więcej

mazowieckie

Ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa przyczyną śmierci biegacza "Biegnij Warszawo".

tvn24.pl, PAP, Radio Zet, WP.PL |  aktualizacja 2013-10-09 (12:38) 1 rok 1 miesiąc 16 dni 9 godzin i 1 minutę temu
drukuj


Ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa przyczyną śmierci biegacza "Biegnij Warszawo"
opinie video
Znana jest przyczyna śmierci biegacza, który zmarł na mecie "Biegnij Warszawo". To ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa - tak wynika ze wstępnej sekcji zwłok przeprowadzonej na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Na razie nie wiadomo, czy gdyby fachowa pomoc nadeszła szybciej, mężczyznę udałoby się uratować. Szczegółowe wyniki sekcji będą znane za kilka tygodni - informuje Radio ZET.

- Nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. (...) Ostateczną przyczynę (śmierci) poznamy za klika tygodni - powiedział Przemysław Nowak z warszawskiej prokuratury. Dodał, że zostały zlecane dodatkowe badania - m.in. toksykologia.

Przyjaciele i rodzina szukają świadków

Przyjaciele i rodzina biegacza proszą o kontakt wszystkich świadków. Stworzyli w tym celu specjalny adres. O sprawie informuje TVN24.pl.

"Przyjaciele i rodzina biegacza-amatora zmarłego podczas tegorocznej edycji "Biegnij Warszawo" szukają świadków tego zdarzenia. Bliscy starają się ustalić, czy organizator biegu dostatecznie zabezpieczył zdrowie uczestników. Pod specjalnie stworzonym adresem bylemswiadkiem@gmail.com mogą się zgłaszać osoby, które widziały akcję ratowniczą i tragiczne zdarzenia na mecie biegu" – można przeczytać w oświadczeniu żony biegacza.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w niedzielę. Na mecie 10-kilometrowej trasy imprezy "Biegnij Warszawo" zasłabł młody mężczyzna, który zmarł po przewiezieniu do szpitala. Zgodnie z relacjami części świadków, osoby, które wymagały reanimacji, musiały czekać na karetkę nawet 20 minut.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. Jak powiedział w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak, śledztwo będzie prowadzone roboczo w kierunku art. 155 Kodeksu karnego. Przewiduje on karę pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka.

Źródło: tvn24.pl, Radio Zet


(asz, fbi, ap, msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 24 9.41%
nie 231 90.59%

Przeczytaj też

Śmierć na mecie "Biegnij Warszawo". Trwają przesłuchania świadków

dodane 2013-10-08 (14:36) 1 rok 1 miesiąc 17 dni 7 godzin i 3 minuty temu

Ireneusz Raś: Śmierć w Warszawie. Biegi masowe pod lupą Komisji Sportu

dodane 2013-10-08 (08:59) 1 rok 1 miesiąc 17 dni 12 godzin i 40 minut temu

materiał wideo

Będzie śledztwo w sprawie śmierci na mecie biegu "Biegnij Warszawo"

aktualizacja 2013-10-07 (12:26) 1 rok 1 miesiąc 18 dni 9 godzin i 13 minut temu
materiał wideo

Uczestnik biegu "Biegnij Warszawo" nie żyje, trzy osoby w szpitalu

aktualizacja 2013-10-06 (18:05) 1 rok 1 miesiąc 19 dni 3 godziny i 34 minuty temu

Utrudnienia w Warszawie w związku z "Biegnij Warszawo"

dodane 2013-10-06 (09:09) 1 rok 1 miesiąc 19 dni 12 godzin i 30 minut temu

"Maszeruję - Kibicuję" to akcja towarzysząca imprezie "Biegnij Warszawo"

dodane 2013-10-04 (15:46) 1 rok 1 miesiąc 21 dni 5 godzin i 53 minuty temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Śmierć

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (690)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
5
~<> 2014-08-17 (20:28) 3 miesiące 8 dni 1 godzinę i 11 minut temu

jak chcą biegać to niech biegają , ale na własną odpowiedzialność, karetki i lekarze są potrzebni tam gdzie pracują, tylko koszty nabijają, policja zajęta,służba medyczna zajęta , drogi pozamykane bo jakiś promil mieszkańców chce się pobawić, poszli gdzieś na łąki i biegać do woli

odpowiedz

8
21
~no 2013-10-09 (22:32) 1 rok 1 miesiąc 15 dni 23 godziny i 7 minut temu

niech sobie te ch... biegaja gdzie chca aby nie paralizowali centrum warszawy !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
1
~kill bill 2013-10-16 (06:31) 1 rok 1 miesiąc 9 dni 15 godzin i 8 minut temu

Sądy w Polsce umieją tylko karać opozycję i pijanych rowerzystów ,złodzieje,aferzyści maja sie dobrze.

odpowiedz

1
4
~spoko 2013-10-15 (23:30) 1 rok 1 miesiąc 9 dni 22 godziny i 9 minut temu

biegł bo bał się że straci pracę ?.....w jakims urzędzie ?

odpowiedz

6
5
~nn 2013-10-12 (03:34) 1 rok 1 miesiąc 13 dni 18 godzin i 5 minut temu

No to poleciał sobie chłopina "po zdrowie". Teraz wolałby pewnie siedzieć w kapciach przed telewizorem i lepiej by na tym wyszedł.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
3
~kris 2013-10-15 (09:22) 1 rok 1 miesiąc 10 dni 12 godzin i 17 minut temu

nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć że zabiegał sie na śmierć, natural selection.

odpowiedz

4
1
~paszkowski 2013-10-14 (08:06) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 13 godzin i 33 minuty temu

nic nie będzie z żadnego śledztwa , prokuratury w Polsce to zbiorowisko leni i nierobów, sprawy ciągną się miesiącami, to ludzie którzy powinni pójść do łopaty z korzyścią dla systemu !

odpowiedz

4
3
~obserwatorka 2013-10-14 (05:35) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 16 godzin i 4 minuty temu

gorąco współczuję żonie i rodzinie,mimo wszystko uwazam że wiek 37 lat to własnie niebezpieczeństwo powstania chorób krążeniowo-sercowych i trzeba być ostrożniejszym na sporty wyczynowe.to juz nie ten organizm

odpowiedz

5
1
~Anna 2013-10-13 (23:00) 1 rok 1 miesiąc 11 dni 22 godziny i 39 minut temu

Ryzykował na własne zyczenie i na własny rachunek

odpowiedz

1
8
~jasn 2013-10-13 (13:41) 1 rok 1 miesiąc 12 dni 7 godzin i 58 minut temu

Tak się konczy przygoda Hani bufetowej z Warszawą Wsparla dla własnej propagandy bieg A tu chłop padl A teraz Hanka padnie

odpowiedz

3
6
~babcia 2013-10-12 (20:04) 1 rok 1 miesiąc 13 dni 1 godzinę i 35 minut temu

może należałoby organizować takie biegi w cieplejsze miesiące, w tym dniu w Warszawie było dość chłodno, biegnący byli lekko ubrani a takie chłodzenie rozgrzanego organizmu nie wszystkim wychodzi na dobre, czytałam, że nieodpowiednie ubranie jest przyczyną zawałów np. w okresie zimowym, poza tym startujący w takich zawodach powinni być obowiązkowo badani

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
1
~ale diagnoza 2013-10-12 (15:46) 1 rok 1 miesiąc 13 dni 5 godzin i 53 minuty temu

W tłumczeniu na potoczny ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa znaczy tyle, że stanęło mu serce i przestał oddychać, a każda śmierć do tego się właśnie sprowadza. Więc lepiej by się nie chwalił dziennikarz że "znana jest przyczyna śmierci biegacza".

odpowiedz

3
4
~sigma amaTor 2013-10-11 (23:35) 1 rok 1 miesiąc 13 dni 22 godziny i 4 minuty temu

Czy wiesz ze Pawel Korzeniowski chodziaż olimpijski to astmatyk tak samo jak Bjergen! Gdyby nie koks tonie zdobylby zadnego medalu! A teraz wyglasza swoje opinie jako wyrocznia wszechwiedzaca koksownicza,o amatorach! Olejcie przyszloroczny maraton warszawski i biegnij warszawo!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
2
slagan 2013-10-12 (09:44) 1 rok 1 miesiąc 13 dni 11 godzin i 55 minut temu

Rodzna chce teraz zrobić kasę. Zapewne wkrótce "nieutulona w żalu" będzie miała program w telewizji albo otworzy fundację ustanawiając sobie wysokie pensje. Milionowe odszkodowanie od organzizatorów też się przyda, żeby utulić ból. Prawda jest taka że człowiek biegł, włączyła się ambicja i wyłączył zdrowy rozsądek. Sam uprawiam sport czynnie i wiem ile może mój organizm. Jak chcę za dużo to szybko jestem ukarany przez samego siebie

odpowiedz

2
5
~zawodnik 2013-10-12 (03:37) 1 rok 1 miesiąc 13 dni 18 godzin i 2 minuty temu

Zeby impreza była udana, wszyscy którzy tam lecieli jak stado baranów, powinni paść.

odpowiedz

2
0
~grożnie! 2013-10-11 (20:26) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 1 godzinę i 13 minut temu

ukraińcy cisnom naszych bohaterskich orłów!

odpowiedz

7
2
~Roza 2013-10-11 (14:28) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 7 godzin i 11 minut temu

Sam tego chcial.Mogl przerwac bieg w polowie.To on najlepiej wiedzial jak sie czuje.Ale dla chwaly I kasy dobrowolnie zrezygnowal z zycia.Czy warto bylo?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
2
~250000 2013-10-11 (20:23) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 1 godzinę i 16 minut temu

odszkodowania dla rodziny , za to że padł w tym durnym biegu

odpowiedz

11
3
~kane 2013-10-11 (13:27) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 12 minut temu

i znowu rodzinka szuka winnych tak jak z tymi himalaistami, kto winny?!!! on winny!!! po co biegł? to co dzieciak jakiś że nie wiedział że bieg nawet parę kilometrów bez przygotowania tak się może skończyć? co nie badał się? nie wiedział że jest chory?

odpowiedz

9
7
~anna 2013-10-09 (17:30) 1 rok 1 miesiąc 16 dni 4 godziny i 9 minut temu

Sam sobie winny jak wiedział że ma takie schorzenie to nie powinien brać udziału

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Mężczyzna zginął pod kołami Pendolino podczas jazdy testowej
dodane 2014-11-25 (17:49) 3 godziny i 50 minut temu

Rosja po raz kolejny przestrzega Ukrainę przed dążeniem do NATO
dodane 2014-11-25 (17:15) 4 godziny i 24 minuty temu

20 złotych za głos? W Płocku rusza śledztwo
dodane 2014-11-25 (18:05) 3 godziny i 34 minuty temu

Zatrzymano 2 osoby ws. zabójstwa Jarosława Ziętary
dodane 2014-11-25 (10:03) 11 godzin i 36 minut temu

Kalisz atakuje Millera: to zamach na demokrację
dodane 2014-11-25 (09:09) 12 godzin i 30 minut temu

"Wpadka" służb specjalnych. SWW zdekonspirowana?
dodane 2014-11-25 (08:10) 13 godzin i 29 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy powinno się unieważnić wybory samorządowe?

liczba oddanych głosów: 21177