Strona główna serwisu
Ostra niewydolność krążeniowo-​oddechowa przyczyną śmierci biegacza "Biegnij Warszawo"

Ostra niewydolność krążeniowo-​oddechowa przyczyną śmierci biegacza "Biegnij Warszawo"

Znana jest przyczyna śmierci biegacza, który zmarł na mecie "Biegnij Warszawo". To ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa - tak wynika ze wstępnej sekcji zwłok przeprowadzonej na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Na razie nie wiadomo, czy gdyby fachowa pomoc nadeszła szybciej, mężczyznę udałoby się uratować. Szczegółowe wyniki sekcji będą znane za kilka tygodni - informuje Radio ZET.
- Nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. (...) Ostateczną przyczynę (śmierci) poznamy za klika tygodni - powiedział Przemysław Nowak z warszawskiej prokuratury. Dodał, że zostały zlecane dodatkowe badania - m.in. toksykologia.

Przyjaciele i rodzina szukają świadków

Przyjaciele i rodzina biegacza proszą o kontakt wszystkich świadków. Stworzyli w tym celu specjalny adres. O sprawie informuje TVN24.pl.


"Przyjaciele i rodzina biegacza-amatora zmarłego podczas tegorocznej edycji "Biegnij Warszawo" szukają świadków tego zdarzenia. Bliscy starają się ustalić, czy organizator biegu dostatecznie zabezpieczył zdrowie uczestników. Pod specjalnie stworzonym adresem bylemswiadkiem@gmail.com mogą się zgłaszać osoby, które widziały akcję ratowniczą i tragiczne zdarzenia na mecie biegu" – można przeczytać w oświadczeniu żony biegacza.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w niedzielę. Na mecie 10-kilometrowej trasy imprezy "Biegnij Warszawo" zasłabł młody mężczyzna, który zmarł po przewiezieniu do szpitala. Zgodnie z relacjami części świadków, osoby, które wymagały reanimacji, musiały czekać na karetkę nawet 20 minut.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. Jak powiedział w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak, śledztwo będzie prowadzone roboczo w kierunku art. 155 Kodeksu karnego. Przewiduje on karę pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka.


Źródło: tvn24.pl, Radio Zet
tvn24.pl, PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. Radio Zet

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (690)
Nie zgadzam się z opinią
41
Zgadzam się z opinią
296
~ktoś 2013-10-09 (11:55) 7 godzin i 45 minut temu

żałosne. a co rodzina zrobiła w tym kierunku? czy sprawdziła stan zdrowia "biegacza? to dorosły człowiek i wiedział co robi! ale jak to w Polsce, szukamy winnych wszędzie tylko nie u siebie. to raczej szukanie możliwości ubiegania się o odszkodowanie!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 14

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
199
~Pyt 2013-10-09 (11:57) 7 godzin i 43 minut temu

Jest to WIELKA tragedia dla rodziny ! Jednak w myśl zasady " chcącemu nie dzieje się krzywda" biegacz musi liczyć sie z faktem że oprócz kontuzji może mieć dużo poważniejsze problemy. ( analogicznie ...jadąc autem liczymy się z możliwościa wypadku ) Przez to zdarzenie ( bo trudno to nazwać wypadkiem) za rok organizator zarząda od zawodników karty zdrowia sportowca czyli w skrócie badanie : EKG spoczynkowe EKG wysiłkowe, krew mocz , usg serca , spirometria, etc . I nagle sie okaże że wystartuje 500 uczestników. Obym był złym prorokiem. Jeszcze raz podkreślam że BARDZO współczuje rodzinie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
66
Zgadzam się z opinią
228
~Spitfire 2013-10-09 (12:21) 7 godzin i 19 minut temu

Szybko, szybko może uda się wyrwać jakąś kasę od organizatora...zamiast opłakiwać śmierć bliskiej osoby, kombinują już jak dostać odszkodowanie. Pieniądze to byłaby ostatnia rzecz o której bym myślał. Jak widać dzisiejsze społeczeństwo jest tak zdegenerowane, że śmierć bliskich już się nie liczy. Ważna jest kasa. Brzydzę się takimi ludźmi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 28