Strona główna serwisu
Pomnik teściowej w Inowrocławiu - jedyny taki w Polsce i na świecie
Pomnik teściowej w Inowrocławiu - jedyny taki w Polsce i na świecie

Pomnik teściowej w Inowrocławiu - jedyny taki w Polsce i na świecie

Jedyny w Polsce, i być może na świecie Pomnik Teściowej stanął w Inowrocławiu! Dokładnie w Parku Solankowym, a jeszcze precyzyjniej – w pijalni wód mineralnych-palmiarni - poinformowała Monika Dąbrowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Inowrocławia.
Pomnik teściowej w Inowrocławiu Pomnik teściowej w Inowrocławiu () Zobacz galerię
Miła starsza pani - teściowa - siedzi na ławce z pieskiem na kolanach - postać można podziwiać w pijalni wód mineralnych. Postać sympatycznej teściowej zachęca do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Jak zapewnia urząd miasta: "będzie to niewątpliwie nietypowa pamiątka z Inowrocławia dla tych mniejszych, jak i starszych gości naszego miasta".

- Inowrocław z racji swoich funkcji uzdrowiskowych chce promować swoje walory w sposób nietypowy, z tego co wiemy niespotykany nigdzie w Polsce i na świecie - przez teściową. Ten symbol wykorzystywany będzie przez nas w różnych konkursach, festynach, a Polacy mają na temat teściowej dużo do powiedzenia... Teściowa jest bowiem przedmiotem wielu komentarzy, dowcipów, powiedzeń, jednym słowem wdzięcznym tematem poruszanym podczas spotkań towarzyskich, a klimat Parku Solankowego doskonale do tego służy - wyjaśnia Ryszard Brejza, prezydent Miasta Inowrocławia.

W pobliżu Pomnika Teściowej zostanie wyłożona księga, w której będzie można dokonywać wpisów na temat swoich testowych, tych przyszłych też, żartów na ten temat, jednym słowem – przelać na papier wszystko to, co do tej postaci nawiązuje lub się z nią kojarzy.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (22)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
9
~~ 2013-04-26 (11:59) 16 godzin i 30 minut temu

A co z pomnikiem psa szczajacego na sejm?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
12
~cebal 2013-04-26 (11:27) 17 godzin i 2 minuty temu

jaka ulga już myslałem ,że postawli pomnik Kaczynskim .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
6
~Jaro 2013-04-26 (11:56) 16 godzin i 33 minut temu

A już myślalem że to kolejny pomnik JPII

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~WIM# 2013-04-26 (11:52) 16 godzin i 37 minut temu

[...]... zostanie wyłożona księga, w której będzie można dokonywać wpisów na temat swoich testowych... [...] chyba zadań matematycznych dotyczących czy się różni teściowa od słońca. Pozdrawiam redaktorka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
10
~rak 2013-04-26 (11:26) 17 godzin i 3 minuty temu

Sratatatatata...., też mi ,arcydzieło", raczej dowód głupoty na maxa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~JARO 2013-05-03 (21:21) 7 godzin i 8 minut temu

Po co mówić że rzeźbę wykonała krakowska artystka Agnieszka Maślaniec ( tak jak pomnik Królowej Jadwigi w Inowrocławiu), projekt rzeźby - inowrocławski rysownik- Jarosław Wojtasiński ... Jeszcze się artystom we łbach się może poprzewraca... To ma promować miasto a nie artystów. A rzeźba??? No się wykopało jak się rury kładło !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~Brrr... 2013-04-26 (20:53) 7 godzin i 36 minut temu

Warczący pies jest bardzo wymowny;)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~kiedy? 2013-04-26 (13:30) 14 godzin i 59 minut temu

...a kiedy będzie pomnik teścia, szwagra, wujka, cioci, kochanki ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
tak i nie 2013-04-26 (19:39) 8 godzin i 50 minut temu

Jak zwykle największy i jedyny .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~he he he 2013-04-26 (13:19) 15 godzin i 10 minut temu

Pewnie zięć oblał ją ciekłym brązem i teraz eksponuje swoje "dzieło" w parku !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
6
~janis 2013-04-26 (11:37) 16 godzin i 52 minut temu

Wreszcie ktos normalny na pomniku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~123 2013-04-26 (22:54) 5 godzin i 35 minut temu

faktycznie, typowa polska "teściowa" w kapeluszu i z psiakiem na kolanach

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
tak i nie 2013-04-26 (21:39) 6 godzin i 50 minut temu

W ręku pusty portfel , emerytura poszła do Rydzyka !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~1112 2013-04-26 (12:21) 16 godzin i 8 minut temu

Bardzo milutki. Sympatyczniejszy niż ten w Świebodzinie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
~Zięć 2013-04-26 (11:41) 16 godzin i 48 minut temu

A ja mam wspaniałą teściową a teścia mam alkoholika...teściową całować w rączki a teścia lać non-stop po mordzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
2
~zek 2013-04-26 (11:35) 16 godzin i 54 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~sssss 2013-04-27 (21:16) 7 godzin i 13 minut temu

polska,kraj pomnikow.

odpowiedz