jego umiejętność.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

34
8
~mama niep. 2014-03-19 (10:14) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 25 minut temu

Jestem całym sercem z Wami. Niestety , nie mam ja k przyjechac z 37-letnim leżącym dzieckiem.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

28
3
~adam 2014-03-19 (09:43) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 56 minut temu

Trampkarze zachłysnęli się miłością do Ukrajńców i nie ma czasu na zajmowanie się sprawami polskiego społeczeństwa.

odpowiedz

34
9
~jarosz 2014-03-19 (09:30) 9 miesięcy 3 dni 2 godziny i 9 minut temu

Wszyscy chcą pieniędzy, pieniędzy, pieniędzy. Ale żeby im te pieniądze dać to trzeba te pieniądze komuś zabrać. A jakby jednak niektóre pasożyty ruszone sumieniem zrezygnowały z dojenia budżetu na rzecz choćby rodziców dzieci niepełnosprawnych. Trzeba by to zaproponować: -grupom uprzywilejowanym(nie będę wyliczał bo jest ich sporo), -kościołom i związkom wyznaniowym (wszak chyba wszystkie mówią o miłości bliźniego) -emerytom z małym stażem bo się im pracować nie chciało i ich emerytury są zwykłym pasożytnictwem, -rencistom, którzy mogą pracować ale im się nie chce bo fajnie jest pasożytować, -krusowcom, -wielu innym pasożytom.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

25
1
~kicia 2014-03-19 (10:13) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 26 minut temu

Pieniędzy dla polskich dzieci nie ma.Ale rodziny wichrzycieli z Majdanu opływają w luksusy w ośrodku pod Warszawą...

odpowiedz

27
3
~td 2014-03-19 (09:57) 9 miesięcy 3 dni 1 godzinę i 42 minuty temu

W PO jest POseł na wózku, on jakiegoś tam dodatku ma 5 tyś za to, że jest niepełnosprawny ! Widzicie komu żyje się lepiej ! A tu daja 150 pln ...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Na Ukrainie trwają rozmowy Petra Poroszenki z Aleksandrem Łukaszenką
dodane 2014-12-21 (16:15) 19 godzin i 24 minuty temu

Ewa Kopacz do weteranów: służycie Polsce i światu
dodane 2014-12-21 (15:00) 20 godzin i 39 minut temu

Ostatnie przygotowania do startu rakiety nośnej Angara-A5 w Rosji
dodane 2014-12-21 (16:25) 19 godzin i 14 minut temu

Donald Tusk otworzył dom dziecka w Odporyszowie koło Tarnowa
dodane 2014-12-21 (15:35) 20 godzin i 4 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 31642