więcej

mazowieckie

Ks. Isakowicz-Zaleski o wizycie o. Bashobory: abp Hoser nie może być obojętny wobec wskrzeszeń.

tvp.info |  dodane 2013-07-05 (11:20) 1 rok 3 miesiące 19 dni 7 godzin i 29 minut temu
drukuj


Ks. Isakowicz-Zaleski
Ks. Isakowicz-Zaleski opinie
– Chciałbym, żeby władze kościelne wyraźnie powiedziały, czy to jest prawda, albo czy to jest swego rodzaju oszustwo. Brakuje mi jasnego stanowiska choćby arcybiskupa Hosera, który powinien powiedzieć: tak, ja gwarantuję swoim autorytetem, że doszło do prawdziwych cudów polegających na wskrzeszaniu. Arcybiskup Hoser jest lekarzem. Kto, jak kto, ale on powinien na ten temat się wypowiedzieć. Nie można przechodzić obojętnie wobec stwierdzenia, że dwadzieścia osób zostało wskrzeszonych – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info ks. Isakowicz-Zaleski komentując jutrzejszą wizytę ojca Johna Bashobory w Polsce.

Charyzmatyczny duchowny z Ugandy w sobotę 6 lipca na Stadionie Narodowym poprowadzi rekolekcje. W sumie na spotkanie z uzdrowicielem wybiera się ponad 57 tysięcy wiernych. Co ważne, ojciec Bahobora do Warszawy przyjeżdża na zaproszenie arcybiskupa Henryka Hosera, Bskupa Warszawsko-Praskiego. Niestety hierarcha od pewnego czasu nie chce na temat rekolekcji „Jezus na Stadionie” się wypowiadać. – Mamy przypadek bardzo szczególny, że arcybiskup Warszawsko-Praski, który jest bardzo aktywnym duchownym – zapraszając ojca Bashoborę położył swój autorytet na szali – mówi w rozmowie z portalem tvp.info ks. Isakowicz-Zaleski.

Duchowny z Krakowa stwierdził, że choć rozumie, że do części wiernych trafia ta forma ewangelizacji i on tego nie może negować, to do wydarzenia podchodzi sceptycznie. – Hamuje mnie określenie, że ojciec Bashobora dokonał wskrzeszeń. Dla mnie wskrzeszenia to coś cudownego, wskrzeszenia dokonywane przez Chrystusa są opisane w Ewangelii, a tu nagle słyszymy, że kapłan z Ugandy dokonał ponad 20 wskrzeszeń. Tu stawiam znak zapytania – powiedział ks. Isakowicz-Zaleski. – Arcybiskup Hoser jest lekarzem. Kto, jak kto, ale on powinien na ten temat się wypowiedzieć. Nie można przechodzić obojętnie wobec stwierdzenia, że dwadzieścia osób zostało wskrzeszonych – podkreślał duchowny z Krakowa.

Ksiądz przyznał jednak, że „Afryka do tej pory pokazywana była jako kontynent, na który jadą misjonarze z Polski”. – A tu jest dokładnie odwrotnie, ewangelizować będzie ojciec z Ugandy. Nie dziwię się, że wiele osób z pewnej ciekawości, chęci poznania czegoś nowego – idzie na stadion – powiedział.

Godson: "ludzie mają głód duchowości"

Poseł John Godson z PO, a przy okazji duchowny ewangelikalny w rozmowie z portalem tvp.info zauważa, że 57 tysięcy sprzedanych wejściówek na spotkanie z ojcem Bashoborą obrazuje nastroje panujące w Polsce. – Kościół katolicki w Polsce dotychczas był bardzo kontemplacyjny. A tu przyjeżdża człowiek, charyzmatyk, który żywiołowo głosi ewangelię – mówi Godson. Poseł twierdzi, że Polacy na Stadion Narodowy wybiorą się także z ciekawości, bo trudno pozostać obojętnym wobec informacji o duchownym z Ugandy, który wskrzesza ludzi. – Poza tym ludzie mają głód duchowości - ocenia.

Prof. Andrzej Rychard, dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN pytany o fenomen ojca Bashobory, mówi portalowi tvp.info: "Kilkadziesiąt złotych za zobaczenie duchownego z Afryki, obejrzenie Stadionu Narodowego przy ładnej pogodzie i w przypadku niektórych za wiarę w to, że można doznać uzdrowienia – to jest moim zdaniem atrakcyjna rynkowo propozycja. Żałować można jedynie, że Paul McCartney wypadł słabiej w tej konkurencji. Ale jego bilety były droższe, a ja wiem, że w Polsce podstawowym kryterium wyboru konsumenckiego jest cena" – stwierdził prof. Rychard.

Więcej na tvp.info.

(msz, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 238 68.59%
nie 109 31.41%

Przeczytaj też

Poseł John Godson: na własne oczy widziałem wskrzeszenie

dodane 2013-07-04 (21:20) 1 rok 3 miesiące 19 dni 21 godzin i 29 minut temu

Ok. 58 tys. osób zapisało się na rekolekcje na Stadionie Narodowym

dodane 2013-07-04 (07:35) 1 rok 3 miesiące 20 dni 11 godzin i 14 minut temu

"Jezus na Stadionie" - 60 tys. ludzi na rekolekcjach w Warszawie

dodane 2013-07-03 (03:54) 1 rok 3 miesiące 21 dni 14 godzin i 55 minut temu

John Baptist Bashobora na Stadionie Narodowym. Czy to przyszłość Kościoła?

aktualizacja 2013-06-26 (08:39) 1 rok 3 miesiące 28 dni 10 godzin i 10 minut temu

Jezus na Stadionie: pond 55 tysięcy chętnych na rekolekcje

dodane 2013-06-25 (13:34) 1 rok 3 miesiące 29 dni 5 godzin i 15 minut temu

W innych serwisach


Opinie (1136)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
4
~wiem 2013-07-27 (14:21) 1 rok 2 miesiące 27 dni 4 godziny i 28 minut temu

Księże Isakowiczu-Zaleski, czy ksiądz naprawdę wie, co mowi? Abp Hoser ma ręczyć swoim autorytetem, iż są to wskrzeszenia? Przecież nie ma takiej władzy! Od tego są postępowania i komisje działające w Watykanie. Co ma tu abp Hoser do ręczenia.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
18
~Michal Kupiec 2013-07-06 (10:51) 1 rok 3 miesiące 18 dni 7 godzin i 58 minut temu

Zaleski ty nie jestes kapłanem uzdrowicielem dusz TY JĄTRZYSZ STARY DZIADU I FIGLUJESZ Z MEDIAMI JAK ROZWYDZONA PANNA co SZUKA POKLASKU ... won z toba dziadu i twoim pyskiem brzydkim z mediów !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
1
~Marcinio 2014-01-03 (00:27) 9 miesięcy 21 dni 18 godzin i 22 minuty temu

Głuptaki kupują bilety i wierzą we wskrzeszenia. Perkalu i paciorków dziś łakną Polacy-Wolacy a szczwany Murzyn przynosi im je i wskrzesza. Aka, aka, Mzimu Aka. Tak wygląda polski katolicyzm. Hahahaha! Prymas Tysiąclecia chwalił faszystów, JP2 święci bandytę Stepinaca i oszusta Pio, a lud prosty wyje, Mzimu, Mzimu, Abba Ojcze,zostań z nami.. Barany jesteście, i tyle.

odpowiedz

1
2
~wierzacy 2013-08-09 (19:03) 1 rok 2 miesiące 14 dni 23 godziny i 46 minut temu

czy niezastanawiał sie nikt czemu na stadi9onie nie na błoniach np. chodzi o kase i tylko kase .... bo na błonie przyjdzie każdy a na stadion niewpószczo bez wejscówki pewno 50 za osobe

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~adam 2013-08-09 (19:02) 1 rok 2 miesiące 14 dni 23 godziny i 47 minut temu

I dalej ludziom wpieraja dziecko wbzuch.wstyd co kosciół proponuje ludziom tym bardziej abp.Hoser który jest lekarzem.WSTYD

odpowiedz

2
3
~Marcin, Sopot 2013-08-09 (18:18) 1 rok 2 miesiące 15 dni i 31 minut temu

Księże Zaleski - Jezus żyje! Uzdrawia, Uwalnia i Wskrzesza, czyni cuda! tak jak to robił wcześniej, więcej wiary i rozsądku! Nie mieszajcie i nie dzielcie. Co ma do tego arcybiskup? Nie był świadkiem, po co ma się wypowiadać? Tanie prowokacje, nie służą i ludziom i Kościołowi.

odpowiedz

1
1
~Walther p38 2013-08-09 (18:17) 1 rok 2 miesiące 15 dni i 32 minuty temu

...igrzyska zamiast chleba

odpowiedz

68
31
~Maciej Jaśkiewicz 2013-07-05 (13:16) 1 rok 3 miesiące 19 dni 5 godzin i 33 minuty temu

Drodzy internauci. Bóg was kocha. Tak, Bóg was kocha takimi jakimi jesteście. Z całym waszym gniewem, z całą waszą nienawiścią. On i tak was kocha i chce przyjąć was do swego serca. Cierpliwie stoi przy was i czeka na was, pomimo tego że go ciągle opluwacie, wyzywacie i szydzicie z niego. On was kocha miłością doskonałą i chce wam pomóc z waszym życiem. Z każdym, najmniejszym nawet problemem. Czeka aż mu na to pozwolicie. I wiecie co. Ja też was kocham. Kocham was w Jezusie Chrystusie i nie przestanę was kochać i się za was modlić, pomimo tego wszystkiego co tu anonimowo piszecie. Nie muszę was znać, nie muszę znać waszych imion, nie muszę znać waszych twarzy. Bóg wie o kogo mi chodzi i mam nadzieję, że wysłucha moich próśb i da wam poznać jak bardzo was kocha, pomimo tej bariery, którą próbujecie wokół siebie wybudować, żeby tylko nie stał się cud miłości z waszym udziałem. Proszę też wszystkich wierzących, czy to katolików, czy prawosławnych, czy też protestantów. O modlitwę za tych ludzi. Bądź co bądź, wszyscy jesteśmy wspólnotą dzieci Bożych, bez względu na to, jak bardzo niektórzy z nas pobłądzili.

odpowiedz

pokaż 17 ukrytych odpowiedzi

0
0
~as 2013-07-29 (13:28) 1 rok 2 miesiące 25 dni 5 godzin i 21 minut temu

to są sprawy wewnętrzne, ci z czerskiej czyhają na takie wypowiedzi w mediach, niedobrze tak ględzić gdzie popadnie człowieku, podyskutuj z nijaką wiśniewską z IV departamentu od spraw Kościoła - wyborczej, jak ci tak tego brakuje

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
Obserwator analityk 2013-08-03 (08:53) 1 rok 2 miesiące 21 dni 9 godzin i 56 minut temu

Tu nie tylko biskup musi się zdeklarować czy pobłogosławił czyny szarlatana czy nie, ale episkopat. A może znowu episkopat ogłosi, że jest niekompetentny jak wobec nurzania Krzyża w bagnie politycznej walki prawicy o władze i pieniądze na Krakowskim Przedmieściu?

odpowiedz

16
6
~Roman 2013-07-06 (00:02) 1 rok 3 miesiące 18 dni 18 godzin i 47 minut temu

Ale bedą jaja jak wskrzesi Lecha Kaczynskiego!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~tedeo 2013-07-27 (15:04) 1 rok 2 miesiące 27 dni 3 godziny i 45 minut temu

Panie Zalewski , pan się mylisz , Może Arcy-cośtam Hoser i jest lekarzem , a może i nie , ale ponad wszelką wątpliwość jest człowiekiem z uszkodzonym umysłem , tak coś jakby schizofrenik .

odpowiedz

4
0
~Ja 2013-07-27 (14:31) 1 rok 2 miesiące 27 dni 4 godziny i 18 minut temu

W Afryce, od lat kaplani voodoo wskrzeszaja zmarlych , tylko naukowcy-ateisci ukrywaja fakty.

odpowiedz

2
3
~Fred 2013-07-27 (12:34) 1 rok 2 miesiące 27 dni 6 godzin i 15 minut temu

To co? Czy dar wskrzeszania jest zarezerwowany tylko dla jakiegoś księdza z Krakowa? To, że jest to ktoś z Afryki, jest zgodne z duchem Ewangelii. Dla katolików jednak Ewangelia niewiele znaczy. Oni mają swoją tradycję.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
10
~ja 2013-07-10 (00:28) 1 rok 3 miesiące 14 dni 18 godzin i 21 minut temu

Panie Boże wróć rozum ks.Zaleskiemu, bo pobłądził GRUBO, POBŁĄDZIŁ!!! A reszcie wybacz, bo nie wiedzą co czynia!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

4
1
~kowal 2013-07-27 (12:49) 1 rok 2 miesiące 27 dni 6 godzin i 1 minutę temu

Gospodarka bezrobocie a nie brednie w waszym stadzie 4 tys ludzi poppełania samobójstwo ze wzgl. ekonomiczny rocznie obódz się stanie próżniaczy,

odpowiedz

5
1
~katol 2013-07-27 (11:57) 1 rok 2 miesiące 27 dni 6 godzin i 52 minuty temu

Hoser ogłosi cud, jak będzie mu skarbona pękała w zawiasach od nadmiaru kasy. Ogłupiają nas biednych katolików ile się da.

odpowiedz

5
1
~Renata 2013-07-27 (11:32) 1 rok 2 miesiące 27 dni 7 godzin i 17 minut temu

Ten czlowiek ratuje oblicze kosciola. Bede sie modlic za niego.

odpowiedz

5
3
~ratujciePolskę 2013-07-27 (11:18) 1 rok 2 miesiące 27 dni 7 godzin i 31 minut temu

Te wskrzeszenia to użycie diabolicznych mocy Boshobory. Hoser sprowadza do Polski demony afrykańskie, Hoser potrzebuje egzorcyzmów, to nie żarty! Niech ktoś szybko zrobi z tym porzadęk, zanim afrykańskie demony rozlezą się po Polsce! W Afryce demony wymordowały maczetami miliony niewinnych niczemu ludzi, my nie chcemy tego w Polsce!

odpowiedz

3
1
~r 2013-07-27 (11:18) 1 rok 2 miesiące 27 dni 7 godzin i 31 minut temu

Znowu Krakow czepia sie stolicy.Jakies kompleksy ?

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 11 godzin i 14 minut temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 12 godzin i 25 minut temu

Aleksander Kwaśniewski: Radosław Sikorski chlapnął
dodane 2014-10-24 (08:34) 10 godzin i 15 minut temu

Odwołane poszukiwania obcego okrętu na Bałtyku
dodane 2014-10-24 (08:55) 9 godzin i 54 minuty temu

W wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach zginęli dziennikarze
dodane 2014-10-24 (06:26) 12 godzin i 23 minuty temu

Skandaliczny konkurs na Miss Hitler
dodane 2014-10-24 (05:46) 13 godzin i 3 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 11966