więcej

zachodniopomorskie

Świadkowie o wypadku w Kamieniu Pomorskim - film.

TVN24/x-news, PAP, IAR, TOK FM |  aktualizacja 2014-01-02 (08:25) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 49 minut temu
drukuj

- To ogromna tragedia. Co tu dużo mówić. Alkohol - mówi mieszkaniec Kamienia Pomorskiego. - To jest nagłaśniane. O tym się mówi, mimo to ludzie robią całkiem coś innego - dodaje inna mieszkanka miasta, gdzie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło sześć osób. Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz poinformował w TOK FM, że będzie dzisiaj rozmawiał z premierem na temat zaostrzenia kar dla pijanych kierowców. - Premier zwołał spotkanie ze mną i Markiem Biernackim. Będziemy rozmawiać o tym, co zrobić, żeby skuteczność państwa była większa ws. pijanych kierowców - powiedział Sienkiewicz.


Straszne skutki wypadku w Kamieniu Pom. - zdjęcia

26-letni pijany kierowca wjechał rozpędzonym BMW w grupę pieszych. Zabił sześć osób: pięciu dorosłych i jedno dziecko. Wśród ofiar jest policjant, jego żona i dziecko. Dwoje dzieci trafiło do szpitala. Jedno z nich, ośmioletni chłopiec - nadal walczy o życie. Ranna 10-latka jest przytomna, ale nadal przebywa w szpitalu.

Świadkowie wypadku są bardzo poruszeni tym co zobaczyli. - To było okropne - mówił w TVP Szczecin Paweł Ukraiński z portalu www.kamienskie.info. - Ludzie leżeli we wszystkich możliwych miejscach, ten samochód przewrócony, służby, które starały się udzielać pomocy - mówi świadek. Dodaje, że akcja ratunkowa była prowadzona bardzo sprawnie, ale skala tragedii sprawiła, iż trudno było o koordynację.

Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego są oburzeni bezmyślnością kierowcy. - To jest po prostu straszne. Nikt sobie nie zdaje sprawy z tego, że za sekundę, za chwilę może odebrać sobie życie, komuś, kto jedzie z nim, czy komuś, kto przechodzi - mówią świadkowie.





Kierowcy nic się nie stało

Kierowcy, sprawcy wypadku, nic się nie stało. Mężczyzna został zatrzymany i trzeźwieje w policyjnym areszcie. W chwili zdarzenia miał prawie dwa promile alkoholu.

Sprawą wypadku zajęła się prokuratura, która wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to do 15 lat więzienia.

Policja: kierowca mógł wjechać w grupę osób z premedytacją

Ankieta

Czy kary dla pijanych kierowców powinny być zaostrzone?



Jak powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski, pod uwagę brane są dwie wersje przyczyn tego tragicznego wypadku. Jedna z nich sugeruje, że kierowca umyślnie skierował auto w pieszych. Jak mówi Sokołowski, policjanci sprawdzają informację o tym, że kierowca kłócił się ze swoją współpasażerką i z premedytacją wjechał w grupę osób. Druga z rozpatrywanych hipotez mówi, że pijany kierowca stracił panowanie nad samochodem i zjechał z drogi na chodnik.

Komendant Główny Policji Marek Działoszyński obiecał wsparcie dla rodzin ofiar. - Uruchomimy wszystkie możliwe środki i wszystkie możliwe działania, które są podjęcia w tej sprawie - mówił Działoszyński. Dodał, że policja wesprze także starania dziadków o adopcję osieroconego w wypadku chłopca.

"Kary za potrącenie po alkoholu ściągane do końca życia"

- Kary za potrącenie po alkoholu powinny być ściągane do końca życia. Taki przekaz powinien trafiać do tych idiotów, którzy pijani siadają za kierownicę. To nie powinny być tylko kary orzeczone przez sąd karny. Po takim czymś zostaniesz z długami do końca życia, bo kwoty odszkodowań, jakie za ciebie zapłaci zakład ubezpieczeń, będą ściągane z ciebie i twojej rodziny, a to są kwoty idące w setki, jeśli nie miliony złotych - uważa Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia Alter Ego pomagającego ofiarom wypadków drogowych.



Źródła: PAP,IAR, TVN24/x-news, TOK FM


(db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 23 23.71%
nie 74 76.29%

Przeczytaj też

materiał wideo

Rusza proces sprawcy wypadku, w którym zginęło sześć osób

dodane 2014-09-23 (07:15) 2 miesiące 26 dni 13 godzin i 59 minut temu
materiał wideo

Trzy miesiące aresztu dla Mateusza S., sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim

aktualizacja 2014-01-03 (16:28) 11 miesięcy 16 dni 4 godziny i 46 minut temu

Samochód wjechał w grupę 8 osób. 6 osób zginęło, 2 dzieci ciężko rannych

aktualizacja 2014-01-01 (21:01) 11 miesięcy 18 dni i 13 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (635)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

175
2
~gość 2014-01-02 (07:58) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 16 minut temu

Żadnego więzienia na koszt podatnika! Obóz pracy na rzecz ofiar ! Dożywotnio ! Sorry, ale tak rozumiem prawo i nic tego nie zmieni.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

165
14
~romek 2014-01-02 (08:45) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 29 minut temu

Kierowcom prowadzącym pod wpływem powinno się zabierać prawo jazdy na zawsze a także konfiskować pojazd, który prowadzili.

odpowiedz

pokaż 19 ukrytych odpowiedzi

142
18
~jestRada 2014-01-02 (09:06) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 8 minut temu

PASAŻERKA JEST PRAWDOPODOBNIE WSPÓŁWINNA, POWINNA ZOSTAĆ ZATRZYMANA DO DYSPOZYCJI PROKURATURY - TO MUSI BYĆ PRZESTROGA, PASAŻERKA JEŚLI NIE ZOSTAŁA PORWANA PONOSI TAKĄ SAM ODPOWIEDZIALNOŚĆ. MY OBYWATELE ŻĄDAMY: za taką ewidentną i porażającą bezmyślność oraz spowodowanie niewyobrażalnej tragedii ofiar i ich rodzin - oczywiście pełne 15 lat bez możliwości wcześniejszego zwolnienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechnicznych, kołowych - jeśli złamie - dożywocie; Wypłata z ZUS po 1 milion złotych za każdą z ofiar wypadku pozostałym przy życiu spadkobiercom z jednoczesnym i natychmiastowym uruchomieniem wszelkich możliwych narzędzi windykacyjnych wobec sprawcy aby ZUS odzyskało wypłacone kwoty a w dalszej kolejności wobec pasażerki - nie możliwe aby nie zauważyła że kierowca jest pijany. Jeśli posiadała telefon komórkowy w chwili wypadku i nie ma śladu próby połączenia z policją w celu zawiadomienia o tym że jest popełniane przestępstwo - pijany za kierwocą - jest współwinna karnie i finansowo!!!!!

odpowiedz

pokaż 22 ukryte odpowiedzi

126
4
~Topór 2014-01-02 (07:57) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 17 minut temu

Za każde życie 15 lat to za mało. To jest przykład jakie mamy beznadziejne prawo. W naszym kraju chroni się bandytów i złodziei.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

122
8
~KOCIUBA 2014-01-02 (09:03) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 11 minut temu

Za jazde po pijaku--KONFISKATA AUTA i zobaczycie o ile sie zmiejszy ten proceder!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

117
3
~sędzia 2014-01-02 (07:58) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 16 minut temu

To nie był wypadek, lecz zabójstwo z premedytacją. Pijany idiota bez narzędzia zbrodni nikomu by nic nie zrobił, zwłaszcza większej grupie ludzi.

odpowiedz

101
9
~janek 2014-01-02 (08:55) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 19 minut temu

Wczoraj napisałem: "I tradycyjnie, od jutra politycy rozpoczną dyskusję o zaostrzeniu kar dla pijanych kierowców. U nas musi wydarzyć się jakaś tragedia, żeby zacząć myśleć. Tragedia ucichnie i wrócimy do burdelu, w którym przyszło nam żyć". Czy nie miałem racji?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

107
22
~AS 2014-01-02 (07:55) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 19 minut temu

Można być pewnym, że kierowcy prowadzący auto marki BMW nie mogą być trzeźwi 1 stycznia.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

82
0
~KRZYSZTOF 2014-01-02 (09:09) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 5 minut temu

A co dzieje się z Izabellą Chmielewską , która pijana wjechała do przejścia podziemnego w Warszawie . Miała wcześniej odebrane prawo jazdy za jazdę po pijanemu . Dobrze , że nikogo nie zabiła . Sprawa ma mieć ukręcony łeb ? . Dlaczego łamiących przepisy o ruchu drogowym posłów chroni immunitet . Powinni oni odpowiadać jak zwykli obywatele . Prawo nie jest dla wszystkich równe . Jak się okazuje są równi i równiejsi . Żenada .

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

71
4
~Ad-am 2014-01-02 (08:21) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 53 minuty temu

Kiedyś mój przyjaciel po imprezie chciał jechac samochodem, zabrałem mu kluczyki i dostał z piąchy, straciłem przyjaciela (widocznie jednak nim nie był), ale pewnie uratowałem czyjeś życie...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

63
1
~j24 2014-01-02 (07:53) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 21 minut temu

Kiedy czytam takie informacje to jestem za przywróceniem kary śmierci.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

62
3
~alotek 2014-01-02 (08:21) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 53 minuty temu

Mój ojciec za znęcanie się nad rodziną dostał karę w zawieszeniu i przez pół roku musiał część wypłaty oddawać na dom dziecka!!! Co to za kara dla pijaka??? Żadna. Przecież jego nigdy nie interesowała rodzina. Nie martwił się czy mamy co jeść i gdzie spać. Także to my zostaliśmy ukarani, bo mama musiała żywić całą rodzinę w tym tego pijaka. A co do tej sprawy nawet jak pijany kierowca pójdzie siedzieć na dożywocie to MY go będziemy utrzymywać!!!. Przecież musi dostać 3 posiłki, sale do ćwiczeń, telewizor bo by się zanudził na śmierć. Co to za kara? Wczasy to są!! Powinni w więzieniu przez 12h kamienie przerzucać z miejsca na miejsce, albo znależć im pracę wysiłkową co by zarobili na swoje utrzymanie!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

55
1
~aaa 2014-01-02 (08:50) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 24 minuty temu

Wg.mnie sprawa ta powinna być potraktowana jak zabójstwo z premedytacją,każdy kto wsiada po pijanemu dla mnie jest potencjalnym zabójcą i nie ma tłumaczenia .Wyrazy współczucia dla rodzin i tych biednych dzieci .Naprawde brak słów.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

56
5
~bajka 2014-01-02 (09:02) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 12 minut temu

Karać powinno się również współpasażerkę, że pozwoliła prowadzić samochód będącemu pod wpływem alkoholu, powinna zareagować, np. zabrać kluczyki, jeśli by było to niemożliwe na pewno bym nie wsiadła z pijanym tylko zawiadomiła policję, ze prowadzi samochód pod wpływem alkohol. Jazda po alkoholu jest przestępstwem, a o popełnieniu przestępstwa powinno powiadamiać się organa ścigania, ukrywanie też jest przestępstwem. Mogła uratować tych ludzi

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

51
1
~dziadek 2014-01-02 (07:54) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 20 minut temu

Jeżeli nie udzielę pomocy ofierze wypadku zostanę ukarany. Dlaczego urzędnicy państwa, które nie broni ludzi skutecznie przed pijanymi mordercami nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Przecież sprawca był znany policji, wiadomo było, że zagląda do kieliszka. Może dopiero jak zginie polityk z rodziną to coś zacznie się dziać?

odpowiedz

54
5
~sas 2014-01-02 (08:46) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 28 minut temu

Powinien do końca życia płacić rodzinie odszkodowanie.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

49
2
~prawojest 2014-01-02 (09:17) 11 miesięcy 17 dni 11 godzin i 57 minut temu

Nie trzeba zaostrzać prawa! Wystarczy egzekwować to co jest! 15 lat więzienia + zwrot kosztów akcji ratunkowej, zniszczonego mienia, leczenia i odszkodowań zupełnie wystarczy. W tym wypadku prawdopodobnie sprawca dostanie wysoki wyrok, bo sprawa jest medialna i ofiarą jest policjant. Niestety w innych, nie-nagłośnionych sprawach, sprawcy dostają jakieś śmieszne wyroki w zawiasach i szaleją dalej. Za takie przestępstwa powinna być kara bezwzględnego więzienia, a nie "do 15 lat" czyli np. rok w zawieszeniu na 2.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

50
3
~mg 2014-01-02 (09:17) 11 miesięcy 17 dni 11 godzin i 57 minut temu

Żyjemy w chorym kraju bezprawia. Każdy nietrzeźwy za kierownicą powinien być traktoiwany jako planujący zabójstwo z premedytacją, a sprawca nie za katastrofę tylko za celowe pozbawienie życia z dożywociem. Maksymalnie 15 lat to śmiech na sali, można teraz pić i zabijać ile wlezie. W tych samych wiadomościach za łapówkę 70 000 grozi 10 lat...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

47
0
~pks5 2014-01-02 (08:46) 11 miesięcy 17 dni 12 godzin i 28 minut temu

Posłowie nie zaostrza kar dla pijanych bandytów za kierownicą, bo sami jeżdżą na bani

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

40
1
~joko 2014-01-02 (07:58) 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 16 minut temu

to by bylo genialne.odszkodowania.moze wtedy zaczeliby myslec

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 10 godzin i 14 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 10 godzin i 9 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 10 godzin i 59 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 10 godzin i 50 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 11 godzin i 9 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29392