więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1043260solidarnych Solidarni z Ukrainą

zachodniopomorskie

Świadkowie o wypadku w Kamieniu Pomorskim - film.

TVN24/x-news, PAP, IAR, TOK FM |  aktualizacja 2014-01-02 (08:25) 3 miesiące 14 dni 16 godzin i 22 minuty temu
drukuj

- To ogromna tragedia. Co tu dużo mówić. Alkohol - mówi mieszkaniec Kamienia Pomorskiego. - To jest nagłaśniane. O tym się mówi, mimo to ludzie robią całkiem coś innego - dodaje inna mieszkanka miasta, gdzie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło sześć osób. Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz poinformował w TOK FM, że będzie dzisiaj rozmawiał z premierem na temat zaostrzenia kar dla pijanych kierowców. - Premier zwołał spotkanie ze mną i Markiem Biernackim. Będziemy rozmawiać o tym, co zrobić, żeby skuteczność państwa była większa ws. pijanych kierowców - powiedział Sienkiewicz.


Straszne skutki wypadku w Kamieniu Pom. - zdjęcia

26-letni pijany kierowca wjechał rozpędzonym BMW w grupę pieszych. Zabił sześć osób: pięciu dorosłych i jedno dziecko. Wśród ofiar jest policjant, jego żona i dziecko. Dwoje dzieci trafiło do szpitala. Jedno z nich, ośmioletni chłopiec - nadal walczy o życie. Ranna 10-latka jest przytomna, ale nadal przebywa w szpitalu.

Świadkowie wypadku są bardzo poruszeni tym co zobaczyli. - To było okropne - mówił w TVP Szczecin Paweł Ukraiński z portalu www.kamienskie.info. - Ludzie leżeli we wszystkich możliwych miejscach, ten samochód przewrócony, służby, które starały się udzielać pomocy - mówi świadek. Dodaje, że akcja ratunkowa była prowadzona bardzo sprawnie, ale skala tragedii sprawiła, iż trudno było o koordynację.

Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego są oburzeni bezmyślnością kierowcy. - To jest po prostu straszne. Nikt sobie nie zdaje sprawy z tego, że za sekundę, za chwilę może odebrać sobie życie, komuś, kto jedzie z nim, czy komuś, kto przechodzi - mówią świadkowie.





Kierowcy nic się nie stało

Kierowcy, sprawcy wypadku, nic się nie stało. Mężczyzna został zatrzymany i trzeźwieje w policyjnym areszcie. W chwili zdarzenia miał prawie dwa promile alkoholu.

Sprawą wypadku zajęła się prokuratura, która wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to do 15 lat więzienia.

Policja: kierowca mógł wjechać w grupę osób z premedytacją

Ankieta

Czy kary dla pijanych kierowców powinny być zaostrzone?



Jak powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski, pod uwagę brane są dwie wersje przyczyn tego tragicznego wypadku. Jedna z nich sugeruje, że kierowca umyślnie skierował auto w pieszych. Jak mówi Sokołowski, policjanci sprawdzają informację o tym, że kierowca kłócił się ze swoją współpasażerką i z premedytacją wjechał w grupę osób. Druga z rozpatrywanych hipotez mówi, że pijany kierowca stracił panowanie nad samochodem i zjechał z drogi na chodnik.

Komendant Główny Policji Marek Działoszyński obiecał wsparcie dla rodzin ofiar. - Uruchomimy wszystkie możliwe środki i wszystkie możliwe działania, które są podjęcia w tej sprawie - mówił Działoszyński. Dodał, że policja wesprze także starania dziadków o adopcję osieroconego w wypadku chłopca.

"Kary za potrącenie po alkoholu ściągane do końca życia"

- Kary za potrącenie po alkoholu powinny być ściągane do końca życia. Taki przekaz powinien trafiać do tych idiotów, którzy pijani siadają za kierownicę. To nie powinny być tylko kary orzeczone przez sąd karny. Po takim czymś zostaniesz z długami do końca życia, bo kwoty odszkodowań, jakie za ciebie zapłaci zakład ubezpieczeń, będą ściągane z ciebie i twojej rodziny, a to są kwoty idące w setki, jeśli nie miliony złotych - uważa Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia Alter Ego pomagającego ofiarom wypadków drogowych.



Źródła: PAP,IAR, TVN24/x-news, TOK FM


(db)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 23 23.71%
nie 74 76.29%

Przeczytaj też

materiał wideo

Trzy miesiące aresztu dla Mateusza S., sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim

aktualizacja 2014-01-03 (16:28) 3 miesiące 13 dni 8 godzin i 19 minut temu

Samochód wjechał w grupę 8 osób. 6 osób zginęło, 2 dzieci ciężko rannych

aktualizacja 2014-01-01 (21:01) 3 miesiące 15 dni 3 godziny i 46 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (635)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~kaja 2014-01-12 (16:42) 3 miesiące 4 dni 8 godzin i 5 minut temu

straszna tragedia. wyrazy wspolczucia dla rodziny tej oraz innych ktorych przezyly taka tragedie.

odpowiedz

10
1
~ina 2014-01-02 (12:05) 3 miesiące 14 dni 12 godzin i 42 minuty temu

może nie całkowicie, ale w znacznym stopniu TAKIE SYTUACJE WYELIMINOWAŁBY JEDEN PRZEPIS!!!!! JEDZIESZ PO PIJANEMU - NA ZAWSZE TRACISZ PRAWO JAZDY POWODUJESZ WYPADEK PO PIJANEMU, BEZ OFIAR W LUDZIACH - NA ZAWSZE TRACISZ PRAWO JAZDY, IDZIESZ SIEDZIEĆ 15 LAT POWODUJESZ WYPADEK PO PIJANEMU, SĄ OKALECZENI LUDZIE - NA ZAWSZE TRACISZ PRAWO JAZDY, IDZIESZ SIEDZIEĆ 15 - 25 LAT W ZALEŻNOŚCI OD STOPNIA OKALECZENIA POWODUJESZ WYPADEK PO PIJANEMU, SĄ OFIARY ŚMIERTELNE W LUDZIACH - NA ZAWSZE TRACISZ PRAWO JAZDY, IDZIESZ SIEDZIEĆ - DOŻYWOCIE, ŻYCIE ZA ŻYCIE Dlaczego tak proste rozwiązania są nie wykonalne w Polsce, dlaczego nie bierzemy przykładów w innych krajów, bardziej rozsądnych!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~giez 2014-01-04 (20:02) 3 miesiące 12 dni 4 godziny i 45 minut temu

Policja albo raczej nasz wymiar sprawiedliwości zadowala się statystykami wykrywalności pijanych kierowcow robionych przez rowerzystow po jednym piwie a majacych 025 promila zatrzymanych pod wiejskim sklepem.gdyby podniesc granice dopusczalna do poziomu cywilizowanych państw np. 0,5 promila to statystyki by padly na pysk i by sie okazalo ze Polacy wcale duzo nie pija na tle innych panstw w UE

odpowiedz

3
0
~onlublin1 2014-01-03 (10:15) 3 miesiące 13 dni 14 godzin i 32 minuty temu

moja opinia...!!! ja raz miałem zabrane prawo jazdy za alkohol byłem wtedy gówniarz trudno tak sie stało ale nie zabiłem nikogo i nie naraziłem nikogo na utratę zdrowia ..... teraz wiem co to znaczy i nigdy przenigdy nie wsiadłbym teraz za kółko po nawet kieliszku. mam nadzieję że ten człowiek żałuje co zrobił. nic nie wróci życia ale ...co tu dużo mówić nie ma usprawiedliwienia.

odpowiedz

12
6
~johny 2014-01-02 (11:53) 3 miesiące 14 dni 12 godzin i 54 minuty temu

Dlaczego nam wpajają ze marihuana jest gorsza od alkoholu , po którym są gwałty ,awantury, pobicia , wypadki samobójstwa, zabójstwa? Ale widocznie dla rządzących zapalenie skręta i granie w konsole i opierdzielenie pizzy jest bardziej brutalne . Sorry że stwarzam zagrożenie.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
2
~jestem za surową karą 2014-01-03 (02:08) 3 miesiące 13 dni 22 godziny i 39 minut temu

Jestem Za surową karą Karą dożywocia więzienia ew 25 w najlepszym wydaniu Publiczny lincz - to by było najlepsze Oj tylko ze w Polsce obowiązują ''' Prawa człowieka '''' dla kogo ? Dlaczego kara ma nie byc surowa booo co bo politycy często gęsto jeżdzą pijani a to księża prawnicy itd a tu by kara zabolała jesli nie będzie imunitetu który będzie chronic Jestem za surową karą Tylko surowe kary nauczą nie jezdzic po pijaku narkotykach i innych swinstwach Odciągac kase z ubezpieczenia zabrac dożywotnio prawo jazdy wsadzic za kraty a tam wpierdziel zeby czasami nie było jak w raju ... Tylko surowosc wkoncu zacznie odstraszac i tu nie można sie bawic w '''Kotka i Myszke ''' i cos wymyslac jak tu Polaczków pogłaskac Nie dosc już tego głaskania bo to więcej przynosi tragedii niż pożytku Ktos kto wsiada pijany za kierownice jest MORDERCĄ mordercą który wiezie smierc Taki człowiek jest głupi i nienormalny Tylko surowa kara jak dla mordercy uratuje wiele życia Nie wolno sie kryc za tych ważniejszych w Polsce jak np politycy , księża , i inni tego typu ludzie którzy za wszelka cene chca uniknąc kara Ale to już ich sprawa i ich sumienie Teraz koniecznie wprowadzic Surowe Kary Bo nie może byc przyzwolenia na ''Zabijanie na drogach''' z Pijakami pijanymi którzy prowadzą lub chca prowadzic pojady niech płaca nawet całe życie za swój błąd to da do myslenia innym

odpowiedz

6
7
~dr 2014-01-02 (14:54) 3 miesiące 14 dni 9 godzin i 53 minuty temu

proponuje kare śmierci ,nie byłoby polowy Polakow , hipokryci , cale spoleczenstwo jeździ po pijaku ---politycy policjanci sędziowie ksieza tez

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
0
~dass 2014-01-02 (20:32) 3 miesiące 14 dni 4 godziny i 15 minut temu

a co z tą panienką która siedziała obok?

odpowiedz

7
0
~jan 2014-01-02 (20:31) 3 miesiące 14 dni 4 godziny i 16 minut temu

niezależnie ile lat dostanie zabił 6 osób czyjąś matkę córkę syna jak wytłumaczyć 10 letniemu dziecku że mamusię i tatusia zabił jakiś pijany łajdak!!!!!!!!!!!!!!!!! współczuję rodzinom......

odpowiedz

3
7
~ryszard.zaleski.1 2014-01-02 (12:39) 3 miesiące 14 dni 12 godzin i 8 minut temu

Żadne odbieranie . Więcej edukacji więcej świadomości bo będziemy mieli za chwilę następny wypadek . Tragedia zaczyna się dużo wcześniej .Facet jeżdzić potrafi tylko pic nie umie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
0
~dr.rex 2014-01-02 (19:24) 3 miesiące 14 dni 5 godzin i 23 minuty temu

"bo kwoty odszkodowań, jakie za ciebie zapłaci zakład ubezpieczeń, będą ściągane z ciebie i twojej rodziny" Komuś zryło beret!!! Ojciec pijak kogoś zabije a jego dzieci mają za to płacić?

odpowiedz

2
0
~rwhg 2014-01-02 (19:14) 3 miesiące 14 dni 5 godzin i 33 minuty temu

raz ciekawe co zrobią pani która wjechała do przejścia podziemnego po pijaku,a dwa co zrobią z sprawą jazdy po prijaku i nie zatrzymania prawa jazdy dwukrotnie kto za to beknie pewnie nikt już jest pozamiatane

odpowiedz

8
0
~Nikolas 2014-01-02 (16:52) 3 miesiące 14 dni 7 godzin i 55 minut temu

Za spowodowanie wypadku przez pijanego kierowcę winni odpowiadać również jego pasażerowie - współodpowiedzialni za fakt prowadzenia pojazdu przez pijanego kierowcę. Nikt rozsądny nie wsiadł by z pijanym do samochodu, a to w wielu wypadkach zniechęciło by kierowcę do wyjazdu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~Meg 2014-01-02 (17:29) 3 miesiące 14 dni 7 godzin i 18 minut temu

ja rozumiem, że ten kierowca miał odebrane prawo jazdy, czyli jechał bez prawa jazdy, skoro wcześniej był już karany za jazdę po pijanemu..?. chyba , że się mylę? jeśli miałby prawo jazdy pomimo wczejśniejszych kar za jazdę po pijanemu, to podwyższanie kar nic nie da, jeśli sąd nie egzekwuje prawa, czyli nie odbier prawa jazdy za jazdę po alkoholu.

odpowiedz

8
1
~do Debila 2014-01-02 (15:53) 3 miesiące 14 dni 8 godzin i 54 minuty temu

Teraz Tusku bieżesz sie za zaostrzanie kar . A gdzie byłeś jak zarówno PiS i SP składały projekty ustaw o zaostrzenie kar min o zabieranie pojazdów nietrzeźwym kierowcom itp przepisów. Co walczyłeś wówczas o głosy więźniów z zakładów karnych i aresztów . Musi dojść do tragedii takich jak ta. Abyś włączył myślenie i nie była dla ciebie najważniejsza walka polityczna.

odpowiedz

3
0
~gilotyna 2014-01-02 (15:32) 3 miesiące 14 dni 9 godzin i 15 minut temu

proponuje gilotyne dla tego zbrodniarza.

odpowiedz

7
0
~JaXXX 2014-01-02 (15:14) 3 miesiące 14 dni 9 godzin i 33 minuty temu

Tak szczerze, to 15, 20, czy 50 lat więzienia dla faceta, to nic w porównaniu ze świadmością, ze odebrał życie sześciu osobom... :/ No chyba, że sumienie mu zawodzi...

odpowiedz

16
1
~ekierka 2014-01-02 (08:17) 3 miesiące 14 dni 16 godzin i 30 minut temu

Dla mnie jedyną karą dla tego człowieka byłoby przeznaczenie jego narządów na przeszczep. Tyle osób czeka na serce a i 5 litrów krwi też nie byle co. Tylko mózg do kosza na śmieci. Jeżeli nie mógłby być dawcą to robić na nim doświadczenia medyczne, niech tak się przyczyni dla dobra innych.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
4
~RUDY RYDZ. 2014-01-02 (14:37) 3 miesiące 14 dni 10 godzin i 10 minut temu

ZDYMISJONOWAC RZAD RYZEGO DONALDA ,BO KAZDY RESORT LEZY.TO NIEUDACZNICY RZADZA POLSKA.WSZEDZIE MAMY KRYZYS I BRAK ZAUFANIA DO WLADZY.

odpowiedz

142
18
~jestRada 2014-01-02 (09:06) 3 miesiące 14 dni 15 godzin i 41 minut temu

PASAŻERKA JEST PRAWDOPODOBNIE WSPÓŁWINNA, POWINNA ZOSTAĆ ZATRZYMANA DO DYSPOZYCJI PROKURATURY - TO MUSI BYĆ PRZESTROGA, PASAŻERKA JEŚLI NIE ZOSTAŁA PORWANA PONOSI TAKĄ SAM ODPOWIEDZIALNOŚĆ. MY OBYWATELE ŻĄDAMY: za taką ewidentną i porażającą bezmyślność oraz spowodowanie niewyobrażalnej tragedii ofiar i ich rodzin - oczywiście pełne 15 lat bez możliwości wcześniejszego zwolnienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechnicznych, kołowych - jeśli złamie - dożywocie; Wypłata z ZUS po 1 milion złotych za każdą z ofiar wypadku pozostałym przy życiu spadkobiercom z jednoczesnym i natychmiastowym uruchomieniem wszelkich możliwych narzędzi windykacyjnych wobec sprawcy aby ZUS odzyskało wypłacone kwoty a w dalszej kolejności wobec pasażerki - nie możliwe aby nie zauważyła że kierowca jest pijany. Jeśli posiadała telefon komórkowy w chwili wypadku i nie ma śladu próby połączenia z policją w celu zawiadomienia o tym że jest popełniane przestępstwo - pijany za kierwocą - jest współwinna karnie i finansowo!!!!!

odpowiedz

pokaż 22 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Radosław Sikorski: na spotkaniu w Genewie Zachód nie sprzeda Ukrainy
dodane 2014-04-16 (21:15) 3 godziny i 32 minuty temu

Polski statek utknął na mieliźnie u wybrzeży USA
dodane 2014-04-16 (19:22) 5 godzin i 25 minut temu

Dowódca sił NATO: nasze działania nie są groźbą wobec Rosji
dodane 2014-04-16 (17:36) 7 godzin i 11 minut temu

Pojazdy z rosyjskimi flagami na Ukrainie
dodane 2014-04-16 (11:18) 13 godzin i 29 minut temu

Sondaż na Białorusi: rośnie poparcie dla Łukaszenki i zjednoczenia z Rosją
dodane 2014-04-16 (14:50) 9 godzin i 57 minut temu

Europosłowie: działania Rosji na wschodzie Ukrainy to powtórka z Krymu
dodane 2014-04-16 (16:13) 8 godzin i 34 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy obawiasz się wojny na Ukrainie?

liczba oddanych głosów: 2535