Strona główna serwisu
Hanna Gronkiewicz-​Waltz szefową warszawskiej PO
Hanna Gronkiewicz-​Waltz szefową warszawskiej PO

Hanna Gronkiewicz-​Waltz szefową warszawskiej PO

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została wybrana przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Była jedyną kandydatką na to stanowisko. "Współczujemy członkom Platformy Obywatelskiej wyboru Hanny Gronkiewicz-Waltz na przewodniczącą warszawskich struktur partii" - napisał Piotr Guział w reakcji na wyniki wyborów.
Za kandydaturą Gronkiewicz-Waltz głosowało 395 osób, przeciw było 78, a 16 wstrzymało się od głosu.

Dziękując za okazane zaufanie Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że najważniejszym zadaniem dla stołecznej PO jest obecnie referendum zaplanowane na 13 października. - Nie możemy dopuścić do zerwania czteroletniego kontaktu między władzami samorządowymi a wyborcami - powiedziała. W kontekście referendum Gronkiewicz-Waltz przywołała tradycję używania liberum veto do zrywania posiedzeń sejmu. - Liberum veto doprowadziło do anarchii i upadku Polski - zaznaczyła.

W imię odpowiedzialności za wspólnotę wartości i celów, jaką jest Platforma, jestem gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność przewodzenia Hanna Gronkiewicz-Waltz


Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie kandydowała Małgorzata Kidawa-Błońska, która kierowała stołeczną Platformą od 2006 r. Podczas zjazdu poparła kandydaturę Gronkiewicz-Waltz, podobnie jak dotychczasowy wiceszef stołecznej PO Marcin Kierwiński.

- W imię odpowiedzialności za wspólnotę wartości i celów, jaką jest Platforma, jestem gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność przewodzenia - zadeklarowała na zjeździe Gronkiewicz-Waltz. Podkreślała, że PO stoi przed wielkimi wyzwaniami, jakimi są referendum w stolicy, a potem kolejno wybory do Parlamentu Europejskiego, samorządowe, parlamentarne i prezydenckie. Przekonywała, że Platforma jest w stanie wygrywać kolejne wybory. Zaznaczyła jednocześnie, że odpowiedzialność za dalszy rozwój stolicy wymaga "zwarcia szeregów".

Gronkiewicz- Waltz mówiła także, że na stanowisku prezydenta przyszło jej rządzić w stolicy w "bardzo trudnych czasach", bo - jak mówiła - rządzi od 2006 roku, a jedynie lata 2007 i 2008 były czasem wzrostu gospodarczego. Deklarowała, że zamierza spotykać się bezpośrednio z warszawiakami oraz używać do tego celu nowoczesnych narządzi, takich jak portale społecznościowe. - Zachęcam Was, abyście poszli do ludzi, ja będę nadal chodzić - razem z Wami - zapewniła Gronkiewicz-Waltz.

Małgorzata Kidawa-Błońska nie zgodziła się z opinią, że przekazanie przewodniczenia stołecznej Platformie to wzmocnienie prezydent Warszawy przed przyszłotygodniowym referendum w sprawie jej odwołania. - Termin zjazdu ustalaliśmy kiedy jeszcze nie wiadomo było kiedy odbędzie się referendum - tłumaczyła.

Poza warszawską PO, swoje władze wybierają też struktury tej partii w Gdańsku, Łodzi, Katowicach i we Wrocławiu. Wybory w powiatach potrwają do niedzieli. Między 21 a 27 października, Platforma Obywatelska będzie wybierać szefów regionów. Proces wyborczy w PO zakończy się 23 listopada krajową konwencją.

"Współczujemy"

W reakcji na wybór Gronkiewicz-Waltz, Warszawska Wspólnota Samorządowa, która domaga się odwołania dotychczasowej prezydent Warszawy z funkcji, napisała w oświadczeniu, że "współczujemy członkom Platformy Obywatelskiej wyboru Hanny Gronkiewicz-Waltz na przewodniczącą warszawskich struktur partii". "Jako prezydent Warszawy doprowadziła do chaosu w mieście, a teraz wprowadzi też chaos w partii. Nie dziwi nas, że tak wielu warszawiaków planuje iść do referendum i zagłosować za jej odwołaniem, skoro nawet w jej macierzystej partii ma tak silną opozycję. Była jedynym kandydatem na funkcję przewodniczącego, a mimo to otrzymała 20 proc. głosów przeciwnych, co jest swoistym wotum nieufności działaczy PO dla Pani Prezydent" - napisał Piotr Guział z WWS.

Gronkiewicz-Waltz jest prezydentem Warszawy od 2006 r. 13 października br. odbędzie się referendum w sprawie jej odwołania odbędzie się. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta w Warszawie w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1109)
Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
336
~Rembertów 2013-10-05 (13:31) 22 godzin i 27 minut temu

Rembertów głosuję w referendum za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 17

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
227
~kosa 2013-10-05 (11:45) 13 minut temu

HGW ,juz widze jak 13 ,dostanie kopa aż zahuczy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
219
~były POwiec 2013-10-05 (13:30) 22 godzin i 28 minut temu

Wszyscy, którzy głosowali na Tuska i jego bandę przyznajmy wreszcie, że byliśmy frajerami. Nie wdawajmy się w bezsensowne pyskówki z przeciwnikami PO, bo dziś wszyscy doskonale wiemy, że to MY - elektorat PO - okazaliśmy się idiotami. Możemy oczywiście temu publicznie zaprzeczać, nie chcąc przyznać się do własnego frajerstwa, ale samych siebie nie oszukamy. Czas więc powiedzieć wprost: Szanowni wyborcy PiS - mieliście rację ! Trzeba mieć odwagę, by przyznać się do własnej głupoty. Sami na co dzień będąc kombinatorami (za komuny nie dało się inaczej), uwierzyliśmy naiwnie (na tym właśnie polega nasze frajerstwo!), że "Platforma Obywatelska" jest partią ludzi superuczciwych i superkompetentnych. Zapomnieliśmy nauczkę z rządami SLD-PSL. Tymczasem okazało się, że jeszcze raz zaufaliśmy niekompetentnym superkombinatorom i cynicznym supercwaniakom, którzy sprytnie nabili nas wszystkich w butelkę a sami się obłowili, wyprzedając kraj za przysłowiową miskę soczewicy. Po prostu daliśmy się złapać na reklamę, zapominając, że prawie wszystkie media, gazety, radia i telewizje są z nimi związane. Uwierzyliśmy napisom na błyszczącym opakowaniu! Śmialiśmy się z moherowych beretów, tymczasem okazało się, że cały czas to słuchacze Rydzyka mieli dostęp do prawdziwych informacji, a nas karmiono bajkami o Zielonej Wyspie, która tak naprawdę zamienia się w Zielone Wysypisko a my w śmieciarzy. Ja, jako były wyborca Tuska i PO przyznaję się do błędu i przepraszam, że swoim głosem przyczyniłem się do tragedii tylu rodaków. Przepraszam z całego serca.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 14

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
155
~Mateo 2013-10-05 (13:38) 22 godzin i 20 minut temu

PO jest jak PZPR w fazie schyłkowej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
150
~polo 2013-10-05 (12:38) 23 godzin i 20 minut temu

Trzynastego października wrzuć gronkowca do śmietnika!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
141
~POLITOLOG 2013-10-05 (14:34) 21 godzin i 24 minut temu

PO to nie jest partia demokratyczna, a to nie byly wybory, tylko plebiscyt poparcia..Wybory, jak nazwa wskazuje, to wybor miedzy, co najmniej dwoma mozliwosciami, z jednym kandydatem, to nie wybory.. Nie jestem z Warszawy, nie interesuje mnie, czy jest ona dobrym prezydentem, ale za sama arogancje jej i PO, po tym jak ogloszono referendum, powinna zostac odwolana..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
140
~DONEK 2013-10-05 (13:03) 22 godzin i 55 minut temu

U nas w PO tonacy .........................................................koryta sie chwyta .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
137
~Alojzy 2013-10-05 (16:18) 19 godzin i 40 minut temu

Jakby HGW była chłopem to by nosila pejsy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
126
~Anna 2013-10-05 (12:43) 23 godzin i 15 minut temu

Jak za komuny . Jeden kandydat wystawiony i PEWNE ZWYCIĘSTWO .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
122
Eryk Sledzik z fejsa 2013-10-05 (15:41) 20 godzin i 17 minut temu

Warszawiacy- Nie skąpcie się, dajcie po zecie na ściepę!!! Kupimy Jej miotłę, by nie musiała na piechotę wracać- no do swoich...ależ Wam ciężko tłumaczyć...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
123
~Poznaniak 2013-10-05 (13:25) 22 godzin i 33 minut temu

Właśnie tym wyborem PO POkazała swoją AROGANCJĘ i BUTĘ wobec przeciętnego obywatela. Obywatele mówią Bufetowej NIE, a PO wybiera ją na Przewodniczącą PO w Warszawie. Oto prawdziwy obraz "DIALOGU" władzy ze społeczeństwem. Czy ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości gdzie PO i Bufetowa mają przeciętnego obywatela? Zamiast okazać odrobinę skruchy, skromności to perfidnie plują Warszawiakom w twarz. Myślę, że ten wybór, ta arogancja może zadziałać jak płachta na byka i oby tak było. Życzę Wam Warszawiacy, abyście 13-go października POgonili tych AROGANTÓW z Bufetową na czele od koryta!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
123
~Miki 2013-10-05 (13:04) 22 godzin i 54 minut temu

PO - Przestępcza Organizacja

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
118
~IXMEN 2013-10-05 (12:38) 23 godzin i 20 minut temu

No i załatwiono jej następną ciepłą posadkę skoro prezydentura Warszawy ucieka z rąk.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
116
~drumandi 2013-10-05 (12:46) 23 godzin i 12 minut temu

Jak w PZPR, jeden kandydat na Pierwszego sekretarza.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
99
~4 razy po 2 razy 2013-10-05 (12:37) 23 godzin i 21 minut temu

Orkiestra na platformianym Titanicu gra do końca!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
99
~bebe 2013-10-05 (13:23) 22 godzin i 35 minut temu

Patrząc na takie ryje człowiek nabiera przekonania, że gołymi rękowa oderwać ich od koryta nie da rady. Trzeba będzie zastosować jakąś dżwignię.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
95
~johny 2013-10-05 (13:44) 22 godzin i 14 minut temu

Wy sie śmiejecie a Ta pani ma mieć poważną operację - będą jej operacyjnie odrywać r.y.j od koryta. Pani Gronkiewicz trzymamy kciuki , oby sie operacja udała i dużo zdrowia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
92
~Wiki 2013-10-05 (14:04) 21 godzin i 54 minut temu

POpaprańcy traktują Polskę i Warszawę jak swój prywatny folwark.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
91
~Radek33 2013-10-05 (14:10) 21 godzin i 48 minut temu

Właściwie to miałem nie iść na to referendum gdyż twierdziłem że takie coś na rok przed wyborami jest niepotrzebne.Zmieniłem jednak zdanie kiedy z tv zobaczyłem te same ryjce tych pseudoartystów którzy popierają ich przy każdych wyborach.Kraj z roku na rok jest co raz bardziej jest zrujnowany, nie długo rozbiorą nas za długi ale ryje dalej ich popierają.Nie będą mi Olbrychski,Wajda,Barciś,Nehrebecka i reszta tych ryjców mówić czy ja mam iść na referendum czy nie iśc.Nię będa mi wmawiać jaka cudowna jest pani HGW gdyż ja wiem swoje.Zachęcam wiec was Warszawiacy ci którzy tak jak ja byli jeszcze nie zdecydowani .Idźcie na referendum i głosuję według własnego zdania,niech medialne ryjce nie robią tego za was.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
87
MEKSYK 2013-10-05 (13:01) 22 godzin i 57 minut temu

Jeżeli chodzi o HGW to może zostać nawet babcią klozetową i tak jej już nic nie pomoże Warszawa po 13 października będzie Wolna od tej bezczelnej baby.

odpowiedz