więcej

podlaskie

Kościelna komisja sprawdza "cud" w Sokółce.

Gazeta Współczesna, Kurier Poranny |  dodane 2009-09-28 (17:24) 5 lat 2 miesiące 24 dni 4 godziny i 56 minut temu
drukuj

Arcybiskup białostocki Edward Ozorowski powołał specjalną komisję, która ma sprawdzić wydarzenie z kościoła w Sokółce w woj. podlaskim - informuje "Gazeta Współczesna".

Jak donoszą lokalne media, w trakcie udzielania komunii świętej w kościele św. Antoniego w Sokółce kapłan upuścił komunikant, czyli hostię przeznaczoną dla wiernych. Nie można go było podać wiernym, został więc umieszczony w naczyniu liturgicznym z wodą, gdzie miał się rozpuścić. Po kilku dniach woda zmieniła kolor na czerwony - opisuje lokalny "Kurier Poranny". W dodatku okazało się, że w naczyniu znajdowało się coś jeszcze. Po zbadaniu przez niezależnych specjalistów okazało się, że jest to kawałek ludzkiego mięśnia sercowego.

Sprawę ma zbadać specjalna komisja. Ks. Andrzej Dębski, rzecznik białostockiej kurii tłumaczy, że potrzebny jest spokój i czas. Jak mówi, Kościół nie może bez specjalnych badań i przesłuchać świadków ogłosić, że coś było cudem.

- Trwają przesłuchania świadków czy rzeczywiście miał miejsce Cud Eucharystyczny. Dopiero, kiedy będziemy mieć pewność, zawiadomimy Stolicę Apostolską - podsumowuje ksiądz Dębski.

Proboszcz parafii św. Antoniego ks. Stanisław Gniedziejko też mówi w rozmowie z "Kurierem Porannym", że na rozmowę o tej sprawie jest za wcześnie. - Proszę się modlić - dodaje.

Zobacz w "Gazecie Współczesnej"
Zobacz w "Kurierze Porannym"

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 191 80.93%
nie 45 19.07%

Przeczytaj też

Kuria dementuje plotki na temat cudu w Sokółce

dodane 2009-11-18 (19:11) 5 lat 1 miesiąc 4 dni 3 godziny i 9 minut temu

Prokuratura nie chce badać "cudu" w Sokółce

aktualizacja 2009-10-26 (18:47) 5 lat 1 miesiąc 26 dni 3 godziny i 33 minuty temu

Akta "cudu w Sokółce" już bada Watykan

dodane 2009-10-14 (20:00) 5 lat 2 miesiące 8 dni 2 godziny i 20 minut temu

Plama krwi na hostii - "nie było ingerencji ludzkiej"

aktualizacja 2009-10-14 (16:29) 5 lat 2 miesiące 8 dni 5 godzin i 51 minut temu

Prokuratura zbada "cud eucharystyczny" w Sokółce

dodane 2009-10-06 (03:40) 5 lat 2 miesiące 16 dni 18 godzin i 40 minut temu

W innych serwisach

  • Bloog.pl: Religia
  • Pytamy.pl: Dlaczego Kościół jest "atakowany"?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (901)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~w77 2010-02-18 (09:13) 4 lata 10 miesięcy 4 dni 13 godzin i 7 minut temu

KATOILICY!!!WASZE KOMENTARZE PROSZE
O TYCH DZIALCH MISYJNYCH.tO SA FAKTY POWSZECHNIE ZNANE CO TAM WASI DUCHOWN IROBILI W JASENOWACU Z PRAWOSLAWNYMI SERBAMI.cZY JP2 MIAL RACJE CZYNIAC BLOGOSLAWIONYM ODPOWIEDZIALNEGO ZA TO SUPER MORDERCE STEPINACA??

odpowiedz

0
0
~polak 2010-02-17 (09:07) 4 lata 10 miesięcy 5 dni 13 godzin i 13 minut temu

koscielna komisja
to komisja pedofilów w sukienkach

odpowiedz

0
0
~sl 2010-02-17 (08:16) 4 lata 10 miesięcy 5 dni 14 godzin i 4 minuty temu

zbadać "niezależnych specjalistów. to nie oni powinni badac tylko byc badani.

odpowiedz

0
0
~ZK 2010-02-15 (14:56) 4 lata 10 miesięcy 7 dni 7 godzin i 24 minuty temu

Ludzie
Opamiętajcie się i nie wierzcie tym belzebubom. Cud jest wtedy, gdy trzęsie się ziemia,wybuchają wulkany, niszczone uprawy, ktoś ginie w wypadku i inne.

odpowiedz

0
0
~bardzo wierny 2010-02-15 (13:07) 4 lata 10 miesięcy 7 dni 9 godzin i 13 minut temu

cud
Cud jest u mnie w ... rozporku!!!

odpowiedz

0
0
~subito 2010-02-10 (13:57) 4 lata 10 miesięcy 12 dni 8 godzin i 23 minuty temu

To normalne; katabasy okresowo muszą przecież sprawdzić
poziom zidiocenia i ciemnoty swych niewolników.

odpowiedz

0
0
~az 2010-02-10 (12:05) 4 lata 10 miesięcy 12 dni 10 godzin i 15 minut temu

NIE DOPUSCILI DO ZBADANIA SPRAWY NA SWIEZO
ZBADANIA DNA ZEBY NIE MOZNA BYLO UDOWODNIC Z CZYJEGO CIALA TO BYLO I NAWET Z CIEKAWOSCI JAKIE JEST BOSKIE DNA> CUDA NA KIJU> SMIECHU WARTE

odpowiedz

0
0
~ko 2010-02-09 (17:20) 4 lata 10 miesięcy 13 dni 5 godzin i 1 minutę temu

cud
Apel do biznesmenów - budujcie hotele w Sokółce Polonia ze świata będzie zjeżdżać godnie trzeba ją przyjąć i da się z nich kasę wycisnąć . Do dzieła . Nie zapominajcie o autostradach .

odpowiedz

0
0
~SAGI 2010-02-09 (16:32) 4 lata 10 miesięcy 13 dni 5 godzin i 48 minut temu

KSIĄDZ KOMBINATOR
Ale cud widać ksiądz mial układy z medykami od sekcji zwłok

odpowiedz

0
0
~sowa 2010-02-09 (07:55) 4 lata 10 miesięcy 13 dni 14 godzin i 25 minut temu

Wiele podanych "faktów" nie opisuje
faktycznego przebiegu i stanu wydarzenia, np woda w naczyńku nigdy nie była czerwona, a to co znalaziono trudno nazwać "kawałkiem mięśnia serca".

odpowiedz

0
0
~sowa 2010-02-09 (07:55) 4 lata 10 miesięcy 13 dni 14 godzin i 25 minut temu

Wiele podanych "faktów" nie opisuje
faktycznego przebiegu i stanu wydarzenia, np woda w naczyńku nigdy nie była czerwona, a to co znzlaziono trudno nazwać "kawałkiem mięśnia serca".

odpowiedz

0
0
~XX 2010-02-09 (07:31) 4 lata 10 miesięcy 13 dni 14 godzin i 49 minut temu

CALUN TURYNSKI
WYJASNIALI I WYJASNIAJA NAUKOWO I CO JAKOS DO DZIS NIE MOGA ZAPOZNAJ SIE Z TYM NIEDOWIARKU I NIE PLEC GLUPSTW.......

odpowiedz

0
0
~lulu 2010-02-09 (02:12) 4 lata 10 miesięcy 13 dni 20 godzin i 8 minut temu

co tam znalezli
A jakby tam znalezli schabowego z kapusta, to by dopiero cud byl!

odpowiedz

0
0
~hanys 2010-02-08 (23:18) 4 lata 10 miesięcy 13 dni 23 godziny i 2 minuty temu

Meine
W Dachau meine unkel udowadniał ksiendzom ze cudu nie ma!

odpowiedz

0
0
~Christ 2010-02-08 (11:29) 4 lata 10 miesięcy 14 dni 10 godzin i 51 minut temu

Zaklamanie Kosciola Katolickiego
Szkoda ze kosciol katolicki przez swoja zachlannosc.... pazernosc i zaklamanie lamiac wszelkie prawdy zapisane w Bibli w ten sposob niszczy u ludzi wiare w Boga ..... nakazuja modlic sie do Bozkow figurek i obrazkow postepuja jak Poganie .... Prawdziwa wiara uczy szacunku i milosci do drugiego czlowieka ...uczy zyc w skromnosci co nie znaczy byc biednym .....ksieza dajac zly przyklad wypaczaja prawde zapisana w Bibli...

odpowiedz

0
0
~hehe 2010-02-07 (12:12) 4 lata 10 miesięcy 15 dni 10 godzin i 8 minut temu

Serratia marcescens - ot, i cały cud
czcigodny kapłan nie umył rąk po oddaniu kału i stąd zakażenie opłatka tą bakterią.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~felipe 2010-02-07 (10:20) 4 lata 10 miesięcy 15 dni 12 godzin i 1 minutę temu

Dla niedowiarków
Moim zdaniem Bóg istnieje. Kto mógłby stworzyć to całe piękno, kwiaty, plażę, piękne morza, krajobrazy, niebieskie niebo, słońce. Pory roku takie kolorowe. Człowiek mówi Bogu że powinien to, że powinien tamto, powinien nas upewniać o obecności, nie powinien nas upewniać. Powinien być zielony albo czerwony. Bóg jest wolny i sam decyduje o sobie i o tym co powinien, a czego nie. Bóg bez względu na to czy ktoś w niego wierzy będzie istniał. Bóg czyli miłość. A to zło co dzieje się na ziemi nie jest winą Boga. Dlaczego człowiek obwinia Boga. Człowiek sam czyni to zło, człowiek człowiekowi wilkiem. Sam Jezus powiedział, że ta hostia to Jego ciało. Zaraz człowiek zapyta, jak to możliwe hostia jest taka mała. I będzie ważył na kilogramy. Może to nie jest sprawa materialna? Wystarczy chwila zastanowienia i oderwania od praw materialnych tej ziemi. Może chodzi o Ciało mistyczne, które nie podlega prawom fizyki. A cud w Sokółce ukazuje nam, że Bóg dzieli się z nami tym co ma najcenniejsze. Czyli swoim sercem, które kocha, sprawia twórcze dzieła, jest miłosierne, wrażliwe, dobre, piękne i troskliwe. Ale nie takim, które pompuje krew. Ale Sercem duchowym. Dzieli się z nami Swoją Miłością. A Miłość nie jest materialna. Bóg chce nas upewnić o Swej miłości i nauczyć nas jak kochać. A człowiek jest w tym podobny do Boga, że umie kochać... Nie jestem duchownym, jestem pracownikiem ochrony.

odpowiedz

0
0
~obserwator 2010-02-07 (10:13) 4 lata 10 miesięcy 15 dni 12 godzin i 7 minut temu

Co to się nie robi
aby Nasz kościół mógł pozyskiwac jak największą kasę.Dla Nich jak i niektórych Pracodawców KASA jest Bogiem. Smutne to ale prawdziwe.

odpowiedz

0
0
~oo 2010-02-02 (23:44) 4 lata 10 miesięcy 19 dni 22 godziny i 36 minut temu

do poboznego hadesa
Chciałam zwrocic Ci uwage... najwazniejsza rzecza jaka probowal przekazac ludziom Jezus jest to aby miłowac siebie nawzajem. Uwazasz ze po smierci pojdziesz do nieba i stamtad razem ze stworca bedziesz nasmiewac sie z ateistow ze "smarza sie w piekle"? Pewnie chodzisz do Kosciola i deklarujesz ze jestes chrzescijaninem aby zapewnic sobie błogie zycie po smierci. Oto liczy sie co masz w sercu... dodam ze z ewangeli mozna wyczytac ze Jezus nie potepiał grzesznych. Przemysl w co wierzysz i po co.

odpowiedz

0
0
~katolik 2009-10-24 (11:07) 5 lat 1 miesiąc 28 dni 11 godzin i 13 minut temu

jeden z dowodow
podobny cud eucharystyczny zdarzył sie w VIII wieku w kosciele franciszkanów w Lanciano w prowincji Abruzzo Włochy ( w starozytności Lanciano to Anxanum). wystarczy pobrac materiał genetyczny z materiału z Lanciano i z materiału z Sokółki i porównac DNA. Odpowiedz sama sie znajdzie.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 7 godzin i 25 minut temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 8 godzin i 51 minut temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 8 godzin i 6 minut temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 10 godzin i 25 minut temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 11 godzin i 29 minut temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 11 godzin i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32367