więcej

mazowieckie

W Warszawie protest rodziców niepełnosprawnych dzieci.

IAR |  dodane 2014-03-19 (08:37) 6 miesięcy 12 dni 23 godziny i 46 minut temu
drukuj


W Warszawie protest rodziców niepełnosprawnych dzieci
opinie video
Rodzice niepełnosprawnych dzieci z Pomorza i Kujaw jadą na ogólnopolski protest do Warszawy. Domagają się uznania całodobowej opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny za pracę i podwyższenia świadczenia pielęgnacyjnego do poziomu najniższej krajowej.

Iwona Hartwich, mama niepełnosprawnego Kuby z Torunia, przypomina, że w 2009 roku premier obiecał podwyższenie świadczeń i zmianę systemu w ciągu trzech lat. Podkreśla, że rodzice niepełnosprawnych dzieci co roku słyszą kolejne puste obietnice, a sytuacja się nie zmienia. Zdaniem mamy niepełnosprawnego Kuby, w innych państwach byłoby niedopuszczalne, żeby w tak trudnej sytuacji nie uzyskać pomocy finansowej.

Rodzice dostają na niepełnosprawne dziecko od ośmiu lat 153 złote zasiłku, z którego muszą kupić leki, zapłacić za rehabilitację i sprzęt. Osoby rezygnujące z pracy na rzecz opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem dostają 620 złotych na miesiąc. Tusk obiecywał wprowadzenie od 1 stycznia 2014 ustawy, która systematycznie prowadziłaby do podwyższenia świadczeń aż do poziomu najniższej krajowej. - Mimo że rodzice przez wiele miesięcy brali udział w konsultacjach, te przepisy nadal nie weszły w życie - mówi uczestniczka pikiety.

Rodzice rozpoczną protest o 12:00 przed Kancelarią Premiera, potem przejdą pod sejm. Zapowiadają, że protest może potrwać nawet cztery dni. Podobne akcje będą odbywać się w kilku miastach. W Toruniu rodzice będą protestować w południe przed Urzędem Marszałkowskim.


(asz, mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 187 90.34%
nie 20 9.66%

Przeczytaj też

Protest rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi w sejmie

aktualizacja 2014-03-19 (18:06) 6 miesięcy 12 dni 14 godzin i 17 minut temu

Dziś ulicami Warszawy przejdzie Manifa

dodane 2014-03-09 (06:05) 6 miesięcy 23 dni 2 godziny i 18 minut temu

Jest już dostępna lista warszawskich przedszkoli i szkół podstawowych

dodane 2014-03-05 (10:11) 6 miesięcy 26 dni 22 godziny i 12 minut temu

W Warszawie Protest w Obronie Dzieci

dodane 2014-02-01 (20:09) 8 miesięcy 12 godzin i 14 minut temu

Głodówką walczą o szpital onkologiczny w Warszawie

dodane 2014-01-15 (22:58) 8 miesięcy 16 dni 9 godzin i 25 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (389)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
1
~ZIELONA WYSPA TUSKA 2014-03-29 (09:15) 6 miesięcy 2 dni 23 godziny i 8 minut temu

LUDZIE !!! POSEŁ 35
LUDZIE !!! POSEŁ 35 000 ZŁ/MSC W ILOŚCI 460 SZT. + SENATOROWIE 100 SZT. + 100 000 URZĘDNIKÓW ZNAJOMYCH KRÓLIKA ILE TO JEST PIENIĘDZY ??? 3 519 600 000 PLN MIESIĘCZNIE WYRZUCONE W BŁOTO !!! OTO BIEDNE PAŃSTWO POLSKIE !!! PREZES ORLENU 7 000 000 PLN/MSC, PREZES KGHM, PREZES PGNIG TO SĄ SPÓŁKI SKARBU PAŃSTWA I TAM UPŁYNNIA SIĘ MILIARDY MIESIĘCZNIE WŚRÓD ZNAJOMYCH KRÓLIKA I MY MÓWIMY, ŻE W POLSCE NIE MA PIENIĘDZY I PAŃSTWO JEST BIEDNE. MATKA Z DZIECKIEM NIEPEŁNOSPRAWNYM I 2/3 SPOŁECZEŃSTWA MA PRZEŻYĆ ZA 820 ZŁ/MSC WPROWADZIĆ PENSJE DLA W/W W WYSOKOŚCI 820 ZŁ/MSC I NIECH ŻYJĄ. LUDZIE W TYM KRAJU DEFRAUDUJE SIĘ MILIARDY MIESIĘCZNIE A NIE MA 1000 ZŁ DLA ZWYKŁYCH LUDZI!!!!!

odpowiedz

12
19
~waldomoro 2014-03-19 (18:20) 6 miesięcy 12 dni 14 godzin i 3 minuty temu

Rodzice niepełnosprawnego dziecka powinni mieć zapewnioną dożywotnią rentę, bezpłatna opiekę lekarską i stałą opiekę pielęgniarską, bezpłatne wczasy i sanatoria, na które mogliby wyjeżdżać całą rodziną w celu wzmacniania rodzinnych więzi. Także dzieci powinny mieć bezpłatną dochodzącą guwernantkę, aby nie trzeba było ich dowozić do szkoły. Oczywiście bezpłatne podręczniki, odzież i żywność, to sprawa oczywista, nie mówiąc już o bezpłatnych lekach, środkach terapii, dostępie do Internetu, telefonach komórkowych z nieograniczonym limitem rozmów, maksymalnym nieodpłatnym pakietem programów TV... Czy o czymś jeszcze zapomniałem? Aha, przystosowane dla niepełnosprawnych darmowe mieszkania z zasobów komunalnych remontowane nieodpłatnie raz na dwa lata i bezzwrotna pożyczka na zakup samochodu... Proszę zatem ministra finansów o zwiększenie podatku dochodowego do 85% na ten cel. Większość tu dyskutujących zapewne nie ma nic przeciwko temu, prawda?

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

3
5
~gamma 2014-03-23 (19:32) 6 miesięcy 8 dni 12 godzin i 51 minut temu

Wprowadzic obowiązkowe badania prenatalne i wyskrobywać te roślinki, a nie je na mój koszt utrzymywać !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~uszatek_2 2014-03-24 (16:14) 6 miesięcy 7 dni 16 godzin i 9 minut temu

...dlaczego zdjęliście mój wpis...? Ja tylko napisałem w nim, że kościół katolicki z budżetu państwa rocznie POŻERA ok. 1,82 mld złotych i to jest stanowczo za dużo jak na nasz BIEDNY KRAJ. Pokazałem tylko gdzie są wydawane pieniądze.... Ciekawe czy wydrukujecie ten wpis...???

odpowiedz

4
0
~magda 2014-03-23 (21:30) 6 miesięcy 8 dni 10 godzin i 53 minuty temu

Skoro państwo takie biedne i nie może podnieść zasiłków to kasę dla posłów itp.też obniżymy do 620 zł. Przecież można z tego wyżyć.

odpowiedz

2
3
~magda 2014-03-23 (19:12) 6 miesięcy 8 dni 13 godzin i 11 minut temu

Do protestujących rodziców:trzymajcie się i nie odpuszczajcie,jestem z wami całym sercem.Też mam niepełnosprawne dziecko i cały czas pracuję zawodowo, chociaż cięzko jest mi to pogodzić ale co będzie dalej to też nie wiem. Kto nie ma takiej nigdy nie zrozumie.

odpowiedz

1
0
~ewa 2014-03-23 (12:47) 6 miesięcy 8 dni 19 godzin i 36 minut temu

Nikt w tym kraju nie rozlicza aferzystów, ludzi winnych miliardowych przekretow. Nikt nie konfiskuje majatkow winnym milionowych "niegospodarności", którym ta "niegospodarność" przyniosła milionowe majatki. Nikt nie sprawdza skad się wziely fortuny "nagłych milionerow" kupujących posiadlosci za milioyt funtow w Londynie, miedzy innymi. Anglicy się smieja, ze sami jesteśmy winni naszej biedy bo tuczymy złodziei zamiast ich rozliczyć. A na dzieci niepełnosprawne "nie ma pieniędzy"!?!?! Wstyd! No ale kto z rzadzacych naszym krajem ma jeszcze poczucie wstydu?

odpowiedz

5
0
~szeregowyniepelnosprawny 2014-03-23 (11:02) 6 miesięcy 8 dni 21 godzin i 21 minut temu

a moja opinia jako osoby niepelnosprawnej jest taka.. niech ta ustawa zostanie napisana tak, aby sluzyla niepelnosprawnym a nie komukolwiek innemu, placa dla opiekuna tak, ale pod warunkiem czestej kontroli z zewnatrz stanu zdrowia osoby bedacej pod opieka, poniewaz boje sie o sytuacje w ktorej niepelnosprawni beda wykorzystywani jako co miesieczne zrodlo dochodu. Do rodzicow dzieci niepelnosprawnych.. walczycie podobno o prawawszystkich niepelnosprawnych a mowicie tylko o swoim wynagrodzeniu.. bardzo ciekawe. ..a juz najbardziej mi sie"podobalo" kiedy podjechal do was niepelnosprawny posel na wozku a szanowni rodzice nie dali mu dojsc do slowa. Dlaczego? Bo ma 6 tysiecy na asystenta? niech ma nawet 20 i tak nie zmieni to tego ze nie moze chodzic i pomijajac to jakim jest czlowiekiem czy dobrym czy nie po prostu go zakrzyczalyscie.. nie ma gorszych i lepszych niepelnosprawnych dla kazdego to dramat wymagacie zrozumienia od kogos a sami nie potraficie wykazac sie empatia, podziwiwam was za wytrwalosc, nie za podejscie, kierunek dobry ale droga nie ta, dlatego postanowilem wtracic swoje dwa grosze.. moze to ktos jeszcze przeczyta.. chetnie poznalbym wasze zdanie moze nawet sie przylaczyl ale niestety nie bylbym w stanie dluzej niz 30 min ze wzgledu na moj stan zdrowia. Licze ze nie odebraliscie tego jako licytacje na to kto ma gozej .. w protescie biora osoby ktore maja o wiele powazniejsza sytuacje odemnie i mam tego swiadomosc. Problem z niepelnosprawnymi polega na tym ze kazdy ma jakies ograniczenia.. wy mowicie w ich imieniu na miejscu i to wy jestescie ich glosem, moim jest internet. Mam nadzieje ze ktos mnie dostrzeze, a takze ze rowniez ludzie z mniejszymi problemami uzyskaja pomoc bo jak juz mowilem kazda niepelnosprawnosc jest dramatem i czesto ma to do siebie ze lubi sie poglebiac.. na kazdym etapie jest potrzebna pomoc.. Do Donalda T. ..fajnie bylo by normalnie pozyc Do posla Mularczyka widzialem reportaz o tym jak "pomagales" bezdomnemu, chcac go przesiedlic... moze ktos doceni twoja pomoc, ale osobiscie wolalbym zebys mi nie "pomagal" tylko gdzie sa inni..

odpowiedz

6
1
~Obszanka 2014-03-22 (15:37) 6 miesięcy 9 dni 16 godzin i 46 minut temu

ja mam dzieki bogu zdrowe dzieci i oby tak dalej. jestem za protestujacymi rodzicami. ale... nie wszyscy do jednego worka... bo jesli takie same pieniadze ma brac ktos kto ma chore dziecko ale sprawne i ten kto ciagle przy nim jest i ze wszystkiego rezygnuje na jego rzecz, to to niesprawedliwosc. znam przyklad: znajoma bierze 800 zl na syna z astma, ale moze i ona i jej maz chodzic do pracy. ale 800 zl bierze a jej maz siedzi w domu i baki zbija bo mu sie pracowac nie chce. bo po co... jedni rodzice dadza, drudzy dadza i jeszcze kase wezma. raj na ziemi. tacy ludzie moga brac zasilek ale nie wiele wiekszy od tego na zdrowe dzieci. A pielegnacyjny na takie tylko ciezkie przypadki sie nalezy. Zreszta zdrowe dzieci sa tez przyszloscia narodu, to one beda placic podatki na wszystko, wiec 77 zl rodzinnego to wstyd i ujma. choc ja nie narzekam dzieki bogu (oby tak dalej) na brak kasy (chpocna nadmiar tez nie) to sa rodziny ktore tez potrzebuja nawet tego rodzinnego nieco wiekszego.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

15
6
~.. 2014-03-20 (08:32) 6 miesięcy 11 dni 23 godziny i 51 minut temu

Do roboty by się wzięli a nie wyciągają łapy po kasę od państwa

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

4
1
~beta 2014-03-22 (21:17) 6 miesięcy 9 dni 11 godzin i 6 minut temu

Żenujący spektakl w wykonaliniu rodziców chorych dzieci. Jestem matką od 23 lat wychowuję dziecko niepełnosprawne. Jestem od 23 lat na emeryturze ( wcześniejszej a powodu opieki nad dzieckiem). Pracowałam 23 lata i emerytura moja to 837,00zł netto. Uważam ,że wszelkie podwyżki powinny dotyczyć świadczeń dla niepełnosprawnych dzieci. Jeśli dziecko jest niepełnoletnie to świadczenie otrzymuje rodzic, a jeśli jest pełnoletnie i otrzymuje rentę socjalną w wysokości 619,50 i zasiłek pielęgnacyjny 153zł i to te świadczenia powinno się podwyższać. Te mamuśki walczą o swoje świadczenie pielęgnacyjne a nie o dobro swoich dzieci. Tak być nie może . Każde pieniądze na osoby niepełnosprawne powinny iść na te osoby.Rodzice umierają a osoba chora zostaje sama i musi żyć za 619,50 +153zł. JAK MA TO ZROBIĆ

odpowiedz

5
1
~Ana 2014-03-22 (20:30) 6 miesięcy 9 dni 11 godzin i 53 minuty temu

Może najpierw pomagać należy własnym obywatelom. Ściągamy Ukraińców, zamiast pomóc w pierwszej kolejności naszym Obywatelom. A wymaga się bycia patriotą....?

odpowiedz

12
16
~Dim 2014-03-19 (10:58) 6 miesięcy 12 dni 21 godzin i 25 minut temu

Powinni też stworzyć dodatek dla bezdomnych, za to że się sobą opiekują przez 24 godziny dziennie. Przecież to ciężka praca.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
3
~Bożena.W 2014-03-22 (18:19) 6 miesięcy 9 dni 14 godzin i 4 minuty temu

Miałam dwoje dzieci niepełnosprawnych, pracowałam 5 lat i przez 20 lat sprawowałam opiekę nad nimi. Niestety, moje dzieci zmarły, zostałam bez środków do zycia. Chciałabym żeby Matki wywalczyły dożywotnią rente. TRZYMAM ZA NIE KCIUKI!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
0
~Pytam się 2014-03-22 (20:20) 6 miesięcy 9 dni 12 godzin i 3 minuty temu

W Faktach TVN min. Spraw Wewnętrznych powiedział, że Polska jest gotowa przyjać 11 tys. ukraińskich uchodźców, czyli dać im mieszkania, jedzenie, ubrania,. Pytam się dlaczego mamy przyjmować obcych, a na pomoc dla najbardziej potrzebujacych, biednych POLSKICH dzieci nie ma pieniędzy?????

odpowiedz

3
0
~xxx 2014-03-22 (19:17) 6 miesięcy 9 dni 13 godzin i 6 minut temu

Sam mam dziecko niepełnosprawne i do 16 roku życia wymagało stałej opieki drugiej osoby a po ukończeniu 16 roku życia mimo że stan zdrowia nie uległ poprawie ,właściwie nic się nie zmieniło to stwierdzono że już nie wymaga stałej opieki i przyznano dziecku umiarkowany stopień niepełnosprawności i zabrano żonie świadczenie pielęgnacyjne od 1 czerwca zeszłego roku , sprawa trafiła do sądu i toczy się do tej pory i jeszcze szybko się nie skończy z powodu opieszałości biegłych . Teraz jesteśmy na jednej niewielkiej pensji z której musimy porobić opłaty , wykupić leki , dać dziecku jeść , po kupić książki i zeszyty i jeździć ponad 300 km do kliniki gdzie dziecko jest leczone i operowane i po innych specjalistach nieco bliżej . Niech Pan Premier spróbuje tak żyć

odpowiedz

7
2
~megabol 2014-03-19 (16:37) 6 miesięcy 12 dni 15 godzin i 46 minut temu

Dawać wyższe renty i zasiłki. My chorzy , ja - psychicznie chcemy godnie żyć. Nikt mnie nie chce zatrudnić, więc siedzę w domu. Tusk obudź się.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Select 2014-03-22 (13:18) 6 miesięcy 9 dni 19 godzin i 5 minut temu

to jes dobre

odpowiedz

0
0
~ema 2014-03-21 (19:05) 6 miesięcy 10 dni 13 godzin i 18 minut temu

Kazdy powinien wyjsc i walczyc o swoje....kochana Polsko! Ci w parlamencie nie wiedza co to bieda...

odpowiedz

4
1
~KONGRES NOWEJ PRAWICY 2014-03-21 (16:32) 6 miesięcy 10 dni 15 godzin i 51 minut temu

GLOSUJCIE DALEJ NA PO I PIS, ZYJ LEPIEJ GLOSUJ NA (KONGRES NOWEJ PRAWICY)

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

14. premier III Rzeczypospolitej wygłosiła exposé
dodane 2014-10-01 (10:05) 22 godziny i 18 minut temu

Bronisław Komorowski: dobre expose
dodane 2014-10-01 (11:40) 20 godzin i 43 minuty temu

Dreamliner zawrócił do Warszawy. Na pokładzie zmarł pasażer
dodane 2014-09-30 (20:11) 1 dzień 12 godzin i 12 minut temu

Telewizja Trwam ukarana karą 50 tys. zł za nawoływanie do niszczenia Tęczy
dodane 2014-09-30 (15:21) 1 dzień 17 godzin i 2 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz zapoznać się z treścią expose Ewy Kopacz?

liczba oddanych głosów: 5985